Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

Τέλεια τα νεα της β επιπέδου ,χάλια οι εξετάσεις μου...:sad:

Πρώτον ο αιματοκρίτης έπεσε στα 35.5,αιμοσφαιρίνη 11,8 κ ερυθρά κάτω από το όριο..

Δεύτερον σαγχαρο 92 κ Πάνω που άρχισα να τρώω γλυκά...

Τρίτον τα λευκά ρε κοριτσια ήταν 10400 ,Πάνω Από το όριο .. Κ στην Καλλιεργεια ουρων εμφανίστηκε πάλι e.coli Που είχα κ στην αρχή.

Άντε τον αιματοκρίτη θα τον φτιάξω ,θα παίρνω 2 σίδηρο αλλά τα άλλα;;;το λέτε εσείς;

ada μου ο αιματοκριτης στην εγκυμοσυνη εχει αλλα ορια δεν μπαινει ποτε στα φυσιολογικα οι εξετασεις σου ειναι μια χαρα κ εγω αιματοκριτη εχω 34.9 κ ειναι φυσιολογικος για εγκυμοσυνη. τα ερυθρα αιμοσφαιρια επισης κατεβαινουν κατω απτο οριο γιατι το αιμα αραιωνει για να μην κανει θρομβωσεις ειναι κ αυτο φυσιολογικο κ παντα στην εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικο το οριο κ εμενα εχουν πεσει κ εχω ρωτησει αιματολογο για ολα αυτα....

το e coli μαλλον θελει κ αλλη αντιβιωση για να μην σου κανει ουρολοιμωξη μην ανησυχεις ομως!!! δεν επιρεαζει την εγκυμοσυνη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

ada μου ο αιματοκριτης στην εγκυμοσυνη εχει αλλα ορια δεν μπαινει ποτε στα φυσιολογικα οι εξετασεις σου ειναι μια χαρα κ εγω αιματοκριτη εχω 34.9 κ ειναι φυσιολογικος για εγκυμοσυνη. τα ερυθρα αιμοσφαιρια επισης κατεβαινουν κατω απτο οριο γιατι το αιμα αραιωνει για να μην κανει θρομβωσεις ειναι κ αυτο φυσιολογικο κ παντα στην εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικο το οριο κ εμενα εχουν πεσει κ εχω ρωτησει αιματολογο για ολα αυτα....

το e coli μαλλον θελει κ αλλη αντιβιωση για να μην σου κανει ουρολοιμωξη μην ανησυχεις ομως!!! δεν επιρεαζει την εγκυμοσυνη. 

Ναι δεν ανησυχώ για αιματοκριτη αλλά περισσότερο για το σαγχαρο κ τα λευκά..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι δεν ανησυχώ για αιματοκριτη αλλά περισσότερο για το σαγχαρο κ τα λευκά..

προφανως το e coli θα σου εχει κανει ουρολοιμωξη γιαυτο ανεβηκαν τα λευκα. αν κ στην εγκυμοσυνη ειναι παντα λιγο ανεβασμενα κ εκει τα ορια ειναι διαφορετικα.... το σακχαρο θα κανεις καμπυλη λογικα τωρα κ μην ανχωνεσε απλα προσεχε... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ada32 είπε:

Τέλεια τα νεα της β επιπέδου ,χάλια οι εξετάσεις μου...:sad:

Πρώτον ο αιματοκρίτης έπεσε στα 35.5,αιμοσφαιρίνη 11,8 κ ερυθρά κάτω από το όριο..

Δεύτερον σαγχαρο 92 κ Πάνω που άρχισα να τρώω γλυκά...

Τρίτον τα λευκά ρε κοριτσια ήταν 10400 ,Πάνω Από το όριο .. Κ στην Καλλιεργεια ουρων εμφανίστηκε πάλι e.coli Που είχα κ στην αρχή.

Άντε τον αιματοκρίτη θα τον φτιάξω ,θα παίρνω 2 σίδηρο αλλά τα άλλα;;;το λέτε εσείς;

Ο αιματοκρίτης είναι τέλειος!!!! Πραγματικά τέλειος! Τα λευκά στην εγκυμοσύνη ανεβαίνουν λίγο! Αλλά ίσως είναι και από το μικρόβιο στα ούρα! Όσο για το μικρόβιο λογικά θα πάρεις καμία αντιβίωση και όλα καλά! Με τη πλενςσε τώρα στην εγκυμοσύνη; Αααα και το σάκχαρο μια χαρά εγώ είχα 98 και η καμπύλη ήταν άψογη!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νιωθει καμια χτυπηματα κοντα στον κολπο απ το μωρο? Να ναι ποδια ή κεφαλι αυτο? Μακαρι να χει παρει κιολας θεση αλλα αν ειναι ποδια?αγχωνεται καμια για τη θεση του μωρου γενικοτερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Νιωθει καμια χτυπηματα κοντα στον κολπο απ το μωρο? Να ναι ποδια ή κεφαλι αυτο? Μακαρι να χει παρει κιολας θεση αλλα αν ειναι ποδια?αγχωνεται καμια για τη θεση του μωρου γενικοτερα?

