Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 23 λεπτά , ada32 είπε:

σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες !! απο δω απο εσας παιρνω δυναμη γτ καμια φορα με παιρνει αρκετα απο κατω.. αφου λεω οτι θα παω να γεννησω  κ θα ξερναω .. αλλα που θα παει θα περασει ..

αααααα σε παρακαλω μην το γελας καθολου. Η κουνιαδα μου ειχε ολους τους μηνες εμετο αλλα το ειχε παρει στην πλακα. Μου λεει:

Την ημερα που θα γεννουσα, σηκωθηκα, εφαγα, ξερασα γεννησα ξεμπερδεψα. Μια φυσικοτητα του αλλου κοσμου.... το προηγουμενο βραδυ ειχε φαει και παστουρμα και βρωμοκοπουσε ολο το δωματιο. τρελα λεμε


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα Μαρακι. νιωθω οτι μου εχχουν ερθει ολα μαζι.. ψαχνουμε σπιτι για μετακομιση κ ακομα δνε εχουμε βρει κατι ενω πλησιαζει ο Οκτωβριος.. εντωμεταξυ εχω παρει κ 8 κιλα κ με πηρε λιγο απο κατω προχθες ..και απο χθες παλι ξερναω .. ε δεν αντεχω αλλο ..

Ούτε εγώ έχω βρει ακόμη σπίτι! Προσπαθώ να μην αγχώνομαι και να σκέφτομαι πως θα βρω σύντομα!

Όσο για τα κιλά και τους εμετους κάνε υπομονή!! Δε μας έμεινε πολύ! Προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις για το πλασματακι που έχεις μέσα σου! :)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

αααααα σε παρακαλω μην το γελας καθολου. Η κουνιαδα μου ειχε ολους τους μηνες εμετο αλλα το ειχε παρει στην πλακα. Μου λεει:

Την ημερα που θα γεννουσα, σηκωθηκα, εφαγα, ξερασα γεννησα ξεμπερδεψα. Μια φυσικοτητα του αλλου κοσμου.... το προηγουμενο βραδυ ειχε φαει και παστουρμα και βρωμοκοπουσε ολο το δωματιο. τρελα λεμε

Η κουνιαδασα σ εμενα μ θυμιζει?!! Πλεον και εγω ετσι λεω, σ χαβαλε!! Με ρωτανε πως εισαι? Λεω κομπλε!! Τρωω, ξερναω, ξανατρωω, ξαναξερναω, αλλα ολα καλα! Αχαχαχχαχαχα 

Χωρίς χαβαλε δε γινεται!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια !

Αυτο με τους εμετούς ποσό δύσκολο μου φαίνεται , ίσως επειδή εγώ δε το έζησα καθόλου. Πολυ σας θαυμάζω που αντέχετε, υπομονή ! θα έχετε και ένα λογο ακόμα να λέτε στα μωρά σας, όταν έρθουν με το καλό,  ξέρεις τι εχω περάσει εγώ για εσένα ; ;)

Κορίτσια εμείς πήγαμε βόλτα χθες και επιστρέψαμε το βράδυ , αν και  δεν το κατάλαβα πρέπει να κουράστηκα πολύ γιατί σήμερα εχω γίνει ένα με το κρεβάτι . Ευτυχώς εχω αυτή την πολυτέλεια  να μην κουνηθώ καθόλου , βοηθάει και ο καιρός ! Ελπίζω αυτή τη βδομάδα να καταφέρω να αδειάσω επιτέλους το δωμάτιο-αποθήκη ώστε να πάρει σειρά η μπαλκονόπορτα και ο μπογιατζής . 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, zina7777 είπε:

Ρε κοπελες..καθ οτιν τσιγγουνα..μου φαινονται πολλα τα 50 για σουτιεν.κατι πιο οικονομικο δεν εχωμεν???

θα παω κι h & m να δω...

Αν εχεις μεγαλο στηθος θες κατι καλο για στήριξη.... Αν δεν εχεις μεγαλο στήθος θα βρεις και που ποιο οικονομικά! !!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

αααααα σε παρακαλω μην το γελας καθολου. Η κουνιαδα μου ειχε ολους τους μηνες εμετο αλλα το ειχε παρει στην πλακα. Μου λεει:

Την ημερα που θα γεννουσα, σηκωθηκα, εφαγα, ξερασα γεννησα ξεμπερδεψα. Μια φυσικοτητα του αλλου κοσμου.... το προηγουμενο βραδυ ειχε φαει και παστουρμα και βρωμοκοπουσε ολο το δωματιο. τρελα λεμε

xaxaxa λες να το παρω κ εγω ετσι στην πλακα?!!!  αχ πρεπει για να αντεξω αλλους 4 μηνες!! εισαι πολυ καλη ! σε ευχαριστω για την υποστηριξη.

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ούτε εγώ έχω βρει ακόμη σπίτι! Προσπαθώ να μην αγχώνομαι και να σκέφτομαι πως θα βρω σύντομα!

