Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημερα κι απο εμενα και καλη εβδομαδα!

Καλη επιτυχια με τη β επιπεδου σημερα @ada32!

εγω κοριτσια προσπαθω ακομα να καταλαβω αν νιωθω το μωρο αλλα εχω εντονες ταχυκαρδιες παρολο που προσπαθω να ειμαι ηρεμη μπας και καταλαβα τπτ αλλα αισθανομαι το σφυγμο μου εντονα και νερο να κουνιεται....

Ελπιζω να ειναι ολα καλα γτ ανησυχω λιγακι. Υπομονη ως την Πεμπτη κι οτι ειναι να γινει θα γινει

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα κι απο εμενα και καλη εβδομαδα!

Καλη επιτυχια με τη β επιπεδου σημερα @ada32!

εγω κοριτσια προσπαθω ακομα να καταλαβω αν νιωθω το μωρο αλλα εχω εντονες ταχυκαρδιες παρολο που προσπαθω να ειμαι ηρεμη μπας και καταλαβα τπτ αλλα αισθανομαι το σφυγμο μου εντονα και νερο να κουνιεται....

Ελπιζω να ειναι ολα καλα γτ ανησυχω λιγακι. Υπομονη ως την Πεμπτη κι οτι ειναι να γινει θα γινει

τι εννοεις?? δε το έχεις νιώσει καθόλου ή δε το νιώθεις τώρα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

δεν εχω νιωσει τπτ που να με κανει σιγουρη οτι ειναι το μωρο

εε μη σκας τότε βρε κοριτσάκι.. ίσως είναι η θέση του περίεργη κ δε το νιώθεις.. δεν έγινε τπτ.. εμένα πάλι ο γιατρός (22εβδ.) κ με ρώτησε, έχεις αρχίσει να νιώθεις τπτ??? με στύλ όχι ότ πρέπει να το έχω νιώσει.. κοίτα κ γω στην αρχη αυτα τα φτερουγίσμτα δε τα πολυκαταλάβαινα, κάτι σαν χτύπος είναι, σαν αναστάτωση μέσα σου όταν ξαπλώνεις.. τώρα όμως οι κλωτσιές είναι αντιληπτές.. θα ρθει κ σένα η σειρά σου.. κ μετά άλλα άγχη.. γιατι τώρα δεν κουνιέται? γιατι έφαγα σοκολάτα κ δεν κουνήθηκε.. κ άλλα τέτοια ωραία.. άρα υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

εε μη σκας τότε βρε κοριτσάκι.. ίσως είναι η θέση του περίεργη κ δε το νιώθεις.. δεν έγινε τπτ.. εμένα πάλι ο γιατρός (22εβδ.) κ με ρώτησε, έχεις αρχίσει να νιώθεις τπτ??? με στύλ όχι ότ πρέπει να το έχω νιώσει.. κοίτα κ γω στην αρχη αυτα τα φτερουγίσμτα δε τα πολυκαταλάβαινα, κάτι σαν χτύπος είναι, σαν αναστάτωση μέσα σου όταν ξαπλώνεις.. τώρα όμως οι κλωτσιές είναι αντιληπτές.. θα ρθει κ σένα η σειρά σου.. κ μετά άλλα άγχη.. γιατι τώρα δεν κουνιέται? γιατι έφαγα σοκολάτα κ δεν κουνήθηκε.. κ άλλα τέτοια ωραία.. άρα υπομονή..

Μακαρι να ειναι οπως τα λες και να μην βρεθω μπροστα σε δυσαρεστη κατασταση...

Νιωθω οτι δεν περνουν με τπτ οι μερες να παω να δω οτι ειναι οκ μπας και ηρεμησω...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή επιτυχία @ada32 για σήμερα περιμένουμε τα ευχάριστα !

Τελικα κορίτσια καταλαβαίνω ότι βασανίζουμε τα μωρά μας για να είμαστε ήσυχες ! Και ο άντρας μου με μαλώνει που τον ενοχλώ συνέχεια ! Πάντως είχαν δίκιο που έλεγαν ότι από τη στιγμή που θα δεις θετικό αποτέλεσμα θα ανησυχεις μια ζωή !

Μαρακι μου όλα μια χαρά θα είναι και σίγουρα το καταλαβαινεις, θα έρθει ώρα για τις καλές κλωτσιές, παίζει ρόλο και ο πλακούντας .  Οι κινήσεις γενικά όμως είναι έτσι σαν γουργουρισμα που μοιάζουν με το έντερο , οι έντονες κλωτσιές μόνο είναι πιο ξεκάθαρες και δεν είναι τόσο συχνές ! Κοντά είναι η Πέμπτη υπομονή ! Όχι άσχημες σκέψεις παρακαλώ !!! Όχι ότι δε σε καταλαβαίνω , βλέπεις και εγώ !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , eamo είπε:

Καλή επιτυχία @ada32 για σήμερα περιμένουμε τα ευχάριστα !