κ εγω νιωθω καμια φορα χτυπηματα προς τα κατω. αλλα βρε τωρα το μωρο κανει ακομα τουμπες δεν περνει θεση απο τωρα την μια το βλεπεις πλαγια την αλλη με το κεφαλι κατω. εγω το εχω πετυχει κ στις δυο θεσεις με διαφορα τρεις εβδομαδες. εχει χωρο ακομα να απλωθει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Νιωθει καμια χτυπηματα κοντα στον κολπο απ το μωρο? Να ναι ποδια ή κεφαλι αυτο? Μακαρι να χει παρει κιολας θεση αλλα αν ειναι ποδια?αγχωνεται καμια για τη θεση του μωρου γενικοτερα?

Και εγω νιωθω και ρωτησα τη γυναικολογο που με παρακολουθηθεί εδω και μου ειπε οτι αυτα τα χτυπήματα ειναι αντανακλαστικά... Γτ εχεις τοσο αγχος για υο τοκετο απο τώρα ; εμπιστεψου το γιατρό σου και θα παει μια χαρα!

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Τέλεια τα νεα της β επιπέδου ,χάλια οι εξετάσεις μου...:sad:

Πρώτον ο αιματοκρίτης έπεσε στα 35.5,αιμοσφαιρίνη 11,8 κ ερυθρά κάτω από το όριο..

Δεύτερον σαγχαρο 92 κ Πάνω που άρχισα να τρώω γλυκά...

Τρίτον τα λευκά ρε κοριτσια ήταν 10400 ,Πάνω Από το όριο .. Κ στην Καλλιεργεια ουρων εμφανίστηκε πάλι e.coli Που είχα κ στην αρχή.

Άντε τον αιματοκρίτη θα τον φτιάξω ,θα παίρνω 2 σίδηρο αλλά τα άλλα;;;το λέτε εσείς;

Κορίτσι μια χαρά είναι ο αιματοκρίτης σου και η αιμοαφαιρίνη μην αγχώνεσαι. Εγώ έχω αιματοκρίτη 30 και αιμοσφαιρίνη 9. Πίνω 2 χαπάκια σιδήρου για να το ανεβάσουμε μέχρι την γέννα με το καλό. Τα λευκά ίσως να είναι απο το e coli τοσο ψηλά, ο γιατρός σου θα σε συμβουλεύσει ανάλογα για το πως να το αντιμετωπίσετε. Είναι κατι που φτιάχνεται μην σκέφτεσαι άσχημα. Όλα θα πανε καλα έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε :-)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

προφανως το e coli θα σου εχει κανει ουρολοιμωξη γιαυτο ανεβηκαν τα λευκα. αν κ στην εγκυμοσυνη ειναι παντα λιγο ανεβασμενα κ εκει τα ορια ειναι διαφορετικα.... το σακχαρο θα κανεις καμπυλη λογικα τωρα κ μην ανχωνεσε απλα προσεχε... 

Ναι μάλλον αλλά πάλι δεν το κατάλαβα...τώρα με το σαγχαρο να δω  σε 2 βδομάδες θα κάνω  καμπύλη κ θα φανεί


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγω νιωθω και ρωτησα τη γυναικολογο που με παρακολουθηθεί εδω και μου ειπε οτι αυτα τα χτυπήματα ειναι αντανακλαστικά... Γτ εχεις τοσο αγχος για υο τοκετο απο τώρα ; εμπιστεψου το γιατρό σου και θα παει μια χαρα!

Απ οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος εχω αγχος γι αυτο.δεν εχω νοσηλευτει ποτε,δεν εχω σπασει κατι..δεν εχω κοιμηθει σε νοσοκομειο..φοβαμαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ο αιματοκρίτης είναι τέλειος!!!! Πραγματικά τέλειος! Τα λευκά στην εγκυμοσύνη ανεβαίνουν λίγο! Αλλά ίσως είναι και από το μικρόβιο στα ούρα! Όσο για το μικρόβιο λογικά θα πάρεις καμία αντιβίωση και όλα καλά! Με τη πλενςσε τώρα στην εγκυμοσύνη; Αααα και το σάκχαρο μια χαρά εγώ είχα 98 και η καμπύλη ήταν άψογη!

Οπότε δλδ είμαι σε Καλά επίπεδα!! Το σαγχαρο τρόμαξα γτ έχω διαβάσει εδώ τιμές Ότι πρέπει να Είναι κάτω από 80.. Γλυκά τρως καθόλου Εσύ; 

Όσο για την Ουρολοίμωξη ,πλενομαι με αφρόλουτρο κανονικό.θα πάω να πάρω χυμό κρανμπερι να πινω κ λογικα θα μου δωσουν αντιβιωση..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Απ οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος εχω αγχος γι αυτο.δεν εχω νοσηλευτει ποτε,δεν εχω σπασει κατι..δεν εχω κοιμηθει σε νοσοκομειο..φοβαμαι

σκεψου το μαιευτηριο δεν ειναι νοσοκομειο χα χα χα ειναι μαιευτηριο αλλο πραγμα παιδι μου εισαι εκει κ σου φροντιζουν το μωρο για να μαθαινεις χα χα χα δες το σαν ξενοδοχειο εκμαθησης μωρων. να δεις που στην αρχη δε θα θες να φυγετε θα λες καλα ειμαστε εδω μου λυνουν κ τις απορειες για το μωρο!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

Νιωθει καμια χτυπηματα κοντα στον κολπο απ το μωρο? Να ναι ποδια ή κεφαλι αυτο? Μακαρι να χει παρει κιολας θεση αλλα αν ειναι ποδια?αγχωνεται καμια για τη θεση του μωρου γενικοτερα?

