Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Εγω το πρωι τρωω πρωινο και παιρνω και το χαπακι με ενα ποτήρι φυσικο χυμο δεν βαζω αλλα φαρμακα αν δεν περασει το 4 ωρο... 

ναι αλλα αν το πρωινο σου  έχει μέσα οτιδήποτε σε ασβέστιο δεν απορροφάτε.. μην έχεις στο μυαλό σου μόνο το μετα.. κ πριν τη λήψη του χαπιου πρέπει να προηγούνται 3-4 ώρες.. αλλά κ μετα..οπότε αν θέλεις δοκίμασε το αυτό που σου λέω.. κ μένα μια φίλη με συμβούλεψε κ έπιασε

πρίν από 1 λεπτό , Nightwish είπε:

βρε κορίτσια είναι απίστευτο αλλά ώρες ώρες δεν το πιστεύω ότι είμαι πραγματικά έγκυος και δεν εννοώ ότι δεν νιώθω κάτι αλλά δεν πιστεύω ότι πραγματικά έχει προχωρήσει η εγκυμοσύνη καλά και ότι οι ευχές που λέμε όπως πχ με έναν πόνο, αφορούν κι εμένα!

Κουλό δεν είναι?

κ γω βρε κοριτσακι μ το ίδιο σκεφτόμουν.. κοιτούσα την κοιλίτσα μου κ έλεγα αυτό το θαύμα συμβαίνει σε μένα??? δεν περίμενα ποτέ ότι θα ζούσα αυτη τη στιγμη.. μακάρι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας κ μετα να μιλάμε για τα μωράκια μας, τι κάννουν κ τι τρώνε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

ναι αλλα αν το πρωινο σου  έχει μέσα οτιδήποτε σε ασβέστιο δεν απορροφάτε.. μην έχεις στο μυαλό σου μόνο το μετα.. κ πριν τη λήψη του χαπιου πρέπει να προηγούνται 3-4 ώρες.. αλλά κ μετα..οπότε αν θέλεις δοκίμασε το αυτό που σου λέω.. κ μένα μια φίλη με συμβούλεψε κ έπιασε

κ γω βρε κοριτσακι μ το ίδιο σκεφτόμουν.. κοιτούσα την κοιλίτσα μου κ έλεγα αυτό το θαύμα συμβαίνει σε μένα??? δεν περίμενα ποτέ ότι θα ζούσα αυτη τη στιγμη.. μακάρι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας κ μετα να μιλάμε για τα μωράκια μας, τι κάννουν κ τι τρώνε..

Θα το δοκιμασω και αυτο! Αλλα το πρωινο μ και γενικα κανενα γευμα μ δεν εχει πολυ ασβεστιο γτ προσεχω πολυ εχω υπερασβεστεμια και δεν τρωω καθολου τροφες με ασβέστιο! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

εσυ εχεις καταφερει το τελειο στα κιλα!!! και το οτι δεν βαζεις ευκολα κιλα βολευει τρελα

εγω βαζω πανευκολα, απλα ελπιζω στο οτι θα χαθουν αρκετα με τη γεννα ωστε να μην βασανιστω ιδιαιτερα με τα υπολοιπα, αν καταφερω και τα χασω ποτε βεβαια

μετα με το τρεξιμο με το μωρο θα τα χασεις θα υπαρχει κ περισσοτερο ορεξη να προσεξεις τον εαυτο σου!!! πως ενα ομορφο μωρο θελει κ μια μοντελα μαμα χα χα χα μην ανχωνεσε αυτα διορθωνονται ευκολα!!! 

πρίν από 6 λεπτά , Nightwish είπε:

βρε κορίτσια είναι απίστευτο αλλά ώρες ώρες δεν το πιστεύω ότι είμαι πραγματικά έγκυος και δεν εννοώ ότι δεν νιώθω κάτι αλλά δεν πιστεύω ότι πραγματικά έχει προχωρήσει η εγκυμοσύνη καλά και ότι οι ευχές που λέμε όπως πχ με έναν πόνο, αφορούν κι εμένα!

