Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημερα!!! Εγω εχω αύριο και τρεμει και το φυλλοκαρδι μου!!! 

@Μάντη περιμένουμε γουρλιδικο ποδαρικό για την εβδομάδα!!! :)

Έτσι να είναι γουρλιδικη εβδομάδα για όλες μας!!!!!

2 ώρες πρίν, depyfr είπε:

ναι κοπελα μου.Δεσποινα.να μην εχεις αγχος ολα καλα θα ειναι θα το δεις.δεν θελω αρνητικη σκεψη.κανε μου την χαρη.μονο θετικη.θα σε σκεφτομαι και θα πανε ολα καλα.και θα περιμενω νεα σου οπωσδηποτε.και εγω εχω αγχος που τα εχω ξαναπερασει αλλα ποτε δεν ειναι το ιδιο σιγουρα.τι ωρα εχεις???

θα σε μαλωσω και σενα.να εχετε αγχος ναι να το δειτε ολα τα υπολοιπα θα ειναι μια χαρα.ειπαμε θετικη σκεψη.μαζι εχουμε αυριο...!!!!!!αυτα σας τα λεω να τα ακουω φυσικα και εγω:-Dαλλα ολα καλα θα πανε ρε κοριτσια!!!

7 η ώρα έχω ραντεβού! Αυτό προσπαθώ να κάνω θετικές σκέψεις!!!! Πόσο πολύ θέλω να ακούσω την καρδούλα του.... Νομίζω φαντάζεστε όλες...!!!! 

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Νομιζω ειναι το ιδιο... Φυλλικο και τα 2...

Κορίτσια πως ειστε σήμερα?  Εγω απο τη μια πειναω και απο την αλλη ανακατευομαι!!! 

Εγώ χθες και σήμερα δεν έχω πολύ ανακατωσουρα... Και λίγο με τρομάζει αυτό!!!! Μόνο το στήθος χθες ήταν χειρότερο από όλες τις μέρες πολύ πόνο... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

 

Εγώ χθες και σήμερα δεν έχω πολύ ανακατωσουρα... Και λίγο με τρομάζει αυτό!!!! Μόνο το στήθος χθες ήταν χειρότερο από όλες τις μέρες πολύ πόνο... 

Ετσι ενιωθα εγω τ Σάββατο που δεν ειχα κανει εμετο... Λεω δεν παω καλα... Αντι να χαιρομαι ανησυχω... Και χθες,  μολις εκανα εμετο ενιωσα καλύτερα... Παει το χασαααα!!!  


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ετσι ενιωθα εγω τ Σάββατο που δεν ειχα κανει εμετο... Λεω δεν παω καλα... Αντι να χαιρομαι ανησυχω... Και χθες,  μολις εκανα εμετο ενιωσα καλύτερα... Παει το χασαααα!!!  

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ εμετό μέχρι τώρα! Μόνο ανακάτεμα!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MELINASP είπε:

Κοριτσακια μου καλημερα να σας πω ξερετε διαφορα αναμεσα σε filicine και folidex????

Καλημερα @MELINASP!! Και τα δυο φυλλικο οξυ ειναι απλα το filicine ειναι καλυτερο γιατι εχει μεγαλυτερη περιεκτικοτητα φυλλικου.σε καλυπτει καλυτερα!

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Νομιζω ειναι το ιδιο... Φυλλικο και τα 2...

Κορίτσια πως ειστε σήμερα?  Εγω απο τη μια πειναω και απο την αλλη ανακατευομαι!!! 

Καλημερα @anemoni1989. Ουτε εγω εχω κανει καθολου εμετο.μονο καουρες εχω και ανακατεμα προς το απογευμα!κανε μικρα και συχνα γευματα για να νιωθεις καλυτερα!

 @Μάντη θα την ακουσεις την καρδουλα κοριτσι μου και ολα θα πανε μια χαρα!!!θετικες σκεψεις και ολα θα πανε καλα!θα το δεις :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Εγώ χάλια.. Σπίτι κ ξάπλα. Αναγουλες κ εμετό .. Χαλια... Διάθεσή στα πατώματα....

Καλή επιτυχία μάντη στον υπερηχο.

Εγώ σήμερα είμαι καλά δεν έχω αναγουλες και ανησυχώ... Ελπίζω πως όλα πάνε καλά... Προσπάθησε να τρως κάθε μία ώρα και μια φρυγανιά εμένα με βοηθούσε πολύ τις μέρες που ήμουν χάλια...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , MELINASP είπε:

Για καποιο λογο μου το αλλαξε απο filicine σε foldex :/ 

Καλη επιτυχια στα σημερινα κοριτσια!

