Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Είναι σίγουρο πως το φάρμακο περνάει στο μωρό ε? κι εγώ δεν θέλω καθόλου αλλά σκέφτομαι πως αν ο τοκετός είναι δύσκολος κ κρατήσει ώρες, θα αντέξω? μακάρι!!!!ένα σωρό γυναίκες άντεξαν τόσα χρονια, εμείς γιατί όχι? να είμαστε τυχερές να είναι γρήγορος ο τοκετός και εύκολος!! πάντως για τις εβδομάδες που λες, εκεί που έλεγα άντε να κλείσω κ την 37η να είμαι εντελώς-εντελώς άνετη, τώρα λέω να κλείσω κ την 39η για να είμαι εντελώς άνετη μιας κ τότε το μωρό θα έχει ανάπτυξη 37ης εβδομάδας (αν όλα πάνε καλά κ συνεχίσει να αναπτύσσεται με αυτό το ρυθμό κ όχι με αργότερο).οπότε θέλω να πιστεύω πως θα κρατήσω κανένα μήνα ακόμη.

Καλημέρα κορίτσια.

Ασία μου κ εγώ Σύμφωνω με τα κορίτσια . εφόσον πιασει τα 2500 Είναι μια χαρά αλλά κ λιγότερο να γεννηθεί ,εφόσον είναι 2 κιλα να μην ανησυχείς. Ακου τον γιατρό σου γτ έχω διαβάσει ότι αν είναι πίσω αρκετες βδομάδες καλύτερα να γεννιεται το μωρο πάρα να κάθεται μέσα στη κοιλιά κ να μην παίρνει βάρος.

Όσο για την επισκληρηδιο εγώ θα ήθελα να κάνω αλλά στο Νοσοκομείο μόνο σε καισαρική σου κάνουν κ μάλιστα ραχιαια. Οποτε θα δούμε.. Εγώ σήμερα είμαι 38 εβδ. Κ Πλέον άρχισα λιγάκι να φοβάμαι. Κ η κοιλιά μου έχει κατέβει αρκετά.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημερα!!! Γιατί θα πας με πρόκληση??? Σορυ αλλα δε θυμαμαι αν το εχεις αναφέρει ξανα

Ναι περναει!!! Μας το ειχαν πει και στα μαθήματα ανώδυνου και το επιβεβαίωσαν και η μαια και ο γιατρός μου... Το εψαξα και στο διαδίκτυο και να σου πω έχει και μια λογική.... Αφού ακόμα και αυτά που αναπνέουμε περνάνε στο μωρό, δεν θα περνάει η αναλγησία??? Ολα καλα θα πάνε!!!! Και θα αντέξουμε και ο μπεμπάκος σου θα είναι μια χαρά όποτε και να γεννηθεί, αν και εύχομαι να επανέλθει ο ρυθμός ανάπτυξής του και να παραμείνει βολεμένος για κανα μήνα ακόμα στην κοιλίτσα της μαμας του!!! <3

29zina7777      28/8     ΑΓΟΡΑΚΙ!!   2370 γρ.

ναντια δε          14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!   2700γρ. 

arous                 30/9         ****         2ο     Λητώ

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

32irinikavala     6/10     κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             21/09   ΑΓΟΡΑΚΙ!!   2600γρ.

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

26stella92          06/10    αγοράκι     1o   Ιασώ -  Αθήνα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10    αγοράκι    1ο    Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

Marimarv            29/10   κοριτσάκι   1ο

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

bella32                 4/11    αγοράκι      1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Με το καλό τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μακάρι να πάνε όλα καλά!!! η μαία μου είπε πως με 2,8 τράχηλο θα γεννήσω σε 3 εβδομάδες μας περισσότερο.άρα έχω ακόμα!! μπέμπα έχω κι εγώ!!!:x

1 hour ago, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Και εγώ 35+3 και έχω ωρίμανση πλακούντα 2 αλλά είμαι έτσι από 31 εβδομάδες.. Σου είπαν γτ γίνεται αυτό γτ δεν έχει την αναμενόμενη ανάπτυξη?? 

