Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

ουφ πάλι εδω.. κορίτσια έχω κουραστει πολυ με τα μαστόρια.. άντε μια βδομαδα ακομα κ τελειωνουμε.. 

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

μολις ειδα τις εξετασεις που μου εγραψε να κανω και μου εχει βαλει εξετασεις για τοξοπλασμα και για μεγαλοκυταροιο ειχα κανει στην αρχη της εγκυμοσυνης τωρα γτ να μου τις εγραψε παλι αφου ειχαν βγει αρνητικες τις εχει βαλει και σε εσας?

 

ναι για τοξοπλασμα θα κανουμε συχνα.. πρεπει να προσεχουμε.. τι καλα να ειχαμε αντισωματα να τρωγαμε οτι θελαμε.. βασικα αφου δεν τρως πρασινες σαλάτες απλως να προσεχεις τα κρεατα. καλα ψημένα κ εισαι τελεια.. εγω εκανα την προηγουμενη βδομαδα.. μια χαρα.. ειναι το αγχος μου οπως ξερετε.. ειμαι μια τρελη με  φοβια για το τοξοπλασμα... χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια μου αρχισα να φτιαχνω τη λιστα με τα ψωνια του μωρου!!! Ξερω ειναι νωρις αλλα ολοι μερα μεσα στο σπιτι πρεπει με κατι να περάσει η ωρα! Εχει κοιτάξει καμια για καθισματακι αυτοκινήτου ;;;; 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου αρχισα να φτιαχνω τη λιστα με τα ψωνια του μωρου!!! Ξερω ειναι νωρις αλλα ολοι μερα μεσα στο σπιτι πρεπει με κατι να περάσει η ωρα! Εχει κοιτάξει καμια για καθισματακι αυτοκινήτου ;;;; 

δεν εχω ιδέα απο καθισματακι αλλα οταν κανεις την λίστα σου στειλτην κ κατα μας,.. πρεπει βασικα να κανουμε εναν πίνακα με τα ειδη που χρειάζονται κ καθε μια να προσθετει οτι της φαινεται χρήσιμο...

αααα καρέκλα θηλασμου θα πάρετε ή σας φαίνεται πεταμένα λεφτα???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

δεν εχω ιδέα απο καθισματακι αλλα οταν κανεις την λίστα σου στειλτην κ κατα μας,.. πρεπει βασικα να κανουμε εναν πίνακα με τα ειδη που χρειάζονται κ καθε μια να προσθετει οτι της φαινεται χρήσιμο...

αααα καρέκλα θηλασμου θα πάρετε ή σας φαίνεται πεταμένα λεφτα???

Νομιζω τι θα χρειαστεί καθε κοπελα διαφέρει ας πουμε εμενα να μου δωσει η αδελφη μου αρκετα πράγματα!  Αλλα ειναι πολυ ωραια η ιδεα σου για το πινακακι με τη λίστα!  Καρέκλα εγω εχω μια κουνηστη πολυθρόνα οποτε νομιζω θα με βολέψει! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου αρχισα να φτιαχνω τη λιστα με τα ψωνια του μωρου!!! Ξερω ειναι νωρις αλλα ολοι μερα μεσα στο σπιτι πρεπει με κατι να περάσει η ωρα! Εχει κοιτάξει καμια για καθισματακι αυτοκινήτου ;;;; 

k εγω στο γραφειο αυτο κανω!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , ναντια δε είπε:

καλυτερα νωρις παρα να τρεχουμε μεσα στο καλοκαιρι εγω θελω ιουλιο να τα εχω τελειωσει ολα...να μην τρεχω τελευταια στιγμη

 

συμφωνω γτ απο οτι φαινεται θα κανει αρκετη ζεστη κ θα ψηθουμε.. αν κ εγω αρκετα θελω να τα ψωνησω στις εκπτωσεις(ρουχαλακια εννοω) .. να δω πως θα το κανω... 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι καλα εκτοσ απο κουνια και καροτσι ολα τα ρουχα ριλαξ και τετοια

θα μου τα δωσουν οι κουμπαρες μου που εχουν δυο αγορακια μονο λιγα κορμακια θα του παρω κ ολα τα μπιχλιμπιδια απο τα τζαμπο

 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ναντια δε είπε:

εγω παλι καλα εκτοσ απο κουνια και καροτσι ολα τα ρουχα ριλαξ και τετοια

θα μου τα δωσουν οι κουμπαρες μου που εχουν δυο αγορακια μονο λιγα κορμακια θα του παρω κ ολα τα μπιχλιμπιδια απο τα τζαμπο

 

τελεια !οποτε γλιτωνεις απο πολλα .. γτ εγω πχ δεν ξερω τι να αγορασω... εχω μπερδευτει!! θελει φορμακια ,κουβερτες , σεντονια,παντελονακια ,μπλουζακια..κτλ..

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Νομιζω πως τη στεβια πρεπει να την αποφευγουμε αλλα δεν ειμαι σιγουρη.... εγω θελω να κανω λιγο χωρο στην καταψυξη μου και να αρχισω να φτιαχνω παγωτακια μονη μου αφου εχω παγωτομηχανη. Αλλα σαν τα ετοιμα δεν ειναι...

Οχι με τη στεβια δεν εχουμε θεμα, ειναι φυτικη οπως και αλλα με χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη (σιρόπι αγαυης, σφενδαμου, ζαχαρη καρυδας κοκ). Αυτα που πρεπει να αποφευγουμαι ειναι τα υποκαταστατα ζαχαρης, ο,τι τελειωνει σε -όζη. Αλλα παλι η στεβια ειναι ενα καινουριο προιον, οποτε φυλαγε τα ρουχα σου..

Εγω κανω γλυκα με στεβια για τις λιγουρες μια φορα την εβδομαδα περιπου. 

Τρελαινομαι για τα σπιτικα παγωτα αλλα με τη στεβια γινονται λιγο... πετρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γλυκα δεν πολυ τρωω.Αλλα εσεις που ψοφατε...γιαουρτι δοκιμαστε με γλυκο κουταλιου ή και frozen yogurt απο τα μαγαζια της πολης.

Λεω εγω τωρα......

Την επομενη βδομαδα συννενοηθηκα με μια φιλη ετοιμογεννη να μου στειλει τη λιστα  του νοσοκομειου.Θα τη δημοσιευσω μολις την παραλαβω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Ρε κοριτσια οποια γνωρίζει ποσο πρεπει να ειναι το σακχαρο 2 ωρες μετα το φαγητό ;

Στην εγκυμοσύνη καλό είναι να τσεκάρεις στη μια ώρα μετά το φαγητό.  Οι περισσότεροι λένε μέχρι 140 αλλά τώρα τελευταία υπάρχουν νέες κατευθυντήριες που λένε μέχρι 180. (Αν και μου φαίνεται πολυ)

Μιλάω πάντα για τη μια ώρα μετά το φαγητό.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...