Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      καλή επιτυχία σ εύχομαι ! να πάνε οοοοολα καλα! 1η σ μεταφορά; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! γύρισα από γιατρο.  όλα καλά στο καρδιοτοκογραφημα. συσπάσεις μηδέν,  οι παλμοί μας κανονικοί,  βέβαια δεν κλωτσουσαμε πολύ αλλά δώσαμε το παρόν.  ( μόλις ήρθα σπίτι ξ ξάπλωσα με τάραξε! λες και το έκανε επίτηδες!!!). δεν μόυ δώσε πράσινο φως για περπάτημα... αλλες 9 μέρες μου είπε να μείνω στο κρεβάτι με το πακετάκι φαρμάκων.. μετα θα παω να με ξαναδει και να παρω νεες οδηγίες! και ονειρευόμουν να βγω για καφέ τις επόμενες μέρες..!! 

Μπράβο κορίτσι μου τουλάχιστον είναι όλα καλά.. Θα σου πω το κλασσικό να κάνεις λίγο υπομονή ακόμα. Και θα βγεις μετά αν κ ξέρω πόσο δύσκολο είναι τόσο καιρό μέσα.. Τώρα σε ποια βδομάδα είσαι..?? Κ βασικά γτ δεν σε αφήνει να βγεις?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 55 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! γύρισα από γιατρο.  όλα καλά στο καρδιοτοκογραφημα. συσπάσεις μηδέν,  οι παλμοί μας κανονικοί,  βέβαια δεν κλωτσουσαμε πολύ αλλά δώσαμε το παρόν.  ( μόλις ήρθα σπίτι ξ ξάπλωσα με τάραξε! λες και το έκανε επίτηδες!!!). δεν μόυ δώσε πράσινο φως για περπάτημα... αλλες 9 μέρες μου είπε να μείνω στο κρεβάτι με το πακετάκι φαρμάκων.. μετα θα παω να με ξαναδει και να παρω νεες οδηγίες! και ονειρευόμουν να βγω για καφέ τις επόμενες μέρες..!! 

Δεν πειράζει .σχεδόν κοντευεις κ εσύ. Ίσως θέλει να κλείσεις κ την 37η εβδομάδα για να είναι το μωρό ετοιμο έντελως. Υπομονή λίγο σου εμεινε!!

@anemoni1989 που είσαι βρε; τι έγινε με τον γιατρό; όλα καλα; 

Εγώ πάντως κορίτσια έχω πολλά υγρά λες κ κατουριεμαι πανω μου.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα και εγω... Ολα καλα, και η δικια μ ηταν υπναρου στο nst και μολις βγηκα με ταραξε σ κλωτσιδι τ παλιοπαιδο, ο τραχηλος μαλακος, αλλα κατα τα αλλα,  ενα τεράστιο  ΜΗΔΕΝ! Μηδέν συσπασεις, μηδέν διαστολή και τοκετος αφαντος προς το παρόν! Την Παρασκευή παω πάλι για nst και αν μέχρι Τρίτη δεν, θα μπω με πόνους! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα και εγω... Ολα καλα, και η δικια μ ηταν υπναρου στο nst και μολις βγηκα με ταραξε σ κλωτσιδι τ παλιοπαιδο, ο τραχηλος μαλακος, αλλα κατα τα αλλα,  ενα τεράστιο  ΜΗΔΕΝ! Μηδέν συσπασεις, μηδέν διαστολή και τοκετος αφαντος προς το παρόν! Την Παρασκευή παω πάλι για nst και αν μέχρι Τρίτη δεν, θα μπω με πόνους! 

Τελικά ρε συ Όσο περπάτημα κ δουλειές να κάνεις,τα μωράκια μας αποφασίζουν ποτε θα βγουν! Καλα Εσύ είσαι 38 εβδ. Τι να πω κ εγώ που είμαι 39+3!!συσπάσεις μηδεν..

Υπομονή!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Τελικά ρε συ Όσο περπάτημα κ δουλειές να κάνεις,τα μωράκια μας αποφασίζουν ποτε θα βγουν! Καλα Εσύ είσαι 38 εβδ. Τι να πω κ εγώ που είμαι 39+3!!συσπάσεις μηδεν..

Υπομονή!!!

Μπααα μ τελειωσε!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Την Τριτη θελει δε θελει θα κάνει τη μεγάλη έξοδο!!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

@Μαρθα Κ μου ελπίζω να εχεις γεννησει ηδη καο να μην ταλαιπωρεισαι αλλο!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Μπααα μ τελειωσε!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Την Τριτη θελει δε θελει θα κάνει τη μεγάλη έξοδο!!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

@Μαρθα Κ μου ελπίζω να εχεις γεννησει ηδη καο να μην ταλαιπωρεισαι αλλο!!! 

