Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Τεταρτη 18:00

Δε περνανε οι ωρες ...

Θελω να τον ρωτηαω για τον τραχηλο και αν αυτο που νιωθω τωρα που ειμαι ξαπλα ειναι το μωρο που αλλζει θεση η πετρωμα στην κοιλια οπως ειπε η τονυ(συμπτωματα) για συσπασεις...

Ζηνα μ καλημερα.. καλη επιτυχια να εχεις σμρ.. το βραδακι σε περιμενιυμε με ευχαριστα.. 

Κ ρωτα αυτο με τις συσπασεις.. λες να μην ειναι το μωρο κ να χαιρομαστε τζαμπα;;; χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 34 λεπτά , irinikavala είπε:

Ζηνα μ καλημερα.. καλη επιτυχια να εχεις σμρ.. το βραδακι σε περιμενιυμε με ευχαριστα.. 

Κ ρωτα αυτο με τις συσπασεις.. λες να μην ειναι το μωρο κ να χαιρομαστε τζαμπα;;; χαχαχα

Καλημερα κοριτσι.Αυριο ειναι τεταρτη θα κανετε λιγο υπομονη ακομα.

Εγω νομιζω το μωρο ειναι...αλλα για να δουμε θα ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα κοριτσι.Αυριο ειναι τεταρτη θα κανετε λιγο υπομονη ακομα.

Εγω νομιζω το μωρο ειναι...αλλα για να δουμε θα ρωτησω.

Xaxa με τα μαστορια ολη μερα εχασα τις μερες.. υπομονη λοιπον.. κ μενα χθες η μπεμπα κλωτσουσε τον μπαμπα της.. την ενιωσε 2 φορες.. περιττο να πω οτι συμπερανε οτι του εχει αδυναμια.. χαχαχα

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

@zina7777 αύριο β επιπέδου , τι ωραία , μετά και από αυτό μπορείς να χαλαρώσεις, αν με κάποιον τρόπο γίνεται αυτό ! Σίγουρα το μωρό είναι, σου δίνει σήμα ! 

@irinikavala ο δικός σου είναι χαζομπαμπάς πριν καν το δει , φαντάσου μετά τι έχει να γίνει !!


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Τελικα θα σου πω προσοχη με το ψαγητο γτ εγω πατησα τα 60.5!!σε 2 βδομαδες πηρα 1.5 κιλο..σοκ επαθα. . μολις ξεκινησα να τρωω κανονικα οπως πριν. Τσουπ ηρθαν τα κιλα.. Κ απορω γτ δεν τρω ω περισσοτερη ποσοτητα απο πριν..αν κ ειμαι στα ορια με αυτα που ειχε πει ο γιατρος,δλδ 4 κιλα εως 20 εβδ. Εγ ω εβαλα 4.5 εως 19+4 αλλα βλεπω οτι οτι τρως μενει!!! Κ με εχει πιασει μια λιγουρα για τα παγωτα.. Αστα να πανε.

Μαράκι να σου πω την αλήθεια εγώ τώρα Που μπήκα 19 εβδ μπορώ να σου πω ότι το νιώθω το μωρό κ είμαι σίγουρη. Πριν το είχα νιώσει αλλά δεν ξέρω αν ήταν το έντερο η το μωρό..όποτε Μην αγχώνεσαι.θα το καταλάβεις κ εσύ.

Καλημέρα Κορίτσια . χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!!

Εμένα σήμερα  από το πρωί ο μπέμπης  κουνιέται κ είναι περίεργο,πάρτυ Κανει???...Τώρα νιώθω το μωρό!

Να ρωτήσω η κοιλιά σας είναι τεντωμένη?εμένα είναι τσιτα (δεν είχα ομως πριν καθόλου)???

Κοριτσια εμένα τώρα ξεκίνησε ο άντρας μου να μην θέλει σεξ γτ εμφανίστηκε η κοιλιά κ τα νεύρα μου θα φτάσουν στον ουρανό..