Τελικα κορίτσια καταλαβαίνω ότι βασανίζουμε τα μωρά μας για να είμαστε ήσυχες ! Και ο άντρας μου με μαλώνει που τον ενοχλώ συνέχεια ! Πάντως είχαν δίκιο που έλεγαν ότι από τη στιγμή που θα δεις θετικό αποτέλεσμα θα ανησυχεις μια ζωή !

Μαρακι μου όλα μια χαρά θα είναι και σίγουρα το καταλαβαινεις, θα έρθει ώρα για τις καλές κλωτσιές, παίζει ρόλο και ο πλακούντας .  Οι κινήσεις γενικά όμως είναι έτσι σαν γουργουρισμα που μοιάζουν με το έντερο , οι έντονες κλωτσιές μόνο είναι πιο ξεκάθαρες και δεν είναι τόσο συχνές ! Κοντά είναι η Πέμπτη υπομονή ! Όχι άσχημες σκέψεις παρακαλώ !!! Όχι ότι δε σε καταλαβαίνω , βλέπεις και εγώ !!

λογω της ταχυκαρδιας που αισθανομαι, ουτε γουργουρητο, ουτε φτερουγισματα ουτε τπτ δεν καταλαβαινω. Το μονο που καταλαβαινω που και που ειναι να κουνιεται το νερο που εχω πιει. Μου φανηκε οτι ενιωσα μια κλωτσια-σπρωξιμο την τεταρτη αλλα τπτ απο εκεινη την ημερα. τελοσπαντων κοντα σιμα θα δειξει. Ετσι κι αλλιως δεν μπορω να αλλαξω την πορεια της εγκυμοσυνης. Ο δικος μου παντως χαιδευει την κοιλια και βαζει το κεφαλι του και του μιλαει και του λεει: ελα ρεεεεεε δειξε μου οτι με ακους

πρίν από 11 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα Μαράκι τη Πέμπτη έχεις β επιπέδου;;;;

Ναι την Πεμπτη το πρωι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Αν ο πλακουντας ειναι προσθιος αργουμε να νιωσουμε κινησεις.

Εγω πια νιωθω συνεχεια κι εντονες.Αλλα προχωρανε και οι εβδομαδες μου και ειναι και μεγαλυτερο σε μεγεθος.Ηρεμηστε.αν δεν εχετε αιμα και εντονο πονο,ολα βαινουν καλως.Η καλη ψυχολογια βγαζει ηρεμα παιδια.Μη μου ταραζεστε.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα κι απο εμενα και καλη εβδομαδα!

Καλη επιτυχια με τη β επιπεδου σημερα @ada32!

εγω κοριτσια προσπαθω ακομα να καταλαβω αν νιωθω το μωρο αλλα εχω εντονες ταχυκαρδιες παρολο που προσπαθω να ειμαι ηρεμη μπας και καταλαβα τπτ αλλα αισθανομαι το σφυγμο μου εντονα και νερο να κουνιεται....

Ελπιζω να ειναι ολα καλα γτ ανησυχω λιγακι. Υπομονη ως την Πεμπτη κι οτι ειναι να γινει θα γινει

κοριτσακι μην ανχωνεσε αν εχεις παρει κιλα αργεις να το ακουσεις. σκεψου κ εγω που δεν εχω καθολου κιλα το ακουσα καθαρα εκει γυρω στις 20 εβδομαδες αλλα σκεψου ειχα μονο 2 κιλα παραπανω κ ειμαι κ αδυνατη παιζει πολυ ρολο στο ποτε θα ακουσεις το μωρο. για τις ταχυκαρδιες ρωτα κ τον γιατρο να πας για ενα τσεκ απ κ σε καρδιολογο αν κ ειναι φυσιολογικες συνηθως το τσεκαρουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

κοριτσακι μην ανχωνεσε αν εχεις παρει κιλα αργεις να το ακουσεις. σκεψου κ εγω που δεν εχω καθολου κιλα το ακουσα καθαρα εκει γυρω στις 20 εβδομαδες αλλα σκεψου ειχα μονο 2 κιλα παραπανω κ ειμαι κ αδυνατη παιζει πολυ ρολο στο ποτε θα ακουσεις το μωρο. για τις ταχυκαρδιες ρωτα κ τον γιατρο να πας για ενα τσεκ απ κ σε καρδιολογο αν κ ειναι φυσιολογικες συνηθως το τσεκαρουν. 

