Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι το πληρωσα στα εξωτερικα ιατρεια!!! 

Κορίτσια εμαθα γιατί δεν κανουν nst οι ιδιωτες!!! Γιατί χρεωνεται 120-150€!!! :shock:

Σε δημοσιο νοσοκομείο;;;; γτ;;; δεν εχεις ασφάλεια;;; δεν το εχω ακουσει ξανα.... και εμενα ιδιώτης ειναι ο γιατρός μου αλλα nst μου βαζει απο 35 εβδομάδων...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Σε δημοσιο νοσοκομείο;;;; γτ;;; δεν εχεις ασφάλεια;;; δεν το εχω ακουσει ξανα.... και εμενα ιδιώτης ειναι ο γιατρός μου αλλα nst μου βαζει απο 35 εβδομάδων...

Φυσικα και έχω ασφάλεια... Φαντάζομαι και ελπίζω πως για τους άπορους θα είναι δωρεάν.... Δεν ξέρω γιατί, μάλλον είναι ακριβή και εξειδικευμένη εξέταση και για αυτό είναι τόσο η συμμετοχή... Φαντάζομαι βέβαια αν νοσηλευεσαι δεν πληρωνεις κάτι, αλλα και πάλι σε σύγκριση με τις τιμές που άκουσα στα ιδιωτικά είναι πάρα πολύ καλα!!! Εσυ το πληρωνεις το nst ή ειναι στην τιμή της επίσκεψης ή του τοκετού??

Εμένα πάντως μου έκανε τρομερή εντύπωση και μ ακούστηκε εξαιρετικά ανεύθυνο να μην παρακολουθείται έστω 1 φορά στις 10 μερες πιο εκτενώς το νεογνό... Τον τελευταίο ειδικά μήνα που όλα αλλάζουν από τη μία μέρα στην άλλη!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κοιλίτσες! βροχερή μέρα σήμερα και με δυνατό αέρα!

βγήκαν κ μένα οι εξετάσεις μου για τη πηξη του αίματος και μου είπε η αιματολογος να σταματήσω τη σαλοσπιρή μεθαύριο, που θα κλείσω την 35! ένα χάπι λιγότερο! εμένα δε μου έδωσε τελικά ποτέ ηπαρίνη, μείναμε στη σαλοσπιρή!

@Ασία μου μην αγχώνεσαι,  εννοείται το ιδανικό να πάρεις όλο το μηνα, όμως στα 2500 και κλείνοντας την 35η είσαι και πάλι μια χαρά.  μου το τόνιζαν συνέχεια στο νοσοκομείο!εγώ έχω αποκτήσει άνεση με τις κολπικές πλέον! ανα 20 μέρες κολποδιαστολεας! στην αρχή πονούσα πολύ αλλά μετά όχι. φταίει που από την αρχή της κυησης μου απαγορέψε επαφές οπότε έχει στενέψει η περιοχή...

@anemoni1989 κγω έτσι έχω ακούσει για επισκληρηδιο.. ότι περνάει στο μωρο και μπορεί να γεννηθεί κάπως " ληθαργικο ". κγω λέω δεν θα κάνω αλλά δεν είμαι απόλυτη σε τπτ.. αν δω ότι δεν αντέχω από πόνο θα κάνω..ξέρω επίσης ότι καθυστερεί την όλη διαδικασία..οποτε αν πχ έχω διαστολή 8 και δεν αντέχω άλλο τότε,  ε θα κάνω υπομονή για λίγο..αλλά αν από διαστολή 3 σφαδαζω...Ίσως και να κάνω..

@stella92 με το καλό να πάνε όλα και να ξεκινήσουν φυσιολογικά τα συμπτώματα. μπράβο σου που άντεξες όλους αυτούς τους μήνες με ενέσεις ηπαρίνης.  εγώ το είχα μεγάλο άγχος και ένιωσα ανακούφιση όταν με άφησαν μόνο με χαπακι..φοβάμαι πολύ τις βελόνες...

