Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Στην εγκυμοσύνη καλό είναι να τσεκάρεις στη μια ώρα μετά το φαγητό.  Οι περισσότεροι λένε μέχρι 140 αλλά τώρα τελευταία υπάρχουν νέες κατευθυντήριες που λένε μέχρι 180. (Αν και μου φαίνεται πολυ)

180;;;; πολυ ειναιιι!!! Θα κανω την καμπύλη νωριτερα να ειμαι σίγουρη το βλεπω και ανεβαίνει επικίνδυνα... Ευχαριστώ για την απάντηση! :)


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Στην εγκυμοσύνη καλό είναι να τσεκάρεις στη μια ώρα μετά το φαγητό.  Οι περισσότεροι λένε μέχρι 140 αλλά τώρα τελευταία υπάρχουν νέες κατευθυντήριες που λένε μέχρι 180. (Αν και μου φαίνεται πολυ)

Μιλάω πάντα για τη μια ώρα μετά το φαγητό.

Βασικα παντα 1 ωρα μεταγευματικα μετραμε παντα... Και μετα ξανα στη 1 ωρα για να δουμε την πτωση... 

@Μάντη 115 καλα ειναι... Αλλα την επομενη φορα να τσεκάρεις στη 1 ωρα 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Ρε κοριτσια οποια γνωρίζει ποσο πρεπει να ειναι το σακχαρο 2 ωρες μετα το φαγητό ;

Μαντη μ ο,τι θες απο σακχαρο, εδω! Εχω γινει εξπερ!

Λοιπον μια ωρα μετα το φαγητο πρεπει ειναι μεχρι 120. Μετα αρχιζει και πεφτει παλι. Οποτε το 115 ισως ειναι πολυ δυο ωρες μετα. Δεν μπορεις να ξερεις με σιγουρια ομως. Μην αγχωνεσαι αδικα. Μετρησου αυριο μια ωρα μετα το μεσημεριανο για να δεις περιπου (αν κ παιζει ρολο τι θα φας).

Μακαρι να ηταν 180, θα τρωγαμε τα παγωτακια μας :sad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2018 at 4:31 ΜΜ, Ασία είπε:

Α εντάξει, έχουμε καιρό λοιπόν. Η κοιλιά μου ήταν πάντα πλάκα κ τώρα που φούσκωσε την καταλαβαίνουν μόνο όσοι ξέρουν για την εγκυμοσύνη. Στους υπόλοιπους φαίνεται μια απλή νορμάλ κοιλιά.πως πηγαίνεις εσύ? Τον ένιωσες τον μπέμπη να κλωτσάει?

irinikavala         2/10       κοριτσάκι

ZiliHer                3/10       αγοράκι

zina7777           4/10        αγοράκι

citty                    5/10

Nightwish          7/10       κοριτσάκι

eamo                  8/10       αγοράκι

melina92            8/10

kater1n@            9/10

ada32                 12/10       αγοράκι

Χριστίνα2119   14/10       αγοράκι

Alekk                  16/10       αγοράκι

Μάντη                 21/10

Βικτώρια1987   22/10

anemoni1989     23/10

Μαρία1430         24/10

depyfr                  26/10

Ασία                     28/10

Rozita1510          4/11

@depyfr @Rozita1510 τι κάνετε κορίτσια εσείς? Έχετε καιρό να γράψετε νέα σας?που χαθήκατε?Όλα καλά? @melina92 τι κάνεις? Που είσαι κι εσύ, άνοιξες το θέμα μανούλες Οκτωβρίου κ χάθηκες?στις 28/3 δεν ήταν η Αυχενική σου? Πως πήγε?

Χίλια συγνώμη που χάθηκα..ειχα καποια οικογενειακα θεματα!! Κι εγω εχω αγοράκι!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου φευγει μια ακομα εβδομαδα..  Εμεις το ριξαμε εξω χθες και πηγαμε για ψωνια πηραμε κουνια τελικα οχι πολυμορφικη που σκεφτομουν αλλα αυτη που πηραμε γινετε και κρεβατι μεχρι κ εγω χωραω μεσα πηραμε κ την προικα και καροτσι 3 σε ενα της camarello τοcarrera ειναι πολυ ομορφο.  Και πανω στην χαρα μου χθες τα λεω σε μια θεια του αντρα μου στο τηλ και μ λεει καλα απο τωρα τα πηρατε και αν γινει κατι και μ εκοψε την χαρα... 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια μου φευγει μια ακομα εβδομαδα..  Εμεις το ριξαμε εξω χθες και πηγαμε για ψωνια πηραμε κουνια τελικα οχι πολυμορφικη που σκεφτομουν αλλα αυτη που πηραμε γινετε και κρεβατι μεχρι κ εγω χωραω μεσα πηραμε κ την προικα και καροτσι 3 σε ενα της camarello τοcarrera ειναι πολυ ομορφο.  Και πανω στην χαρα μου χθες τα λεω σε μια θεια του αντρα μου στο τηλ και μ λεει καλα απο τωρα τα πηρατε και αν γινει κατι και μ εκοψε την χαρα... 

