Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

παιζει παρα πολυ η greco strom... και σε λογικες σχετικα τιμες. γυρω στα 80€ μου ειπαν

Εγώ αυτό που είδα είχε 180 τις grego... Άσχετο πότε θα κάνεις εσύ καμπύλη;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

5 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κορίτσια αρχίσατε τιποτα ψωνια για τα μωρακια σας;;;;

Εμείς παραγγείλαμε πολυμορφικό καρότσι, καθώς δεν εχουμε τίποτα από πράγματα!

Πήρα και δύο φορμακια με μακρύ μανίκι και πέντε με κοντό για μέσα , στο μικρό νούμερο. Μου είπε η μητέρα μου να μη πάρω αλλά προς το παρόν και πως αυτά θα τα φορέσει λίγες 2-3 εβδομάδες οπότε δε χρειάζονται πολλά. Επίσης πήρα κάτι σαλιαρες που μου άρεσαν πολύ! :grin:

Η γιαγιά μου, ετοιμάζει και τα πρώτα σεντονακια!

Αυτά για την ώρα! Κούνια θα ξεκινήσω από τον άλλο μήνα , που ελπίζω να έχω βρει σπίτι!

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εμείς παραγγείλαμε πολυμορφικό καρότσι, καθώς δεν εχουμε τίποτα από πράγματα!

Πήρα και δύο φορμακια με μακρύ μανίκι και πέντε με κοντό για μέσα , στο μικρό νούμερο. Μου είπε η μητέρα μου να μη πάρω αλλά προς το παρόν και πως αυτά θα τα φορέσει λίγες 2-3 εβδομάδες οπότε δε χρειάζονται πολλά. Επίσης πήρα κάτι σαλιαρες που μου άρεσαν πολύ! :grin:

Η γιαγιά μου, ετοιμάζει και τα πρώτα σεντονακια!

Αυτά για την ώρα! Κούνια θα ξεκινήσω από τον άλλο μήνα , που ελπίζω να έχω βρει σπίτι!

Ποιο καροτσάκι διαλέξατε;;; Και εγώ πήρα λίγα φορμακια!!! Τι νούμερο τα πήρες; εμένα η γιαγιά κάνει κουβερτακι!!! Δύσκολα να ψάχνεις σπίτι σε αυτή τη κατάσταση!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις πηρα καποιες απο τις εξετασεις μου κ η αλκαλικη φωσφαταση ειναι αυξημενη μιλησα με την ρευματολογο μ καθως ο γυναικολος μ μου ειπε δν εχει να κανει με την εγκυμοσυνη. Μου ειπε οτι ο δεικτης εχει να κανει με την χολη το συκωτι καποια πετρα η κατι αλλο που θεωρει απιθανο εχω φοβηθει αυριο θα παω να κανω κατι αλλες εξετασεις πογ μ εγραψε να δουμε τι συμβαινει ... εχει καμια σας αυξημενη φωσφαταση η παρομοια εμπειρια;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοριτσια μολις πηρα καποιες απο τις εξετασεις μου κ η αλκαλικη φωσφαταση ειναι αυξημενη μιλησα με την ρευματολογο μ καθως ο γυναικολος μ μου ειπε δν εχει να κανει με την εγκυμοσυνη. Μου ειπε οτι ο δεικτης εχει να κανει με την χολη το συκωτι καποια πετρα η κατι αλλο που θεωρει απιθανο εχω φοβηθει αυριο θα παω να κανω κατι αλλες εξετασεις πογ μ εγραψε να δουμε τι συμβαινει ... εχει καμια σας αυξημενη φωσφαταση η παρομοια εμπειρια;

οι πετρες ειναι πολυ συνιθισμενες στην εγκυμοσυνη μην ανχωνεσε συμβαινει πολυ συχνα κ σιγουρα κατι τετοιο ειναι. μην ανχωνεσε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Μάντη είπε:

Ποιο καροτσάκι διαλέξατε;;; Και εγώ πήρα λίγα φορμακια!!! Τι νούμερο τα πήρες; εμένα η γιαγιά κάνει κουβερτακι!!! Δύσκολα να ψάχνεις σπίτι σε αυτή τη κατάσταση!!!

Πήραμε της inglesina το quattro, εσείς? Αύγουστο θα το έχουμε.. 