@Marimarv πως είσαι κορίτσι μου; το θετικό με τον πλακούντα σου είναι ότι μένει σταθερός. οκ, ωρίμασε,  αλλά συνεχίζει και τρέφει το μωρό, και με τόση συχνή παρακολούθηση που κάνουμε όλες,  δεν αφήνουμε τπτ στη τύχη!

κι εγώ ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι για την επισκληριδιο!!! επαφές κι εγώ έχω πολύ καιρό που δεν έχω οπότε μπορεί γι αυτό να πόνεσα τόσο, σίγουρα η περιοχή είναι πιο στενή αν κι εγώ ώρες ώρες νιώθω πως έχω ανοίξει από κάτω κ έχω πρηστει, αλλά είναι η ιδέα μου. Εγώ τώρα είμαι 35+6 αλλά  ο υπέρηχος δείχνει ανάπτυξη 33 εβδ κ κάτι. άρα για να κλείσω την 35η κ να είμαι ήρεμη πρέπει να περάσουν καμιά δεκαριά μέρες!ας είμαι ήδη 35+6 βάση περιόδου. νομίζω πως πρέπει να μετράω με την ανάπτυξη του εμβρύου, ότι δείχνει ο υπέρηχος δηλαδή. εμένα ο γιατρός μου είπε θα είμαστε εντελώς ήρεμοι όταν κλείσουμε κ την 37η. θεωρητικά λέει από την 34η όλα είναι κομπλέ, αλλά για να είμαστε εντελώς ήρεμοι ας φτάσουμε 37+1.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Μάντη είπε:

Πληρωσες το nst?????

Πονακια περιοδου ενα γαργαλιτο να το πω δεν ξερω οπως ποναω στην περιοδο οχι αλλα πολυ ελαφριά... για το προεγχειρητικο εννοειες;;; νομιζω καρδιογράφημα ούρα και γενική αιματος κ σε βλεπει κ ο αναισθησιολογος... 

Κ εγώ έχω καρδιογραφημα την Δευτέρα.... Εσύ έχεις δει αιματολογο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ασία είπε:

κι εγώ ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι για την επισκληριδιο!!! επαφές κι εγώ έχω πολύ καιρό που δεν έχω οπότε μπορεί γι αυτό να πόνεσα τόσο, σίγουρα η περιοχή είναι πιο στενή αν κι εγώ ώρες ώρες νιώθω πως έχω ανοίξει από κάτω κ έχω πρηστει, αλλά είναι η ιδέα μου. Εγώ τώρα είμαι 35+6 αλλά  ο υπέρηχος δείχνει ανάπτυξη 33 εβδ κ κάτι. άρα για να κλείσω την 35η κ να είμαι ήρεμη πρέπει να περάσουν καμιά δεκαριά μέρες!ας είμαι ήδη 35+6 βάση περιόδου. νομίζω πως πρέπει να μετράω με την ανάπτυξη του εμβρύου, ότι δείχνει ο υπέρηχος δηλαδή. εμένα ο γιατρός μου είπε θα είμαστε εντελώς ήρεμοι όταν κλείσουμε κ την 37η. θεωρητικά λέει από την 34η όλα είναι κομπλέ, αλλά για να είμαστε εντελώς ήρεμοι ας φτάσουμε 37+1.

Ολα καλά!!! Σκέψου πως σε μία βδομάδα απο τωρα θα είστε κομπλέ!!! Αύριο κλείνεις την 36η!!!! Στα λέω γιατί το ίδιο άγχος πέρναγα και εγώ πριν λίγες μέρες και δεν πίστευα πως θα τα καταφέρναμε με τη μπουμπού μου μέχρι την 37η εβδομάδα!!! Πλέον είμαι σχεδόν σίγουρη πως όχι μόνο θα κλείσουμε την 37η την Τρίτη, αλλά θα πάρει και την 38η! Αλλα να σου πω και κάτι άλλο μεταξύ μας? Μετά απο πολύ άγχος και πολύ κλάμα και πανικό τις πρώτες μέρες, κατάλαβα πως έστω και λίγο προωρούλα να βγει δεν με νοιάζει, αρκει να είμαστε και οι 2 καλά, παρά να ταλαιπωρείται η καημενούλα στην κοιλίτσα μου αν δεν μπορώ εγω να της παρέχω τα βασικά....

