Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ασία μου νομίζω πως ο μήνας αλλάζει ανάλογα τη πητ σου! Οπότε για εσένα κάθε 1η του μήνα! Και κάπου αλλού είδα ότι μπαίνεις 6ο στην 23η εβδομαδα! Βέβαια για κανένα από τα δύο δεν είμαι σίγουρη!!! :)

Βρήκα κι αυτό βάσει του οποίου είσαι στον έκτο!! Όπως και να έχει να έχουμε μια καλή συνέχεια! :-D

1ος μήνας: 1η-4η εβδομάδα ή 1η-6η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η-8η εβδομάδα ή 6η-10η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η-13η εβδομάδα ή 10η-13η εβδομάδα
4ος μήνας: 14η-17η εβδομάδα ή 13η-17η εβδομάδα
5ος μήνας: 18η-22η εβδομάδα ή 17η-21η εβδομάδα
6ος μήνας: 23η-27η εβδομάδα ή 21η-26η εβδομάδα
7ος μήνας: 28η-31η εβδομάδα ή 26η-30η εβδομάδα
8ος μήνας: 32η-35η εβδομάδα ή 30η-35η εβδομάδα
9ος μήνας: 36η-40η εβδομάδα ή 35η-40 εβδομάδα
 

Η δική μου πητ είναι 22/10!! Θα χαρώ να μπω στο πινακακι! Μαιευτήριο , Λητώ!:)

Εγώ έχω πητ 31/10 και είναι κοριτσάκι :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε??? πως ήταν το ΣΚ σας??? από όσα διάβασα όλα καλα.. δεν είχαμε τπτ ίδιαίτερο.. πρωι πρωι ξύπνησα σμρ κ σκέφτομαι βρε παιδια το κόστος της κλινικης.. δε ρώτησα ακόμα τιμες κτλ.. πρέπει λέτε?? εσεις ρωτήσατε? επειδή έχω κάνει κ την προηγούμενη μου λαπαροσκόπηση - καισαρικη εκει λόγω του εξωμητρίου φανταζομουν ότι κάπου εκει θα ήταν η τιμη.. αλλα σμρ σκέφτηκα ότι τότε έμεινα μόνο 2 μέρες κ φυσικα δεν είχα μωρό.. άρα άλλη τιμη.. ξέρετε τι τιμες παίζουν γενικα??? έτσι για να κάνουμε ένα προυπολογισμο σιγα σιγα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο εμενα.Καλη εβδομαδα σε ολες.Εκανα τηβλακεια σημερα φορεσα λαθος φορμα μες στη νυστα μου και νιωθω να με σφιγγει.Την κατεβασα οσο μπορω κατω απ την κοιλια.Υπομονη ωως τις 2 να την αλλαξω μετα τη δουλεια.Δεν εχω ιδεα απο κλινικες να σε πληροφορησω @irinikavala.Αλλα γιατι οχι σε νοσοκομειο ρε παιδια.τοσα λεφτα πληρωνουμε ασφαλεια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερα κι απο εμενα.Καλη εβδομαδα σε ολες.Εκανα τηβλακεια σημερα φορεσα λαθος φορμα μες στη νυστα μου και νιωθω να με σφιγγει.Την κατεβασα οσο μπορω κατω απ την κοιλια.Υπομονη ωως τις 2 να την αλλαξω μετα τη δουλεια.Δεν εχω ιδεα απο κλινικες να σε πληροφορησω @irinikavala.Αλλα γιατι οχι σε νοσοκομειο ρε παιδια.τοσα λεφτα πληρωνουμε ασφαλεια?

το ξέρω κορίτσι μ και γω την ίδια άποψη έχω αλλά επειδή ο συγκεκριμένος γιατρος με χειρούργησε πριν ένα χρόνο (λόγω εξωμητρίου) κ επειδή ήταν πολύ προχωρημένη η εγκυμοσύνη αναγκαστηκά κάναμε καισαρική, αν πάω οπουδήποτε αλλού θα με βάλουν σίγουρα για καισαρική.. ο συγκεκριμένος γιατρός (τουλάχιστον προς το παρον) μου λέει οτι επειδή ξέρει πως με έραψε κτλ κτλ θα πάμε για φυσιολογικό. κ λόγω ιστορικού ξέρεις έναν φόβο τον έχω.. να μην πω ψέματα.. θέλω κάποιον που να είμαι σίγουρη ότι θα προσέξει.. μια σάλπιγγα την έχω, μην γίνει τπτ.. χαχαχ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

