Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, zina7777 είπε:

Καλημερα.οχιιιιι δε θελω για τωρα...λεω κοντα στην 32η αν δεν εχει γυρισει..

Φοβαμαι τι να κανω...εχω χεστει απανω μου.εζησα 4.2 της αδερφης 2 της νυφης..δε μπορωωωω...

στο δικό σου θα είναι τόση η χαρα κ η αγωνία που δε θα σε νοιαζει τόσο.. θα θες απλα να βγει γερό..εγω ακόμα κ στο εξωμήτριο σκεφτόμουν οτι η καρδούλα του χτυπούσε κ θα του σταματούσαμε τη ζωούλα του έτσι άδικα.. δε σκεφτόμουν ούτε πόνο, ούτε αναισθησίες.. τπτ.. το ενστικτο της μάνας μάλλον.. 

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! τελεια τα νεα σας! 

@Μάντη τελεια τα νεα σου ! 

@Ασία τελεια ! με το καλο η μπουμπου σας! τραχηλο σου μετρησε? 

@zina7777μην τα σκεφτεσαι απο τωρα. και εγω φοβαμαι αλλα ειναι νωρις ακομα .. κ δεν θελω να αγχωθω

εμεις πηγαμε χθες κ ειδαμε στα kiddo για καροτσια , σεντονια ,κουβερτες κ τα παντα  γενικα..

αποφασισα οτι σιγουρα θα παρω καθισμα αυτοκινητου απο 0 εως 36 , ενα ρηλαξ κουνια κ ενα λικνο που θα το κανει ο  αντρας μου! 

απο σεντονακια κ παντες μου φανηκαν πολυ ακριβα (παντα 100 ευρω αποτελουμενη απο 3 μαξιλαρια στην ουσια..,ελεος ) αλλα βλεπω στο ιντερνετ οτι εχει σετ πολυ οικονομικα.

η πάντα είναι αυτο το γυρω γυρω στην κούνια? 

εμένα που μου έδωσαν καθισματακι αυτοκινήτου "Αυγο" ούτε ξέρω τι είναι.. έτσι μου είπαν.. χαχαχ.. τώρα τι χρειάζομαι? έχει μετα άλλο για μεγαλύτερα? ή πάλι παίρνω αυτι απο 0 εως 36?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

στο δικό σου θα είναι τόση η χαρα κ η αγωνία που δε θα σε νοιαζει τόσο.. θα θες απλα να βγει γερό..εγω ακόμα κ στο εξωμήτριο σκεφτόμουν οτι η καρδούλα του χτυπούσε κ θα του σταματούσαμε τη ζωούλα του έτσι άδικα.. δε σκεφτόμουν ούτε πόνο, ούτε αναισθησίες.. τπτ.. το ενστικτο της μάνας μάλλον.. 

η πάντα είναι αυτο το γυρω γυρω στην κούνια? 

εμένα που μου έδωσαν καθισματακι αυτοκινήτου "Αυγο" ούτε ξέρω τι είναι.. έτσι μου είπαν.. χαχαχ.. τώρα τι χρειάζομαι? έχει μετα άλλο για μεγαλύτερα? ή πάλι παίρνω αυτι απο 0 εως 36?

Εχει και απο 13-36 και απο 15-36!!!

@ada32 τα 0-36 που κυμαίνονται απο τιμες??? Εγω δεν εχω δει ακομα τιποτα... Μετα τη β επιπέδου θα κοιτάξω!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , irinikavala είπε:

στο δικό σου θα είναι τόση η χαρα κ η αγωνία που δε θα σε νοιαζει τόσο.. θα θες απλα να βγει γερό..εγω ακόμα κ στο εξωμήτριο σκεφτόμουν οτι η καρδούλα του χτυπούσε κ θα του σταματούσαμε τη ζωούλα του έτσι άδικα.. δε σκεφτόμουν ούτε πόνο, ούτε αναισθησίες.. τπτ.. το ενστικτο της μάνας μάλλον.. 

η πάντα είναι αυτο το γυρω γυρω στην κούνια? 

εμένα που μου έδωσαν καθισματακι αυτοκινήτου "Αυγο" ούτε ξέρω τι είναι.. έτσι μου είπαν.. χαχαχ.. τώρα τι χρειάζομαι? έχει μετα άλλο για μεγαλύτερα? ή πάλι παίρνω αυτι απο 0 εως 36?

