Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημεραααααααααα και καλη εβδομαδα να εχουμε!

Χρονια πολλα στους/στις εορταζοντες/ουσες

πως ειστε? Εμενα με εχει πιασει μια τρελη ανησυχια μηπως κατι δεν πηγαινει καλα με το μικρο μας. Εκει που το ειχα ψιλοξεπερασει αρχισα να το φοβαμαι παλι.

Μαλλον γτ βλεπω οτι ολες εχετε νιωσει τα μωρακια σας ενω εγω ακομα... Απλα ευχομαι να ειναι καλα και να μεγαλωνει

κοριτσακι μ μην αγχωνεσαι καθολου.. θα το νωσεις στην ωρα του.. κ μενα χθες με επιασε παλι αγχος γιατι δεν μεγαλωνει η κοιλια μου αλλο κ μηπως εχει σταματησει η αναπτυξη.. σμρ ομως την νιωθω ζωηρη ζωηρη κ χαλαρωσα.. δεν γινεται να μην αγχωνομαστε.. απλως θα το συνηθισουμε.. χαχα.. κ μετα που θα το νιωσεις παλι θα αγχωνεσαι.. "το νιωθω αρκετα?" "τωρα γιατι δε το νιωθω?" και άλλα τέτοια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημέρα σε όλες!!!!! 

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

καλημερα!μπηκα και σημερα στην 22η εβδομαδα! αλλες 18 και ισως λιγοτερες... ωραιο ακουγετε... εμεις πηραμε καροτσι 3 σε ενα της camarelo avenger.. φενετε πολυ καλο τωα θα δειξει στη πραξη!

Χρόνια πολλά!!!!! Ότι επιθυμείς με ένα πονο!!! Θυμάμαι ότι πήρες αυτό το καρότσι διάβασα και είχε πολύ καλές κριτικές! Αλλά εγώ δεν θέλω 3 σε 1 γτ έχω καλαθουνα και καθισματακι αυτοκινήτου αυγό! Μου τα έδωσε η αδελφή μου... 

πρίν από 17 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημεραααααααααα και καλη εβδομαδα να εχουμε!

Χρονια πολλα στους/στις εορταζοντες/ουσες

πως ειστε? Εμενα με εχει πιασει μια τρελη ανησυχια μηπως κατι δεν πηγαινει καλα με το μικρο μας. Εκει που το ειχα ψιλοξεπερασει αρχισα να το φοβαμαι παλι.

Μαλλον γτ βλεπω οτι ολες εχετε νιωσει τα μωρακια σας ενω εγω ακομα... Απλα ευχομαι να ειναι καλα και να μεγαλωνει

Μαράκιιιι σήμερα μπαίνω στο 5ο!!! Νομίζω ότι ένιωσα προχθές το βράδυ το μπέμπη μου αλλά δεν είμαι και σίγουρη!!! Χθες δεν ένιωσα κάτι!!! Οπότε δεν είσαι η μόνη! Μην έχεις άγχος!!! Πότε πας για υπέρηχο;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , irinikavala είπε:

κοριτσακι μ μην αγχωνεσαι καθολου.. θα το νωσεις στην ωρα του.. κ μενα χθες με επιασε παλι αγχος γιατι δεν μεγαλωνει η κοιλια μου αλλο κ μηπως εχει σταματησει η αναπτυξη.. σμρ ομως την νιωθω ζωηρη ζωηρη κ χαλαρωσα.. δεν γινεται να μην αγχωνομαστε.. απλως θα το συνηθισουμε.. χαχα.. κ μετα που θα το νιωσεις παλι θα αγχωνεσαι.. "το νιωθω αρκετα?" "τωρα γιατι δε το νιωθω?" και άλλα τέτοια.. 

ευχαριστω πολυ! μακαρι να ειναι ετσι τα πραγματα

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!!! 

Χρόνια πολλά!!!!! Ότι επιθυμείς με ένα πονο!!! Θυμάμαι ότι πήρες αυτό το καρότσι διάβασα και είχε πολύ καλές κριτικές! Αλλά εγώ δεν θέλω 3 σε 1 γτ έχω καλαθουνα και καθισματακι αυτοκινήτου αυγό! Μου τα έδωσε η αδελφή μου... 