το ξέρω κορίτσι μ και γω την ίδια άποψη έχω αλλά επειδή ο συγκεκριμένος γιατρος με χειρούργησε πριν ένα χρόνο (λόγω εξωμητρίου) κ επειδή ήταν πολύ προχωρημένη η εγκυμοσύνη αναγκαστηκά κάναμε καισαρική, αν πάω οπουδήποτε αλλού θα με βάλουν σίγουρα για καισαρική.. ο συγκεκριμένος γιατρός (τουλάχιστον προς το παρον) μου λέει οτι επειδή ξέρει πως με έραψε κτλ κτλ θα πάμε για φυσιολογικό. κ λόγω ιστορικού ξέρεις έναν φόβο τον έχω.. να μην πω ψέματα.. θέλω κάποιον που να είμαι σίγουρη ότι θα προσέξει.. μια σάλπιγγα την έχω, μην γίνει τπτ.. χαχαχ..

Πασο.Δεν ηξερα.Κι εγω στη θεση σου τοτε,εννοειται εκει θα πηγαινα.Προχω ο γιατρος σου μπραβο.vbac εδω δεν τα κανουν αυτα..παει το σφαξιμο γονα... ασε ασε..φοβαμαι δε θα γλυτωσω κι εγω το νυστερι.Μονο στο Θεο ελπιζω να με γλυτωσει.Σου ευχομαι να ρθουν ολα κατ ευχην.

Εχουμε μια συννεφια σημερα..ας τα να πανε...τι καλοκαιρι ειν τουτο ωρε?εσεις τι εχετε πανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, zina7777 είπε:

Πασο.Δεν ηξερα.Κι εγω στη θεση σου τοτε,εννοειται εκει θα πηγαινα.Προχω ο γιατρος σου μπραβο.vbac εδω δεν τα κανουν αυτα..παει το σφαξιμο γονα... ασε ασε..φοβαμαι δε θα γλυτωσω κι εγω το νυστερι.Μονο στο Θεο ελπιζω να με γλυτωσει.Σου ευχομαι να ρθουν ολα κατ ευχην.

Εχουμε μια συννεφια σημερα..ας τα να πανε...τι καλοκαιρι ειν τουτο ωρε?εσεις τι εχετε πανω?

ΆΣΤΑ.. κ γω σίγουρη δεν είμαι ότι θα καταφέρουμε ΦΤ τελικά αλλά τουλάχιστον εξ αρχης είπε ότι όποτε κ να μείνω ξανα έγκυος ακόμα κ νωρίτερα είναι σίγουρος για φυσιολογικό.. 

εμεις πάλι μια χαρά καιρούλη.. ήλιο.. μια χαρά.. αλλά θέλω βροχή.. πολύ βροχή.. χαχαχ.. να μπορέσω να τελειώσω την διατριβή μ γιατι δε με βλέπω να παραδίδω.. χαχαχα.. 2μιση βδομάδες έχω κ ακόμα την παιδεύω.. χχαχαχα.. με ήλιο θες να πιεις κ το καφεδάκι σου.. 

θα την παλέψεις με  την φόρμα?? δεν αρχίζεις να φοράς καλυτερα φορεματάκια να είσαι σίγουρη??? να σου πω κάτι μεταξύ μας.. χαχαχα.. πήρα απο το παζάρι 2-3 με 5€/καθένα κ μια χαρά.. χαχαχα.. για κάθε μέρα ότι πρέπει.. χαχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , irinikavala είπε:

καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε??? πως ήταν το ΣΚ σας??? από όσα διάβασα όλα καλα.. δεν είχαμε τπτ ίδιαίτερο.. πρωι πρωι ξύπνησα σμρ κ σκέφτομαι βρε παιδια το κόστος της κλινικης.. δε ρώτησα ακόμα τιμες κτλ.. πρέπει λέτε?? εσεις ρωτήσατε? επειδή έχω κάνει κ την προηγούμενη μου λαπαροσκόπηση - καισαρικη εκει λόγω του εξωμητρίου φανταζομουν ότι κάπου εκει θα ήταν η τιμη.. αλλα σμρ σκέφτηκα ότι τότε έμεινα μόνο 2 μέρες κ φυσικα δεν είχα μωρό.. άρα άλλη τιμη.. ξέρετε τι τιμες παίζουν γενικα??? έτσι για να κάνουμε ένα προυπολογισμο σιγα σιγα!

Καλημέρα!!!