ναι ειναι το γυρω γυρω. το καθισματακι αυγο θα το χρησιμοποιησεις απο 0 εως 6-7 μηνων αναλογως με την αναπτυξη του μωρου. μετα θα θες ενα απο 9 κιλα εως 36.

το αυγο που σου το εδωσαν συμφερει! γτ πιστευω οτι δεν συμφερει να το αγορασεις.. 

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εχει και απο 13-36 και απο 15-36!!!

@ada32 τα 0-36 που κυμαίνονται απο τιμες??? Εγω δεν εχω δει ακομα τιποτα... Μετα τη β επιπέδου θα κοιτάξω!!! 

στο kiddo poy eida ,την δικια τους μαρκα ξεκινουσαν απο 220 ευρω..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερουδια.

Συγχαρητηρια @Ασία για τη μπουμπου σου.Με το καλο και μ ενα πονο.

Στο θεμα ζαχαρου κοριτσια βρηκα τι βοηθαει.Λεμονι!!!!! Εγω πινω λεμονονερο για τις καουρες...εξου και χαμηλο το ζαχαρο..ειπα κι εγω τι παιχτηκε.Οποτε αν θελετε εφαρμοστε καθημερινα ροφημα με λεμονι και νερο.

Ηθελα να με διαφωτισουν οι τσουπρες για το μαξιλαρι που πηρατε και ποσα λεφτα δωσατε.Ειδα γυρω στα 22 στο ιντερνετ.Ακριβο ή φθηνο και μοιαζει με αμβλεια γωνια.

λεγε μου τετοια για το λεμονονερο και θα γινει χαμος θα πηξουμε στο λεμονι  και στα παγωτα ;)

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερουδια.

Συγχαρητηρια @Ασία για τη μπουμπου σου.Με το καλο και μ ενα πονο.

Στο θεμα ζαχαρου κοριτσια βρηκα τι βοηθαει.Λεμονι!!!!! Εγω πινω λεμονονερο για τις καουρες...εξου και χαμηλο το ζαχαρο..ειπα κι εγω τι παιχτηκε.Οποτε αν θελετε εφαρμοστε καθημερινα ροφημα με λεμονι και νερο.

Ηθελα να με διαφωτισουν οι τσουπρες για το μαξιλαρι που πηρατε και ποσα λεφτα δωσατε.Ειδα γυρω στα 22 στο ιντερνετ.Ακριβο ή φθηνο και μοιαζει με αμβλεια γωνια.

Καλημερα!!! Κοριτσιααα προσοχη με το λεμονι! Εμενα η γιατρος μου ειπε να το αποφευγω οσο μπορω εκτος οτι ριχνει την πιεση αραιώνει το αιμα και κατεβάζει τον αιματοκριτη ... Προσοχη με μετρο και αυτο αν εχετε καλο αιματοκριτη και καλη πιεση! 

Το μαξιλαρι εμενα μου το εδωσε η αδελφη μου δεν ξερω ποσο το ειχε παρει!!!

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Ευχομαι να μην χρειαστουν τελικα οι ενεσεις... κι εγω προσεχω αν και δεν μου αρεσει. Πιστευα οτι κατα την εγκυμοσυνη θα τρωω αυτα που θελω χωρις να με πολυενδιαφερει. και ζηταω συνεχεια παγωτο αλλα δεν τρωω γκρρρρρρρρ

Αχ ποσο σε καταλαβαίνω! !!!! Εγω θα κανω καμπύλη να ειμαι σίγουρη! 

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , irinikavala είπε:

χαχαχ.. κ γω έτσι νόμιζα.. οτι με το που μαθω την εγκυμοσύνη θα κάνω σύνδεση με το ζαχαροπλαστείο της γειτονιας κ τον φούρνο κ θα τρώω οτι θέλω.. κ απο τότε με έχουν χάσει.. όχι να προσέχουμε τα γλυκα.. όχι τα αλμυρα, όχι τα λιπαρα.. όχι απέξω σουβλακια για τοξόπλασμα. κτλ.. χαχαχ.. χαλάλι τους φυσικα. έχω κ αυστηρο γιατρο με τα κιλα.. άστα.. :)

θα το ξεκινήσω αυτο με το λεμονόνερο.. μαρεσει κ ειναι κ υγιεινό.. εγω έχω πάθει λατρεια με την Fanta λεμόνι.. αλλά έχει ζαχαρη.. θα το κάνω.. κ για βιταμινη c.. ευχαριστουμε για την ιδέα.. 

