Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ναντια πολυχρονη! Με το καλο το μωράκι σου!!! 

@ada32 εγω τα ιδια, εμετοι 3-4 καθημερινά, απο το μεσημέρι και μετα! Αλλα πλεον το πηρα αποφαση! 

Κατα τα αλλα πηρα τις εξετασεις μου και ειναι χαλια! 32 αιματοκριτης, ιχνη αιμοσφαιρινης στα ουρα... Πφφφφφφ 

Το μωρο το νιωθω και εγω λιγο πιο έντονα αλλα θελει συγκέντρωση για να το καταλάβω γιατί ακόμα ειμαστε μικρες (μόλις 17+3)

υπομονη μεχρι την 20 εβδομαδα πιστευω θα σου εχουν κοπει οι εμετοι κ εσενα. οσο για τον αιμτοκριτη , σιδηρο κ προσπαθησε να πινεις χυμο πορτοκαλι κ μοσχαρι να τρως.  εγω αυτην βδομαδα θα κανω εξετασεις να δω ποσο  εχει πεσει.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ναντια πολυχρονη! Με το καλο το μωράκι σου!!! 

@ada32 εγω τα ιδια, εμετοι 3-4 καθημερινά, απο το μεσημέρι και μετα! Αλλα πλεον το πηρα αποφαση! 

Κατα τα αλλα πηρα τις εξετασεις μου και ειναι χαλια! 32 αιματοκριτης, ιχνη αιμοσφαιρινης στα ουρα... Πφφφφφφ 

Το μωρο το νιωθω και εγω λιγο πιο έντονα αλλα θελει συγκέντρωση για να το καταλάβω γιατί ακόμα ειμαστε μικρες (μόλις 17+3)

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου με το καλο σε ολες μας για τον αιματοκριτη μην ανησυχεις θα φτιαξει τα ιχνη αιμοσφαιρινης τι  σημαινει?? περιμενε απο μερα σε μερα θα το ακουσεις το μωρακι σου..


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ναντια πολυχρονη! Με το καλο το μωράκι σου!!! 

@ada32 εγω τα ιδια, εμετοι 3-4 καθημερινά, απο το μεσημέρι και μετα! Αλλα πλεον το πηρα αποφαση! 

Κατα τα αλλα πηρα τις εξετασεις μου και ειναι χαλια! 32 αιματοκριτης, ιχνη αιμοσφαιρινης στα ουρα... Πφφφφφφ 

Το μωρο το νιωθω και εγω λιγο πιο έντονα αλλα θελει συγκέντρωση για να το καταλάβω γιατί ακόμα ειμαστε μικρες (μόλις 17+3)

ωχ κοριτσι μου νόμιζα είχαν τελειωσει οι εμετοι.. λογικο είναι οι εξετάσεις σου να μην είναι κ οι καλύτερες με 3-4 κάθε μέρα.. ελπίζω να μην ζαλίζεσαι τουλάχιστον.. κ οπως είπαν τα κορίτσια μαζί με το σίδηρο χυμό.. εγώ έτσι κάνω.. ααα κ ξυπνάω το βράδυ κ το πίνω γιατι μια φίλη μου είπε ότι για τέλεια απορρόφηση πρέπει να έχει διαφορα απο τη λήψη τροφών με ασβέστιο τουλάχιστον 2-3 ώρες.. δε μου έβγαινε το πρωινο αλλιώς, συνήθως το έπαιρνα μισή ωρα πριν φάω..οπότε ξυπνάω κατα τις 5, έχω ένα ποτήρι χυμό πορτοκάλι κ το πίνω κ ξανα ύπνο.. χαχα..

όσο για την κίνηση όντως είστε μικρούλες.. θα τη νιώσεις σύντομα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

υπομονη μεχρι την 20 εβδομαδα πιστευω θα σου εχουν κοπει οι εμετοι κ εσενα. οσο για τον αιμτοκριτη , σιδηρο κ προσπαθησε να πινεις χυμο πορτοκαλι κ μοσχαρι να τρως.  εγω αυτην βδομαδα θα κανω εξετασεις να δω ποσο  εχει πεσει.

Τρωω μωρε... Αλλα οτιδήποτε κρεατικο το κανω εμετο.. Δεν τ δέχεται το στομαχι μου.. Ε θα παρω χαπάκια και θα στρωσει... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, irinikavala είπε:

ωχ κοριτσι μου νόμιζα είχαν τελειωσει οι εμετοι.. λογικο είναι οι εξετάσεις σου να μην είναι κ οι καλύτερες με 3-4 κάθε μέρα.. ελπίζω να μην ζαλίζεσαι τουλάχιστον.. κ οπως είπαν τα κορίτσια μαζί με το σίδηρο χυμό.. εγώ έτσι κάνω.. ααα κ ξυπνάω το βράδυ κ το πίνω γιατι μια φίλη μου είπε ότι για τέλεια απορρόφηση πρέπει να έχει διαφορα απο τη λήψη τροφών με ασβέστιο τουλάχιστον 2-3 ώρες.. δε μου έβγαινε το πρωινο αλλιώς, συνήθως το έπαιρνα μισή ωρα πριν φάω..οπότε ξυπνάω κατα τις 5, έχω ένα ποτήρι χυμό πορτοκάλι κ το πίνω κ ξανα ύπνο.. χαχα..