Ναι εγώ Από χθες Συνέχεια κ διάβασα ότι Σήμερα το μωρό είχε κεφαλικη Προβολή. Άρα με το κεφάλι προς τα ψ κάτω.

πρίν από 25 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Κορίτσι μια χαρά είναι ο αιματοκρίτης σου και η αιμοαφαιρίνη μην αγχώνεσαι. Εγώ έχω αιματοκρίτη 30 και αιμοσφαιρίνη 9. Πίνω 2 χαπάκια σιδήρου για να το ανεβάσουμε μέχρι την γέννα με το καλό. Τα λευκά ίσως να είναι απο το e coli τοσο ψηλά, ο γιατρός σου θα σε συμβουλεύσει ανάλογα για το πως να το αντιμετωπίσετε. Είναι κατι που φτιάχνεται μην σκέφτεσαι άσχημα. Όλα θα πανε καλα έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε :-)

Ευχαριστώ  Πολύ!!όποτε Καλά είμαι σε γενικές γραμμές. Διαβασα τα σχόλια σας κ ηρέμησα λιγάκι.

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Απ οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος εχω αγχος γι αυτο.δεν εχω νοσηλευτει ποτε,δεν εχω σπασει κατι..δεν εχω κοιμηθει σε νοσοκομειο..φοβαμαι

Μην ανησυχείς καθόλου. Ούτε που θα καταλάβεις πως θα περάσουν  εκεί οι μέρες όταν γεννήσεις.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

Απ οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος εχω αγχος γι αυτο.δεν εχω νοσηλευτει ποτε,δεν εχω σπασει κατι..δεν εχω κοιμηθει σε νοσοκομειο..φοβαμαι

Από τη χαρά που θα έχεις δεν θα καταλάβεις τίποτα!!! Όλα θα σου φαίνονται τέλεια!!!!

1 hour ago, ada32 είπε:

Οπότε δλδ είμαι σε Καλά επίπεδα!! Το σαγχαρο τρόμαξα γτ έχω διαβάσει εδώ τιμές Ότι πρέπει να Είναι κάτω από 80.. Γλυκά τρως καθόλου Εσύ; 

Όσο για την Ουρολοίμωξη ,πλενομαι με αφρόλουτρο κανονικό.θα πάω να πάρω χυμό κρανμπερι να πινω κ λογικα θα μου δωσουν αντιβιωση..

Εννοείται πως τρώω τα πάντα αφού ήταν καλή η καμπύλη! Εντάξει δεν κάνω υπερβολές σε φυσιολογικά πλαίσια γτ φοβάμαι τα κιλά...όσο για το κάτω από 80 δεν είναι και τόσο καλό δεν θέλουμε ούτε να πάθουμε υπογλυκαιμία είναι χειρότερο...

Γνωμη μου να μην πλενεσε με αφρολουτρο έχει άλλο ph από αυτό του κόλπου... Και ίσως σου κάνει ζημιά.. θέλει ειδικό καθαριστικό ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

@ada32 υπεροχα τα νεα σου! Αντε με το καλο σε ολες μας. Ποια εχει σειρα για β´επιπεδου; 

@Μάντη να σου πω κι εγω τι εκανα στον μεγαλο μ που ειχα το ιδιο προβλημα. Λοιπον, μου ειχε πει ο γιατρος 2 ωρες πριν και δυο ωρες μετα απαγορευονται τα γαλακτοκομικα. Παιρνεις το χαπακι νηστικη και μετα απο 30 λεπτα πινεις χυμο/φρουτα κατα προτιμηση. Επισης, γιατι δε ρωτας για αλλο σκευασμα; Μηπως δε σου ταιριαζει αυτο; Και μενα νηστικη λενε τα δικα μ χαπια.

Κοριτσια κι εμενα μου πρηζονται τα ποδια, αλλα ειναι απο τη ζεστη.

Ρε κοριτσια πηγα για νυχια και με αρχισε αυτη για την κουνιαδα της που εχασε το παιδι στον εβδομοδο και αγχωθηκα παλι..... Με εχει πιασει μεγαλη στεναχωρια και φοβια... οι ορμονες ειναι; Δεν ξερω...

Και γιατί δεν της είπες για την προηγούμενη κοπέλα που έπαθε καρδιακή προσβολή την ώρα που έφτιαχνε τα δικά σου νύχια? Να δεις αν θα ξαναμιλούσε...

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...