Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, eamo είπε:

Κορίτσια επέστρεψα , άρχισε και στα Γιάννενα η ζεστη . Μπορεί να είχε αρχίσει και νωρίτερα αλλά εγώ δεν ήμουν εξω τέτοια ώρα !

Λοιπον όντως υπάρχει θεματάκι , αλλά ευτυχώς το πιο απλό που γίνεται . Αν παραμείνει έτσι δεν χρειάζεται καμία παρέμβαση , μόνο παρακολούθηση . Για ένα μήνα θα πηγαίνω σχεδόν κάθε βδομάδα για εμβρυικο υπερηχοκαρδιογραφημα . Δεν φάνηκε στη β ή γιατί δεν είχε ξεκινήσει ακόμα ή επειδή απλά έτυχε να μη το κάνει τότε ( προς το παρον δεν είναι συνεχόμενες οι αρρυθμίες ). Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι και χρειαστεί αγωγή. Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ όσο παραμένει έτσι .Αγνωστη η αιτία.

@Nightwish καλά αποτελέσματα και σε εσένα !

Εμενα η κοιλιά πλέον φαίνεται ξεκάθαρα , δεν χωράει αμφιβολία ! Θα την παλέψουμε άραγε τόσο καιρό με ζεστη ; Σαλάτες , φρουτάκια και πολύ νερό !!

 

μπραβο κοριτσι μου απο την στιγμη που το ανακαλαυψατε και το παρακολουθητε ολα μια χαρα αυτο εχει σημασια...

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@eamo ευτυχως δεν ηταν κάτι σοβαρό!!! Ολα καλα θα πανε!!!! 

Υπολοιπα κοριτσια συγχαρητηρια για τις β επιπεδου!!! Καλα ψωνια τωρα!!!  :)

Αντε να ερθει και η σειρα μου!!! Ανυπομονώ!!! Εχω 2 ολοκληρες εβδομάδες  μπροστά μου!!! :shock:

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Εγώ κορίτσια μου έχω πολύ μεγάλη κοιλιά λες και έχω μπει στο μήνα μου. 

@eamo όλα θα πάνε καλά και δεν θα είναι τίποτα μόνο θετική σκέψη να κάνεις.. 

@Nightwish περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου,!!! 

Πόσα κιλά έχεις πάρει δηλαδή και λες πως έχεις τόσο μεγάλη κοιλιά?

Μπράβο κορίτσια πολύ χαίρομαι με τα καλά σας νέα από τις Β επιπέδου, όλες τέτοια να έχουμε. @eamo όλα είναι υπό έλεγχο κ θα πάνε πολύ καλά, μην ανησυχείς, σας ταλαιπωρεί λίγο τώρα το μωράκι αλλά χαλάλι του!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ασία είπε:

Πόσα κιλά έχεις πάρει δηλαδή και λες πως έχεις τόσο μεγάλη κοιλιά?

Μπράβο κορίτσια πολύ χαίρομαι με τα καλά σας νέα από τις Β επιπέδου, όλες τέτοια να έχουμε. @eamo όλα είναι υπό έλεγχο κ θα πάνε πολύ καλά, μην ανησυχείς, σας ταλαιπωρεί λίγο τώρα το μωράκι αλλά χαλάλι του!!

Δεν έχουν να κάνουν τα κιλά πιστεύω... Λοιπόν 6 κιλά έχω πάρει άλλα εγώ αμέσως έκανα κοιλιά με το που έμεινα εγκυος.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Δεν έχουν να κάνουν τα κιλά πιστεύω... Λοιπόν 6 κιλά έχω πάρει άλλα εγώ αμέσως έκανα κοιλιά με το που έμεινα εγκυος.. 

Κι εγώ έκανα αμέσως κοιλιά, πριν μάθω για την εγκυμοσύνη μάλιστα(την έμαθα στην 7η εβδομάδα). Σήμερα είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς και είμαι +6 κιλά. Ανησυχώ πως θα πάρω πολλά μέχρι το τέλος κ θα επηρεαστεί η εγκυμοσύνη από τα κιλά.κάθε μέρα μετράω το βάρος μου.λίγο να φάω κάτι μπαίνουν αμέσως τα άτιμα από τώρα. Και λένε πως τους τελευταίους μήνες μπαίνουν πιο εύκολα, τι με περιμένει!; ξέρω πως είμαι χαζή που σκέφτομαι τα κιλά εφόσον δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εγκυμοσύνη αλλά φοβάμαι μην αποκτήσω λόγω πολλών κιλών.είπαμε κ όλα τέλεια να πηγαίνουν εμείς πάντα θα φοβόμαστε κάτι χαχαχα

Είδατε από διάσημες ποια γεννάει Οκτώβρη? Μαρία Λουίζα Βουρου κ έχει αγοράκι κι αυτή,το ανακοίνωσε στην Φαίη χθες!