όσο για την κίνηση όντως είστε μικρούλες.. θα τη νιώσεις σύντομα.. 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.... Ε ναι απο τους εμετους ειναι... Θα ξεκινησω τα χαπάκια μου και θα στρωσω!!!  Ζαλιζομαι, αλλα δεν περίμενα τοσο μεγαλη πτωση!!! Αχαχχαχχαχχχα

Θα ζησω ομως!!!!  :p

πρίν από 6 λεπτά , ναντια δε είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου με το καλο σε ολες μας για τον αιματοκριτη μην ανησυχεις θα φτιαξει τα ιχνη αιμοσφαιρινης τι  σημαινει?? περιμενε απο μερα σε μερα θα το ακουσεις το μωρακι σου..

Ψιλιαζομαι καμια πετρουλα στα νεφρα.... Λογω αφυδατωσης... Θα δειξει!!! Γιατί ειχα και κατι πονακια καποιες μερες στα νεφρα μ... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.... Ε ναι απο τους εμετους ειναι... Θα ξεκινησω τα χαπάκια μου και θα στρωσω!!!  Ζαλιζομαι, αλλα δεν περίμενα τοσο μεγαλη πτωση!!! Αχαχχαχχαχχχα

Θα ζησω ομως!!!!  :p

βρε όλα τα αντέχουμε για τα μωράκια μας.. υπομονή κ θα περάσουν όλα..  

επίσης μια ερωτησούλα γιατί βλέπω για κούνιες στο ιντερνετ να παιρνω ιδέες.. το λίκνισμα της κούνιας χρήσιμο??? μερικες έχουν, μερικες όχι.. τι λετε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τρωω μωρε... Αλλα οτιδήποτε κρεατικο το κανω εμετο.. Δεν τ δέχεται το στομαχι μου.. Ε θα παρω χαπάκια και θα στρωσει... 

ναι εννοειται πως θελει χαπια η αμπουλες γτ ηδη ειναι αρκετα χαμηλος κ θα πεσει κ αλλο γτ απο ω κ περα .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ναντια δε είπε:

καφε?? δεν εχω δει ποτε το εχεις πει στον γιατρο?

 

Έχω ξανά δει και αίμα είναι από το πλακούντα που είναι χαμηλός..  δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας και κλείνοντας το 3ο πάλι είχα καφέ...

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ναντια πολυχρονη! Με το καλο το μωράκι σου!!! 

@ada32 εγω τα ιδια, εμετοι 3-4 καθημερινά, απο το μεσημέρι και μετα! Αλλα πλεον το πηρα αποφαση! 

Κατα τα αλλα πηρα τις εξετασεις μου και ειναι χαλια! 32 αιματοκριτης, ιχνη αιμοσφαιρινης στα ουρα... Πφφφφφφ 

Το μωρο το νιωθω και εγω λιγο πιο έντονα αλλα θελει συγκέντρωση για να το καταλάβω γιατί ακόμα ειμαστε μικρες (μόλις 17+3)

Μια χαρά είναι και εγώ είχα ίχνη αιμοσφαιρίνης το προηγούμενο μήνα και όλα καλά είναι... Όσο για τον αιματοκρίτη παίρνεις σίδηρο;;; Έγω έχω 27 και το παλεύω!!! Χυμο πορτοκάλι φακές μοσχάρι... Όσο μπορείς!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eamo είπε:

@Μαρία1430 μην αγχώνεσαι καθόλου , μπορεί ήδη να το νιώθεις αλλά να μην έχεις ξεχωρίσει ότι είναι το μωρό . Επίσης αν τυχόν έχεις πρόσθιο πλακούντα αργείς λίγο παραπάνω    να το καταλάβεις .  Όλα θα γίνουν όπως γίνανε ως τώρα , θυμήσου λίγο καιρό πριν μετρούσαμε τις μέρες για την χοριακη και περιμέναμε με αγωνία να γράψει η καθεμία μας τον μαγικό αριθμό !!!

Αχ μακαρι βρε κοριτσι μου να πανε ολα καλα... Μου φαινονται τοσο μακρυα εκεινες οι μερες της χοριακης. Λες και περασαν χρονια αλλα ειναι τοσο κοντα... Κι εσυ μια χαρα με τον τραχηλο οπως ειδα! Κοντευεις και για τη β επιπεδου, μια χαρουλα

πρίν από 30 λεπτά , irinikavala είπε:

βρε όλα τα αντέχουμε για τα μωράκια μας.. υπομονή κ θα περάσουν όλα..  

επίσης μια ερωτησούλα γιατί βλέπω για κούνιες στο ιντερνετ να παιρνω ιδέες.. το λίκνισμα της κούνιας χρήσιμο??? μερικες έχουν, μερικες όχι.. τι λετε??

