Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , MELINASP είπε:

@Rozita1510 με καθυσηχασες η αληθεια ειναι! Σε ευχαριστω. Να παρακαλαμε για ανακατοαουρες κλπ χαχαχα

@Alekk μου εχεις απολυτο δικιο ειμαστε τραγικα υπερβολικες αλλα αυτο μας κανει μανουλες να ανησυχουμε για το καθε τι αν και τρελες χαχαχα

Και να σου πω και κατι αλλο βρε κοριτσι μου υπαρχουν και γυναικες που δεν ειχαν καθολου συμπτωματα και οι εγκυμοσυνες τους πηγαν μια χαρα!οποτε μην σκας!!!εσυ δουλευεις καπου;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

5 ώρες πρίν, Rozita1510 είπε:

Και να σου πω και κατι αλλο βρε κοριτσι μου υπαρχουν και γυναικες που δεν ειχαν καθολου συμπτωματα και οι εγκυμοσυνες τους πηγαν μια χαρα!οποτε μην σκας!!!εσυ δουλευεις καπου;;;

Ναι αλλα ευτυχως δουλεια γραφειου. Εσυ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Εγω σε σουπερ μαρκετ!και πηρα μια αδεια για την αλλη εβδομαδα για να με βολεψουν στα ταμεια γιατι αλλιως....

Ωωωχ και πολυ καλα εκανες κοριτσι μου! Πρεπει να προσεχεις παρα πολυ τωρα στην αρχη. Εγω εχω δει και λιγο ροζ και με ξεκινησε utrogestan και προσπαθω να μην κανω τιποτα. Ξεκουρασου!!!

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2018 at 10:47 ΠΜ, anemoni1989 είπε:

Να σ ζησει!!! 

Κορίτσια εχετε και εσεις πονους περίοδου? Εμενα μ χε πει ο γιατρός πως ειναι φυσιολογικο και μ χε δωσει μαγνησιο,  αλλα δε θελω να παιρνω και πολλα φάρμακα αυτη τη φορα,  αφου τους αντεχω..!! 

Πόνους περιόδου δεν έχω άπλα είχα κατι τσιμπιματακια λογικά γτ μεγαλώνει η μήτρα.

10 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ευχαριστώ γαι το καλωσόρισμα. Με το καλό να έχουμε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες και τέλεια μωράκια. Εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών. Έχουμε ακούσει καρδούλα και όλα βαίνουν καλώς. Πάντως από συμπτώματα κι εγώ πόνους στα νεφρά (πολύ όμως), πρησμένο στήθος, ζαλάδες και λίγες ναυτίες... Οι ζαλάδες παίζει να είναι από το ζάχαρο. Την άλλη εβδομάδα πάω ενδοκρινολόγο για να δουμε τι θα κάνουμε... Υπέρηχος σε δύο εβδομάδες πάλι.

ΥΓ Χίλια συγγνώμη που δεν μπορώ να κάνω αυτό με τη παράθεση για να απαντησω στην καθεμία, αλλά κάτι οι ζαλάδες, κάτι η δουλειά, κάτι που ειμαι καινούρια... χάνομαι λίγο....

Καλώς την . εμείς είμαστε μαζί! Εγώ είμαι 7 + 2 ! Εγώ υπο φέρω από ναυτία.. Έχω χάλια στομάχι.. Κ το στήθος μου με ποναει ειδικά όταν κοιμάμαι.. Υπομονή κ θα περάσει!!!

@anemoni1989  είναι λίγο νωρίς για μαγνήσιο.. Εκτός αν έχεις δυνατούς πόνους.. 

Αχ κορίτσια κ εγώ δουλειά γράφειου εχω κ είμαι καθηλωμένη στην καρεκλα για 8 ώρες.. Αλλά άπο την αλλη Ίσως είναι καλύτερα από το να είσαι ορθια συνέχεια..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , ada32 είπε:

Πόνους περιόδου δεν έχω άπλα είχα κατι τσιμπιματακια λογικά γτ μεγαλώνει η μήτρα.

Καλώς την . εμείς είμαστε μαζί! Εγώ είμαι 7 + 2 ! Εγώ υπο φέρω από ναυτία.. Έχω χάλια στομάχι.. Κ το στήθος μου με ποναει ειδικά όταν κοιμάμαι.. Υπομονή κ θα περάσει!!!

@anemoni1989  είναι λίγο νωρίς για μαγνήσιο.. Εκτός αν έχεις δυνατούς πόνους.. 

Ναι αυτα τα τσιμπηματακια εννοω... Κοιτα την προηγούμενη φορα,  επειδη ποναγα παρα πολυ ειχα ξεκινησει μαγνησιο απο νωρις... Τωρα ομως καμια σχεση ειναι εξαιρετικά ανεκτα και μαλιστα καποιες μερες αισθανομαι ελαχιστα σε σημείο που ανησυχω!! 

