Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε??? πως ήταν το ΣΚ σας??? από όσα διάβασα όλα καλα.. δεν είχαμε τπτ ίδιαίτερο.. πρωι πρωι ξύπνησα σμρ κ σκέφτομαι βρε παιδια το κόστος της κλινικης.. δε ρώτησα ακόμα τιμες κτλ.. πρέπει λέτε?? εσεις ρωτήσατε? επειδή έχω κάνει κ την προηγούμενη μου λαπαροσκόπηση - καισαρικη εκει λόγω του εξωμητρίου φανταζομουν ότι κάπου εκει θα ήταν η τιμη.. αλλα σμρ σκέφτηκα ότι τότε έμεινα μόνο 2 μέρες κ φυσικα δεν είχα μωρό.. άρα άλλη τιμη.. ξέρετε τι τιμες παίζουν γενικα??? έτσι για να κάνουμε ένα προυπολογισμο σιγα σιγα!

Θύμισε μου σε ποια κλινική γέννας;;;

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα!!!

Εδω συννεφιασε... Θα τη ριξει τη μπορα παλι απο οτι φαινεται

Αυτο που ξερω για τις κλινικες ειναι οτι εξαρταται απο το δωματιο που θα ζητησεις να μπεις η τιμη. Καποια φιλη που γεννησε προσφατα σε τρικλινο με φυσιολογικο τροπο συν τα εξτρα που πληρωσαν για τον ικτερο του μωρου κτλ τους βγηκε γυρω στα 3.000€. με καισαρικη παει περισσοτερο

 

Να σας ρωτησω κατι? πιστευετε στα ονειρα? Με τρομαξαν σημερα γτ ειδε ασχημο ονειρο ο αντρας μου και προχθες παρομοιο ονειρο η πεθερα μου και μια φιλη της. ονειρα που ερμηνευονται ως δυσαρεστες ειδησεις, στενοχωρια και θανατος

Μαράκι μου εγώ συνέχεια βλέπω όνειρα και στο ίντερνετ όλα μου τα ερμηνεύει σε θάνατο.. τουλάχιστον 2 την εβδομάδα βλέπω... Ρώτησα και μου είπαν ότι οι έγκυες είναι πολύ ευάλωτες και όλα αυτά είναι παιχνίδια του ακατανομαστου... Μην δίνεις σημασία...

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

ναντια δε          24/9     αγοράκι    1o   Ιασώ-Αθήνα

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777       4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

32irinikavala     6/10     κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

Anastasia05      22/10    αγοράκι       1o   Λητώ

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

Elenaki5186       31/10   κοριτσάκι

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

11.... Το καλό είναι ότι πετάω το πρωί για Αθήνα οπότε θα περάσει η ώρα ποιο γρήγορα!

Τίποτα δεν έμεινε, λίγο το ταξίδι αύριο, λίγο ο ύπνος το βράδυ. Έφτασε η ώρα!!!!Καλή επιτυχία!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε??? πως ήταν το ΣΚ σας??? από όσα διάβασα όλα καλα.. δεν είχαμε τπτ ίδιαίτερο.. πρωι πρωι ξύπνησα σμρ κ σκέφτομαι βρε παιδια το κόστος της κλινικης.. δε ρώτησα ακόμα τιμες κτλ.. πρέπει λέτε?? εσεις ρωτήσατε? επειδή έχω κάνει κ την προηγούμενη μου λαπαροσκόπηση - καισαρικη εκει λόγω του εξωμητρίου φανταζομουν ότι κάπου εκει θα ήταν η τιμη.. αλλα σμρ σκέφτηκα ότι τότε έμεινα μόνο 2 μέρες κ φυσικα δεν είχα μωρό.. άρα άλλη τιμη.. ξέρετε τι τιμες παίζουν γενικα??? έτσι για να κάνουμε ένα προυπολογισμο σιγα σιγα!

εγω ιασω θα γεννησω και ειναι 1800 για καισαρικη και 1640 για φυσιολογικο ... και εξτρα οτι θα σου ζητησει ο γυναικολογος σου!

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ναντια δε είπε:

εγω ιασω θα γεννησω και ειναι 1800 για καισαρικη και 1640 για φυσιολογικο ... και εξτρα οτι θα σου ζητησει ο γυναικολογος σου!

 

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Στο Ρέα που θα πάω εγώ είναι 1540 φ.τ  και για καισαρική 1700 συν ο γιατρός...

ίδιες τιμούλες βλέπω πάνω κάτω. άρα κάπου εκει.. κ η αμοιβή γιατρου κανένα 500άρι??? επίσης φαντάζομαι μέσα ο αναισθησιολόγος ε??? εγω στο εξωμήτριο είχα δώσει 1500 όλα, με αμοιβή γιατρού.. κ έμεινα βέβαια 2 μέρες μόνο.. οπότε κοντα στα 2000 υπολογίζω τώρα.. βεβαια ακούω κ κάτι ποσά 3-4 χιλιάρικα κ γιαυτο ψιλοαγχώθηκα.. επίσης κορίτσια, σκέφτεται καμια για βλαστοκύτταρα??? είναι νωρίς φυσικα αλλά λέω να αρχίσω να το βλέπω σύντομα το θέμα.. 

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

11.... Το καλό είναι ότι πετάω το πρωί για Αθήνα οπότε θα περάσει η ώρα ποιο γρήγορα!