Κουλό δεν είναι?

χα χα κ εγω δε το πιστευω πως αυτο που κουνιεται ειναι μωρο κ σε δυο μηνες θα το δω κ μπροστα μου!!! βλεπω αλλες εγκυες κ δε το σκεφτομαι οτι το ιδιο ειμαι κ εγω!!! εντελως κουφο αλλα πραγματικα κ εγω δε το πιστευω. 

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Θα το δοκιμασω και αυτο! Αλλα το πρωινο μ και γενικα κανενα γευμα μ δεν εχει πολυ ασβεστιο γτ προσεχω πολυ εχω υπερασβεστεμια και δεν τρωω καθολου τροφες με ασβέστιο! 

μαντη μου νομιζω αλλη μια κοπελα ειχε πολυ χαμηλο αιματοκριτη κ ειχε κανει μεταγγιση. απο οτι ελεγε δεν ηταν κ τιποτα το τρομερο κ ειχε αποτελεσμα.  θα σε καθοδηγηση ο γιατρος κ μπορεις να μιλησεις κ με αιματολογο. ειναι κατι παντως που αντιμετωπιζετε οποτε μην σε ανχωνει αυτο το παρακολουθητε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

μετα με το τρεξιμο με το μωρο θα τα χασεις θα υπαρχει κ περισσοτερο ορεξη να προσεξεις τον εαυτο σου!!! πως ενα ομορφο μωρο θελει κ μια μοντελα μαμα χα χα χα μην ανχωνεσε αυτα διορθωνονται ευκολα!!! 

χα χα κ εγω δε το πιστευω πως αυτο που κουνιεται ειναι μωρο κ σε δυο μηνες θα το δω κ μπροστα μου!!! βλεπω αλλες εγκυες κ δε το σκεφτομαι οτι το ιδιο ειμαι κ εγω!!! εντελως κουφο αλλα πραγματικα κ εγω δε το πιστευω. 

μαντη μου νομιζω αλλη μια κοπελα ειχε πολυ χαμηλο αιματοκριτη κ ειχε κανει μεταγγιση. απο οτι ελεγε δεν ηταν κ τιποτα το τρομερο κ ειχε αποτελεσμα.  θα σε καθοδηγηση ο γιατρος κ μπορεις να μιλησεις κ με αιματολογο. ειναι κατι παντως που αντιμετωπιζετε οποτε μην σε ανχωνει αυτο το παρακολουθητε

Το μονο που με αγχωνει ειναι να μην εχει επιπτώσεις στο μπεμπη μου... Προς το παρον μου ανεβασε τη δοση σιδήρου και βλεπουμε...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Το μονο που με αγχωνει ειναι να μην εχει επιπτώσεις στο μπεμπη μου... Προς το παρον μου ανεβασε τη δοση σιδήρου και βλεπουμε...

μια χαρα θα εισαι. εδω γεννανε κ διδυμμα με πολυ χαμηλο αιματοκριτη μην ανχωνεσε οσο το παρακολουθητε εισαι οκ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!! σας ευχαριστω για το ενδιαφερον !

μολις τελειωσα και εγω !!!! τελειααααα!! αυτη την φορα χαρηκα πολυ κ ηρεμησα λιγο. ολα εντος φυσιολ. οριων .  ισχυει η ΠΗΤ της αυχενικης. δλδ ειμαι 22+3 εβδ , το μωρο 490γρ. και τραχηλος 3,5 εκ. απο κοιλιακο κ φυσικα δεν φαινεται σε ποιον μοιαζει !!!ουτε αν εχει μαλλια!!! ( το ειχα απορια). 

Τωρα θα ψωνησω μωρουδιακα!!!χαχαχαααα

ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες τις υπολοιπες κοπελες που περιμενουν β επιπεδου γτ πραγματικα ηρεμεις λιγο μετα απο την εξεταση.

