Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!   

@anemoni1989 την αλλη πεμπτη εχω ραντεβου για πρωτο υπερηχο!!!σημερα εκανα την τριτη και τελευταια χοριακη!ΤΕΡ 30/1 με κυκλο 26 μερων!και σημερινη χοριακη 1490!!ελπιζω να πανε ολα καλα!εσυ κοριτσι μου ποτε πας γιατρο;;

Κοριτσι μου εγω το επαθα εντονα εχθες και σημερα!νομιζω ειναι λογικο!αυτο που εκανα εγω βγηκα στο μπαλκονι πηρα 2,3 βαθιες ανασες και μετα απο λιγο μου περασε!μπορει ναναι απο αγχος μπορει και απο τις ορμονες!μην ανησυχεις!

Γεια σου @MELINASP!!!! Μια χαρα τοτε!!!παμε σχεδον μαζι!!!χαχαχαχα!!!τι ωραια :) εσυ ποσο εισαι;

Γεια σου @Alekk!!!!ολα τελεια θα πανε απο εδω και περα!!!μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κοριτσι μου!!!

Την Τριτη παω εγω γιατρο που θα ειμαι ακριβώς 7 εβδομαδων και ευελπιστώ να ακούσω καρδούλα!!! :mad:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Την Τριτη παω εγω γιατρο που θα ειμαι ακριβώς 7 εβδομαδων και ευελπιστώ να ακούσω καρδούλα!!! :mad:

Θα ακουσεις κοριτσι μου!!!να σκεφτεσαι αισιοδοξα και ολα θα πανε τελεια!θα το δεις :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rozita1510 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!   

@anemoni1989 την αλλη πεμπτη εχω ραντεβου για πρωτο υπερηχο!!!σημερα εκανα την τριτη και τελευταια χοριακη!ΤΕΡ 30/1 με κυκλο 26 μερων!και σημερινη χοριακη 1490!!ελπιζω να πανε ολα καλα!εσυ κοριτσι μου ποτε πας γιατρο;;

Κοριτσι μου εγω το επαθα εντονα εχθες και σημερα!νομιζω ειναι λογικο!αυτο που εκανα εγω βγηκα στο μπαλκονι πηρα 2,3 βαθιες ανασες και μετα απο λιγο μου περασε!μπορει ναναι απο αγχος μπορει και απο τις ορμονες!μην ανησυχεις!

Γεια σου @MELINASP!!!! Μια χαρα τοτε!!!παμε σχεδον μαζι!!!χαχαχαχα!!!τι ωραια :) εσυ ποσο εισαι;

Γεια σου @Alekk!!!!ολα τελεια θα πανε απο εδω και περα!!!μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κοριτσι μου!!!

ναι και εγω αυτο σκεφτηκα κοριτσι μου.περασα αρκετο αγχος και μπορει να ξεσπαει τωρα που ηρεμησα!καλως μας ηρθες!!!να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!:)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

@Rozita1510 εγω ειμαι 5 εβδομαδων τωρα. Οποτε εχω ακομα για υπερηχο. Εσυ;

Εγω κοριτσι μου με βαση μια εφαρμογη που εχω μου λεει οτι κανονικα με βαση την τελευταια ΤΕΡ ειμαι 4w4d.αλλα εχω μπερδευτει λιγακι ειναι η αληθεια γιατι επειδη ειχα μικρο κυκλο δεν ξερω αν ειμαι τοσο σιγουρα.ο γιατρος μου ειπε οτι στο τελος της αλλης βδομαδας θα μπορεσουμε να δουμε σακο.οποτε πιστευω τοτε θα μου λυθει και η απορια ποσο ειμαι ακριβως :) ελπιζω να μην σε μπερδεψα :)

6 ώρες πρίν, depyfr είπε:

ναι και εγω αυτο σκεφτηκα κοριτσι μου.περασα αρκετο αγχος και μπορει να ξεσπαει τωρα που ηρεμησα!καλως μας ηρθες!!!να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!:)

Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι κοριτσι μου!!!δεν βγαινει κατι!!!πρεπει να εισαι ηρεμη για να ειναι και το σπορακι ηρεμο :)

Κοριτσια μου εγω παλι νομιζω οτι απεκτησα ενα θεμα με τον υπνο :shock: .οτι ωρα και να κοιμηθω το βραδυ παντα κατα τις 4 ξυπναω και το ματι γαριδα.το εχει παθει καμια σας;;ειναι λογω εγκυμοσυνης;;;γιατι πριν δεν ειχα κανενα θεμα με τον υπνο :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Rozita1510 δεν με μπερδεψες γλυκια μου και εγω εχω εφαρμογη. Εχεις δηλωσει τον κυκλο σου;

Εγω απο την αλλη καταλαβα ωορηξια λιγο πιο μετα απο οτι θα επρεπε οποτε σιγπυρα συνελαβα αργοτερα. 

Με το καλο να πας στον γιατρο σου να τα δεις οοολα τελεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , MELINASP είπε:

@Rozita1510 δεν με μπερδεψες γλυκια μου και εγω εχω εφαρμογη. Εχεις δηλωσει τον κυκλο σου;

Εγω απο την αλλη καταλαβα ωορηξια λιγο πιο μετα απο οτι θα επρεπε οποτε σιγπυρα συνελαβα αργοτερα. 

Με το καλο να πας στον γιατρο σου να τα δεις οοολα τελεια!

Καλημερα @MELINASP!!!οπως και να εχει σημασια εχει οτι εχουμε τα σπορακια μας :-D!!! Και σε εσενα ευχομαι τα καλυτερα κοριτσι μου!!!ολα να πανε τελεια :-D!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Καλημερα @MELINASP!!!οπως και να εχει σημασια εχει οτι εχουμε τα σπορακια μας :-D!!! Και σε εσενα ευχομαι τα καλυτερα κοριτσι μου!!!ολα να πανε τελεια :-D!!!