καλή επιτυχία!!!! να πάνε όλα τέλεια κ να μας έχεις τέλεια νέα.. !! ανυπομονούμε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , irinikavala είπε:

 

ίδιες τιμούλες βλέπω πάνω κάτω. άρα κάπου εκει.. κ η αμοιβή γιατρου κανένα 500άρι??? επίσης φαντάζομαι μέσα ο αναισθησιολόγος ε??? εγω στο εξωμήτριο είχα δώσει 1500 όλα, με αμοιβή γιατρού.. κ έμεινα βέβαια 2 μέρες μόνο.. οπότε κοντα στα 2000 υπολογίζω τώρα.. βεβαια ακούω κ κάτι ποσά 3-4 χιλιάρικα κ γιαυτο ψιλοαγχώθηκα.. επίσης κορίτσια, σκέφτεται καμια για βλαστοκύτταρα??? είναι νωρίς φυσικα αλλά λέω να αρχίσω να το βλέπω σύντομα το θέμα.. 

καλή επιτυχία!!!! να πάνε όλα τέλεια κ να μας έχεις τέλεια νέα.. !! ανυπομονούμε!!

εμενα ο γιατρος μου εχει ζητησει 1000 ευρω οποτε 3000 χιλιαδες ευρω για πλακα.....


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

εμενα ο γιατρος μου εχει ζητησει 1000 ευρω οποτε 3000 χιλιαδες ευρω για πλακα.....

κατάλαβα... μπόλικα μπόλικα.. βέβαια εμεις εδω στην επαρχία νομίζω έχουμε λίγο πιο χαμηλές τιμές.. (θέλω να πιστεύω) δλδ χωρίς να ρωτήσω τον γιατρό μ, άκουσα ότι παίρνει απο 300-500ευρω.. θα δέιξει πάντως.. ευχαριστώ πάντως.. είναι ένα κόστος που πρέπει να αρχίσουμε να το σκεφτόμαστε κ να το υπολογίζουμε απο τώρα.. γιατί καλα υπολογίσαμε έπιπλα, ανακαίνιση δωματίου κτλ αλλά τώρα που μου ρθε η σκέψη της γέννας λέω ώπα κ κει θέλει μπόλικα..χαχχα 

κ επίσης για τι είδους δωμάτιο μιλάμε?? κ με τιμες εοππυ να φανταστω ε?? εμένα η κλινικη έχει μόνο 2κλινα κ 1κλινα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , irinikavala είπε:

 

ίδιες τιμούλες βλέπω πάνω κάτω. άρα κάπου εκει.. κ η αμοιβή γιατρου κανένα 500άρι??? επίσης φαντάζομαι μέσα ο αναισθησιολόγος ε??? εγω στο εξωμήτριο είχα δώσει 1500 όλα, με αμοιβή γιατρού.. κ έμεινα βέβαια 2 μέρες μόνο.. οπότε κοντα στα 2000 υπολογίζω τώρα.. βεβαια ακούω κ κάτι ποσά 3-4 χιλιάρικα κ γιαυτο ψιλοαγχώθηκα.. επίσης κορίτσια, σκέφτεται καμια για βλαστοκύτταρα??? είναι νωρίς φυσικα αλλά λέω να αρχίσω να το βλέπω σύντομα το θέμα.. 

καλή επιτυχία!!!! να πάνε όλα τέλεια κ να μας έχεις τέλεια νέα.. !! ανυπομονούμε!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές μακάρι να πάνε όλα καλά!!!! 

Εμένα ο γιατρός παίρνει όσα και το νοσοκομείο τα 1500 είναι σίγουρα! Βέβαια αυτό ίσχυε πριν κάποια χρόνια που γέννησε η ξαδέλφη μου αύριο θα ρωτήσω και εγώ να ξέρω...  Εγώ το σκέφτομαι πολύ για βλαστοκύτταρα θα ρωτήσω και γι αυτό να ξέρω!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές μακάρι να πάνε όλα καλά!!!! 

Εμένα ο γιατρός παίρνει όσα και το νοσοκομείο τα 1500 είναι σίγουρα! Βέβαια αυτό ίσχυε πριν κάποια χρόνια που γέννησε η ξαδέλφη μου αύριο θα ρωτήσω και εγώ να ξέρω...  Εγώ το σκέφτομαι πολύ για βλαστοκύτταρα θα ρωτήσω και γι αυτό να ξέρω!

ναι να κρατησετε βλαστοκυτταρα δεν ειναι ακριβα οποτε μην το σκεφτεσε ενα 300 περιπου κοστιζουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

ναι να κρατησετε βλαστοκυτταρα δεν ειναι ακριβα οποτε μην το σκεφτεσε ενα 300 περιπου κοστιζουν. 

300?? Εγω εχω δει τιμες πανω απο 1000! Βεβαια δε το εχω ψαξει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , irinikavala είπε:

300?? Εγω εχω δει τιμες πανω απο 1000! Βεβαια δε το εχω ψαξει.. 

να σου πω εγω ειχα ρωτησει μια φιλη μου παλιοτερα που ειχε κρατησει κ μου ειχε πει περιπου τοσα. ισως παιζει  ρολο κ η τραπεζα που χρησιμοποιει το νοσοκομειο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...