Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Αρχικά συγχαρητήρια για τη β επιπέδου και με το καλο να έρθει η μπουμπου σας.

Αυτό τον μηνα αν και δεν εχω παρει κιλα παρα μονο 2 επεσε στα τάρταρα η αντι-χα και μου αλλαξε δοση. Σου έχει τύχει κατι ανάλογο; επισης την επόμενη εξέταση θα την κανω 6 εβδομάδες μετα. Λες να εχω θεμα;

 

Ευχαριστώ για τις ευχές! Σε όλες εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό τα μωράκια μας!

Την πρώτη φορά έκανα anti-xa στο 2μηνο αλλά ήταν καλή. Τώρα θα κάνω στις 5 εβδομάδες. Αλλά έχει δίκιο η lina είναι φυσιολογικό να αλλάζει η δοσολογία κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Εμένα με έχει ενημερώσει ο γιατρός ότι θα συμβεί αυτό και ακριβώς γι αυτό κάνουμε αντι-χα. Δεν ξέρω να σου πω για τις 6 εβδομάδες αλλά για να στο λέει ο γιατρός σου υποθέτω ξέρει. Αν πάλι αγχώνεσαι ζήτησε του να την κάνεις νωρίτερα, δεν φαντάζομαι να σου πει όχι. Κακό δεν θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Maria_ath είπε:

Ευχαριστώ για τις ευχές! Σε όλες εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό τα μωράκια μας!

Την πρώτη φορά έκανα anti-xa στο 2μηνο αλλά ήταν καλή. Τώρα θα κάνω στις 5 εβδομάδες. Αλλά έχει δίκιο η lina είναι φυσιολογικό να αλλάζει η δοσολογία κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Εμένα με έχει ενημερώσει ο γιατρός ότι θα συμβεί αυτό και ακριβώς γι αυτό κάνουμε αντι-χα. Δεν ξέρω να σου πω για τις 6 εβδομάδες αλλά για να στο λέει ο γιατρός σου υποθέτω ξέρει. Αν πάλι αγχώνεσαι ζήτησε του να την κάνεις νωρίτερα, δεν φαντάζομαι να σου πει όχι. Κακό δεν θα κάνεις.

Η γραμματεας της γιατρου μου είπε ότι αφού μου αυξησε τη δόση δεν υπάρχει πρόβλημα να την κανω στις 6 εβδομάδες. Απλά τοτε θα ξανακατεβω Αθήνα και εδω δεν κανουν αντι-χα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας και καλη εβδομαδα! βγηκα με μια φιλη χτες και μου προτεινε να ξεκινησω τα σουτιεν θηλασμου.απο τωρα.Εχει καμια,υποψη κατι καλο σε μαρκα ή τιμη? σε ποιο καταστημα να παω?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερα σας και καλη εβδομαδα! βγηκα με μια φιλη χτες και μου προτεινε να ξεκινησω τα σουτιεν θηλασμου.απο τωρα.Εχει καμια,υποψη κατι καλο σε μαρκα ή τιμη? σε ποιο καταστημα να παω?

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εγω επειδή είχα και πριν την εγκυμοσύνη μεγάλο στήθος, αρχισα πολυ συντομα να μην χωραω σε κανενα σουτιεν μου. 

Ξεκινησα λοιπον να φοραω θηλασμου της carriwel καποιο που κανει 50€. Σε online καταστημα τη μεγαλυτερη ποικιλια βρηκα στο Λη..ω. το εχουν κι αλλα καταστηματα αλλα να ξερεις υπαρχουν πολλα της ιδιας εταιρειας που μπορει να σε μπερδεψουν. Δες το απο εκει που σου ειπα και μετα ψαξε τιμη και απο αλλου

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ρε κοριτσια ποναει καμια αλλη στους προσαγωγους λες και εκανε ολη μερα γυμναστήριο ή μονο εγω ειμαι η ανωμαλη??? :shock: :confused:

Anemoni εγώ το παθαινω άμα κάθομαι παρά πολύ ώρα στην καρέκλα. Από το βάρος της κοιλιάς που θα αυξηθεί κι αλλο οσο προχωρά η εγκυμοσύνη όλα θα τα πονάμε :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!  τι κανετε? εγω σημερα δν ειμαι πολυ καλα.. 

