Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

@ναντια δε το περασα κι εγω.ρωτησα γιατρο.ειναι το μωρο.οχι συσπασεις.οχι τις περισσοτερες φορες εστω.

Σου ειπε πως ειναι οι συσπασεις για να μπορεις να το ξεχωριζεις δλδ;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

13 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Διάβασα της τις οδηγίες κ λέει μόνο να μην παίρνω αλλά φάρμακα δύο ώρες πριν και έξι ώρες μετά την λήψη του. Οπότε είμαι κομπλέ.ωχ ναι κι εγώ μάλλον θα χρειάζομαι μαγιό.Πόσα κιλά είσαι συν?Πως πάνε οι εμετοί? Περιορίστηκαν 3-4 τη μέρα? Καλά θυμάμαι?τι υπομονή πρέπει να κάνετε ρε κορίτσια εσείς με τους εμετούς τόσο καιρό!!

Εγώ είμαι 5.5 κιλά + . οι καθημερινοί εμετοί μου σταμάτησαν. Τώρα έχω 1-2 Την βδομάδα.αν προσεξω κ τρώω κάθε 2 ώρες ,είμαι καλά!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Σου ειπε πως ειναι οι συσπασεις για να μπορεις να το ξεχωριζεις δλδ;

 Κορίτσια καλημέρα.

Σε μένα πάντως όταν με πιάνου συσπάσεις σφίγγετε όλοι η κάτω κοιλιά και πετρώνει ενώ όταν κουνιέται το μωρό έχω αυτή την αίσθηση μόνο σε εκείνο το σημείο.. η υπόλοιποι κοιλιά είναι μαλάκια.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εγώ είμαι 5.5 κιλά + . οι καθημερινοί εμετοί μου σταμάτησαν. Τώρα έχω 1-2 Την βδομάδα.αν προσεξω κ τρώω κάθε 2 ώρες ,είμαι καλά!

Καλημέρα!!τι ευχάριστο,1-2 την εβδομάδα δεν είναι πραγματικά τίποτα!!!ήρθε η ώρα να απολαύσεις την περίοδο αυτή.

πρίν από 42 λεπτά , Λένα1018 είπε:

 Κορίτσια καλημέρα.

Σε μένα πάντως όταν με πιάνου συσπάσεις σφίγγετε όλοι η κάτω κοιλιά και πετρώνει ενώ όταν κουνιέται το μωρό έχω αυτή την αίσθηση μόνο σε εκείνο το σημείο.. η υπόλοιποι κοιλιά είναι μαλάκια.

Καλημέρα!!Και τι κάνουμε όταν μας πιάνουν αυτές οι συσπάσεις? Εμένα μια φορά νομίζω με έχει πιάσει χωρίς πόνο, έτσι όπως το περιγράφεις. Είναι ανησυχητικό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!!τι ευχάριστο,1-2 την εβδομάδα δεν είναι πραγματικά τίποτα!!!ήρθε η ώρα να απολαύσεις την περίοδο αυτή.

Καλημέρα!!Και τι κάνουμε όταν μας πιάνουν αυτές οι συσπάσεις? Εμένα μια φορά νομίζω με έχει πιάσει χωρίς πόνο, έτσι όπως το περιγράφεις. Είναι ανησυχητικό?

Καλημέρα Ναι Επιτέλους!!αν κ τώρα έχει ανοίξει η όρεξη μου κ σαν να τρώω λιγάκι.. Επανήλθε κ για τα γλυκά δυστυχώς κ χθες πηγα κ πήρα μερέντα!!! Κακώς αλλά στερήθηκα πολλα Αυτόυς τους μήνες κ δεν μπορώ αλλο . περιττό να σας πω ότι δεν θέλω να βλέπω φρυγανιές κ κρακερ κ βραστες πατατες..χαχαχα εγώ το 15 κιλο το έχω σίγουρα!!αλλά δεν πειράζει. 

Να ρωτήσω κορίτσια τώρα που έχει ζέστη ανέρχεται την κρέμα που βαζετε στην κοιλιά; Εγώ δεν την μπορω καθολου ,νιώθω να κολλαει το δέρμα μετά.κ βάζω 2 -3 φορές την βδομάδα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.αφηστε τις συσπασεις πισω τα μπεμπακια ειναιιιι..