Εδω συννεφιασε... Θα τη ριξει τη μπορα παλι απο οτι φαινεται

Αυτο που ξερω για τις κλινικες ειναι οτι εξαρταται απο το δωματιο που θα ζητησεις να μπεις η τιμη. Καποια φιλη που γεννησε προσφατα σε τρικλινο με φυσιολογικο τροπο συν τα εξτρα που πληρωσαν για τον ικτερο του μωρου κτλ τους βγηκε γυρω στα 3.000€. με καισαρικη παει περισσοτερο

 

Να σας ρωτησω κατι? πιστευετε στα ονειρα? Με τρομαξαν σημερα γτ ειδε ασχημο ονειρο ο αντρας μου και προχθες παρομοιο ονειρο η πεθερα μου και μια φιλη της. ονειρα που ερμηνευονται ως δυσαρεστες ειδησεις, στενοχωρια και θανατος


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , irinikavala είπε:

ΆΣΤΑ.. κ γω σίγουρη δεν είμαι ότι θα καταφέρουμε ΦΤ τελικά αλλά τουλάχιστον εξ αρχης είπε ότι όποτε κ να μείνω ξανα έγκυος ακόμα κ νωρίτερα είναι σίγουρος για φυσιολογικό.. 

εμεις πάλι μια χαρά καιρούλη.. ήλιο.. μια χαρά.. αλλά θέλω βροχή.. πολύ βροχή.. χαχαχ.. να μπορέσω να τελειώσω την διατριβή μ γιατι δε με βλέπω να παραδίδω.. χαχαχα.. 2μιση βδομάδες έχω κ ακόμα την παιδεύω.. χχαχαχα.. με ήλιο θες να πιεις κ το καφεδάκι σου.. 

θα την παλέψεις με  την φόρμα?? δεν αρχίζεις να φοράς καλυτερα φορεματάκια να είσαι σίγουρη??? να σου πω κάτι μεταξύ μας.. χαχαχα.. πήρα απο το παζάρι 2-3 με 5€/καθένα κ μια χαρά.. χαχαχα.. για κάθε μέρα ότι πρέπει.. χαχαχ

εγω απ τα terranova πηρα 2.αλλα δε μπορω να ρθω στο γραφειο με φορεμα.δεν τα φοραω,δεν ειμαι εξοικειωμενη νιωθω ασχημα.οτι δεν μου πανε κλπ....

εσυ ναι εχεις κι αυτο.πρεπει να το βαλεις μπροστα για να χεις χρονο ν ασχοληθεις με ρουχαλακια μετα.μην τα χεις ολα μαζι..τελειωνεεεεεεεεεεεεεεε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα!!!

Εδω συννεφιασε... Θα τη ριξει τη μπορα παλι απο οτι φαινεται

Αυτο που ξερω για τις κλινικες ειναι οτι εξαρταται απο το δωματιο που θα ζητησεις να μπεις η τιμη. Καποια φιλη που γεννησε προσφατα σε τρικλινο με φυσιολογικο τροπο συν τα εξτρα που πληρωσαν για τον ικτερο του μωρου κτλ τους βγηκε γυρω στα 3.000€. με καισαρικη παει περισσοτερο

 

Να σας ρωτησω κατι? πιστευετε στα ονειρα? Με τρομαξαν σημερα γτ ειδε ασχημο ονειρο ο αντρας μου και προχθες παρομοιο ονειρο η πεθερα μου και μια φιλη της. ονειρα που ερμηνευονται ως δυσαρεστες ειδησεις, στενοχωρια και θανατος

άντε καλέ.. μη τα δίνεις σημασία στην κατάσταση σου.. όλα τα όνειρα ερμηνεύονται όπως νιώθει ο καθένας.. πιστεύω μόνο αν δω κάποιο δικό μου πρόσωπο που θα μου πει κάτι.. όχι τα κλασικα΄.. είδα λεφτά είναι αυτό.. είδα κόκκινο είναι αυτό.. 

Just now, zina7777 είπε:

εγω απ τα terranova πηρα 2.αλλα δε μπορω να ρθω στο γραφειο με φορεμα.δεν τα φοραω,δεν ειμαι εξοικειωμενη νιωθω ασχημα.οτι δεν μου πανε κλπ....

εσυ ναι εχεις κι αυτο.πρεπει να το βαλεις μπροστα για να χεις χρονο ν ασχοληθεις με ρουχαλακια μετα.μην τα χεις ολα μαζι..τελειωνεεεεεεεεεεεεεεε...