Ε μα τι αγχος κι αυτο με τα φαγητα... Οσον αφορα τα κιλα εχω αρχισει να αγχωνομαι γτ ανοιξε η ορεξη μου αυτες τις μερες. Ευτυχως ειμαι 0,5 κιλο κατω απο την ημερα που εμαθα την εγκυμοσυνη


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Ε μα τι αγχος κι αυτο με τα φαγητα... Οσον αφορα τα κιλα εχω αρχισει να αγχωνομαι γτ ανοιξε η ορεξη μου αυτες τις μερες. Ευτυχως ειμαι 0,5 κιλο κατω απο την ημερα που εμαθα την εγκυμοσυνη

και δεν εισαι η μονη! κ εμενα ανοιξε η ορεξη μου κ περισσοτερο για παγωτα κ κρυα σαντουιτς.. το 15 κιλο το βλεπω να το παιρνω χωρις να το καταλαβω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekk είπε:

@zina7777 νομίζω γυρω στα 30-40 ευρώ, αλλά πάνε 3 χρόνια τωρα. Λοιπον αν πιάσει αυτό με το λεμονόνερο θα στο κάνω δώρο το μαξιλάρι!!!! Χαχαχα

@Μαρία1430 πως σε καταλαβαίνω... Κι εχω μια λατρεια στα παγωτα. Υπάρχουν παγωτα με στεβια, για μια φορά το τόσο... Θα φτιάξω και μόνη μου γρανίτες με στέβια γιατί διαφορετικά θα πέσει πολύ γκρίνια το καλοκαίρι...

Κοριτσια αρχικά θα ξεκινήσω το λεμονονερο το βράδυ κιόλας, κι αν πάει καλα θα φτιάξω και λεμονάδα (με στέβια, μην ξεχνιόμαστε) για να πίνω και μέσα στη μέρα...

 

Νομιζω πως τη στεβια πρεπει να την αποφευγουμε αλλα δεν ειμαι σιγουρη.... εγω θελω να κανω λιγο χωρο στην καταψυξη μου και να αρχισω να φτιαχνω παγωτακια μονη μου αφου εχω παγωτομηχανη. Αλλα σαν τα ετοιμα δεν ειναι...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα τις εξετασεις που μου εγραψε να κανω και μου εχει βαλει εξετασεις για τοξοπλασμα και για μεγαλοκυταροιο ειχα κανει στην αρχη της εγκυμοσυνης τωρα γτ να μου τις εγραψε παλι αφου ειχαν βγει αρνητικες τις εχει βαλει και σε εσας?

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

μολις ειδα τις εξετασεις που μου εγραψε να κανω και μου εχει βαλει εξετασεις για τοξοπλασμα και για μεγαλοκυταροιο ειχα κανει στην αρχη της εγκυμοσυνης τωρα γτ να μου τις εγραψε παλι αφου ειχαν βγει αρνητικες τις εχει βαλει και σε εσας?

 

οταν βγαινουν αρνητικες σημαινει οτι δεν εχεις αντισωματα αρα μπορεις να τα κολλησεις ανα πασα στιγμη μεσα στην εγκυμοσυνη. οποτε πρεπει καθε μηνα η διμηνο να τις επαναλαμβανεις. κ γιαυτο αλλωστε πρεπει να προσεχεις πολυ σε ολη την εγκυμοσυνη μην κολλησεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

α δεν το γνωριζα  ουτο συ αλλως δν ερχομαι καθολου σε επαφη με γατες και δεν τρωω πρασιναδες κα τετοια

οι γατες ειναι παρεξηγημενες δεν κολλας απο εκει μπορεις να κολλησεις καλιστα απο το κρεας απο τα αλλαντικα. ο μεγαλοκυταρροιος ειναι μια απλη ιωση που μπορεις να την κολλησεις κυριως με το σαλιο γιαυτο μακρια απο φιλια κ αγκαλιες κ μικρα παιδια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια αμα θελετε αντισωματα για κυτταρομεγαλοϊό, σας δινω απλοχερα!!! Εχω για 100 γυναικες!!! Αχαχχαχχαχαχαχαχα

Και εγωωω εχω πολλαααα!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια αμα θελετε αντισωματα για κυτταρομεγαλοϊό, σας δινω απλοχερα!!! Εχω για 100 γυναικες!!! Αχαχχαχχαχαχαχαχα

δεν μας το ελεγες απο πριν μας αφησες κ εσυ απροστατευτες τωρα παει σε τρεις μηνες γενναμε!!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...