Κατά τα άλλα Επιτέλους ειμαι καλά!!!ελπίζω να μου τελείωσαν μια κ καλη οι εμεοι. 

@anemoni198oπως τα πας εσύ;

@eamo χάρηκα πολύ που όλα πάνε Καλά!

Τα ύπολοιπα κορίτσια όλα καλά;

Σε μένα το λες;! Έχω στο μυαλό μου αυτό που διάβασα στο ίντερνετ:2-3 κιλά το πρώτο τρίμηνο,5-6 κιλά το δεύτερο και 6 κιλά το τρίτο και είμαι οριακά μέσα.ο γιατρός δεν μου έχει αναφέρει ποτέ τίποτα για κιλά.Το βλέπω πως μπαίνουν από τώρα πανεύκολα,οπότε φαντάσου τι θα γίνει αργότερα!πλέον τρώω κανονικά, ούτε λιγουρες έχω όπως είχα στις πρώτες εβδομάδες κ απορώ πως ανεβαίνουν τα κιλά έτσι.σήμερα που μετρήθηκα είμαι +5 και σε μια εβδομάδα μπαίνω στον 5ο μήνα.Όσο για την κοιλιά κι εμένα τσίτα είναι, την νιώθω τεντωμένη γιατί πιο πριν ήταν πλάκα κ ο αφαλος σαν να γίνεται επίπεδος σιγά σιγά.κάνω μπαμ για έγκυος πλέον, δεν κρύβεται εκτός κ αν φοράω πολύ φαρδιά ρούχα που δεν τονίζουν την κοιλιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, eamo είπε:

Καλημέρα !

@zina7777 αύριο β επιπέδου , τι ωραία , μετά και από αυτό μπορείς να χαλαρώσεις, αν με κάποιον τρόπο γίνεται αυτό ! Σίγουρα το μωρό είναι, σου δίνει σήμα !

Κι εγω ετσι λεω ρε συ Ελεάννα,αλλα με αγχωσαν λιγο στα συμπτωματα που μου μιλησαν για πετρωμα της κοιλιας,συσπασεις...

εγω με χαρα σας δηλωνω οτι πηρα τα πρωτα μου 600 gr...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Σε μένα το λες;! Έχω στο μυαλό μου αυτό που διάβασα στο ίντερνετ:2-3 κιλά το πρώτο τρίμηνο,5-6 κιλά το δεύτερο και 6 κιλά το τρίτο και είμαι οριακά μέσα.ο γιατρός δεν μου έχει αναφέρει ποτέ τίποτα για κιλά.Το βλέπω πως μπαίνουν από τώρα πανεύκολα,οπότε φαντάσου τι θα γίνει αργότερα!πλέον τρώω κανονικά, ούτε λιγουρες έχω όπως είχα στις πρώτες εβδομάδες κ απορώ πως ανεβαίνουν τα κιλά έτσι.σήμερα που μετρήθηκα είμαι +5 και σε μια εβδομάδα μπαίνω στον 5ο μήνα.Όσο για την κοιλιά κι εμένα τσίτα είναι, την νιώθω τεντωμένη γιατί πιο πριν ήταν πλάκα κ ο αφαλος σαν να γίνεται επίπεδος σιγά σιγά.κάνω μπαμ για έγκυος πλέον, δεν κρύβεται εκτός κ αν φοράω πολύ φαρδιά ρούχα που δεν τονίζουν την κοιλιά.

Καλημερα!ακριβως κ εγω το ιδιο . βεβαια απορω με τα κιλα!! οτι τρως ,μενει κ μετατρεπεται σε κιλα!! 

κ ηθελα να ρωτησω για τον αφαλο ,εμενα ειναι μεσα ακομα .δεν εχει βγει καθολου προς τα εξω.περιεργο..

17 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Εγω το χαρακτηριζω σαν αλλαγη στασης του μωρου.το νιωθω επιφανειακα.αλλα θα μαθω απ το γιατρο και θα σας πω.