Ελεος... ο καλος λογος των συγγενων.  Ενω αν τα παρουμε τελευταια μερα;; δε μπορει να παει κατι στραβα;; ε λ ε ο ς !!! Κ μεις ξεκινησαμε ηδη ετοιμασιες στο δωματιο επειδη ηταν γιαπι.. σιγα μην το αφηναμε τελευταια στιγμη.. κ ολα θα πανε κ τελεια.. χαχα..

Καλα εκανες παντως. με το καλο να μπει μεσα το μπεμπακι σας.. κ να κοιμαστε ομορφα κ να κανετε κ βολτουλες.. τι ωραιες αγορες.. σουπερ!! Η προικα τι εχει;; μονο την παντα κ κουβερτουλα;; με γεια με γεια.. ανυπομονω κ γω..

1 ώρα πρίν, melina92 είπε:

Χίλια συγνώμη που χάθηκα..ειχα καποια οικογενειακα θεματα!! Κι εγω εχω αγοράκι!!!

Ευχομαι ολα να ειναι καλα.. με το καλο το παλικαρι σου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , irinikavala είπε:

Ελεος... ο καλος λογος των συγγενων.  Ενω αν τα παρουμε τελευταια μερα;; δε μπορει να παει κατι στραβα;; ε λ ε ο ς !!! Κ μεις ξεκινησαμε ηδη ετοιμασιες στο δωματιο επειδη ηταν γιαπι.. σιγα μην το αφηναμε τελευταια στιγμη.. κ ολα θα πανε κ τελεια.. χαχα..

Καλα εκανες παντως. με το καλο να μπει μεσα το μπεμπακι σας.. κ να κοιμαστε ομορφα κ να κανετε κ βολτουλες.. τι ωραιες αγορες.. σουπερ!! Η προικα τι εχει;; μονο την παντα κ κουβερτουλα;; με γεια με γεια.. ανυπομονω κ γω..

Ευχομαι ολα να ειναι καλα.. με το καλο το παλικαρι σου..

και εγω αυτο ειπα ελεος αντι να χαρουν με την χαρα μου τεσπα.. ναι μας εκανε καλη τιμη αλλα παζαρευτικαμε και εμεις αρκετα λοιπον η προικα ειχε παπλωμα παπλωματοθηκη τις παντες κουνουπιερα και μας εκανε δωεο και την βαση της κουνουπιερας α! ειχε και ενα μικρο μαξιλαρακι και μαξιλαροθηκη. καλα κανατε και εγω αυτο ειπα τελος ιουλιου να εχουμε τελειωσει με βαψηματα και τετοια λες και αν ειναι να γινει κατι θα στεναχωρηθουμε λιγοτερο ... ημαρτον !!! 

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Πολύ ζέστη σήμερα!!! 

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια μου φευγει μια ακομα εβδομαδα..  Εμεις το ριξαμε εξω χθες και πηγαμε για ψωνια πηραμε κουνια τελικα οχι πολυμορφικη που σκεφτομουν αλλα αυτη που πηραμε γινετε και κρεβατι μεχρι κ εγω χωραω μεσα πηραμε κ την προικα και καροτσι 3 σε ενα της camarello τοcarrera ειναι πολυ ομορφο.  Και πανω στην χαρα μου χθες τα λεω σε μια θεια του αντρα μου στο τηλ και μ λεει καλα απο τωρα τα πηρατε και αν γινει κατι και μ εκοψε την χαρα... 

Μάτια μου καλορίζικα!!! Μην ακούς κανέναν!!!! Καλά έκανες και αγόρασες πραγματακια να φεύγει ένα ένα!!! 