Να σαι καλα κοριτσακι μου πρωτα π θεος ολα να μας πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Rozita1510 είπε:

Να σε ρωτησω τι εχεις απο συμπτωματα :) ;;;;

Α επεσες σε επικαιρο θεμα σημερα! Γενικα εχω πονο στα νεφρα, πρησμενο στηθος με πονο και πολυ ευαισθητες θηλες που τσουζουν και τελος τσιμπηματα και τραβηγματα στην κοιλια σαν πονακια. Αα και ζαλαδες. ΑΛΛΑ σημερα δεν εχω τιποτα και ανησυχω :/ 

Εσυ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, ευχαριστώ γαι το καλωσόρισμα. Με το καλό να έχουμε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες και τέλεια μωράκια. Εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών. Έχουμε ακούσει καρδούλα και όλα βαίνουν καλώς. Πάντως από συμπτώματα κι εγώ πόνους στα νεφρά (πολύ όμως), πρησμένο στήθος, ζαλάδες και λίγες ναυτίες... Οι ζαλάδες παίζει να είναι από το ζάχαρο. Την άλλη εβδομάδα πάω ενδοκρινολόγο για να δουμε τι θα κάνουμε... Υπέρηχος σε δύο εβδομάδες πάλι.

ΥΓ Χίλια συγγνώμη που δεν μπορώ να κάνω αυτό με τη παράθεση για να απαντησω στην καθεμία, αλλά κάτι οι ζαλάδες, κάτι η δουλειά, κάτι που ειμαι καινούρια... χάνομαι λίγο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MELINASP είπε:

Α επεσες σε επικαιρο θεμα σημερα! Γενικα εχω πονο στα νεφρα, πρησμενο στηθος με πονο και πολυ ευαισθητες θηλες που τσουζουν και τελος τσιμπηματα και τραβηγματα στην κοιλια σαν πονακια. Αα και ζαλαδες. ΑΛΛΑ σημερα δεν εχω τιποτα και ανησυχω :/ 

Εσυ;

Εγω μονο πρησμενο στηθος και ευαισθητες θηλες.και που και που τσιμπηματα και τραβηγματα χαμηλα στην κοιλια!τιποτα αλλο!πιστευω δεν πρεπει να ανησυχεις!μπορει να μην εχεις τωρα και μπορει σε λιγο να εχεις!!!

πρίν από 52 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ευχαριστώ γαι το καλωσόρισμα. Με το καλό να έχουμε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες και τέλεια μωράκια. Εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών. Έχουμε ακούσει καρδούλα και όλα βαίνουν καλώς. Πάντως από συμπτώματα κι εγώ πόνους στα νεφρά (πολύ όμως), πρησμένο στήθος, ζαλάδες και λίγες ναυτίες... Οι ζαλάδες παίζει να είναι από το ζάχαρο. Την άλλη εβδομάδα πάω ενδοκρινολόγο για να δουμε τι θα κάνουμε... Υπέρηχος σε δύο εβδομάδες πάλι.

ΥΓ Χίλια συγγνώμη που δεν μπορώ να κάνω αυτό με τη παράθεση για να απαντησω στην καθεμία, αλλά κάτι οι ζαλάδες, κάτι η δουλειά, κάτι που ειμαι καινούρια... χάνομαι λίγο....

Μην ανησυχεις κοριτσακι μου!!!καμια μας δεν θα σε παρεξηγησει!!!αφου εχεις ακουσει και καρδουλα ολα θα πανε τελεια!!!φανταζομαι πως θα ενιωσες!!ολα καλα να σου πανε κοριτσι μου!!!τι δουλει κανεις;;;αν επιτρεπεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Rozita1510 δουλειά γραφείου. Πολλέεεεεεες ώρες στον υπολογιστή και στην καρέκλα... Γι'αυτό νομίζω ότι είναι τόσο έντονος και ο πόνος στα νεφρά...

MELINASP καθώς κι εγώ ανησυχούσα μέχρι να ακούσω καρδούλα (και μετά από διάφορα που είχα τελοσπάντων) καταλήγω πως είμαστε υπερβολικές. Κάποιες φορές τα συμπτώματα είναι πιο έντονα και άλλες όχι. Έχω προσέξει πως αν ειμαι ξεκούραστη και δεν έχω άγχος τα συμπτώματα είναι ανεπαίσθητα. Μετά βεβαια αρχίζω να φρικάρω "Γιατί δεν έχω τσιμπήματα; Γιατί δεν με πονάει το στήθος μου; κοκ" αλλά εντάξει ελπίζω κάποια στιγμή να ηρεμήσω... (Φαντάζομαι όταν γεννήθει με το καλό... :-D). Να σημείωσω επίσης ότι είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, στην πρώτη καταλήγω πως ήμουν λίγο γαϊδάρα... (να'ναι καλά το ζουζούνι μου).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαζι σου @Alekk για το θεμα των συμπτωματων.ο φοβος,το αγχος και το μυαλο μας κανουν ετσι!ειναι και οι ορμονες...!!!να σου ζησει και το πρωτο σου παιδακι κοριτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Rozita1510 με καθυσηχασες η αληθεια ειναι! Σε ευχαριστω. Να παρακαλαμε για ανακατοαουρες κλπ χαχαχα

@Alekk μου εχεις απολυτο δικιο ειμαστε τραγικα υπερβολικες αλλα αυτο μας κανει μανουλες να ανησυχουμε για το καθε τι αν και τρελες χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...