Εσύ να σκέφτεσαι θετικά για αρχή, γιατί η αυθυποβολή να ξέρεις παίζει μεγάλο ρόλο!!! Να κλείνεις ματάκια, να αυτοσυγκεντρώνεσαι και να λες "όλα θα πάνε καλά, θα μείνουμε μαζί για άλλες τόσες μέρες".... Εγώ απο όταν ξεκίνησα αυτού τον τύπο το διαλογισμό, σταμάτησαν οι  συσπάσεις και οι πόνοι, ειλικρινά... Πιστεύω με βοήθησε πάρα πολύ... Επίσης, να σκέφτεσαι πως ότι και να συμβεί, ακόμα και αν γεννήσεις, το μωράκι σου δεν διατρέχει κανένα κίνδυνο απολύτως!!! Ακόμα και μικρούλι να γεννηθεί, θα παχύνει στην πορεία!!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μα ειναι δυνατόν να συγκριθεί το αποτέλεσμα ενος μισάωρου ελεγχου με αυτό ενος υπερηχου?? Τι να πω? 

Εσυ τ πληρωνεις?? Εγω το πληρωσα 13€

Ως ώρας δεν το έχω πληρώσει γιατί πάω σκ η απόγευμα και με πάει επίτηδες ο γιατρός μου επάνω ο ίδιος δύο φορές οπότε το έχω γλιτώσει.. Αλλά και εδώ τόσο το χρεώνουν. 

@Μάντη μου και μένα ο υπέρηχος την δείχνει 2 εβδομάδες μικρότερη..ο γιατρός μου πάει βάση υπέρηχο δηλαδή τώρα είμαι 38 +2 αλλά βάση περιόδου είμαι 40 +2.. Είχα καθυστέρηση στην σύλληψη μου έχει πει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ως ώρας δεν το έχω πληρώσει γιατί πάω σκ η απόγευμα και με πάει επίτηδες ο γιατρός μου επάνω ο ίδιος δύο φορές οπότε το έχω γλιτώσει.. Αλλά και εδώ τόσο το χρεώνουν. 

@Μάντη μου και μένα ο υπέρηχος την δείχνει 2 εβδομάδες μικρότερη..ο γιατρός μου πάει βάση υπέρηχο δηλαδή τώρα είμαι 38 +2 αλλά βάση περιόδου είμαι 40 +2.. Είχα καθυστέρηση στην σύλληψη μου έχει πει. 

και εγω πιστευω αμα παω με τη μαια ή το γιατρό μου δεν θα το χρεωσουν!!! Για αυτο μάλλον είπε θα μου τα κανονίζει όταν εχει βάρδια η μαία!!! Οπως και να χει, χαλάλι! Δε θα ρίσκαρα πάντως να γίνει κάτι και να μην το πάρουμε χαμπάρι... Απορώ πως μερικές γυναίκες το δέχονται, ενω γνωρίζουν κιόλας!

Και εμενα η μπέμπα βγαίνει κάθε φορά 3 - 5 μερες μικρότερη.... Ο γιατρός είχε πει θα ανησυχήσουμε αν η διαφορά ξεπεράσει τις 15 μερες, αλλά και πάλι δεν θα πανικοβληθούμε!! Ειδικα στους 2 τελευταίους υπερήχους δεν μου το σχολιασε καν! Μου ειπε πως πλεον δεν μας ανησυχει, εκτός κι αν δεν αναπτυχθει καθόλου (φτου φτου μακρια απο μας)!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Οταν λετε nst εννοειται τον καρδιοτοκογραφο; Αν ναι εμενα μου κανει απο την 36η εβδομαδα καθε εβδομαδα στο ιατρειο του. Νομιζω πως και αυτο ειναι θεμα γιατρου, ο δικος μ εχει το μηχανημα στο ιατρειο και κανει καθε φορα, μαλιστα προς το τελος κανει καθε 3 μερες. 