Συννεφιασμενη Κυριακη...

Φουσκωσα υπνο σημερα.10.15 ξυπνησα.

Με ξυπνησε ο μπεμπης κλωτσαγε..σηκωθηκα να φαω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημέρα Ναι Επιτέλους!!αν κ τώρα έχει ανοίξει η όρεξη μου κ σαν να τρώω λιγάκι.. Επανήλθε κ για τα γλυκά δυστυχώς κ χθες πηγα κ πήρα μερέντα!!! Κακώς αλλά στερήθηκα πολλα Αυτόυς τους μήνες κ δεν μπορώ αλλο . περιττό να σας πω ότι δεν θέλω να βλέπω φρυγανιές κ κρακερ κ βραστες πατατες..χαχαχα εγώ το 15 κιλο το έχω σίγουρα!!αλλά δεν πειράζει. 

Να ρωτήσω κορίτσια τώρα που έχει ζέστη ανέρχεται την κρέμα που βαζετε στην κοιλιά; Εγώ δεν την μπορω καθολου ,νιώθω να κολλαει το δέρμα μετά.κ βάζω 2 -3 φορές την βδομάδα.

Ε ναι, τώρα δεν υπάρχει λόγος να στερηθείς!θα τρως τα πάντα, ότι τραβάει η όρεξη σου, τώρα που μπορείς.το 15κιλο το έχω κι εγώ σίγουρα, ελπίζω να μην πάρω κ περισσότερα χαχαχα

Εγώ βάζω λάδι 2 φορές τη μέρα κ δεν μου αρέσει καθόλου που είμαι λαδωμένη για ώρα, αλλά τι να κάνω, θα γίνω ένας ριγέ μπόγος, το ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2018 at 4:31 ΜΜ, Ασία είπε:

Α εντάξει, έχουμε καιρό λοιπόν. Η κοιλιά μου ήταν πάντα πλάκα κ τώρα που φούσκωσε την καταλαβαίνουν μόνο όσοι ξέρουν για την εγκυμοσύνη. Στους υπόλοιπους φαίνεται μια απλή νορμάλ κοιλιά.πως πηγαίνεις εσύ? Τον ένιωσες τον μπέμπη να κλωτσάει?

irinikavala         2/10       κοριτσάκι

ZiliHer                3/10       αγοράκι

zina7777           4/10        αγοράκι

citty                    5/10

Nightwish          7/10       κοριτσάκι

eamo                  8/10       αγοράκι

melina92            8/10

kater1n@            9/10

ada32                 12/10       αγοράκι

Χριστίνα2119   14/10       αγοράκι

Alekk                  16/10       αγοράκι

Μάντη                 21/10

Βικτώρια1987   22/10

anemoni1989     23/10

Μαρία1430         24/10

depyfr                  26/10

Ασία                     28/10

Rozita1510          4/11

@depyfr @Rozita1510 τι κάνετε κορίτσια εσείς? Έχετε καιρό να γράψετε νέα σας?που χαθήκατε?Όλα καλά? @melina92 τι κάνεις? Που είσαι κι εσύ, άνοιξες το θέμα μανούλες Οκτωβρίου κ χάθηκες?στις 28/3 δεν ήταν η Αυχενική σου? Πως πήγε?

Χίλια συγνώμη που χάθηκα..ειχα καποια οικογενειακα θεματα!! Κι εγω εχω αγοράκι!!!

Καλημέρα κορίτσια!! Θέλω να κάνω μία ερώτηση! Τα μωράκια σας στην β επιπέδου πόσα γραμμάρια ήταν? Εμένα 22 εβδομάδων ακριβως που ειχα κανει την εξεταση ζυγιζε 421 γρ. Κι εχω αγχωθει λιγακι! Μηπως ειναι μικρο μωρο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!!τι ευχάριστο,1-2 την εβδομάδα δεν είναι πραγματικά τίποτα!!!ήρθε η ώρα να απολαύσεις την περίοδο αυτή.