Τα φορμακια τα πήρα 0-1, περισσότερο για να χαιρόμαστε!!! Δε θα πάρω αλλά για την ώρα! 

Οι γιαγιάδες χρυσοχέρες ετοιμάζουν προικιά!!! :-D


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Πήραμε της inglesina το quattro, εσείς? Αύγουστο θα το έχουμε.. 

Τα φορμακια τα πήρα 0-1, περισσότερο για να χαιρόμαστε!!! Δε θα πάρω αλλά για την ώρα! 

Οι γιαγιάδες χρυσοχέρες ετοιμάζουν προικιά!!! :-D

Εμείς έχουμε βάλει 2 στο μάτι το inglesina quad και το mutsy farmer evo ... Και τώρα έβαλα άλλο ένα το inglesina aptica αλλά δεν κυκλοφορεί ακόμα Ελλάδα... Εσύ εννοείς το trilogy? Εγώ έχω πάρει φορμακια 2-3 θα πάρω και κανένα ποιο μικρό!!! 

Οι γιαγιάδες θα πάρουν φωτιά!!! Χαχαχαχα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , linaa είπε:

οι πετρες ειναι πολυ συνιθισμενες στην εγκυμοσυνη μην ανχωνεσε συμβαινει πολυ συχνα κ σιγουρα κατι τετοιο ειναι. μην ανχωνεσε. 

Υο ευχομαι μακαρι να ειναι αυτο θα μαθ. Την πεμπτη


...:-D

Link to comment
Share on other sites

@ΜάντηΤώρα είδα ότι το aptica έχω παραγγειλει! Απλά δε το έχουν με το όνομα τους στα μαγαζιά λογικά. Δες στο σάιτ του prenatal! Το βρήκαμε σε προσφορά και το κλείσαμε! Αυτά που λες είναι πολυμορφικα? Ή θα τα πάρεις ξεχωριστά τα υπόλοιπα ? 

Φορμακια όλα θέλω να τα πάρω, αλλά θα ακούσω τη μαμά!! Σε κάνα δίμηνο με το καλό θα πάρω κανενα φορμακι ακόμη , αλλά και πετσετουλες, κουβερτακια! Κι ότι άλλο είναι απαραίτητο για αρχή! :)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Εγώ αυτό που είδα είχε 180 τις grego... Άσχετο πότε θα κάνεις εσύ καμπύλη;

Ίσως έχει να κάνει με το μέγεθος... εμένα μου είπαν αυτό για το παρκοκρεβατο αλλά καλου κακού θα ξαναρωτησω και θα σου πω.

Καμπύλη 24/7 που θα κατεβω Αθήνα

Κι εμένα εφτιαξε κουβερτούλα η μαμά μου και εκτός απο φορμακια και πανακια για τα σαλια πηρε και παπουτσάκια, καλτσακια, γαντακια, καπελάκι, ενα δυο σεντονακια και μια πολύ μαγκικη σαλοπετα

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όπου βλεπω φώς -συζητηση για καροτσι- μπαινω :-D εμεις παραγγειλαμε και ηρθε το Σαββατο το cangaroo luxor 3 σε 1 ! γκρι χρώμα. το συγκεκριμενο δε το ειχα δει απο κοντά, αλλά εμπιστευομαι το ιντερνετ. και οντως βγηκε φανταστικό ! ροδες φουσκωτες σαν ποδηλατου, μονοκοματο χερουλι, καθισμα αυτοκινητου, κουνουπιερα, τρομπα, πλαστικο καλυμα για βροχή, τσάντα, μεγαλο καλαθι κατω απο το καθισμα.... ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι ! 299 ευρώ τελική τιμή μαζι με μεταφορικά, πρεπει να ειναι βουλγαρικής κατασκευης. στο πορτ μπεμπε /κάθισμα επισης, απο πισω εχει θηκη με διχτάκι, για κανα μπιμπερο για νερο, ή κινητό ή κάτι τελοσπαντων... πατηστε το στο γουγκλ να το δειτε !