ξεκινησα πολλα κιλα... 10 περισσοτερα απο τα φυσιολογικα μου (δεν προλαβα να χασω τα κιλα των εξωσωματικων). τωρα ειμαι +2 απο την ημερα που εμαθα την εγκυμοσυνη

ελπιζω οι ταχυκαρδιες να ειναι λογω αγχους που εχω. οχι μονο για το μωρο γενικα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

λογω της ταχυκαρδιας που αισθανομαι, ουτε γουργουρητο, ουτε φτερουγισματα ουτε τπτ δεν καταλαβαινω. Το μονο που καταλαβαινω που και που ειναι να κουνιεται το νερο που εχω πιει. Μου φανηκε οτι ενιωσα μια κλωτσια-σπρωξιμο την τεταρτη αλλα τπτ απο εκεινη την ημερα. τελοσπαντων κοντα σιμα θα δειξει. Ετσι κι αλλιως δεν μπορω να αλλαξω την πορεια της εγκυμοσυνης. Ο δικος μου παντως χαιδευει την κοιλια και βαζει το κεφαλι του και του μιλαει και του λεει: ελα ρεεεεεε δειξε μου οτι με ακους

Ναι την Πεμπτη το πρωι

Άντε τέλεια!!! Τελικά τελευταία εγώ θα είμαι!!!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 νομιζω σε κόλλησε ο μικρός μου τις ανησυχίες της καρδιάς :P!!!Πιστεύω ότι είναι από το αγχος , βέβαια καλό είναι να το επιβεβαιώσεις για σιγουριά !!

Βρε κορίτσια βλέπω 2 κιλά πήρατε μόνο , εγώ θα είμαι η μπάλα της παρέας μου φαίνεται ! Ευτυχώς δεν εχω πρηστεί προς το παρον και κλέβω λίγο στο μάτι !

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

ξεκινησα πολλα κιλα... 10 περισσοτερα απο τα φυσιολογικα μου (δεν προλαβα να χασω τα κιλα των εξωσωματικων). τωρα ειμαι +2 απο την ημερα που εμαθα την εγκυμοσυνη

ελπιζω οι ταχυκαρδιες να ειναι λογω αγχους που εχω. οχι μονο για το μωρο γενικα

τα 10 κιλα ειναι αρκετα για να μην ακους καθαρα το μωρακι. η ταχυκαρδιες ειναι φυσιολογικες στην εγκυμοσυνη αλλα τις τσεκαρουν παντα κ με καρδιολογο κ με ενδοκρινολογο εμενα παντα ο γιατρος με ρωταει αν εχω ταχυκαρδιες σε καθε επισκεψη οποτε τωρα στην β επιπεδου να του το πεις. 

πρίν από 11 λεπτά , eamo είπε:

@Μαρία1430 νομιζω σε κόλλησε ο μικρός μου τις ανησυχίες της καρδιάς :P!!!Πιστεύω ότι είναι από το αγχος , βέβαια καλό είναι να το επιβεβαιώσεις για σιγουριά !!

Βρε κορίτσια βλέπω 2 κιλά πήρατε μόνο , εγώ θα είμαι η μπάλα της παρέας μου φαίνεται ! Ευτυχώς δεν εχω πρηστεί προς το παρον και κλέβω λίγο στο μάτι !

ναι εγω τωρα 7 μηνα εχω παρει γυρω στα 5 κιλα. γενικα δεν επερνα ποτε ευκολα κιλα κ τωρα εχω κοψει το ψωμι δεν το μπορω στην εγκυμοσυνη μην ρωτας γιατι με αηδιαζει κ τρωω πλεον πολυ σταθερα δηλαδη πρωι μεσημερι βραδυ χωρις να τσιμπολογαω ενδιαμεσα . αν κ δεν κινουμε ιδιαιτερα δεν βαζω κιλα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , linaa είπε:

τα 10 κιλα ειναι αρκετα για να μην ακους καθαρα το μωρακι. η ταχυκαρδιες ειναι φυσιολογικες στην εγκυμοσυνη αλλα τις τσεκαρουν παντα κ με καρδιολογο κ με ενδοκρινολογο εμενα παντα ο γιατρος με ρωταει αν εχω ταχυκαρδιες σε καθε επισκεψη οποτε τωρα στην β επιπεδου να του το πεις. 

ναι εγω τωρα 7 μηνα εχω παρει γυρω στα 5 κιλα. γενικα δεν επερνα ποτε ευκολα κιλα κ τωρα εχω κοψει το ψωμι δεν το μπορω στην εγκυμοσυνη μην ρωτας γιατι με αηδιαζει κ τρωω πλεον πολυ σταθερα δηλαδη πρωι μεσημερι βραδυ χωρις να τσιμπολογαω ενδιαμεσα . αν κ δεν κινουμε ιδιαιτερα δεν βαζω κιλα.. 

εσυ εχεις καταφερει το τελειο στα κιλα!!! και το οτι δεν βαζεις ευκολα κιλα βολευει τρελα

εγω βαζω πανευκολα, απλα ελπιζω στο οτι θα χαθουν αρκετα με τη γεννα ωστε να μην βασανιστω ιδιαιτερα με τα υπολοιπα, αν καταφερω και τα χασω ποτε βεβαια


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...