θεωρω οτι αν μαθει να λικνιζεται για να κοιμηθει δυσκολα θα κοιμαται χωρις κουνημα αλλα δεν ξερω κιολας καθοτι πρωταρα..

Εγω βλεπω τα καροτσια που ξεκινουν απο 350€ μεχρι 1000€ αυτα που μου αρεσουν και δεν μπορω να καταλαβω τι διαφορες εχουν. Ολα τους πολυκαροτσια, με μεγαλες ροδες που φουσκωνουν και αναρτησεις. Πως στο καλο θα διαλεξουμε?

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αχ μακαρι βρε κοριτσι μου να πανε ολα καλα... Μου φαινονται τοσο μακρυα εκεινες οι μερες της χοριακης. Λες και περασαν χρονια αλλα ειναι τοσο κοντα... Κι εσυ μια χαρα με τον τραχηλο οπως ειδα! Κοντευεις και για τη β επιπεδου, μια χαρουλα

θεωρω οτι αν μαθει να λικνιζεται για να κοιμηθει δυσκολα θα κοιμαται χωρις κουνημα αλλα δεν ξερω κιολας καθοτι πρωταρα..

Εγω βλεπω τα καροτσια που ξεκινουν απο 350€ μεχρι 1000€ αυτα που μου αρεσουν και δεν μπορω να καταλαβω τι διαφορες εχουν. Ολα τους πολυκαροτσια, με μεγαλες ροδες που φουσκωνουν και αναρτησεις. Πως στο καλο θα διαλεξουμε?

Καλά και εγώ με τα καροτσια έχω μπερδευτεί πολύ..... Το σίγουρο είναι ότι δεν θα πάρω 3 σε 1... Βασικά είμαι ανάμεσα σε inglesina quad και το peg perego book breeze...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

θεωρω οτι αν μαθει να λικνιζεται για να κοιμηθει δυσκολα θα κοιμαται χωρις κουνημα αλλα δεν ξερω κιολας καθοτι πρωταρα..

Εγω βλεπω τα καροτσια που ξεκινουν απο 350€ μεχρι 1000€ αυτα που μου αρεσουν και δεν μπορω να καταλαβω τι διαφορες εχουν. Ολα τους πολυκαροτσια, με μεγαλες ροδες που φουσκωνουν και αναρτησεις. Πως στο καλο θα διαλεξουμε?

αυτο με το λίκνισμα το σκέφτηκα κ γω..

κ για τα καρότισια έχεις δίκιο.. κ γω το ίδιο.. ποια η διαφορα για να διαφέρουν τόσο στην τιμή?? πω πω.. πρπει να μας βοηθήσουν οι παλιοτερες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Μάντη είπε:

Έχω ξανά δει και αίμα είναι από το πλακούντα που είναι χαμηλός..  δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας και κλείνοντας το 3ο πάλι είχα καφέ...

Μια χαρά είναι και εγώ είχα ίχνη αιμοσφαιρίνης το προηγούμενο μήνα και όλα καλά είναι... Όσο για τον αιματοκρίτη παίρνεις σίδηρο;;; Έγω έχω 27 και το παλεύω!!! Χυμο πορτοκάλι φακές μοσχάρι... Όσο μπορείς!!!

Αύριο θα τις δει ο γιατρουκος... Οι προηγούμενες ηταν εντός οριων!!!! 

πρίν από 36 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αχ μακαρι βρε κοριτσι μου να πανε ολα καλα... Μου φαινονται τοσο μακρυα εκεινες οι μερες της χοριακης. Λες και περασαν χρονια αλλα ειναι τοσο κοντα... Κι εσυ μια χαρα με τον τραχηλο οπως ειδα! Κοντευεις και για τη β επιπεδου, μια χαρουλα

θεωρω οτι αν μαθει να λικνιζεται για να κοιμηθει δυσκολα θα κοιμαται χωρις κουνημα αλλα δεν ξερω κιολας καθοτι πρωταρα..

Εγω βλεπω τα καροτσια που ξεκινουν απο 350€ μεχρι 1000€ αυτα που μου αρεσουν και δεν μπορω να καταλαβω τι διαφορες εχουν. Ολα τους πολυκαροτσια, με μεγαλες ροδες που φουσκωνουν και αναρτησεις. Πως στο καλο θα διαλεξουμε?

Αστο... Εγω μια φορά ξεκινησα να κοιταω και ολα ιδια μ. Φαινοντα!!!! Μαλλον θα παραγγείλω απο εξωτερικό ομως γτ με μια γρήγορη ματιά είναι ολα μιση τιμη... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Έχω ξανά δει και αίμα είναι από το πλακούντα που είναι χαμηλός..  δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας και κλείνοντας το 3ο πάλι είχα καφέ...

Μια χαρά είναι και εγώ είχα ίχνη αιμοσφαιρίνης το προηγούμενο μήνα και όλα καλά είναι... Όσο για τον αιματοκρίτη παίρνεις σίδηρο;;; Έγω έχω 27 και το παλεύω!!! Χυμο πορτοκάλι φακές μοσχάρι... Όσο μπορείς!!!ν

Ναι καταλαβα να ξεκουραζεσε αρκετα... 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...