Παντως οι κολλητες ζητημα να εκαναν εστω εναν μεχρι να γεννησουν και η πιο προσφατη εκανε εναν στο μαιευτηριο 3 μερες πριν την ΠΗΤ της.

Αντε κοριτσια εγω παρακαλω για τις συσπασεις για να γεννησω φυσιολογικα, πινω ροφηματα, κανω μπαλα, μονο περπατημα δεν εχω καταφερει ακομα. Αυριο που θα κανω γενικη στο σπιτι ελπιζω για το θαυμα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alekk είπε:

Γεια σας κοριτσια! Οταν λετε nst εννοειται τον καρδιοτοκογραφο; Αν ναι εμενα μου κανει απο την 36η εβδομαδα καθε εβδομαδα στο ιατρειο του. Νομιζω πως και αυτο ειναι θεμα γιατρου, ο δικος μ εχει το μηχανημα στο ιατρειο και κανει καθε φορα, μαλιστα προς το τελος κανει καθε 3 μερες. 

Παντως οι κολλητες ζητημα να εκαναν εστω εναν μεχρι να γεννησουν και η πιο προσφατη εκανε εναν στο μαιευτηριο 3 μερες πριν την ΠΗΤ της.

Αντε κοριτσια εγω παρακαλω για τις συσπασεις για να γεννησω φυσιολογικα, πινω ροφηματα, κανω μπαλα, μονο περπατημα δεν εχω καταφερει ακομα. Αυριο που θα κανω γενικη στο σπιτι ελπιζω για το θαυμα!!!

Ναι τον καρδιοτοκογραφο λέμε...

Το πιο σημαντικό δεν κάνεις βρε!!! Αλλά με τέτοιο καιρό, και να θες να βγεις δεν μπορεις!!! Σκάλες δεν έχεις σπίτι σου??? Εχω διαβάσει και μας είχε πει και η μαια στα μαθήματα ανωδυνου πως είναι θαυματουργο το ανεβοκατεβασμα σκαλας!!! Μπορει να ενεργοποιησει συσπάσεις πολύ άμεσα!!! Αν το δοκιμάσεις και πιάσει πάντως να μας πεις!!! :P

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Ασία μου κ εγώ Σύμφωνω με τα κορίτσια . εφόσον πιασει τα 2500 Είναι μια χαρά αλλά κ λιγότερο να γεννηθεί ,εφόσον είναι 2 κιλα να μην ανησυχείς. Ακου τον γιατρό σου γτ έχω διαβάσει ότι αν είναι πίσω αρκετες βδομάδες καλύτερα να γεννιεται το μωρο πάρα να κάθεται μέσα στη κοιλιά κ να μην παίρνει βάρος.

Όσο για την επισκληρηδιο εγώ θα ήθελα να κάνω αλλά στο Νοσοκομείο μόνο σε καισαρική σου κάνουν κ μάλιστα ραχιαια. Οποτε θα δούμε.. Εγώ σήμερα είμαι 38 εβδ. Κ Πλέον άρχισα λιγάκι να φοβάμαι. Κ η κοιλιά μου έχει κατέβει αρκετά.

Σήμερα δεν ανησυχώ να πω την αλήθεια,έχετε δίκιο όλες σε αυτά που λέτε. χθες μου ήρθε καμπανιά στα ξαφνικά γιατί δεν το περίμενα, αλλά μετά από σκέψη δεν είναι κ κάτι τραγικό. Όλα καλά θα πάνε. άρα εσύ πηγαίνεις για φυσιολογικό κ θέλεις δεν θέλεις χωρίς επισκληριδιο, δεν έχεις επιλογή στον φυσιολογικό δηλαδή!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι τον καρδιοτοκογραφο λέμε...