  • Μου αρέσει 3

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , elise είπε:

όπου βλεπω φώς -συζητηση για καροτσι- μπαινω :-D εμεις παραγγειλαμε και ηρθε το Σαββατο το cangaroo luxor 3 σε 1 ! γκρι χρώμα. το συγκεκριμενο δε το ειχα δει απο κοντά, αλλά εμπιστευομαι το ιντερνετ. και οντως βγηκε φανταστικό ! ροδες φουσκωτες σαν ποδηλατου, μονοκοματο χερουλι, καθισμα αυτοκινητου, κουνουπιερα, τρομπα, πλαστικο καλυμα για βροχή, τσάντα, μεγαλο καλαθι κατω απο το καθισμα.... ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι ! 299 ευρώ τελική τιμή μαζι με μεταφορικά, πρεπει να ειναι βουλγαρικής κατασκευης. στο πορτ μπεμπε /κάθισμα επισης, απο πισω εχει θηκη με διχτάκι, για κανα μπιμπερο για νερο, ή κινητό ή κάτι τελοσπαντων... πατηστε το στο γουγκλ να το δειτε !

Καλοταξιδο! Όντως φαίνεται καλή επιλογή! Έχεις αγοράσει κι άλλα πράγματα?? Αν έχεις να μας προτείνεις!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

@ΜάντηΤώρα είδα ότι το aptica έχω παραγγειλει! Απλά δε το έχουν με το όνομα τους στα μαγαζιά λογικά. Δες στο σάιτ του prenatal! Το βρήκαμε σε προσφορά και το κλείσαμε! Αυτά που λες είναι πολυμορφικα? Ή θα τα πάρεις ξεχωριστά τα υπόλοιπα ? 

Φορμακια όλα θέλω να τα πάρω, αλλά θα ακούσω τη μαμά!! Σε κάνα δίμηνο με το καλό θα πάρω κανενα φορμακι ακόμη , αλλά και πετσετουλες, κουβερτακια! Κι ότι άλλο είναι απαραίτητο για αρχή! :)

Με τι όνομα το γράφει δεν το βρίσκω! Είσαι σίγουρη ότι είναι το aptica? Πολυμορφικά είναι αλλά εγώ σκέφτομαι να πάρουμε μόνο το καρότσι και ίσως το πορτ μπεμπέ...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Με τι όνομα το γράφει δεν το βρίσκω! Είσαι σίγουρη ότι είναι το aptica? Πολυμορφικά είναι αλλά εγώ σκέφτομαι να πάρουμε μόνο το καρότσι και ίσως το πορτ μπεμπέ...

Σίγουρη δεν είμαι!! Ετσι όμως όπως το είδα, μου φάνηκε ιδιο( Πορτ μπεμπέ, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου και βάση). Το Πορτ μπεμπέ επειδή είναι αρκετά μεγάλο, έχει ωραίο στρώματακι και έχει και τη βάση, σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω καο σαν λικνο για τους πρώτους μήνες.

Το καθίσματακι(αυγό) νομίζω πως είναι απαραίτητο και για τη μεταφορά από το μαιευτήριο. 

Καλές μας αγορές!!! :)

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Σίγουρη δεν είμαι!! Ετσι όμως όπως το είδα, μου φάνηκε ιδιο( Πορτ μπεμπέ, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου και βάση). Το Πορτ μπεμπέ επειδή είναι αρκετά μεγάλο, έχει ωραίο στρώματακι και έχει και τη βάση, σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω καο σαν λικνο για τους πρώτους μήνες.

Το καθίσματακι(αυγό) νομίζω πως είναι απαραίτητο και για τη μεταφορά από το μαιευτήριο. 

Καλές μας αγορές!!! :)

 

Καλημέρα! για το θεμα του καθισματος τυπου αυγο αυτο μου ειχαν αναφερει σε ενα καταστημα οτι ειναι απαραιτηρο. Επειδη ομως μου φαινεται περιεργο να σε υποχρεωνουν για κατι τετοιο ρωτησα το γιατρο μου.

Μου ειπε οτι δεν υπαρχει τετοια "εντολη" απλα επειδη φευγεις απο την κλινικη με αυτοκινητο σου προτεινουν να εχεις τετοιο καθισματακι για λογους ασφαλειας.

Οπως θες το παιρνεις λοιπον ειτε με καλαθουνα ειτε με καθισματακι. εγω θα παρω καθισματακι από νεογεννητο εως 3 χρονων κι οχι τυπου αυγο και δεν νομιζω να εχω προβλημα...

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...