μπορει να ειναι η αλλαγη στασης! 

πρίν από 52 λεπτά , zina7777 είπε:

Κι εγω ετσι λεω ρε συ Ελεάννα,αλλα με αγχωσαν λιγο στα συμπτωματα που μου μιλησαν για πετρωμα της κοιλιας,συσπασεις...

εγω με χαρα σας δηλωνω οτι πηρα τα πρωτα μου 600 gr...

τι καλα!! μονο τοσο λιγα..οσο για τις κινησεις , το μωρο θα ειναι , εγω το νιωθω ξαπλα κ πλεον οταν καθομαι . αλλα σιγουρα δεν μπορυμε να το πιασουμε με το χερι.

εγω το 15κιλο δεν το γλιτωνω.. ειδα κ τα μπρατσα της συνυφαδας μου που ειναι ολο ραγαδες κ "εμεινα αφωνη".. βεβαια αυτη δεν εβαζε κ τιποτα απο κρεμες κ πηρες κ πανω απο 20 κιλα. αλλα παλι τρομαξα ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα!ακριβως κ εγω το ιδιο . βεβαια απορω με τα κιλα!! οτι τρως ,μενει κ μετατρεπεται σε κιλα!! 

κ ηθελα να ρωτησω για τον αφαλο ,εμενα ειναι μεσα ακομα .δεν εχει βγει καθολου προς τα εξω.περιεργο..

μπορει να ειναι η αλλαγη στασης! 

τι καλα!! μονο τοσο λιγα..οσο για τις κινησεις , το μωρο θα ειναι , εγω το νιωθω ξαπλα κ πλεον οταν καθομαι . αλλα σιγουρα δεν μπορυμε να το πιασουμε με το χερι.

εγω το 15κιλο δεν το γλιτωνω.. ειδα κ τα μπρατσα της συνυφαδας μου που ειναι ολο ραγαδες κ "εμεινα αφωνη".. βεβαια αυτη δεν εβαζε κ τιποτα απο κρεμες κ πηρες κ πανω απο 20 κιλα. αλλα παλι τρομαξα ..

Δεν ξερω αν πιανω κεφαλι ή κατι..αλλα ειναι σκληρο απ τη μια κι απ την αλλη αδειο..οταν ειμαι ανασκελα γι αυτο υποθετω..θα ρωτησω γιατρο αν εχω παραισθησεις..χαχα

Ναι γαμωτο το βαρος ειναι θεμα.η αληθεια ειναι οτι δεν ηθελα να παρω πολυ,αλλα δεν προσεχω κιολας.απλα δεν πειναω περισσοτερο απ οτι πριν.Γενικα εγω εχω πει οτι δεν νιωθω εγκυος..αν δεν ηξερα οτι ειμαι δε θα το πιστευα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , zina7777 είπε:

Δεν ξερω αν πιανω κεφαλι ή κατι..αλλα ειναι σκληρο απ τη μια κι απ την αλλη αδειο..οταν ειμαι ανασκελα γι αυτο υποθετω..θα ρωτησω γιατρο αν εχω παραισθησεις..χαχα

Ναι γαμωτο το βαρος ειναι θεμα.η αληθεια ειναι οτι δεν ηθελα να παρω πολυ,αλλα δεν προσεχω κιολας.απλα δεν πειναω περισσοτερο απ οτι πριν.Γενικα εγω εχω πει οτι δεν νιωθω εγκυος..αν δεν ηξερα οτι ειμαι δε θα το πιστευα..

βρε εσυ τελεια εισαι ! μονο 600 γρ κ εισαι 21 εβδ!!! τι να πουμε κ εμεις.. αλλα οσο να ναι μωρακι θα κανουμε , θα παρουμε κ λιγο βαρος..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

βρε εσυ τελεια εισαι ! μονο 600 γρ κ εισαι 21 εβδ!!! τι να πουμε κ εμεις.. αλλα οσο να ναι μωρακι θα κανουμε , θα παρουμε κ λιγο βαρος..