Θέλω τώρα την συμβουλή κάποιας που ξέρει. Από χάπια παίρνω σίδηρο το πρωί νηστικη και μετά από μισή ώρα τρώω κάτι. Μετά κάποια στιγμή φυλικο, μαγνήσιο μετά το μεσημεριανό φαγητό κ το βράδυ πριν κοιμηθώ παίρνω βιταμίνη d.Καλά δεν τα παίρνω? Γιατί δεν είμαι κ σίγουρη αλλά νομίζω έτσι μου τα είπε ο γιατρός.

Ξέρατε ότι η βιταμίνη c βοηθάει να μην αποκτήσουμε ραγάδες?χθες το έμαθα, όλο και περισσότερους χυμούς από σήμερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Κι εγώ έκανα αμέσως κοιλιά, πριν μάθω για την εγκυμοσύνη μάλιστα(την έμαθα στην 7η εβδομάδα). Σήμερα είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς και είμαι +6 κιλά. Ανησυχώ πως θα πάρω πολλά μέχρι το τέλος κ θα επηρεαστεί η εγκυμοσύνη από τα κιλά.κάθε μέρα μετράω το βάρος μου.λίγο να φάω κάτι μπαίνουν αμέσως τα άτιμα από τώρα. Και λένε πως τους τελευταίους μήνες μπαίνουν πιο εύκολα, τι με περιμένει!; ξέρω πως είμαι χαζή που σκέφτομαι τα κιλά εφόσον δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εγκυμοσύνη αλλά φοβάμαι μην αποκτήσω λόγω πολλών κιλών.είπαμε κ όλα τέλεια να πηγαίνουν εμείς πάντα θα φοβόμαστε κάτι χαχαχα

Είδατε από διάσημες ποια γεννάει Οκτώβρη? Μαρία Λουίζα Βουρου κ έχει αγοράκι κι αυτή,το ανακοίνωσε στην Φαίη χθες!

Θέλω τώρα την συμβουλή κάποιας που ξέρει. Από χάπια παίρνω σίδηρο το πρωί νηστικη και μετά από μισή ώρα τρώω κάτι. Μετά κάποια στιγμή φυλικο, μαγνήσιο μετά το μεσημεριανό φαγητό κ το βράδυ πριν κοιμηθώ παίρνω βιταμίνη d.Καλά δεν τα παίρνω? Γιατί δεν είμαι κ σίγουρη αλλά νομίζω έτσι μου τα είπε ο γιατρός.

Ξέρατε ότι η βιταμίνη c βοηθάει να μην αποκτήσουμε ραγάδες?χθες το έμαθα, όλο και περισσότερους χυμούς από σήμερα...

Καλημέρα !Εγώ το Μόνο Που ξέρω είναι ότι σίδηρος ,μαγνήσιο κ ασβέστιο ανά 2 ώρες μακριά. Όσο Για τις βιταμίνες έχω διαβάσει ότι είναι καλύτερο να τα παίρνουμε μεσημέρι μετά φαγητού αλλά δεν είμαι σίγουρη γτ στο ίντερνετ γράφονται πολλά!

Καλό σκ κορίτσια κ καλά μπάνια. Εγω το άλλο σκ θα πάω για μπάνιο μάλλον.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα !Εγώ το Μόνο Που ξέρω είναι ότι σίδηρος ,μαγνήσιο κ ασβέστιο ανά 2 ώρες μακριά. Όσο Για τις βιταμίνες έχω διαβάσει ότι είναι καλύτερο να τα παίρνουμε μεσημέρι μετά φαγητού αλλά δεν είμαι σίγουρη γτ στο ίντερνετ γράφονται πολλά!

Καλό σκ κορίτσια κ καλά μπάνια. Εγω το άλλο σκ θα πάω για μπάνιο μάλλον.