Καλημέρα!αυτή η ωρίμανση πλακούντα διάβασα στο ίντερνετ είναι φυσιολογική για την εβδομάδα μας. Δεν μου είπαν για πιο λόγο αναπτύσσεταιπιο αργά πλέον, ίσως επειδή κι εμείς είμαστε μικροκαμωμένοι? ίσως απλά φρέναρε λίγο αυτό το διάστημα χωρίς κάποιον λόγο? δεν ξέρω. πάντως μου είπαν να μην ανησυχώ καθόλου. Μόνο αν φρενάρει κι άλλο η ανάπτυξη θα πρέπει να γεννήσω πιο νωρίς, αλλιώς θα περιμένω μπορεί κ λίγο μετά την ΠΗΤ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

μακάρι να πάνε όλα καλά!!! η μαία μου είπε πως με 2,8 τράχηλο θα γεννήσω σε 3 εβδομάδες μας περισσότερο.άρα έχω ακόμα!! μπέμπα έχω κι εγώ!!!:x

Καλημέρα!αυτή η ωρίμανση πλακούντα διάβασα στο ίντερνετ είναι φυσιολογική για την εβδομάδα μας. Δεν μου είπαν για πιο λόγο αναπτύσσεταιπιο αργά πλέον, ίσως επειδή κι εμείς είμαστε μικροκαμωμένοι? ίσως απλά φρέναρε λίγο αυτό το διάστημα χωρίς κάποιον λόγο? δεν ξέρω. πάντως μου είπαν να μην ανησυχώ καθόλου. Μόνο αν φρενάρει κι άλλο η ανάπτυξη θα πρέπει να γεννήσω πιο νωρίς, αλλιώς θα περιμένω μπορεί κ λίγο μετά την ΠΗΤ.

 κορίτσι μου αφού ο γιατρός σου σου είπε να μην ανησυχεις τότε όλα καλά θα είναι με παρακολούθηση.. Μην αγχώνεσαι καθόλου... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Maria_ath είπε:

Ασία μου εγώ έχω πρόωρη γήρανση 3 από τις 30 εβδομάδες. Μέχρι 34+2 που πήγα γιατρό εξακολουθεί και μεγαλώνει, έχουμε φτάσει 2700. Ο πλακούντας μου δεν πάει άλλο είναι όλο ασβεστωμένος αλλά κοιτάει και ένα PI, αιμάτωση κεφαλιού και ομφάλιο λώρου που πάνε καλά λέει. Με κοιτάει κάθε εβδομάδα, και μετά τα 2200 και 36+1 μου είπε είμαστε μια χαρά για γέννα. Από εκεί και πέρα κάθε γραμμάριο και κάθε μέρα είναι κέρδος. Βέβαια σχετικά με την ανάπτυξη είμαστε εντός ορίων. Ο γιατρός μου λέει οτι όσο με παρακολουθεί συχνά και εχουμε μόνο το συγκεκριμένο θέμα είμαστε ασφαλής να μην αγχώνομαι!

Τώρα πόσο είσαι? μπερδεύτηκα, επειδή βλέπω στο πίνακακι την ΠΗΤ σου, άρα υπολογίζω πως είσαι 34+1.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εκανα nst ολα καλα μου ειπαν!! Μου πηραν παλι αιμα για διασταύρωση!!! Τελικη ευθεία!! Τρίτο θα παω για προεγχειρητικο μου ειπαν!! Και εμενα η κοιλια κατέβηκε κοριτσια... εχω και πονακια και αρκετα υγρά! Πιστευω να αντέξει λιγο ακομα! Ολοι μερα του μιλάω να ειναι φρόνιμος!!!

  • Μου αρέσει 3

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Maria_ath είπε:

Ασία μου εγώ έχω πρόωρη γήρανση 3 από τις 30 εβδομάδες. Μέχρι 34+2 που πήγα γιατρό εξακολουθεί και μεγαλώνει, έχουμε φτάσει 2700. Ο πλακούντας μου δεν πάει άλλο είναι όλο ασβεστωμένος αλλά κοιτάει και ένα PI, αιμάτωση κεφαλιού και ομφάλιο λώρου που πάνε καλά λέει. Με κοιτάει κάθε εβδομάδα, και μετά τα 2200 και 36+1 μου είπε είμαστε μια χαρά για γέννα. Από εκεί και πέρα κάθε γραμμάριο και κάθε μέρα είναι κέρδος. Βέβαια σχετικά με την ανάπτυξη είμαστε εντός ορίων. Ο γιατρός μου λέει οτι όσο με παρακολουθεί συχνά και εχουμε μόνο το συγκεκριμένο θέμα είμαστε ασφαλής να μην αγχώνομαι!