Μαράκιιιι σήμερα μπαίνω στο 5ο!!! Νομίζω ότι ένιωσα προχθές το βράδυ το μπέμπη μου αλλά δεν είμαι και σίγουρη!!! Χθες δεν ένιωσα κάτι!!! Οπότε δεν είσαι η μόνη! Μην έχεις άγχος!!! Πότε πας για υπέρηχο;;;

Ευχαριστω για την απαντηση... Μου ειχε πει ο γιατρος να παω να κανω εναν υπερηχο ενδιαμεσα πριν παω για τη β επιπεδου. Σε καμια εβδομαδα δλδ θα παω για να μοιραστει το διαστημα στη μεση...

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα σας... χρονια πολλα σε ολες και σε οποιον εχετε που γιορταζει.

Νομιζω ολοι λενε οτι μετα την 20-21 βδομαδα νιωθουν το μωρο.ποσο εισαι εσυ @Μαρία1430

το ξερω οτι ετσι λενε.... απλα σχεδον ολες τα εχετε νιωσει και με πιανει ενα παραπονο μηπως κατι δεν παει καλα με εμενα και δεν το καταλαβαινω. παει το μυαλο μου στο κακο για το μωρο απο τη μια και στο ποσο κακη μανα θα γινω.

Με βαση την αυχενικη συμπληρωνουμε τις 18 εβδομαδες σημερα. Ημερολογιακα ειμαι 4 μερες νομιζω μικροτερη

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 μην αγχώνεσαι καθόλου , μπορεί ήδη να το νιώθεις αλλά να μην έχεις ξεχωρίσει ότι είναι το μωρό . Επίσης αν τυχόν έχεις πρόσθιο πλακούντα αργείς λίγο παραπάνω    να το καταλάβεις .  Όλα θα γίνουν όπως γίνανε ως τώρα , θυμήσου λίγο καιρό πριν μετρούσαμε τις μέρες για την χοριακη και περιμέναμε με αγωνία να γράψει η καθεμία μας τον μαγικό αριθμό !!!

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, eamo said:

Καλημέρα σε όλες !

Εγω κορίτσια δεν άντεξα και κατέβηκα Αθήνα. Ο γιατρός μου είπε όλα καλά, οι μετρήσεις δεν ήταν ακριβείς, πήγε η καρδιά μου στη θέση της.   Σε 2 βδομαδες θα πάω για β επιπέδου, ως τότε ξεκούραση για σιγουριά.   Ο μικρός έχει μεγαλώσει και είναι μια χαρά. Πλέον τον νιώθω καθημερινά .

Α! επιστρέφοντας περάσαμε από το mother baby και πήρα δώρο το μαξιλάρι . Κάποια νομιζω το είχε αναφέρει . Είναι αυτά τα μεγάλα με τα μπαλάκια μέσα .

@zina7777 τι κόλπα είναι αυτά ;

Τι ωραία που ξεκινήσατε τις αγορές ! Εμένα οι ξάδερφες Αθήνα μου μάζεψαν ρούχα. έχει γεμίσει το δωμάτιο τοσοδουλικα ρουχαλάκια και παπουτσάκια αγκαλιάς , εχω τρελαθεί !

Μπράβο βρε @eamo! Όλα καλά λοιπόν :D

32 minutes ago, Μαρία1430 said:

πως ειστε? Εμενα με εχει πιασει μια τρελη ανησυχια μηπως κατι δεν πηγαινει καλα με το μικρο μας. Εκει που το ειχα ψιλοξεπερασει αρχισα να το φοβαμαι παλι.

Μαλλον γτ βλεπω οτι ολες εχετε νιωσει τα μωρακια σας ενω εγω ακομα... Απλα ευχομαι να ειναι καλα και να μεγαλωνει

 

9 minutes ago, Μαρία1430 said:

το ξερω οτι ετσι λενε.... απλα σχεδον ολες τα εχετε νιωσει και με πιανει ενα παραπονο μηπως κατι δεν παει καλα με εμενα και δεν το καταλαβαινω. παει το μυαλο μου στο κακο για το μωρο απο τη μια και στο ποσο κακη μανα θα γινω.