Καλημέρα!!Και τι κάνουμε όταν μας πιάνουν αυτές οι συσπάσεις? Εμένα μια φορά νομίζω με έχει πιάσει χωρίς πόνο, έτσι όπως το περιγράφεις. Είναι ανησυχητικό?

Εμένα όταν με πιάνουν μου κρατάμε λίγα δευτερόλεπτα και τις πιο πολλές φορές δεν Πονάνε και δεν είναι ακριβώς πόνος όταν νιώθω κάτι Απλά τράβηγμα η γιατρός μου μου είπε να  παίρνω μαγνήσιο πρωί και βράδυ και μπορώ να πω ότι με βοήθησε.. εκεί που το είχα 20 φορές την ημέρα πλέον είναι 2-3.

Αν η συσπάσεις είναι χωρίς πόνο Δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό αλλιώς η γιατρός μου θα μου έχει πει ήδη να περάσω. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι Εγώ είμαι 23 + 3 και το έχω εδώ και δύο εβδομάδες περίπου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


49 minutes ago, melina92 said:

Χίλια συγνώμη που χάθηκα..ειχα καποια οικογενειακα θεματα!! Κι εγω εχω αγοράκι!!!

Καλημέρα κορίτσια!! Θέλω να κάνω μία ερώτηση! Τα μωράκια σας στην β επιπέδου πόσα γραμμάρια ήταν? Εμένα 22 εβδομάδων ακριβως που ειχα κανει την εξεταση ζυγιζε 421 γρ. Κι εχω αγχωθει λιγακι! Μηπως ειναι μικρο μωρο?

και γω έκανα την β επιπεδου στις 22+1 βδομάδες και η μικρή μας ήταν 430gr. είναι προς τα κάτω όρια αλλα ειναι φυσιολογικη. Από 400 γρ και πάνω μας ειπε ότι ειναι φυσιολογικα και δεν χρειαζεται να κανουμε τιποτα, οπότε και συ μην αγχώνεσαι, το μικρό σου ειναι μια χαρα!


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melina92 είπε:

Χίλια συγνώμη που χάθηκα..ειχα καποια οικογενειακα θεματα!! Κι εγω εχω αγοράκι!!!

Καλημέρα κορίτσια!! Θέλω να κάνω μία ερώτηση! Τα μωράκια σας στην β επιπέδου πόσα γραμμάρια ήταν? Εμένα 22 εβδομάδων ακριβως που ειχα κανει την εξεταση ζυγιζε 421 γρ. Κι εχω αγχωθει λιγακι! Μηπως ειναι μικρο μωρο?

Δεν έχω κάνει ακόμη Β επιπέδου αλλά ξέρω πως ο μέσος όρος είναι 441 γραμμ οπότε είσαι μια χαρά!!!!!!!!

πρίν από 47 λεπτά , Λένα1018 είπε:

Εμένα όταν με πιάνουν μου κρατάμε λίγα δευτερόλεπτα και τις πιο πολλές φορές δεν Πονάνε και δεν είναι ακριβώς πόνος όταν νιώθω κάτι Απλά τράβηγμα η γιατρός μου μου είπε να  παίρνω μαγνήσιο πρωί και βράδυ και μπορώ να πω ότι με βοήθησε.. εκεί που το είχα 20 φορές την ημέρα πλέον είναι 2-3.

Αν η συσπάσεις είναι χωρίς πόνο Δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό αλλιώς η γιατρός μου θα μου έχει πει ήδη να περάσω. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι Εγώ είμαι 23 + 3 και το έχω εδώ και δύο εβδομάδες περίπου.

Είμαι 20+1 σήμερα και το έχω πάθει μια φορά μόνο ένα πρωί μόλις ξύπνησα.Μαγνήσιο έχω γύρω στις 5 μέρες που παίρνω ένα τη μέρα.Ο γιατρός δεν μου είχε κάνει κουβέντα για μαγνήσιο,μόνη μου του το ζήτησα γιατί είδα εδώ ότι πολλές παίρνετε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , zina7777 είπε:

Ο δικος μου 365 αν θυμαμαι καλα στη β επιπεδου και 28cm. Τον χαρακτηρισε ψιλο κι αδυνατο ο γιατρος.

Θυμάσαι σε ποια εβδομάδα ήσουν στην β?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...