τα 2700 μου ακούγονται πολύ καλά!!! Μπορεί δηλαδή ο πλακούντας σου να μην είναι κ στην ιδανική κατάσταση αλλά μια χαρά έχει τροφοδοτήσει την μπέμπα σου ως τώρα. Δεν είναι δηλαδή μικρότερη σε ανάπτυξη.Φυσικά κ δεν έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε?? Τι λέει ο καιρός στα μέρη σας?? Εδώ πολύ κρύο.. Σήμερα έχω ξυπνήσει πολύ μπούκωμα λέμε χάλια εύχομαι να μην με ρίξει κάτω λίγο πριν γεννήσω... Οι εξετάσεις που έκανα πολύ καλές μάλιστα ενώ ο αιματοκρίτης ήταν στο 32 με 33 τόσο καιρό τώρα στο τέλος πήγε 36 και το σίδηρο από 80 κάπου εκεί που ήταν πήγε 100 και μου έκανε εντύπωση που ανέβηκαν.. Δεν τα διάβασα όλα γιατί είμαι χάλια αλλά κάτι που πήρε το μάτι μου ένα μωράκι 2500 είναι ένα τέλειο μωρό!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ασία είπε:

μακάρι να πάνε όλα καλά!!! η μαία μου είπε πως με 2,8 τράχηλο θα γεννήσω σε 3 εβδομάδες μας περισσότερο.άρα έχω ακόμα!! μπέμπα έχω κι εγώ!!!:x

 

Ωχ! Ναι έχεις δίκιο, συγγνώμη!!! Κοράκλα και εσύ!!! χιχιχι

@bella32 καλα εννοείται καμια μας δεν ξέρει αν θα αντέξει.... απλα πιστευω πως όσο πι οαποφασισμένες πάμε, τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχουμε να αντέξουμε!! Εγώ τουλάχιστον αυτό πιστεύω για τον εαυτό μου!!! Ενώ, αν πχ, πάω με το φόβο "θα αντέξω? δεν θα αντέξω? τί θα γίνει??", τότε θεωρώ θα έχω χάσει το παιχνίδι πριν καν ξεκινήσουν οι ωδίνες! Οπότε εγώ προσωπικά έχω φτιάξει πλάνο για όταν έρθει εκείνη η ώρα με το καλό: μουσικούλα, μπαλίτσα, αυτοσυγκέντρωση, αναπνοούλες, (ευελπιστώ) αγκαλίτσες και συμπαράσταση από το σύζυγο και βουρ για τη μπεμπούλα μου!!!! (Αν και μεταξύ μας, έχω την εντύπωση πως δεν θα μου κάνει σύντομα την τιμή και καλύτερα δηλαδή!!!!) :)

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε?? Τι λέει ο καιρός στα μέρη σας?? Εδώ πολύ κρύο.. Σήμερα έχω ξυπνήσει πολύ μπούκωμα λέμε χάλια εύχομαι να μην με ρίξει κάτω λίγο πριν γεννήσω... Οι εξετάσεις που έκανα πολύ καλές μάλιστα ενώ ο αιματοκρίτης ήταν στο 32 με 33 τόσο καιρό τώρα στο τέλος πήγε 36 και το σίδηρο από 80 κάπου εκεί που ήταν πήγε 100 και μου έκανε εντύπωση που ανέβηκαν.. Δεν τα διάβασα όλα γιατί είμαι χάλια αλλά κάτι που πήρε το μάτι μου ένα μωράκι 2500 είναι ένα τέλειο μωρό!!! 

Καλημέρα!!! Και εδώ χειμώνα έχουμε!!! Εγω βγήκα το πρωί για κάτι εξετάσεις και έπαθα πλάκα!!! Είχα και μέρες να βγω έξω (από την Τρίτη, αλλά και τοτε με το άγχος που είχα δεν καταλαβα και πολλά) και μου ήρθε λίγο απότομη η αλλαγη του κλίματος!!! Πότε έχεις ξανα ραντεβού εσύ κορίτσι???