Αν θες πες μου τι τιμή είχε το καρότσι;;; Και κάτι που δεν έχω καταλάβει τα καροτσια 3 σε ένα έχουν ένα κάθισμα αυτοκινήτου ένα πορτ μπεμπέ και ένα κάθισμα για το καλοκαιρινό και καλά κοροτσι;;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

το καροτσι ειχε 490 αλλα μαζι με ολα τα υπολοιπα μας εκανε καλυτερα τιμη τωρα δεν ξερω ποσα εκοψε γτ τα πηραμε ολα  και μας εβγαλε συνολο. τα καροτσια 3 σε ενα εχει ολα αυτα που προανεφερες απλα το καλοκαιρινο καροτσι οπως λες εχει 4 σημεια που μπορεις να αλλαξεις την θεση δεν ειναι μονο για καλοκαιρι απο 2 μηνων μπορεις να ριχνει λιγο την πλατη πισω και να καθετε το μωρο ξαπλωμενο μεν αλλα οχι να ειναι μεσα σε πορτ μπεμπε.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

το καροτσι ειχε 490 αλλα μαζι με ολα τα υπολοιπα μας εκανε καλυτερα τιμη τωρα δεν ξερω ποσα εκοψε γτ τα πηραμε ολα  και μας εβγαλε συνολο. τα καροτσια 3 σε ενα εχει ολα αυτα που προανεφερες απλα το καλοκαιρινο καροτσι οπως λες εχει 4 σημεια που μπορεις να αλλαξεις την θεση δεν ειναι μονο για καλοκαιρι απο 2 μηνων μπορεις να ριχνει λιγο την πλατη πισω και να καθετε το μωρο ξαπλωμενο μεν αλλα οχι να ειναι μεσα σε πορτ μπεμπε.

Ναι καταλαβα!!! Άρα από 2 μηνών μπορεί να μπει και στο "καλοκαιρινό" και αν βάλεις το ποδοσακο μια χαρά!!!πολύ καλο αυτό!!! Σας είπε καθόλου για αναρτήσεις;;; Εγώ θέλω κάτι καλό γτ μένω σε χωριό και ο δρόμος είναι όλο λακούβες και πλακόστρωτα...Ακόμα κάτι φαντάζομαι ότι κλείνει χωρίς να πρέπει να βγάλεις το "καλοκαιρινό" ???Νομίζω ότι είναι πολύ καλή η τιμή του!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμεις το ιδιο θελαμε εχει δυο αναρτησεις σκληρες και μαλακες και το πιο σημαντικο ειναι να εχει ροδες με αερα οχι αυτε τις πλαστικεςεπειδη και εμεις παμε συχνα σαλαμινα και οι δρομοι ειναι με χωμα το ψαξαμε οπως  και σε  λακουβες και σε ανωμαλους δρομου να κοιταξεις σιγουρα αναρτησεις και ροδες με αερα

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μενα! Ουφ με τόση δουλειά δεν είχα το κουράγιο ούτε να χαζέψω στο internet και τώρα βλέπω να έχετε γεμίσει άπειρες σελίδες!!! :P Να 'σται καλά να γράφετε άλλα τόσα!!! :D

Έχω μαζέψει και κάποια σχόλια χεχε για να έχω να απαντάω! :P

 

On 5/7/2018 at 11:16 AM, ada32 said:

καλημερα ,πηρα ενα μαυρο γκρι τζιν απο τα H&m 20 ευρω και στα orchestra ηταν φτηνα απο 16-22 ευρω παντελονες κ τζιν αν βγαλεις μια καρτα 30 ευρω κ ισχυει για 1 χρονο οτι παιρνεις κ βρεφικα κ εγκυμοσυνης ,τα παιρνεις 50% . 

στα h &m τωρα που βρηκα το νουμερο , θα παραγειλω online οτι βρω σε εκπτωση γτ ειχε κατι τζιν στα 40 ευρω που λυπηθηκα να δωσω αυτα τα χρηματα γτ θα τα φορεσω για εναν μηνα μονο ..

Που έχει h&m με ρούχα εγκυμοσύνης?

 

On 5/7/2018 at 10:38 PM, Ασία said:

Κι εγώ έχω πόνο εκεί ειδικά όταν κουράζομαι έστω κ λίγο.είναι φυσιολογικό, μην το σκέφτεσαι.ώρες ώρες ούτε να σηκωθώ όρθια από καθιστή στάση δεν μπορώ.