Ωραία!τα παίρνω με αρκετές ώρες διαφορά, την βιταμίνη d την παίρνω με δική μου πρωτοβουλία, μου είπε αραιά κ που να την παίρνω.Κι εγώ θέλω να πάω θάλασσα αλλά θα είναι κρύα ακόμη κ φοβάμαι. Πρέπει να είναι ζέστη κ καθαρή.φέτος με βλέπω με ελάχιστα μπάνια, αλλά χαλάλι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Ωραία!τα παίρνω με αρκετές ώρες διαφορά, την βιταμίνη d την παίρνω με δική μου πρωτοβουλία, μου είπε αραιά κ που να την παίρνω.Κι εγώ θέλω να πάω θάλασσα αλλά θα είναι κρύα ακόμη κ φοβάμαι. Πρέπει να είναι ζέστη κ καθαρή.φέτος με βλέπω με ελάχιστα μπάνια, αλλά χαλάλι.

Έχει οδηγίες η βιταμίνη d,Πότε να την παίρνεις; Όσο για την θάλασσα Ναι πρέπει να είναι ζέστη. Εγώ πρέπει να πάω να αγοράσω κ μαγιω γτ το στήθος μου Αυτή την βδομάδα έγινε τέραστιο!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Έχει οδηγίες η βιταμίνη d,Πότε να την παίρνεις; Όσο για την θάλασσα Ναι πρέπει να είναι ζέστη. Εγώ πρέπει να πάω να αγοράσω κ μαγιω γτ το στήθος μου Αυτή την βδομάδα έγινε τέραστιο!!

Διάβασα της τις οδηγίες κ λέει μόνο να μην παίρνω αλλά φάρμακα δύο ώρες πριν και έξι ώρες μετά την λήψη του. Οπότε είμαι κομπλέ.ωχ ναι κι εγώ μάλλον θα χρειάζομαι μαγιό.Πόσα κιλά είσαι συν?Πως πάνε οι εμετοί? Περιορίστηκαν 3-4 τη μέρα? Καλά θυμάμαι?τι υπομονή πρέπει να κάνετε ρε κορίτσια εσείς με τους εμετούς τόσο καιρό!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μενα!

Η μπουμπού μου ήταν εξαιρετική, όλα εντώς του φυσιολογικού ορίου και παρ' όλο που κάπνιζα μέχρι να μάθω για την εγκυμοσύνη τα αγγεία και η γενική αιμάτωση δείχναν σαν να μην κάπνιζα καθόλου!
Ο πλακούντα πίσω και ψηλά, ο τράχηλος 35mm και η μικρή 430gr! Είναι προς τα κάτω φυσιολογικά όρια αλλά ο γιατρός είπε ότι τα κοριτσάκια συνήθως είναι ποιο μικροκαμωμένα.

Το μόνο ότι έβαζε τα χεράκια της συνέχεια μπροστα στο πρόσωπο και δεν μπορούσαμε να την βγάλουμε μια καλή φωτογραφία :P
Επίσης κάποια στιγμή είχε κολλήσει το προσωπάκι της στην άκρη του πλακούντα και είχε πλακουτσωθεί η μύτη και ήταν σαν καρτουνάκι χαχαχαχα!!!

 

21 hours ago, Alekk said:

@eamo ολα καλα θα πανε, ισως ειναι κατι παροδικο.

Κοριτσια, γυρισαμε κι εμεις ο μικρος υπεροχος. 400+ γραμμαρια. Υψος δεν καταλαβαινω τι λενε οι μετρησεις. Πολυ δραστηριος ο μικρος και ολο εκανε βολτες. Ο πλακουντας χαμηλος, επιχειλιος... για να δουμε...

Μπράβο κοριτσάρα και συ! Μια χαρά τα αποτελέσματα!!!

4 hours ago, ada32 said:

Καλημέρα !Εγώ το Μόνο Που ξέρω είναι ότι σίδηρος ,μαγνήσιο κ ασβέστιο ανά 2 ώρες μακριά. Όσο Για τις βιταμίνες έχω διαβάσει ότι είναι καλύτερο να τα παίρνουμε μεσημέρι μετά φαγητού αλλά δεν είμαι σίγουρη γτ στο ίντερνετ γράφονται πολλά!

Καλό σκ κορίτσια κ καλά μπάνια. Εγω το άλλο σκ θα πάω για μπάνιο μάλλον.

το σίδηρο ο γιατρός μου είπε να τον παίρνω μια ώρα πριν το μεσημεριανό. Η d γράφει στο χαρτάκι ότι καλό είναι να την παίρνεις μετά από γεύμα. Το ασβέστιο μου είπε να το παίρνω πριν το απογευματινό και 2 ώρες από το μεσημεριανό.
Βέβαια ίσως έχει να κάνει και τι ακριβώς παίρνεις, ποιος ξέρει... Καλύτερα να σου πει ακριβώς ο γιατρός σου

  • Μου αρέσει 5

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , Nightwish είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από μενα!