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ωχ! Ναι έχεις δίκιο, συγγνώμη!!! Κοράκλα και εσύ!!! χιχιχι

@bella32 καλα εννοείται καμια μας δεν ξέρει αν θα αντέξει.... απλα πιστευω πως όσο πι οαποφασισμένες πάμε, τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχουμε να αντέξουμε!! Εγώ τουλάχιστον αυτό πιστεύω για τον εαυτό μου!!! Ενώ, αν πχ, πάω με το φόβο "θα αντέξω? δεν θα αντέξω? τί θα γίνει??", τότε θεωρώ θα έχω χάσει το παιχνίδι πριν καν ξεκινήσουν οι ωδίνες! Οπότε εγώ προσωπικά έχω φτιάξει πλάνο για όταν έρθει εκείνη η ώρα με το καλό: μουσικούλα, μπαλίτσα, αυτοσυγκέντρωση, αναπνοούλες, (ευελπιστώ) αγκαλίτσες και συμπαράσταση από το σύζυγο και βουρ για τη μπεμπούλα μου!!!! (Αν και μεταξύ μας, έχω την εντύπωση πως δεν θα μου κάνει σύντομα την τιμή και καλύτερα δηλαδή!!!!) :)

Καλημέρα!!! Και εδώ χειμώνα έχουμε!!! Εγω βγήκα το πρωί για κάτι εξετάσεις και έπαθα πλάκα!!! Είχα και μέρες να βγω έξω (από την Τρίτη, αλλά και τοτε με το άγχος που είχα δεν καταλαβα και πολλά) και μου ήρθε λίγο απότομη η αλλαγη του κλίματος!!! Πότε έχεις ξανα ραντεβού εσύ κορίτσι???

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου!!! Το Σάββατο το απόγευμα θα πάω για nst και να με δει!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , ada32 είπε:

Όσο για την επισκληρηδιο εγώ θα ήθελα να κάνω αλλά στο Νοσοκομείο μόνο σε καισαρική σου κάνουν κ μάλιστα ραχιαια. Οποτε θα δούμε.. Εγώ σήμερα είμαι 38 εβδ. Κ Πλέον άρχισα λιγάκι να φοβάμαι. Κ η κοιλιά μου έχει κατέβει αρκετά.

Αντα μου σου ειπαν ότι δεν κάνουν? Εντύπωση μ κάνει! Και εγω σε νοσοκομείο δημόσιο θα γεννήσω, αλλά αν θελήσω θα μου κάνουν επισκληρίδιο, αρκεί να το θελήσω και να έχει κ νόημα (πχ αν τη ζητησω με διαστολή 8, 9 ή 10 δεν έχει κανενα νόημα, αφού δεν θα με πιάσει)!!!!

πρίν από 1 λεπτό , Μαρθα Κ είπε:

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου!!! Το Σάββατο το απόγευμα θα πάω για nst και να με δει!!! 

Ευχαριστώ!!!! :)

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Εγω ήξερα πως το nst ειναι απαραίτητο μετα τις 36 - 37 εβδομάδες για να παρακολουθείται η καρδιακή λειτουργία του μωρού και αν κάνει συσπάσεις η μήτρα κλπ... Μια φίλη μου που ειναι έγκυος και αυτή και σήμερα ή αύριο κλείνει την 38η εβδομάδα και μπαίνει στην 39η, δεν έχει κάνει καμία φορά καρδιοτοκογραφο και ο γιατρός της λεει δεν σκοπεύει να της κάνει αφού την βλέπει μόνο στο ιατρείο και της κάνει μόνο υπέρηχο.... Το έχετε ξανακούσει??? Δεν είναι λίγο ανεύθυνο??? Αυτή βέβαια δεν προβληματίζεται καθόλου, αλλά εμενα μου ακούστηκε πολύ κουλό..... Πρώτη φορά το ακούω και ήθελα να ακούσω και άλλες εμπειρίες και απόψεις!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα!! Εκανα nst ολα καλα μου ειπαν!! Μου πηραν παλι αιμα για διασταύρωση!!! Τελικη ευθεία!! Τρίτο θα παω για προεγχειρητικο μου ειπαν!! Και εμενα η κοιλια κατέβηκε κοριτσια... εχω και πονακια και αρκετα υγρά! Πιστευω να αντέξει λιγο ακομα! Ολοι μερα του μιλάω να ειναι φρόνιμος!!!