@Μαρία1430 θα το καταλαβεις το μωρο κ εσυ,η καθεμια μας ειναι διαφορετικη κ εχεις κ καποια κιλα παραπανω.κ εγω διαβαζα οτι αλλες το ειχαν νιωσει νωριτερα απο μενα κ ελεγα μα γιατι ? κ μετα την 20η εβδ το καταλαβα για τα καλα.

 

κ εμενα ξεκινησαν κ πρηζονται το βραδυ . το πρωι ειναι κανονικα.

Δν ειναι μικρο το μωρο σου. μια χαρα ειναι .εμενα 22+3 ειναι 490γρ .οποτε μια χαρα εισαι .

Τελεια!!!! Αντε καλα ψωνια τωρα!!! Υπεροχα!!!! 

@Μάντη προσπαθησε να το παίρνεις νυχτα τ σιδηρο οντως... Σ νοσοκομειο ετσι χορηγουσαμε τα φάρμακα που δεν θελαμε να αλληλεπιδρασουν με τροφες ή φαρμακευτική αγωγη... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι η μονη και εγω αυτο ακριβως νιωθω οταν μου λενε τετοιες ευχες λεω κοιτα να δεις για εμενα πανε... θεωρω αν δεν το παρουμε αγκαλια μας δεν θα το συνηδητοποιησουμε μεχρι να το φερουμε σπιτι.... αλλα περναει ο καιρος σαν νερακι...

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τελεια!!!! Αντε καλα ψωνια τωρα!!! Υπεροχα!!!! 

@Μάντη προσπαθησε να το παίρνεις νυχτα τ σιδηρο οντως... Σ νοσοκομειο ετσι χορηγουσαμε τα φάρμακα που δεν θελαμε να αλληλεπιδρασουν με τροφες ή φαρμακευτική αγωγη... 

Δηλαδη τι ωρα να τα παιρνω γτ ειναι 1 πρωι 1 βράδυ 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Δηλαδη τι ωρα να τα παιρνω γτ ειναι 1 πρωι 1 βράδυ 

το πρωι ξερω οτι πρεπει να εισαι νηστικη κ να το παιρνεις. εγω παντα ετσι εκανα κ κανω. μετα απο 30 λεπτα τουλ. μπορεις να φας .. εγω να σου πω την αληθεια επειδη παιρνω 1 , το παιρνω βραδυ για να μην αγχωνομαι οτι θα φαω τυρι η γαλα κ το παρω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

το πρωι ξερω οτι πρεπει να εισαι νηστικη κ να το παιρνεις. εγω παντα ετσι εκανα κ κανω. μετα απο 30 λεπτα τουλ. μπορεις να φας .. εγω να σου πω την αληθεια επειδη παιρνω 1 , το παιρνω βραδυ για να μην αγχωνομαι οτι θα φαω τυρι η γαλα κ το παρω.

Τα συγκεκριμένα χαπια γραφει να λαμβάνονται μαζι με φαγητο αλλα εχω το πρωινο χαπι το παιρνω με ενα ποτήρι φυσικο χυμο... Ετσι θα κανω και το βραδινό...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Τα συγκεκριμένα χαπια γραφει να λαμβάνονται μαζι με φαγητο αλλα εχω το πρωινο χαπι το παιρνω με ενα ποτήρι φυσικο χυμο... Ετσι θα κανω και το βραδινό...

καλο ειναι να ακολουθησεις τις οδηγιες του χαπιου. αυτα οντως πρεπει να τα περνεις με το φαγητο σου κ μην παρεκλινεις απο αυτο γιατι γραφουν οτι ετσι γινετε καλητερη αποροφηση. 