Το πιο σημαντικό δεν κάνεις βρε!!! Αλλά με τέτοιο καιρό, και να θες να βγεις δεν μπορεις!!! Σκάλες δεν έχεις σπίτι σου??? Εχω διαβάσει και μας είχε πει και η μαια στα μαθήματα ανωδυνου πως είναι θαυματουργο το ανεβοκατεβασμα σκαλας!!! Μπορει να ενεργοποιησει συσπάσεις πολύ άμεσα!!! Αν το δοκιμάσεις και πιάσει πάντως να μας πεις!!! :P

Α θα κανω και σκαλες εχεις δικιο! Δυστυχως με τον μεγαλο μ δεν ειναι ευκολο το περπατημα αλλα σκαλες θα ξεκινησω να ανεβαινω σα την τρελη! Ευχαριστω!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσάκι πριν λίγο με πιάσε από κάτω λες και ήταν μια βελόνα και με τρυπαγε αυτό τι να είναι τώρα?? 

Σαν τσιμπηματα στο ηβικο οστο?? Εχω και εγω καποιες φορες και μου πε ο γιατρός ειναι συσπασεις και αυτες! Ολα εν τ μεταξυ συσπασεις τα ονοματιζουν!!! Ήμαρτον :P

πρίν από 6 λεπτά , Alekk είπε:

Α θα κανω και σκαλες εχεις δικιο! Δυστυχως με τον μεγαλο μ δεν ειναι ευκολο το περπατημα αλλα σκαλες θα ξεκινησω να ανεβαινω σα την τρελη! Ευχαριστω!!!!

Να σε ρωτησω κατι ρε κοριτσι? Για φυσιολογικο πας απο οτι καταλαβα, αρα και τον 1ο γιο με φυσιολογικο φανταζομαι τον εκανες, γτ δε θυμαμαι κατι για vbac!!!! Οταν διαστελλεται ο τράχηλος έχουμε κανα σημαδι? Νιώθουμε τιποτα???


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ολα καλά!!! Σκέψου πως σε μία βδομάδα απο τωρα θα είστε κομπλέ!!! Αύριο κλείνεις την 36η!!!! Στα λέω γιατί το ίδιο άγχος πέρναγα και εγώ πριν λίγες μέρες και δεν πίστευα πως θα τα καταφέρναμε με τη μπουμπού μου μέχρι την 37η εβδομάδα!!! Πλέον είμαι σχεδόν σίγουρη πως όχι μόνο θα κλείσουμε την 37η την Τρίτη, αλλά θα πάρει και την 38η! Αλλα να σου πω και κάτι άλλο μεταξύ μας? Μετά απο πολύ άγχος και πολύ κλάμα και πανικό τις πρώτες μέρες, κατάλαβα πως έστω και λίγο προωρούλα να βγει δεν με νοιάζει, αρκει να είμαστε και οι 2 καλά, παρά να ταλαιπωρείται η καημενούλα στην κοιλίτσα μου αν δεν μπορώ εγω να της παρέχω τα βασικά....

Εσύ να σκέφτεσαι θετικά για αρχή, γιατί η αυθυποβολή να ξέρεις παίζει μεγάλο ρόλο!!! Να κλείνεις ματάκια, να αυτοσυγκεντρώνεσαι και να λες "όλα θα πάνε καλά, θα μείνουμε μαζί για άλλες τόσες μέρες".... Εγώ απο όταν ξεκίνησα αυτού τον τύπο το διαλογισμό, σταμάτησαν οι  συσπάσεις και οι πόνοι, ειλικρινά... Πιστεύω με βοήθησε πάρα πολύ... Επίσης, να σκέφτεσαι πως ότι και να συμβεί, ακόμα και αν γεννήσεις, το μωράκι σου δεν διατρέχει κανένα κίνδυνο απολύτως!!! Ακόμα και μικρούλι να γεννηθεί, θα παχύνει στην πορεία!!!! :)