Η μπουμπού μου ήταν εξαιρετική, όλα εντώς του φυσιολογικού ορίου και παρ' όλο που κάπνιζα μέχρι να μάθω για την εγκυμοσύνη τα αγγεία και η γενική αιμάτωση δείχναν σαν να μην κάπνιζα καθόλου!
Ο πλακούντα πίσω και ψηλά, ο τράχηλος 35mm και η μικρή 430gr! Είναι προς τα κάτω φυσιολογικά όρια αλλά ο γιατρός είπε ότι τα κοριτσάκια συνήθως είναι ποιο μικροκαμωμένα.

Το μόνο ότι έβαζε τα χεράκια της συνέχεια μπροστα στο πρόσωπο και δεν μπορούσαμε να την βγάλουμε μια καλή φωτογραφία :P
Επίσης κάποια στιγμή είχε κολλήσει το προσωπάκι της στην άκρη του πλακούντα και είχε πλακουτσωθεί η μύτη και ήταν σαν καρτουνάκι χαχαχαχα!!!

 

Μπράβο κοριτσάρα και συ! Μια χαρά τα αποτελέσματα!!!

το σίδηρο ο γιατρός μου είπε να τον παίρνω μια ώρα πριν το μεσημεριανό. Η d γράφει στο χαρτάκι ότι καλό είναι να την παίρνεις μετά από γεύμα. Το ασβέστιο μου είπε να το παίρνω πριν το απογευματινό και 2 ώρες από το μεσημεριανό.
Βέβαια ίσως έχει να κάνει και τι ακριβώς παίρνεις, ποιος ξέρει... Καλύτερα να σου πει ακριβώς ο γιατρός σου

Αχ μωρε το κοριτσακι σας ειναι ντροπαλουλικο και εβαζε τα χερακια της μπροστα και θα ειναι και κορμαρα ;)

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Πηγα παραλια

5 μποφορ...μονο κατι θαραλαιοι με τατουαζ εμπαιναν..

Ξενερωσα τη ζωη μου,καθαρο νερο,θερμοκρασια μετριο ως κρυο,ανακτευτηκαν τα ρευματα.

Πως ειμαστε??

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , zina7777 είπε:

Πηγα παραλια

5 μποφορ...μονο κατι θαραλαιοι με τατουαζ εμπαιναν..

Ξενερωσα τη ζωη μου,καθαρο νερο,θερμοκρασια μετριο ως κρυο,ανακτευτηκαν τα ρευματα.

Πως ειμαστε??

πρίν από 26 λεπτά , zina7777 είπε:

Πηγα παραλια

5 μποφορ...μονο κατι θαραλαιοι με τατουαζ εμπαιναν..

Ξενερωσα τη ζωη μου,καθαρο νερο,θερμοκρασια μετριο ως κρυο,ανακτευτηκαν τα ρευματα.

Πως ειμαστε??

Καλυτερα που δν μπηκες ειναι πολυ κρυ ακομα κ δν κανει 

.. εγω εδω και λιγες μερες νοιωθω το μωρο μονιμως δεξια και εξογκοματα σε αυτο το σημειο δν ξερω αν ειναι συσπασεις η ειναι το μωρο γτ καπου διαβασα κ για πετρωματα στην κοιλια βεβαι μετα απο λιγο μ περναει κ ξανα ισιωνει η κοιλια δν ειναι νωρις απο τωρα να εχω συσπασεις ειμαι 24 και 6

On 7/6/2018 at 2:54 ΜΜ, eamo είπε:

Στο Ιασω έκανα την β και ο γιατρός είναι πιστοποιημένος . Είπα αφού βρήκα τον παιδοκαρδιολογο , να πάω αύριο να μας δει και στη συνέχεια να μιλήσω και με αυτόν στην Αθήνα και θα δούμε . Λέω μπορεί να ήταν και τύχη που το βρήκαμε και μπορούμε να το παρακολουθούμε , αρκεί να μην είναι κάτι που είναι άμεσα επικίνδυνο για το παιδί !Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση , ελπίζω αύριο να εχω ενθαρρυντικά νέα !

Παντως από κυτταρίτιδα και εγώ καλά τα πάω , αλλά δε θα σκάσω κιόλας τα φουστανάκια φουστανάκια !

 

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...