μπορεις το πρωι να φτιαχνεις ενα πρωινο πιο πλουσιο πχ μια μικρη ομελετα να τρως κ να τα πινεις με ενα φυσικο χυμο πορτοκαλι. κ μετα το βραδυ με το βραδινο φαγητο παλι. καθε μερα να τρως κ ενα κομματι κρεας ακομα κ αν δεν ειναι το κυριως γευμα σου πχ τρως πχ αρακα βαλε κ ενα μικρο κομματακι μοσχαρακι δε χρειαζετε ολοκληρη μεριδα αλλα καθε μερα κατι να υπαρχει σε κοκκινο κρεας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

καλο ειναι να ακολουθησεις τις οδηγιες του χαπιου. αυτα οντως πρεπει να τα περνεις με το φαγητο σου κ μην παρεκλινεις απο αυτο γιατι γραφουν οτι ετσι γινετε καλητερη αποροφηση. 

μπορεις το πρωι να φτιαχνεις ενα πρωινο πιο πλουσιο πχ μια μικρη ομελετα να τρως κ να τα πινεις με ενα φυσικο χυμο πορτοκαλι. κ μετα το βραδυ με το βραδινο φαγητο παλι. καθε μερα να τρως κ ενα κομματι κρεας ακομα κ αν δεν ειναι το κυριως γευμα σου πχ τρως πχ αρακα βαλε κ ενα μικρο κομματακι μοσχαρακι δε χρειαζετε ολοκληρη μεριδα αλλα καθε μερα κατι να υπαρχει σε κοκκινο κρεας. 

Έχεις δίκιο!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Μάντη είπε:

Τα συγκεκριμένα χαπια γραφει να λαμβάνονται μαζι με φαγητο αλλα εχω το πρωινο χαπι το παιρνω με ενα ποτήρι φυσικο χυμο... Ετσι θα κανω και το βραδινό...

Αμα οι οδηγίες λενε με φαγητό, θ τα παιρνεις με φαγητο. Ο χυμος δεν ειναι γευμα...  Επισης μπορείς οταν βραζεις κρεας να κρατας ζωμο και να βραζεις σε αυτον μακαρονια, ρυζια κλπ. Εγω επειδή δεν μπορώ να φαω κρεας, εφαρμοζω αυτή την τακτική 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μάντη είπε:

Τα συγκεκριμένα χαπια γραφει να λαμβάνονται μαζι με φαγητο αλλα εχω το πρωινο χαπι το παιρνω με ενα ποτήρι φυσικο χυμο... Ετσι θα κανω και το βραδινό...

ναι καντο ετσι τοτε.  εγω επαιρνα απο μικρη σιδηρο ειτε αμπουλες ειτε χαπια κ παντα το πρωι μου ελεγαν νηστικη μονο με χυμο ... αλλα το καθε σκευασμα ειναι διαφορετικο.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nightwish είπε:

βρε κορίτσια είναι απίστευτο αλλά ώρες ώρες δεν το πιστεύω ότι είμαι πραγματικά έγκυος και δεν εννοώ ότι δεν νιώθω κάτι αλλά δεν πιστεύω ότι πραγματικά έχει προχωρήσει η εγκυμοσύνη καλά και ότι οι ευχές που λέμε όπως πχ με έναν πόνο, αφορούν κι εμένα!

Κουλό δεν είναι?

Εμένα δεν μου φαίνεται κουλό, κι εγώ ώρες ώρες που σκέφτομαι ότι είμαι έγκυος δεν το πιστεύω πως ήρθε κ για μένα αυτή η στιγμή!!! Το σκεφτόμουν τόσο καιρό κ το περίμενα που τώρα που επιτέλους έγινε πραγματικότητα δεν μπορώ να το πιστέψω απόλυτα!

@ada32 τι ευχάριστα τα νέα σου!!Μπράβο!! με το Καλό τα ψώνια για τον γιόκα σου τώρα!!Εγώ έχω δει βίντεο από Β επιπέδου γνωστής μου κ φαινόταν καθαρά ότι έμοιαζε στον μπαμπά του.

@Μάντη μου ακούγεται πολύ χαμηλό το 25!!!!είναι λογικό να έχεις ζάλες, τι άλλο μπορείς να κάνεις μπας κ ανέβει;;Εκτός από χυμό μαζί με το σίδηρο κ κρέας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...