@zina7777 σουτιεν θηλασμου πηρα κ εγω απο τα h & m αλλα το μετανιωσα γτ μεχρι να γεννησω σιγουρα θα  παρει 2 νουμερα οποτε μμου φαινεται οτι τζαμπα το πηρα. 18 ευρω εκανε. αλλα ειναι πολυ ανετο σε σχεση με αυτα που εχω με μπανελες απλα νιωθω σαν την μαμα μου τωρα..

  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια!  τι κανετε? εγω σημερα δν ειμαι πολυ καλα.. 

@zina7777 σουτιεν θηλασμου πηρα κ εγω απο τα h & m αλλα το μετανιωσα γτ μεχρι να γεννησω σιγουρα θα  παρει 2 νουμερα οποτε μμου φαινεται οτι τζαμπα το πηρα. 18 ευρω εκανε. αλλα ειναι πολυ ανετο σε σχεση με αυτα που εχω με μπανελες απλα νιωθω σαν την μαμα μου τωρα..

Γιατι βρε κοριτσι τι επαθες?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Γιατι βρε κοριτσι τι επαθες?

Καλημερα Μαρακι. νιωθω οτι μου εχχουν ερθει ολα μαζι.. ψαχνουμε σπιτι για μετακομιση κ ακομα δνε εχουμε βρει κατι ενω πλησιαζει ο Οκτωβριος.. εντωμεταξυ εχω παρει κ 8 κιλα κ με πηρε λιγο απο κατω προχθες ..και απο χθες παλι ξερναω .. ε δεν αντεχω αλλο ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα Μαρακι. νιωθω οτι μου εχχουν ερθει ολα μαζι.. ψαχνουμε σπιτι για μετακομιση κ ακομα δνε εχουμε βρει κατι ενω πλησιαζει ο Οκτωβριος.. εντωμεταξυ εχω παρει κ 8 κιλα κ με πηρε λιγο απο κατω προχθες ..και απο χθες παλι ξερναω .. ε δεν αντεχω αλλο ..

Τα κιλακια που πηρες επειδη εισαι και λεπτουλα να μην σε στενοχωρουν. Ειναι τα πιο γλυκα κιλα του κοσμου. Χαιδεψε κοιλιτσα και σκεψου ομορφη φατσουλα να σου χαμογελαει. Επισης σκεψου εμας που τα ειχαμε απο πριν τα εξτρα και πιο πολλα απο 8 :P

Αχχχχχ το σπιτι και η μετακομιση ειναι μεγαλο θεμα. Χωρις να θελω να σε αγχωσω λογω καλοκαιριου αρκετος κοσμος δεν πολυασχολειται με τετοια θεματα. Μετα το 15αυγουστο υπαρχει μεγαλυτερη κινητικοτητα στο θεμα σπιτιου.

Οσον αφορα τους εμετους, λιγη υπομονη και μην φας οτι εφαγες χθες μηπως ενοχλειται το μπεμπε και σου προκαλει εμετο. Μπορει απλα να θελει αλλες γευσεις. 

Ελπιζω να μην με παρεξηγεις προσπαθω να ελαφρυνω λιγο το θεμα παρολο που αναγνωριζω οτι ειναι πολυ ζορι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Τα κιλακια που πηρες επειδη εισαι και λεπτουλα να μην σε στενοχωρουν. Ειναι τα πιο γλυκα κιλα του κοσμου. Χαιδεψε κοιλιτσα και σκεψου ομορφη φατσουλα να σου χαμογελαει. Επισης σκεψου εμας που τα ειχαμε απο πριν τα εξτρα και πιο πολλα απο 8 :P

Αχχχχχ το σπιτι και η μετακομιση ειναι μεγαλο θεμα. Χωρις να θελω να σε αγχωσω λογω καλοκαιριου αρκετος κοσμος δεν πολυασχολειται με τετοια θεματα. Μετα το 15αυγουστο υπαρχει μεγαλυτερη κινητικοτητα στο θεμα σπιτιου.