Ναι!!έχεις δίκιο!!Όλα τέλεια θα πάνε κ όλες μας θα έχουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά σε λίγο καιρό. Καλά λες, το θέμα είναι να μην ταλαιπωρηθεί το μωρό κ αν είναι καλύτερο να γεννηθεί πιο νωρίς ας γεννηθεί. σημασία έχει να είμαστε κι εμείς και το μωρό καλά.πάντως εγώ νιώθω πως θα εξάντλησω τον μήνα! είχα συσπάσεις κ έλεγα θα γεννήσω πιο νωρίς κ μακάρι να πάρω λίγες μέρες από τον ένατο, αλλά τώρα που είδα πως ο τράχηλος μου είναι ακόμη 2,8 εκ πιστεύω πως θα κρατήσω 3-4 εβδομάδες ακόμη σίγουρα!!!

 

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Ως ώρας δεν το έχω πληρώσει γιατί πάω σκ η απόγευμα και με πάει επίτηδες ο γιατρός μου επάνω ο ίδιος δύο φορές οπότε το έχω γλιτώσει.. Αλλά και εδώ τόσο το χρεώνουν. 

@Μάντη μου και μένα ο υπέρηχος την δείχνει 2 εβδομάδες μικρότερη..ο γιατρός μου πάει βάση υπέρηχο δηλαδή τώρα είμαι 38 +2 αλλά βάση περιόδου είμαι 40 +2.. Είχα καθυστέρηση στην σύλληψη μου έχει πει. 

σου την έδειχνε από το πρώτο τρίμηνο δηλαδή δύο εβδομάδες πιο μικρή. είχες μεγάλο κύκλο? έκανες τεστ ωορρηξίας?

πρίν από 17 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσάκι πριν λίγο με πιάσε από κάτω λες και ήταν μια βελόνα και με τρυπαγε αυτό τι να είναι τώρα?? 

κι εγώ τα έχω αυτά!σε μένα πάντως δεν ήταν τίποτα. χθες που πήγα στον γιατρό κ το ανέφερα μου είπε πως τα θέλουμε αυτά τα πονάκια γιατί προετοιμάζουν για τον τοκετό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σαν τσιμπηματα στο ηβικο οστο?? Εχω και εγω καποιες φορες και μου πε ο γιατρός ειναι συσπασεις και αυτες! Ολα εν τ μεταξυ συσπασεις τα ονοματιζουν!!! Ήμαρτον :P

Να σε ρωτησω κατι ρε κοριτσι? Για φυσιολογικο πας απο οτι καταλαβα, αρα και τον 1ο γιο με φυσιολογικο φανταζομαι τον εκανες, γτ δε θυμαμαι κατι για vbac!!!! Οταν διαστελλεται ο τράχηλος έχουμε κανα σημαδι? Νιώθουμε τιποτα???

Οχι καισαρικη εκανα λογω ανωτερας βιας αφου εφτασα διαστολη 10 (τελεια νομιζω τη λενε). Επεφταν πολυ οι παλμοι του μικρου και εκανε μηκωνιο ετσι απαγορευοταν να περιμενουμε να κατεβει τελειως ή να σπρωξω. Οποτε τωρα vbac! 

Γενικα δεν καταλαβαινουμε κατι οταν ανοιγει ο τραχηλος, το μονο που ειχα ως σημαδι ηταν οτι τις προηγουμενες μερες εφυγε η τραχιλικη βλεννα (το πωμα). Ενα πραγμα σα ζελες. Τιποτα αλλο, αλλα γενικα ημουν και λιγο αναισθητη, αφου εσπασαν τα νερα αρχισα να ποναω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...