Κορίτσια έχει κάνει καμία σας ή έχει σκοπόν να κάνει το harmony τεστ που λέει η Λίνα? Εγώ δεν θα το κάνω κ καμία γνωστή μου δεν το είχε κάνει στην εγκυμοσύνη της, τώρα το πρωτοάκουσα.

Εγώ έκανα το harmony test γιατί μου το είπε ο γιατρός μου. Ηλικιακά έπρεπε να κάνω άμνιο αλλά προτιμούσε να κάνω αυτό και μόνο αν έβγαινε 'κακό' θα έκανα άμνιο. Ευτυχώς ήταν καλό και τη γλίτωσα!

On 5/7/2018 at 10:52 PM, linaa said:

οχι ανεμωνη την αμνιο δεν την αντικαθιστα με τιποτα οταν υπαρχει υποψια πας απευθειας για αμνιο.

το harmony το κανεις αν εχεις μια τελεια αυχενικη κ θελεις απλα για δικους σου λογους να το σιγουρεψεις 

η αμνιο ειναι διαγνωστικη εξεταση κ οταν υπαρχει υποψια κανεις απευθειας αμνιο. 

το harmony ειναι απλα για να εισαι πιο σιγουρος οταν ολα πανε τελεια

έχεις δίκιο και γω είχα τέλεια αυχενική γι' αυτό μου είπε να κάνω το harmony test πρώτα

On 5/10/2018 at 4:11 PM, anemoni1989 said:

Με προφυλακτικό κανετε σεξ?? Ξεχασα να ρωτήσω το γιατρο μ τις προαλλες και απο Σάββατο έχουμε το ελεύθερο επιτέλους!!! Αντε γτ αγιασαμε και δεν παει αλλο!!! 

ο γιατρός μας είπε με προφυλακτικό καλύτερα αλλά δεν μας νοιάζει αφού επιτέλους πήραμε το οκ!!!!

 

On 5/16/2018 at 9:32 AM, eamo said:

Κορίτσια καλημέρα ! Δεν έγραφα για να μη σας μαύρισω και εσάς. Πήγα στο γιατρό μετά από έντονους πόνους και το αποτέλεσμα είναι πως ο τράχηλος μου έχει μικρύνει επικίνδυνα , κάτω από τα όρια . Τώρα ακινησία προγεστερονη και θετική σκέψη πως θα τα καταφέρουμε , όσο μπορώ δηλαδή . Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε να κατέβω να με δει μήπως μπορούμε να κάνουμε περιδεση γιατί οι επιτρεπτές εβδομάδες έχουν περάσει , τώρα είναι μεγάλο το ρίσκο . 

Σας γράφω πιο πολύ για να έχετε το νου σας. Εγώ θα περίμενα μέχρι τη β επιπέδου και ποιος ξέρει αν θα έφτανα ως εκεί .

Συγνωμη αν σας χάλασα τη μέρα , αλλά είπα να σας ενημερώσω . Μη πανικοβλήθηκε κιόλας σε εμένα έτυχε έτσι στραβά , τουλάχιστον έχουμε ακόμα ελπίδες ότι θα τα καταφέρουμε !

@eamo εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τελειώσουν οι περιπέτειες σου εδώ... Να ξεκουραστείς και να μη νοιάζεσαι αν στεναχωρηθούμε ή όχι. Γι' αυτό είμαστε όλες εδώ. Για να λέμε και τα ευχάριστα και τα δυσάρεστα, να τα βγάζουμε από μέσα μας και να μη νιώθουμε μόνες σ' αυτό το καινούργιο ταξίδι!

On 5/17/2018 at 1:30 PM, zina7777 said:

υπαρχει καμια με ομαδα αιματος Α αρνητικο?

έχω ΑΒ αρνητικό και μου είπαν ότι θα χρειαστεί να κάνουμε και μια ένεση στις 28 - 30 εβδομάδες ανεξαρτήτως κατάστασης.

On 5/17/2018 at 3:00 PM, zina7777 said:

Εκανα αιματος εμμεση coobs διαβασα οτι ειναι για τ αντισωματα εναντια στο αιμα του παιδιου.ρωτα το γιατρο σουμηπως πρεπει κι εσυ να την κανεια.εγω ειχα αρνητικο αποτελεσμα.που ειναι κι αυτο που θελουμε.

δεν μου έχει πει ο γιατρός να την κάνω ποτέ... Πόσο κοστίζει?