 

Δεν τον ρωτησες γιατι;το filicine ποσο καιρο το επαιρνες;μηπως εισαι καλυμενη και για αυτο σου το αλλαξε.folidex παιρνεις 1 την ημερα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Εγώ σήμερα είμαι καλά δεν έχω αναγουλες και ανησυχώ... Ελπίζω πως όλα πάνε καλά... Προσπάθησε να τρως κάθε μία ώρα και μια φρυγανιά εμένα με βοηθούσε πολύ τις μέρες που ήμουν χάλια...

γιατι καλε ανησυχεις?εγω στο πρωτο μου δεν ειχα τιποτα απολυτως...λιγες πολυ λιγες και αυτο που και που δυσπεψιες και αυτο μονο τις πρωτες μερες.και ενεργεια απιστευτη!και ο γιοκας μου ειναι 27 μηνων.δεν παιζουν ρολο τα συμπτωματα βρε αν σταματησουν η οχι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , depyfr είπε:

γιατι καλε ανησυχεις?εγω στο πρωτο μου δεν ειχα τιποτα απολυτως...λιγες πολυ λιγες και αυτο που και που δυσπεψιες και αυτο μονο τις πρωτες μερες.και ενεργεια απιστευτη!και ο γιοκας μου ειναι 27 μηνων.δεν παιζουν ρολο τα συμπτωματα βρε αν σταματησουν η οχι.

Είμαι γενικά φοβιτσιαρα και τα κάνω όλα τεράστια στο μυαλό μου!!!!! Πλησιάζουν οι ώρες για το σπορακι μ!!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Rozita1510 είπε:

Δεν τον ρωτησες γιατι;το filicine ποσο καιρο το επαιρνες;μηπως εισαι καλυμενη και για αυτο σου το αλλαξε.folidex παιρνεις 1 την ημερα;

Το filicine τι επαιρνα σχεδόν ένα χρόνο τώρα. Το ρώτησαν αν δεν έβγαλα άκρη δεν μου είπε κάτι. Δεν εχω κάνει εξετάσεις για να πω ότι είμαι καλυμμένη οποτέ μου το αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , MELINASP είπε:

Το filicine τι επαιρνα σχεδόν ένα χρόνο τώρα. Το ρώτησαν αν δεν έβγαλα άκρη δεν μου είπε κάτι. Δεν εχω κάνει εξετάσεις για να πω ότι είμαι καλυμμένη οποτέ μου το αλλάξει

Μελίνα μου συνήθως όταν παίρνουμε ένα σκεύασμα για αρκετό χρονικό διάστημα ο οργανισμός το συνηθίζει.. ίσως γιατί αυτό σου το άλλαξε!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Κορίτσια γειά σας καινούργια και εγώ στην 5 εβδομάδα κύησης, 3 εγκυμοσύνη έχω ένα κοριτσάκι (2012)δυστυχώς η 2ή ήταν παλινδρόμη (2015) περασαν 2 χρονια παλεύοντας  για μωρό αλλά τίποτα ώσπου εντόπισαμε το προβλήμα φραγμενες σάλπιγγες,έτσι τον Ιανουάριο έκανα λαμπαροσκοπηση και στις 15 μιυ ηρθε η περιοδος 14 φλεβαρη ξυπνησα με πόνο στην μέση είδα μια καφέ βλεννη νόμιζα αδιαθετησα αλλά τίποτα μετά από 2 μέρες έκανα τεστ θετικό με μια αχνη  γραμμή η χαρά μου απεριγραπτη στις 21 κάνω β χοριακη και μου βγαίνει 30.23 με δάκρυα χαράς πήρα τον γιατρό μου,μου είπε κανε κι άλλη χοριακη γιατί έχουμε καθυστερημένη σύλληψη το ίδιο βράδυ κόκκινο αίμα κόντεψα να τρελαθω κάνω μετά από 2 μέρες 52 μου λέει κάνε σε 4 μερες την 3 μέρα στο χαρτί είδα κατά κόκκινο αίμα είπα πάει πάλι το έχασα παίρνω γιατρό μου λέει ξεκινά utrogestan  και ενεσεις inohhep κάνω την επόμενη χοριακη 217 μου λέει πάμε καλά κάνε σε μια εβδομάδα τώρα αύριο θα κάνω με έχει φάει το άγχος το αιμα σταμάτησε αλλά καμια φορά στο σκουπισμα βλέπω ροζ περιμένω πως και πως να ανέβει να πάμε καλά γιατί σκέφτομαι διαφορα και στεναχωριεμαι συγνώμη αν σας κούρασα απλώς θέλωνα μοιραστώ τις σκέψεις μου ! !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Μελίνα μου συνήθως όταν παίρνουμε ένα σκεύασμα για αρκετό χρονικό διάστημα ο οργανισμός το συνηθίζει.. ίσως γιατί αυτό σου το άλλαξε!!!