Μάντη μου καλημέρα.. Τι εξετάσεις είναι αυτές που θα κάνεις.. Κ εγώ με βλέπω να γεννήσω σύντομα.. Έχω πονακια από συσπάσεις η μικρή δεν έχει πάρει θέση και πιστεύω δεν θα με αφήσουν πολύ μετά τς 36 βδομάδες.. Εσύ τι πονακια έχεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αντα μου σου ειπαν ότι δεν κάνουν? Εντύπωση μ κάνει! Και εγω σε νοσοκομείο δημόσιο θα γεννήσω, αλλά αν θελήσω θα μου κάνουν επισκληρίδιο, αρκεί να το θελήσω και να έχει κ νόημα (πχ αν τη ζητησω με διαστολή 8, 9 ή 10 δεν έχει κανενα νόημα, αφού δεν θα με πιάσει)!!!!

Ευχαριστώ!!!! :)

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Εγω ήξερα πως το nst ειναι απαραίτητο μετα τις 36 - 37 εβδομάδες για να παρακολουθείται η καρδιακή λειτουργία του μωρού και αν κάνει συσπάσεις η μήτρα κλπ... Μια φίλη μου που ειναι έγκυος και αυτή και σήμερα ή αύριο κλείνει την 38η εβδομάδα και μπαίνει στην 39η, δεν έχει κάνει καμία φορά καρδιοτοκογραφο και ο γιατρός της λεει δεν σκοπεύει να της κάνει αφού την βλέπει μόνο στο ιατρείο και της κάνει μόνο υπέρηχο.... Το έχετε ξανακούσει??? Δεν είναι λίγο ανεύθυνο??? Αυτή βέβαια δεν προβληματίζεται καθόλου, αλλά εμενα μου ακούστηκε πολύ κουλό..... Πρώτη φορά το ακούω και ήθελα να ακούσω και άλλες εμπειρίες και απόψεις!!!

Κουλό μου φαίνεται και μένα αλλά νομίζω ότι οι ιδιώτες γιατροί δεν κάνουν τόσο συχνά όσο στο δημόσιο ή αδερφή μου νομίζω αλλά θα την ρωτήσω αν είχε κάνει ένα μόνο αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Εμένα ο δικός μου από 36 + κάθε εβδομάδα μου κάνει σε δημοσιο νοσοκομείο που είμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρθα Κ είπε:

Κουλό μου φαίνεται και μένα αλλά νομίζω ότι οι ιδιώτες γιατροί δεν κάνουν τόσο συχνά όσο στο δημόσιο ή αδερφή μου νομίζω αλλά θα την ρωτήσω αν είχε κάνει ένα μόνο αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Εμένα ο δικός μου από 36 + κάθε εβδομάδα μου κάνει σε δημοσιο νοσοκομείο που είμαι. 

Μα ειναι δυνατόν να συγκριθεί το αποτέλεσμα ενος μισάωρου ελεγχου με αυτό ενος υπερηχου?? Τι να πω? 

Εσυ τ πληρωνεις?? Εγω το πληρωσα 13€


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μα ειναι δυνατόν να συγκριθεί το αποτέλεσμα ενος μισάωρου ελεγχου με αυτό ενος υπερηχου?? Τι να πω? 

Εσυ τ πληρωνεις?? Εγω το πληρωσα 13€

Πληρωσες το nst?????

πρίν από 12 λεπτά , Marimarv είπε:

Μάντη μου καλημέρα.. Τι εξετάσεις είναι αυτές που θα κάνεις.. Κ εγώ με βλέπω να γεννήσω σύντομα.. Έχω πονακια από συσπάσεις η μικρή δεν έχει πάρει θέση και πιστεύω δεν θα με αφήσουν πολύ μετά τς 36 βδομάδες.. Εσύ τι πονακια έχεις? 

Πονακια περιοδου ενα γαργαλιτο να το πω δεν ξερω οπως ποναω στην περιοδο οχι αλλα πολυ ελαφριά... για το προεγχειρητικο εννοειες;;; νομιζω καρδιογράφημα ούρα και γενική αιματος κ σε βλεπει κ ο αναισθησιολογος... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Πληρωσες το nst?????

Πονακια περιοδου ενα γαργαλιτο να το πω δεν ξερω οπως ποναω στην περιοδο οχι αλλα πολυ ελαφριά... για το προεγχειρητικο εννοειες;;; νομιζω καρδιογράφημα ούρα και γενική αιματος κ σε βλεπει κ ο αναισθησιολογος... 

Ναι το πληρωσα στα εξωτερικα ιατρεια!!! 

Κορίτσια εμαθα γιατί δεν κανουν nst οι ιδιωτες!!! Γιατί χρεωνεται 120-150€!!! :shock:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...