On 5/17/2018 at 8:10 PM, linaa said:

ηδη το νιωθεις αρκετα κανονικα λιγες το ακουνε 17 εβδομαδα. καθιστη αργει πολυ ακομα μετα την 24 εβδομαδα εγω τωρα εχω αρχισει κ το νιωθω καθιστη σπανια ομως. ανασκελα θα το νιωθεις κ αυτο με φαι. μετα την β επιπεδου αρχιζει κ κουνιεται κ χωρις φαι.

Το ακούω πιστεύω ήδη και καθιστή και είμαι στις 19 βδομάδες. Λέτε να κάνω λάθος??? :shock:

On 5/18/2018 at 12:42 PM, ναντια δε said:

μολις ειδα τις εξετασεις που μου εγραψε να κανω και μου εχει βαλει εξετασεις για τοξοπλασμα και για μεγαλοκυταροιο ειχα κανει στην αρχη της εγκυμοσυνης τωρα γτ να μου τις εγραψε παλι αφου ειχαν βγει αρνητικες τις εχει βαλει και σε εσας?

 

Εμένα μου δίνει να κάνω αυτές τις εξετάσεις κάθε μήνα!

 

@ναντια δε και @Ασία να σας ζήσουν τα μπουμπούκια σας! Άντε κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα! Να ναι όλα τους καλά αγοράκια και κοριτσάκια!

 

Αααα και καλορίζικα τα ψώνια σε όσες έχουν ξεκινήσει! Ζηλεύω!!! Θέλω κι εγώ αλλά έχουμε να φτιάξουμε πρώτα το σπίτι οπότε θα πρέπει να κάνω υπομονή... Ουφφφφ...

 

 

  • Μου αρέσει 2

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μενα! Ουφ με τόση δουλειά δεν είχα το κουράγιο ούτε να χαζέψω στο internet και τώρα βλέπω να έχετε γεμίσει άπειρες σελίδες!!! :P Να 'σται καλά να γράφετε άλλα τόσα!!! :D

Έχω μαζέψει και κάποια σχόλια χεχε για να έχω να απαντάω! :P

 

Που έχει h&m με ρούχα εγκυμοσύνης?

 

Εγώ έκανα το harmony test γιατί μου το είπε ο γιατρός μου. Ηλικιακά έπρεπε να κάνω άμνιο αλλά προτιμούσε να κάνω αυτό και μόνο αν έβγαινε 'κακό' θα έκανα άμνιο. Ευτυχώς ήταν καλό και τη γλίτωσα!

έχεις δίκιο και γω είχα τέλεια αυχενική γι' αυτό μου είπε να κάνω το harmony test πρώτα

ο γιατρός μας είπε με προφυλακτικό καλύτερα αλλά δεν μας νοιάζει αφού επιτέλους πήραμε το οκ!!!!

 

@eamo εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τελειώσουν οι περιπέτειες σου εδώ... Να ξεκουραστείς και να μη νοιάζεσαι αν στεναχωρηθούμε ή όχι. Γι' αυτό είμαστε όλες εδώ. Για να λέμε και τα ευχάριστα και τα δυσάρεστα, να τα βγάζουμε από μέσα μας και να μη νιώθουμε μόνες σ' αυτό το καινούργιο ταξίδι!

έχω ΑΒ αρνητικό και μου είπαν ότι θα χρειαστεί να κάνουμε και μια ένεση στις 28 - 30 εβδομάδες ανεξαρτήτως κατάστασης.

δεν μου έχει πει ο γιατρός να την κάνω ποτέ... Πόσο κοστίζει?

Το ακούω πιστεύω ήδη και καθιστή και είμαι στις 19 βδομάδες. Λέτε να κάνω λάθος??? :shock:

Εμένα μου δίνει να κάνω αυτές τις εξετάσεις κάθε μήνα!

 

@ναντια δε και @Ασία να σας ζήσουν τα μπουμπούκια σας! Άντε κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα! Να ναι όλα τους καλά αγοράκια και κοριτσάκια!

 

Αααα και καλορίζικα τα ψώνια σε όσες έχουν ξεκινήσει! Ζηλεύω!!! Θέλω κι εγώ αλλά έχουμε να φτιάξουμε πρώτα το σπίτι οπότε θα πρέπει να κάνω υπομονή... Ουφφφφ...

 

 

Όλα τα h &m Πρεπει να έχουν. Εγώ τα πήρα από Θεσσαλονίκη. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...