Οσον αφορα τους εμετους, λιγη υπομονη και μην φας οτι εφαγες χθες μηπως ενοχλειται το μπεμπε και σου προκαλει εμετο. Μπορει απλα να θελει αλλες γευσεις. 

Ελπιζω να μην με παρεξηγεις προσπαθω να ελαφρυνω λιγο το θεμα παρολο που αναγνωριζω οτι ειναι πολυ ζορι

σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες !! απο δω απο εσας παιρνω δυναμη γτ καμια φορα με παιρνει αρκετα απο κατω.. αφου λεω οτι θα παω να γεννησω  κ θα ξερναω .. αλλα που θα παει θα περασει ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες !! απο δω απο εσας παιρνω δυναμη γτ καμια φορα με παιρνει αρκετα απο κατω.. αφου λεω οτι θα παω να γεννησω  κ θα ξερναω .. αλλα που θα παει θα περασει ..

κ εσυ ψαχνεις για σπιτι κ εγω αστα να πανε!!! κ εγω ανχωθει κ σκεψου πρεπει να αποφασισω κ μονη μου σχεδον γιατι ο αντρας μου λειπει. βεβαια λεω δεν θα σκασω κιολας αλλα ειναι πακετο!!! εσυ ξερνας εγω δυσκοιλιοτητα ασε η καλητερη περιοδος της γυναικας χα χα χα χα το ανεκδοτο της ημερας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κ εσυ ψαχνεις για σπιτι κ εγω αστα να πανε!!! κ εγω ανχωθει κ σκεψου πρεπει να αποφασισω κ μονη μου σχεδον γιατι ο αντρας μου λειπει. βεβαια λεω δεν θα σκασω κιολας αλλα ειναι πακετο!!! εσυ ξερνας εγω δυσκοιλιοτητα ασε η καλητερη περιοδος της γυναικας χα χα χα χα το ανεκδοτο της ημερας! 

αστα να πανε.. εμεις εδω δεν βρισκουμε.. δεν εχει ..  αυτο ειναι το κακο ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

1 ώρα πρίν, zina7777 είπε:

καλημερα σας και καλη εβδομαδα! βγηκα με μια φιλη χτες και μου προτεινε να ξεκινησω τα σουτιεν θηλασμου.απο τωρα.Εχει καμια,υποψη κατι καλο σε μαρκα ή τιμη? σε ποιο καταστημα να παω?

Ζίνα εγώ πήρα σουτιέν θηλασμού τη μάρκα που είπε και η Μαρία και ειναι τέλεια! Και τώρα πήρα άλλο ένα και επειδή αυτή η μάρκα δεν έβγαζε μπεζ πήρα bravado είναι υπέροχο! Και έχει κάτι για τις τιράντες και μετά το θηλασμό το κάνεις κανονικό σουτιέν! Το πήρα από Λ..τω 50 ευρώ!

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

κ εσυ ψαχνεις για σπιτι κ εγω αστα να πανε!!! κ εγω ανχωθει κ σκεψου πρεπει να αποφασισω κ μονη μου σχεδον γιατι ο αντρας μου λειπει. βεβαια λεω δεν θα σκασω κιολας αλλα ειναι πακετο!!! εσυ ξερνας εγω δυσκοιλιοτητα ασε η καλητερη περιοδος της γυναικας χα χα χα χα το ανεκδοτο της ημερας! 

Και εγώ άρχισα να έχω δυσκοιλιότητα ίσως για αυτο πρήζονται τα πόδια μου!!!  Πραγματικά ανέκδοτο είναι είναι αυτό για την καλύτερη περίοδο της γυναίκας!!!!:grin:

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

αστα να πανε.. εμεις εδω δεν βρισκουμε.. δεν εχει ..  αυτο ειναι το κακο ..

ναι το ξερω ειναι λιγα πραγματα στην επαρχια κ εγω δεν ψαχνω για αθηνα.. να δουμε τι θα δουμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...