Με βαση την αυχενικη συμπληρωνουμε τις 18 εβδομαδες σημερα. Ημερολογιακα ειμαι 4 μερες νομιζω μικροτερη

Τι είναι αυτά που λες καλέ??? Θα σε μαλώσω... Τι σχέση έχει αν θα είσαι καλή μάνα με το αν ακούς το μωρό από τωρα, ε??? Μην ακούω τέτοια...
Η καθε μια το ακούει σε διαφορετικό χρόνο γιατί και τα ζουζούνια μας είναι διαφορετικά. Εξάλλου κάποιες το ακούν και το μπερδεύουν με το έντερο. Μην σκέφτεσαι έτσι και τίποτα δεν πάει στραβά ούτε με σένα ούτε με το ζουζούνι σου...

 

Χρόνια πολλά Νάντια αν γιορτάζεις! Με το καλό να πάνε όλα και να έχεις μόνο ευτυχία και υγεία από δω και πέρα!

  • Μου αρέσει 2

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

ευχαριστω πολυ! μακαρι να ειναι ετσι τα πραγματα

Ευχαριστω για την απαντηση... Μου ειχε πει ο γιατρος να παω να κανω εναν υπερηχο ενδιαμεσα πριν παω για τη β επιπεδου. Σε καμια εβδομαδα δλδ θα παω για να μοιραστει το διαστημα στη μεση...

το ξερω οτι ετσι λενε.... απλα σχεδον ολες τα εχετε νιωσει και με πιανει ενα παραπονο μηπως κατι δεν παει καλα με εμενα και δεν το καταλαβαινω. παει το μυαλο μου στο κακο για το μωρο απο τη μια και στο ποσο κακη μανα θα γινω.

Με βαση την αυχενικη συμπληρωνουμε τις 18 εβδομαδες σημερα. Ημερολογιακα ειμαι 4 μερες νομιζω μικροτερη

Θα γινεις η καλυτερη.Αυτο δε φαινεται απο τετοια δειγματα...

Ειναι νωρις ακομα εγω σκεψου οτι ειμαι 20+4 βασει περιοδου αλλα ο μπεμπης μου ειναι 21+4 αρα απεχουμε αρκετα ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

ευχαριστω πολυ! μακαρι να ειναι ετσι τα πραγματα

επίσης μαράκι μου σκέωου εγω την προηγούμενη βδομάδα που πήγα στον γιατρο, 20 εβδομαδων, μου λεει ακόμα δε το νιωθεις ε? δεν πειραζει σε λιγες μερες θα την καταλαβεις.. κ ντράπηκα να πω οτι κατι ενιωσα.. χαχαχ.. άρα κ στο γιατρο νορμαλ του φανηκε να μην το ενιωσα.. η η αληθεια ειναι οτι απο τοτε την νιωθω πιο εντονα.. δλδ δεν εχω απορια αν ειναι αυτη η το εντερο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Πωπω σοβαρά? Μωρέ μπράβο!Εγώ έχω πάρει 4,5 ήδη.

Πεταμένα λεφτά!

 Τελικα θα σου πω προσοχη με το ψαγητο γτ εγω πατησα τα 60.5!!σε 2 βδομαδες πηρα 1.5 κιλο..σοκ επαθα. . μολις ξεκινησα να τρωω κανονικα οπως πριν. Τσουπ ηρθαν τα κιλα.. Κ απορω γτ δεν τρω ω περισσοτερη ποσοτητα απο πριν..αν κ ειμαι στα ορια με αυτα που ειχε πει ο γιατρος,δλδ 4 κιλα εως 20 εβδ. Εγ ω εβαλα 4.5 εως 19+4 αλλα βλεπω οτι οτι τρως μενει!!! Κ με εχει πιασει μια λιγουρα για τα παγωτα.. Αστα να πανε.

πρίν από 57 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημεραααααααααα και καλη εβδομαδα να εχουμε!

Χρονια πολλα στους/στις εορταζοντες/ουσες

πως ειστε? Εμενα με εχει πιασει μια τρελη ανησυχια μηπως κατι δεν πηγαινει καλα με το μικρο μας. Εκει που το ειχα ψιλοξεπερασει αρχισα να το φοβαμαι παλι.

Μαλλον γτ βλεπω οτι ολες εχετε νιωσει τα μωρακια σας ενω εγω ακομα... Απλα ευχομαι να ειναι καλα και να μεγαλωνει

Μαράκι να σου πω την αλήθεια εγώ τώρα Που μπήκα 19 εβδ μπορώ να σου πω ότι το νιώθω το μωρό κ είμαι σίγουρη. Πριν το είχα νιώσει αλλά δεν ξέρω αν ήταν το έντερο η το μωρό..όποτε Μην αγχώνεσαι.θα το καταλάβεις κ εσύ.