τελειώνω αναγκαστικά.!! χαχαχ.. λήγει ο χρόνος μου.. μέχρι τις 15.07 το πολύ πρέπει να παραδώσω.. αλλιώς μετά με την μπέμπα δύσκολο.. θα πάρει χρόνια.. χαχα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Να σας ρωτησω κατι? πιστευετε στα ονειρα? Με τρομαξαν σημερα γτ ειδε ασχημο ονειρο ο αντρας μου και προχθες παρομοιο ονειρο η πεθερα μου και μια φιλη της. ονειρα που ερμηνευονται ως δυσαρεστες ειδησεις, στενοχωρια και θανατος

πες μου ακριβως τι ειδαν να σου εξηγησω.(να ρωτησω τη μανα δλδ,αυτη ειναι σ αυτα φοβερη)

απλα να ξερεις οτι αυτο το διαστημα λογω αγχους και γλωσσοφαγιας..ολοι βλεπουμε διαφορα ασχημα ονειρα.υποσυνειδητο ...

καλημερουδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , zina7777 είπε:

εγω απ τα terranova πηρα 2.αλλα δε μπορω να ρθω στο γραφειο με φορεμα.δεν τα φοραω,δεν ειμαι εξοικειωμενη νιωθω ασχημα.οτι δεν μου πανε κλπ....

εσυ ναι εχεις κι αυτο.πρεπει να το βαλεις μπροστα για να χεις χρονο ν ασχοληθεις με ρουχαλακια μετα.μην τα χεις ολα μαζι..τελειωνεεεεεεεεεεεεεεε...

να τα φοράς τα φορεματάκια πάντως.. δεν υπάρχει γυναίκα με κοιλιτσα που να μην την πάνε.. θα είσαι μια χαρά.. απλως επειδη δε συνήθισες σου φαίνεται κάπως.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2018 at 7:25 ΜΜ, Elenaki5186 είπε:

Ισα που σκεφτομουνα αυτές τις μέρες οτι δεν την ένιωσα ακόμα άρχισα να νιώθω περίεργα γαργαλητά :-) με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου Αναστασία :-) αν και εχουμε δρόμο ακόμα.

Kαλημερα ! το μωρακι σου ειναι σιγουρα!!! με το καλο !

On 16/6/2018 at 7:30 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Ευχαριστώ πολύ, επισης!! Έχω πάλι αισθάνομαι πως περνάει πολύ γρήγορα!! Ακόμη δεν έχω συνειδητοποιήσει πως έχουν περάσει 21 εβδομάδες! :grin:

Καλως ηρθες! με το καλο το μωρακι σου ,κ εγω εχω μτακομιση κ τα πολλα τα ψωνια τον Αυγουστο με τις εκπτωσεις σκεφτομαι.

Καλημερα κοριτσια! επιτελους μπηκαμε στον 6ο !!! αν κ εγω οταν με ρωτανε λεω 5,5 μηνων γτ 12/6 εκλεισα τον πεμπτο κ αν ακουσουν οτι μπηκα στον 6ο νομιζουν οτι ειμαι 6 μηνων!!!χαχαχαχ . αλλα επιτελους περναει ο καιρος ,ευτυχως δεν κανει κ πολυ ζεστη αυτες τις μερες κ ειμαστε καλα. 

καλη επιτυχια κ στα κοριτσια που περιμενουν τις β επιπεδου! 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

πες μου ακριβως τι ειδαν να σου εξηγησω.(να ρωτησω τη μανα δλδ,αυτη ειναι σ αυτα φοβερη)

απλα να ξερεις οτι αυτο το διαστημα λογω αγχους και γλωσσοφαγιας..ολοι βλεπουμε διαφορα ασχημα ονειρα.υποσυνειδητο ...

καλημερουδια

Η πεθερα μου ειδε εμενα να καπνιζω και να τσακωνομαι για αυτο με τον αντρα μου και ο αντρας μου ειδε τον εαυτο του να καπνιζει... Ταραχτηκα πρωι πρωι σημερα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Η πεθερα μου ειδε εμενα να καπνιζω και να τσακωνομαι για αυτο με τον αντρα μου και ο αντρας μου ειδε τον εαυτο του να καπνιζει... Ταραχτηκα πρωι πρωι σημερα

ελα μην ακουω χαζα... ειναι και οι 3 στην οικογενεια.ειναι λογικο να χετε στρες.Θα τη ρωτησω να μου εξηγησει αλλα δε θα εδινα βαση.κι εγω εχω δει διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , zina7777 είπε:

ελα μην ακουω χαζα... ειναι και οι 3 στην οικογενεια.ειναι λογικο να χετε στρες.Θα τη ρωτησω να μου εξηγησει αλλα δε θα εδινα βαση.κι εγω εχω δει διαφορα...

Γενικα δεν δινω βαση αλλα, ηταν παρομοιο ονειρο το οποιο δεν συζητηθηκε χθες αλλα μου το ειπαν σημερα και σε ονειροκριτη που εψαξα ειναι κακο...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...