Απο ναυτια και εμετους που και που υποφερω και εγω... Λιγες βδομαδες εμειναν ομως... Υπομονη! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι αυτα τα τσιμπηματακια εννοω... Κοιτα την προηγούμενη φορα,  επειδη ποναγα παρα πολυ ειχα ξεκινησει μαγνησιο απο νωρις... Τωρα ομως καμια σχεση ειναι εξαιρετικά ανεκτα και μαλιστα καποιες μερες αισθανομαι ελαχιστα σε σημείο που ανησυχω!! 

Απο ναυτια και εμετους που και που υποφερω και εγω... Λιγες βδομαδες εμειναν ομως... Υπομονη! 

Κ εγω πιστεύω ότι 2 βδομάδες μου έμειναν ακόμα (ευελπιστώ!!!).. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! 

@MELINASP αυτο κανω!ξεκουραζομαι τωρα οσο μπορω!!!και εγω στις πρωτες μερες ειχα καφε υγρα αλλα ευτυχως μετα εκατσα ξεκουραστηκα και σταματησαν.εσυ δεν εχεις ακομα ροζ ετσι;;; 

@anemoni1989 ουτε εγω εχω πονους περιοδου κοριτσι μου!και εγω τσιμπηματα εχω και τραβηγματα και πονο στην μεση!αν και νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο να εχεις πονακια στην αρχη! 

@ada32, @Alekk εσεις πως ειστε κοριτσια;;;  

Καλη κυριακη να εχουμε :) !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rozita1510 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! 

@MELINASP αυτο κανω!ξεκουραζομαι τωρα οσο μπορω!!!και εγω στις πρωτες μερες ειχα καφε υγρα αλλα ευτυχως μετα εκατσα ξεκουραστηκα και σταματησαν.εσυ δεν εχεις ακομα ροζ ετσι;;; 

@anemoni1989 ουτε εγω εχω πονους περιοδου κοριτσι μου!και εγω τσιμπηματα εχω και τραβηγματα και πονο στην μεση!αν και νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο να εχεις πονακια στην αρχη! 

@ada32, @Alekk εσεις πως ειστε κοριτσια;;;  

Καλη κυριακη να εχουμε :) !!!!

Ναι αυτα τα τραβηγματα σ κοιλια και σ μεση εννοω... Απλα επειδη παντου αναφέρονται ως πονοι περιοδου,  για αυτο το περιεγραψα ετσι... Και εμενα η μεση μ παντως,  νιωθω ωρες ωρες πως θα ανοίξει στα 2...ευτυχως ομως περνάει γρήγορα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι αυτα τα τραβηγματα σ κοιλια και σ μεση εννοω... Απλα επειδη παντου αναφέρονται ως πονοι περιοδου,  για αυτο το περιεγραψα ετσι... Και εμενα η μεση μ παντως,  νιωθω ωρες ωρες πως θα ανοίξει στα 2...ευτυχως ομως περνάει γρήγορα!!! 

Καποιες γυναικες εχουν οντως πονους περιοδου τον πρωτο καιρο!το ξερω απο γνωστη μου που στην αρχη κοιταγε καθε λιγο και λιγακι μηπως και αδιαθετησει απο τους πονους.βεβαια η κοπελα εχει εναν κουκλο τωρα 4 μηνων!οποτε ειμαστε τυχερες που δεν εχουμε πονους και εχουμε μονο τραβηγματακια γιατι θα ειχαμε κιαλλο αγχος νομιζω :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι κοριτσακι μου!δεν μου εδωσε!εγω τα ειδα μονο την ημερα που περιμενα περιοδο κανονικα και ετσι το καταλαβα!μετα τπτ αλλο!και ισως για αυτο δεν μου εδωσε!

πρίν από 23 λεπτά , MELINASP είπε:

@Rozita1510 καλημερα κοριτσια μου! Οχι ευτυχως τρεις φορες ειδα με τελευταια την τεταρτη. Αλλα τα utrogestan τα συνεχιζω κανονικα. Εσενα σο εδωσε;

Αλλα αφου σου σταματησαν ολα καλα :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!! Με αρκετή ανακατωσουρα!!! Και στήθος 1 νούμερο μεγαλύτερο!!! :-D

Αυτό το συνειδητοποίησα και εγώ χθες!!! Ότι χρειάζομαι καινούρια σουτιεν!!! Αχαχαχχχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Εν τω μεταξύ, αυτό μόνο ο άντρας μου το απολαμβάνει....εγώ μια δυσφορία η αλήθεια είναι την έχω!!!! :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτό το συνειδητοποίησα και εγώ χθες!!! Ότι χρειάζομαι καινούρια σουτιεν!!! Αχαχαχχχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Εν τω μεταξύ, αυτό μόνο ο άντρας μου το απολαμβάνει....εγώ μια δυσφορία η αλήθεια είναι την έχω!!!! :P

Ακριβώς το ίδιο!!! Μου λέει ο αντρουλης μου σαν σιλικόνης έγιναν!!!! Χαχαχαχαχα!!! Θέλω να πάω για αγορα σουτιέν αλλά περιμένω να δω πρώτα τον υπέρηχο!!!! Και εγώ έχω δυσφορία ότι σουτιέν πάω να βάλω δεν μου κάνει έχω και μεγάλο στήθος γενικά και καταλαβαίνεις χάος!!!! :-P

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...