Καλημέρα Κορίτσια . χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!!

Εμένα σήμερα  από το πρωί ο μπέμπης  κουνιέται κ είναι περίεργο,πάρτυ Κανει???...Τώρα νιώθω το μωρό!

Να ρωτήσω η κοιλιά σας είναι τεντωμένη?εμένα είναι τσιτα (δεν είχα ομως πριν καθόλου)???

Κοριτσια εμένα τώρα ξεκίνησε ο άντρας μου να μην θέλει σεξ γτ εμφανίστηκε η κοιλιά κ τα νεύρα μου θα φτάσουν στον ουρανό..

Κατά τα άλλα Επιτέλους ειμαι καλά!!!ελπίζω να μου τελείωσαν μια κ καλη οι εμεοι. 

@anemoni198oπως τα πας εσύ;

@eamo χάρηκα πολύ που όλα πάνε Καλά!

Τα ύπολοιπα κορίτσια όλα καλά;

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!!! 

Χρόνια πολλά!!!!! Ότι επιθυμείς με ένα πονο!!! Θυμάμαι ότι πήρες αυτό το καρότσι διάβασα και είχε πολύ καλές κριτικές! Αλλά εγώ δεν θέλω 3 σε 1 γτ έχω καλαθουνα και καθισματακι αυτοκινήτου αυγό! Μου τα έδωσε η αδελφή μου... 

Μαράκιιιι σήμερα μπαίνω στο 5ο!!! Νομίζω ότι ένιωσα προχθές το βράδυ το μπέμπη μου αλλά δεν είμαι και σίγουρη!!! Χθες δεν ένιωσα κάτι!!! Οπότε δεν είσαι η μόνη! Μην έχεις άγχος!!! Πότε πας για υπέρηχο;;;

ευχαριστω πολυ χρονια μας πολλα σε οσες γιορταζουμε σημερα οποτε ακομα καλυτερα μαντη μου θα σου ερθει πιο οικονομικα καροτσια απλα υπαρχουν παρα πολλα θα ψαξω και θα σου πω

 

εμενα παλι σταδιακα αυξανονται τα κολπικα υγρα αλλα ζω συνεχει μεσα στην μερα... το εχετε και εσεις?

 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

ευχαριστω πολυ χρονια μας πολλα σε οσες γιορταζουμε σημερα οποτε ακομα καλυτερα μαντη μου θα σου ερθει πιο οικονομικα καροτσια απλα υπαρχουν παρα πολλα θα ψαξω και θα σου πω

 

εμενα παλι σταδιακα αυξανονται τα κολπικα υγρα αλλα ζω συνεχει μεσα στην μερα... το εχετε και εσεις?

 

Και εγώ έχω αρκετά υγρά!!! Σήμερα έχω και λίγα καφέ υγρά μάλλον από την αλλαγή του μήνα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ναντια δε είπε:

ευχαριστω πολυ χρονια μας πολλα σε οσες γιορταζουμε σημερα οποτε ακομα καλυτερα μαντη μου θα σου ερθει πιο οικονομικα καροτσια απλα υπαρχουν παρα πολλα θα ψαξω και θα σου πω

 

εμενα παλι σταδιακα αυξανονται τα κολπικα υγρα αλλα ζω συνεχει μεσα στην μερα... το εχετε και εσεις?

 

και εγω εχω αρκετα ασπρα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ναντια πολυχρονη! Με το καλο το μωράκι σου!!! 

@ada32 εγω τα ιδια, εμετοι 3-4 καθημερινά, απο το μεσημέρι και μετα! Αλλα πλεον το πηρα αποφαση! 

Κατα τα αλλα πηρα τις εξετασεις μου και ειναι χαλια! 32 αιματοκριτης, ιχνη αιμοσφαιρινης στα ουρα... Πφφφφφφ 

Το μωρο το νιωθω και εγω λιγο πιο έντονα αλλα θελει συγκέντρωση για να το καταλάβω γιατί ακόμα ειμαστε μικρες (μόλις 17+3)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...