Αυτο δεν το ειχα σκεφτει!!! Με καθησυχασες αρκετα!! Ευχαριστω κοριτσακι μου! Αντε με το καλο σημερα!

πρίν από 51 λεπτά , Gwgoulini26 είπε:

 Κορίτσια γειά σας καινούργια και εγώ στην 5 εβδομάδα κύησης, 3 εγκυμοσύνη έχω ένα κοριτσάκι (2012)δυστυχώς η 2ή ήταν παλινδρόμη (2015) περασαν 2 χρονια παλεύοντας  για μωρό αλλά τίποτα ώσπου εντόπισαμε το προβλήμα φραγμενες σάλπιγγες,έτσι τον Ιανουάριο έκανα λαμπαροσκοπηση και στις 15 μιυ ηρθε η περιοδος 14 φλεβαρη ξυπνησα με πόνο στην μέση είδα μια καφέ βλεννη νόμιζα αδιαθετησα αλλά τίποτα μετά από 2 μέρες έκανα τεστ θετικό με μια αχνη  γραμμή η χαρά μου απεριγραπτη στις 21 κάνω β χοριακη και μου βγαίνει 30.23 με δάκρυα χαράς πήρα τον γιατρό μου,μου είπε κανε κι άλλη χοριακη γιατί έχουμε καθυστερημένη σύλληψη το ίδιο βράδυ κόκκινο αίμα κόντεψα να τρελαθω κάνω μετά από 2 μέρες 52 μου λέει κάνε σε 4 μερες την 3 μέρα στο χαρτί είδα κατά κόκκινο αίμα είπα πάει πάλι το έχασα παίρνω γιατρό μου λέει ξεκινά utrogestan  και ενεσεις inohhep κάνω την επόμενη χοριακη 217 μου λέει πάμε καλά κάνε σε μια εβδομάδα τώρα αύριο θα κάνω με έχει φάει το άγχος το αιμα σταμάτησε αλλά καμια φορά στο σκουπισμα βλέπω ροζ περιμένω πως και πως να ανέβει να πάμε καλά γιατί σκέφτομαι διαφορα και στεναχωριεμαι συγνώμη αν σας κούρασα απλώς θέλωνα μοιραστώ τις σκέψεις μου ! !

Καλως ορισες!! Καταρχην να σου ζησει Το παιδάκι σου! Όσον αφορά τη παλινδρόμηση καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ είχα μία περσι το Νοέμβριο. Ο πονος δεν φευγει μαθαινουμε να ζουμε με αυτο.

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου το δεύτερο να το έχεις στην αγκαλιά σου τον οκτώβρη!!!!! Κι εγώ είχα λίγο ροζ στην αρχή και έχω ξεκινήσει utrogestan 200mg κάθε πρωί εσύ τι δοσολογία παίρνεις? Οι ενεσεις τι ειναι; 

Αυριο το πρωι παω και εγω για επαναληπτικη χοριακη! Μαχι θα μαστε!!!  Να μας στειλεις να μας πεις!

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MELINASP είπε:

Αυτο δεν το ειχα σκεφτει!!! Με καθησυχασες αρκετα!! Ευχαριστω κοριτσακι μου! Αντε με το καλο σημερα!

Καλως ορισες!! Καταρχην να σου ζησει Το παιδάκι σου! Όσον αφορά τη παλινδρόμηση καταλαβαίνω  απόλυτα και εγώ είχα μία περσι το Νοέμβριο. Ο πονος δεν φευγει μαθαινουμε να ζουμε με αυτο.

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου το δεύτερο να το έχεις στην αγκαλιά σου τον οκτώβρη!!!!! Κι εγώ είχα λίγο ροζ στην αρχή και έχω ξεκινήσει utrogestan 200mg κάθε πρωί εσύ τι δοσολογία παίρνεις? Οι ενεσεις τι ειναι; 

Αυριο το πρωι παω και εγω για επαναληπτικη χοριακη! Μαχι θα μαστε!!!  Να μας στειλεις να μας πεις!

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα!

Παίρνω 3 των 200 πρωί μεσημέρι βράδυ φυσικά ακινησία οι ενεσεις είναι αντιπικτηκες λόγω της παλινδρόμης ο γιατρός μου είχε πει με το που θα μείνω εγκυος να τις ξεκινήσω! Και σένα να πάνε όλα καλά και πρωτα ο θεός να κρατάμε τα μωράκια μας τον Οκτώβριο  και να έχουμε μια τεράστια χοριακη αύριο! !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...