Όσο για τα κιλά και τους εμετους κάνε υπομονή!! Δε μας έμεινε πολύ! Προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις για το πλασματακι που έχεις μέσα σου! :)

κ το θεμα του σπιτιου μεγαλο αγχος .. γτ ψαχνω κοντα στην πεθερα μου.. οσο για εμετους κανω υπομονη..

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Ρε κοπελες..καθ οτιν τσιγγουνα..μου φαινονται πολλα τα 50 για σουτιεν.κατι πιο οικονομικο δεν εχωμεν???

θα παω κι h & m να δω...

εγω απο 70 D πηγα 80D  . παλια κ εγω τα σουτιεν τα επαιρνα απο 40-50 ευρω γτ εβρισκα μονο μαρκες luna , triumf k αλλες , τωρα εχω βολευετει κ απο h &m .

απλα δν ξερω αν ειναι νωρις να παρω θηλασμου γτ σιγουρα θα μεγαλωσει κ αλλο το στηθος μου πιστευω και λυπαμαι να δωσω τζαμπα λεφτα απο τωρα. ..μολις ειδα οτι το σουτιεν που πηρα με 18 ε , στο ιντερνετ το εχει με 10 ε οποτε βρηκα να παρω ενα ακομα κ θ αμου βγουν 2 σουτιεν στην τιμη του ενος.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

xaxaxa λες να το παρω κ εγω ετσι στην πλακα?!!!  αχ πρεπει για να αντεξω αλλους 4 μηνες!! εισαι πολυ καλη ! σε ευχαριστω για την υποστηριξη.

κ το θεμα του σπιτιου μεγαλο αγχος .. γτ ψαχνω κοντα στην πεθερα μου.. οσο για εμετους κανω υπομονη..

εγω απο 70 D πηγα 80D  . παλια κ εγω τα σουτιεν τα επαιρνα απο 40-50 ευρω γτ εβρισκα μονο μαρκες luna , triumf k αλλες , τωρα εχω βολευετει κ απο h &m .

απλα δν ξερω αν ειναι νωρις να παρω θηλασμου γτ σιγουρα θα μεγαλωσει κ αλλο το στηθος μου πιστευω και λυπαμαι να δωσω τζαμπα λεφτα απο τωρα. ..μολις ειδα οτι το σουτιεν που πηρα με 18 ε , στο ιντερνετ το εχει με 10 ε οποτε βρηκα να παρω ενα ακομα κ θ αμου βγουν 2 σουτιεν στην τιμη του ενος.

Να το παρεις στην πλακα. Δεν βγαινει αλλιως. Θα σφιξουν και οι ζεστες (μαλλον δλδ γτ ο καιρος μαλ...αι) και δεν θα ξερουμε πως να σωθουμε

Οσον αφορα το σουτιεν θηλασμου εγω ημουν 85f. Παρεμεινα στο 85 αλλα δεν ξερω σε τι cup μπαινω πλεον. Τα θηλασμου σε καλυπτουν μεχρι καποια νουμερα παραπανω λογω της ελαστικοτητας που εχουν. επισης εχουν πισω προεκταση και για την πλατη. Εμενα μου ειπαν οτι λογικα θα με καλυψουν μεχρι τελους. Και απο τιμες ειμαι ευχαριστημενη οταν δινω 50€ γτ πολλες φορες δεν βρισκω ουτε με τοσα...

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κορίτσια αρχίσατε τιποτα ψωνια για τα μωρακια σας;;;;

εγω παρηγγειλα το καροτσι που θα ερθει τον αυγουστο και κοιταζω για τα χοντρα πραγματα να αποφασισω ποια θελω ωστε 24/7 που θα ξαναπαω Αθηνα να τα παραγγειλω. Γτ μετα λογικα θα ξαναπαω τελος Αυγουστου και θα πρεπει να ψωνισω κι αυτα που θα χρειαστουμε εμεις στο μαιευτηριο συν τα μικρα πραγματα που θα τα βλεπουμε λιγα λιγα. Ετσι προγραμματιζομαι ωστε αρχες Σεπτεμβρη να ειμαι ετοιμη, να αρχισω να τα τακτοποιω γτ πιθανον τελη Σεπτεμβρη να μετακομισω για τον τελευταιο μηνα Αθηνα. Δεν ξερω αν θα μου βγει βεβαια. Θα δουμε..

Εσυ ξεκινησες?

πρίν από 19 λεπτά , zina7777 είπε:

Σε ποια βδομαδα κλεινει ο 6ος?

Νομιζω οταν ολοκληρωσεις την 26η. εγω για να μην παιρνω πολυ πανω μου μετραω το μηνα με βαση την ΠΗΤ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Να το παρεις στην πλακα. Δεν βγαινει αλλιως. Θα σφιξουν και οι ζεστες (μαλλον δλδ γτ ο καιρος μαλ...αι) και δεν θα ξερουμε πως να σωθουμε

Οσον αφορα το σουτιεν θηλασμου εγω ημουν 85f. Παρεμεινα στο 85 αλλα δεν ξερω σε τι cup μπαινω πλεον. Τα θηλασμου σε καλυπτουν μεχρι καποια νουμερα παραπανω λογω της ελαστικοτητας που εχουν. επισης εχουν πισω προεκταση και για την πλατη. Εμενα μου ειπαν οτι λογικα θα με καλυψουν μεχρι τελους. Και απο τιμες ειμαι ευχαριστημενη οταν δινω 50€ γτ πολλες φορες δεν βρισκω ουτε με τοσα...