ξεκινησα 70 ομως..ειμαι ηδη υπερβαρη.. ειμαι 1,60 με το ζορι.τις πρωτες βδομαδες πηγα 67

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , zina7777 είπε:

Δεν ξερω αν πιανω κεφαλι ή κατι..αλλα ειναι σκληρο απ τη μια κι απ την αλλη αδειο..οταν ειμαι ανασκελα γι αυτο υποθετω..θα ρωτησω γιατρο αν εχω παραισθησεις..χαχα

Ναι γαμωτο το βαρος ειναι θεμα.η αληθεια ειναι οτι δεν ηθελα να παρω πολυ,αλλα δεν προσεχω κιολας.απλα δεν πειναω περισσοτερο απ οτι πριν.Γενικα εγω εχω πει οτι δεν νιωθω εγκυος..αν δεν ηξερα οτι ειμαι δε θα το πιστευα..

κ γω ετσι νιωθω ωρες ωρες λες κ μετακινειται ολοκληρο κ καπου αδειαζει κ καπου γεμιζει.. χαχαχ,, τι υπεροχη αισθηση.. ετσι δεν ειναι κοριτσια??? 

εγω απο κιλα ειμαι +4.. 21η βδομαδα.. ο γιατρος λεει καλα ειμαι.. αρα οκ.. βεβαια αυτη τη βδομαδα τρωω περισσοτερο..πειναωωωω

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

ξεκινησα 70 ομως..ειμαι ηδη υπερβαρη.. ειμαι 1,60 με το ζορι.τις πρωτες βδομαδες πηγα 67

οσο κ να ξεκινησες καποια κιλα θα τα παρεις.. δεν θα παρεις πολλα ομως εσυ. 

σε παραδεχομαι που λεςοτι εισαι υπερβαρη.. η συνυφαδα μου ξεκινησε 70 εβδ με 1,6 κ λεει τον εαυτο της κανονικη ..χαχαχα κ εμενα που ημουν 56 με 1,,60 μου λεγε οτι πρεπει να παχυνω γτ ειμαι αδυνατη ...χαχαχαχα κ οταν εμεινε εγκυος , ετρωγε συνεχεια γτ ελεγε θελει το μωρο φαι να μεγαλωσει!!!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ada32 είπε:

οσο κ να ξεκινησες καποια κιλα θα τα παρεις.. δεν θα παρεις πολλα ομως εσυ. 

σε παραδεχομαι που λεςοτι εισαι υπερβαρη.. η συνυφαδα μου ξεκινησε 70 εβδ με 1,6 κ λεει τον εαυτο της κανονικη ..χαχαχα κ εμενα που ημουν 56 με 1,,60 μου λεγε οτι πρεπει να παχυνω γτ ειμαι αδυνατη ...χαχαχαχα κ οταν εμεινε εγκυος , ετρωγε συνεχεια γτ ελεγε θελει το μωρο φαι να μεγαλωσει!!!!!

Να πω την αληθεια παιδια..εγω σκεφτομαι το φυσιολογικο τοκετο ..που αν το μωρο ειναι εως 3κιλα..ειναι πιο ευκολος..οποτε..καλο ειναι να μη μεγαλωσει πολυ να ειναι υγιες το βαρος του ομως.

δεν ξερω αν με νοειτε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Να πω την αληθεια παιδια..εγω σκεφτομαι το φυσιολογικο τοκετο ..που αν το μωρο ειναι εως 3κιλα..ειναι πιο ευκολος..οποτε..καλο ειναι να μη μεγαλωσει πολυ να ειναι υγιες το βαρος του ομως.

δεν ξερω αν με νοειτε..

κοιταξε ο φυσιολ.ειναι τοκαλυτερο γτ δεν σε κοβουν ! οσο να ναι η καισαρικη ειναι εγχείριση , ρουτινας μεν αλλα δεν παυει να ειναι εγχείριση.. 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...