Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημερα σας.

Θαυμαζω την αισιοδοξια σας.μακαρι οταν ερθει η ωρα να θελω να μαι εκει αλλα..νομιζω πως δε θα τα καταφερω.

Η ψυχολογια παιζει ρολο κι εγω δεν ειμαι εξοικειωμενη με τα νοσοκομεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 43 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πάλι ξύπνησα με ροζ αίμα...:sad:

Καλημέρα ! Μην ανησυχεις πιστεύω όπως από τον πλακούντα θα είναι . Δεν εκανεσ κάτι να κουραστείς ;Πάρε το γιατρό σου ένα τηλ για σιγουριά και ξάπλα .


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα,προγεστερονη παιρνεις?

Όχι δεν με αφήνει ο γιατρός μου..

Just now, eamo είπε:

Καλημέρα ! Μην ανησυχεις πιστεύω όπως από τον πλακούντα θα είναι . Δεν εκανεσ κάτι να κουραστείς ;Πάρε το γιατρό σου ένα τηλ για σιγουριά και ξάπλα .

Από το πλακούντα είναι... Όχι δεν έκανα τίποτα ειδικά χθες όλη μέρα ξάπλα ήμουν γτ είχα πολλές ζαλάδες... Ο γιατρός λέει ξάπλα όχι βάρος όχι σεξ!!!! Τα γνωστά δηλαδή!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Όχι δεν με αφήνει ο γιατρός μου..

 

Γιατι ομως...

υποτειθεται οτι για αιμορραγιες απο τον πλακουντα δινουν.Νταξ εγω παιρνω απ την αρχη.αλλα ξερω οτι ξεκινανε και μετα αν εχει καποια αιμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , zina7777 είπε:

Γιατι ομως...

υποτειθεται οτι για αιμορραγιες απο τον πλακουντα δινουν.Νταξ εγω παιρνω απ την αρχη.αλλα ξερω οτι ξεκινανε και μετα αν εχει καποια αιμα.

Ο κάθε γιατρός έχει το σύστημα του. Ο δικός μ επιμένει ότι μπορεί να βλάψει το έμβρυο... Αν και παίρνουν πάρα πολλές κοπέλες... Προτιμά από τη στιγμή που δεν έχω υποχρεώσεις να κάθομαι ξάπλα... Και γενικά είναι πολύ κατά των φαρμάκων...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ο κάθε γιατρός έχει το σύστημα του. Ο δικός μ επιμένει ότι μπορεί να βλάψει το έμβρυο... Αν και παίρνουν πάρα πολλές κοπέλες... Προτιμά από τη στιγμή που δεν έχω υποχρεώσεις να κάθομαι ξάπλα... Και γενικά είναι πολύ κατά των φαρμάκων...

πολυ καλο αυτο με τα φαρμακα.Αρα ξαπλα κοριτσι και υπομονη... ειδες πολυ αιμα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

πολυ καλο αυτο με τα φαρμακα.Αρα ξαπλα κοριτσι και υπομονη... ειδες πολυ αιμα?

Ροζ στο σκούπισμα... Δεν έχω ξαναπάει από αυτή την ώρα φοβάμαι...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Ροζ στο σκούπισμα... Δεν έχω ξαναπάει από αυτή την ώρα φοβάμαι...

Ε μη κρατας τα ουρα ομως.η ουρολοιμωξη καραδοκει.εγω εχω κατι αιματοματα στη μητρα μου ειπανε οτι μπορει να δω αιμα.να μην ανησυχησω.παιζει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Ε μη κρατας τα ουρα ομως.η ουρολοιμωξη καραδοκει.εγω εχω κατι αιματοματα στη μητρα μου ειπανε οτι μπορει να δω αιμα.να μην ανησυχησω.παιζει κατι παρομοιο?

Ναι δίκιο έχεις αλλά δεν θέλω σηκωθώ.... Πρώτη φορά το ακούω αυτό για τα αιματώματα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ναι δίκιο έχεις αλλά δεν θέλω σηκωθώ.... Πρώτη φορά το ακούω αυτό για τα αιματώματα...

Νομιζω σαν αγγεια τα χαρακτηρησε στον 3ο ο γιατρος μου(αλλος απ τον σημερινο). Ημουν προετοιμασμενη μηπως δω αλλα ως τωρα τιποτα.βεβαια σου ειπα μου δινει προεστερονη ετσι,υποθετο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , zina7777 είπε:

Νομιζω σαν αγγεια τα χαρακτηρησε στον 3ο ο γιατρος μου(αλλος απ τον σημερινο). Ημουν προετοιμασμενη μηπως δω αλλα ως τωρα τιποτα.βεβαια σου ειπα μου δινει προεστερονη ετσι,υποθετο.

Από τη στιγμή που όλα είναι φυσιολογικά γτ σου δίνει προγεστερόνη;;; Δεν μου έχουν πει κάτι για αγγεία... Αλλά μου είπε ότι ο χαμηλός πλακούντας δίνει κάποιες φορές αίμα... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Μάντη είπε:

Ροζ στο σκούπισμα... Δεν έχω ξαναπάει από αυτή την ώρα φοβάμαι...

Κοριτσακι μ καλημερα.. δεν ειναι τπτ.. πλεον το γνωριζεις.. απο τον πλακουντα θα ειναι. Αφου το γνωριζει κ ο γιατρος κ σου συνιστα ξαπλα τοτε ολα καλα.. μαζευε δυναμεις για οταν ερθει το μικρακι.. για τα φαρμακα πολυ καλα κανει ο γιατρος.. εφοσον ελεγχεται χωρις δεν χρειαζεται να επιβαρυνθει το πλασματα σου με ουσιες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , irinikavala είπε:

Κοριτσακι μ καλημερα.. δεν ειναι τπτ.. πλεον το γνωριζεις.. απο τον πλακουντα θα ειναι. Αφου το γνωριζει κ ο γιατρος κ σου συνιστα ξαπλα τοτε ολα καλα.. μαζευε δυναμεις για οταν ερθει το μικρακι.. για τα φαρμακα πολυ καλα κανει ο γιατρος.. εφοσον ελεγχεται χωρις δεν χρειαζεται να επιβαρυνθει το πλασματα σου με ουσιες

Καλημερα!!!Έτσι λέει και εκείνος για τα φάρμακα...  Μόλις πήγα τουαλέτα και έγινε καφέ οπότε πάμε καλά... Ξάπλα και πάλι ξάπλα... 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...