εγω παρηγγειλα το καροτσι που θα ερθει τον αυγουστο και κοιταζω για τα χοντρα πραγματα να αποφασισω ποια θελω ωστε 24/7 που θα ξαναπαω Αθηνα να τα παραγγειλω. Γτ μετα λογικα θα ξαναπαω τελος Αυγουστου και θα πρεπει να ψωνισω κι αυτα που θα χρειαστουμε εμεις στο μαιευτηριο συν τα μικρα πραγματα που θα τα βλεπουμε λιγα λιγα. Ετσι προγραμματιζομαι ωστε αρχες Σεπτεμβρη να ειμαι ετοιμη, να αρχισω να τα τακτοποιω γτ πιθανον τελη Σεπτεμβρη να μετακομισω για τον τελευταιο μηνα Αθηνα. Δεν ξερω αν θα μου βγει βεβαια. Θα δουμε..

Εσυ ξεκινησες?

Νομιζω οταν ολοκληρωσεις την 26η. εγω για να μην παιρνω πολυ πανω μου μετραω το μηνα με βαση την ΠΗΤ

Για καρότσι είμαι ανάμεσα σε δύο θα αποφασίσω μέχρι 7 Ιουλίου που μπαίνουν εκπτώσεις! Τώρα κοιτάζω φορμακια και δεν ξέρω τι νούμερα να πάρω... Επίσης δεν έχω καταλήξει σε  στρώμα σκέφτομαι ένα grego strom... και θέλω και κανένα σεντονακι για τη κούνια και την καλαθουνα... Χαμός!!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Για καρότσι είμαι ανάμεσα σε δύο θα αποφασίσω μέχρι 7 Ιουλίου που μπαίνουν εκπτώσεις! Τώρα κοιτάζω φορμακια και δεν ξέρω τι νούμερα να πάρω... Επίσης δεν έχω καταλήξει σε  στρώμα σκέφτομαι ένα grego strom... και θέλω και κανένα σεντονακι για τη κούνια και την καλαθουνα... Χαμός!!!!!

για φορμακια παρε ελαχιστα 0-3 μηνων γτ δεν θα τα φορεσουν σχεδον καθολου και παρε και κανενα 3-6 μηνων.

το στρωμα που απο τη μια ειναι κοκοφοινικας και απο την αλλη λατεξ? εγω εκει μαλλον θα καταληξω

και κανα κουβερτακι θα χρειαστουμε, επισης μου εχουν πει για τις κουβερτουλες φασκιωματος οτι  τον πρωτο καιρο κοιμουνται πιο καλα με αυτες γτ ειναι πιο στενο το περιβαλλον οπως μεσα στην κοιλια μας. Τωρα αληθεια? ψεμα? βλακειες? Θα παρω μια να τη δοκιμασω... Ααααα και αυτα που βαζουν για να μην λερωνονται τα σεντονια και το στρωμα αν βγαινουν εξω απο τις πανες τα "κατορθωματα" τους, κατι σαν υποστρωματα.


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

για φορμακια παρε ελαχιστα 0-3 μηνων γτ δεν θα τα φορεσουν σχεδον καθολου και παρε και κανενα 3-6 μηνων.

το στρωμα που απο τη μια ειναι κοκοφοινικας και απο την αλλη λατεξ? εγω εκει μαλλον θα καταληξω

και κανα κουβερτακι θα χρειαστουμε, επισης μου εχουν πει για τις κουβερτουλες φασκιωματος οτι  τον πρωτο καιρο κοιμουνται πιο καλα με αυτες γτ ειναι πιο στενο το περιβαλλον οπως μεσα στην κοιλια μας. Τωρα αληθεια? ψεμα? βλακειες? Θα παρω μια να τη δοκιμασω... Ααααα και αυτα που βαζουν για να μην λερωνονται τα σεντονια και το στρωμα αν βγαινουν εξω απο τις πανες τα "κατορθωματα" τους, κατι σαν υποστρωματα.

Για το φασκιωμα το έχω ακούσει!!! Άλλωστε έτσι έκαναν και οι γιαγιάδες μας!!! Χαχαχαχα!!! Στρώμα είδες καμία συγκεκριμένη εταιρεία;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Για το φασκιωμα το έχω ακούσει!!! Άλλωστε έτσι έκαναν και οι γιαγιάδες μας!!! Χαχαχαχα!!! Στρώμα είδες καμία συγκεκριμένη εταιρεία;; 

παιζει παρα πολυ η greco strom... και σε λογικες σχετικα τιμες. γυρω στα 80€ μου ειπαν


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...