Η  αληθεια ειναι οτι κουραστηκα κ εγω πολυ!!! Δν αντεχω αλλο . αλλα το ειπα οτι επειδη ειναι πρωτο να περιμενω λιγακι.οποτε εχω εως την αλλη παρασκευη. Μετα προκληση..

Η @Μαρθα Κ σιγουρα θα γεννησε!περιμένω πως κ πως τα νέα σου


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Δεν πειράζει .σχεδόν κοντευεις κ εσύ. Ίσως θέλει να κλείσεις κ την 37η εβδομάδα για να είναι το μωρό ετοιμο έντελως. Υπομονή λίγο σου εμεινε!!

@anemoni1989 που είσαι βρε; τι έγινε με τον γιατρό; όλα καλα; 

Εγώ πάντως κορίτσια έχω πολλά υγρά λες κ κατουριεμαι πανω μου.. 

έτσι ακριβώς..θέλει να κλείσω και την 37,εφόσον είναι και το όριο που θεωρείται τελειομηνο! Εκτός απροόπτου βέβαια, που το απευχομαι πλέον !

@Marimarv τώρα είμαι στην 36+1! δεν με αφήνει να βγω λόγω κοντού τραχήλου, είναι στα 21 χιλιοστά μόνο, και δεν έχω κάνει ούτε περιδεση, ούτε έβαλα δαχτυλίδι πεσσο..εχει ένα μήνα που είμαι με τράχηλο στο 21 και με φάρμακα και ακινησία μένει σταθερός.. γι'αυτό είναι τόσο αυστηρός και δεν με αφήνει να βγω.. είχα χάσει και το πρώτο μου μωράκι στην 24η εβδομαδα  οπότε ένα παραπάνω να είναι έτσι..και με την ξαπλα..και με τα μικρόβια/πολυκοσμια που πρέπει να αποφεύγω.. σκεψου ότι μου ζήτησε να παραιτηθώ από το φροντιστήριο που δούλευα από την πρώτη στιγμή... χαλάλι όλα όμως! να κρατήσω γερο το μωράκι μου και χαλάλι ολα! λίγη υπομονή ακόμη..τι να κάνω!

@anemoni1989 όντως,  πηγές στο γιατρό; τι σου είπε;

@ada32 κγω με τα υγρά έχω θέμα...και δεν με αφήνει να φοράω σερβιετακι..οποτε δε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές την ημέρα αλλάζω εσώρουχα...

 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , bella32 είπε:

έτσι ακριβώς..θέλει να κλείσω και την 37,εφόσον είναι και το όριο που θεωρείται τελειομηνο! Εκτός απροόπτου βέβαια, που το απευχομαι πλέον !

@Marimarv τώρα είμαι στην 36+1! δεν με αφήνει να βγω λόγω κοντού τραχήλου, είναι στα 21 χιλιοστά μόνο, και δεν έχω κάνει ούτε περιδεση, ούτε έβαλα δαχτυλίδι πεσσο..εχει ένα μήνα που είμαι με τράχηλο στο 21 και με φάρμακα και ακινησία μένει σταθερός.. γι'αυτό είναι τόσο αυστηρός και δεν με αφήνει να βγω.. είχα χάσει και το πρώτο μου μωράκι στην 24η εβδομαδα  οπότε ένα παραπάνω να είναι έτσι..και με την ξαπλα..και με τα μικρόβια/πολυκοσμια που πρέπει να αποφεύγω.. σκεψου ότι μου ζήτησε να παραιτηθώ από το φροντιστήριο που δούλευα από την πρώτη στιγμή... χαλάλι όλα όμως! να κρατήσω γερο το μωράκι μου και χαλάλι ολα! λίγη υπομονή ακόμη..τι να κάνω!

@anemoni1989 όντως,  πηγές στο γιατρό; τι σου είπε;

@ada32 κγω με τα υγρά έχω θέμα...και δεν με αφήνει να φοράω σερβιετακι..οποτε δε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές την ημέρα αλλάζω εσώρουχα...

 

Ααααα κατάλαβα κορίτσι μου Ναι λογικό να μην σε αφήσει να βγεις ακόμα... Σίγουρα από την επόμενη βδομάδα τ θα είναι πιο χαλαρός κ αυτός κ εσυ. 

πρίν από 29 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα και εγω... Ολα καλα, και η δικια μ ηταν υπναρου στο nst και μολις βγηκα με ταραξε σ κλωτσιδι τ παλιοπαιδο, ο τραχηλος μαλακος, αλλα κατα τα αλλα,  ενα τεράστιο  ΜΗΔΕΝ! Μηδέν συσπασεις, μηδέν διαστολή και τοκετος αφαντος προς το παρόν! Την Παρασκευή παω πάλι για nst και αν μέχρι Τρίτη δεν, θα μπω με πόνους! 

Ανενδοτη η δικιά σου εεε μάλλον έχει βολευτεί στ κοιλίτσα της μαμάς κ δεν λέει να βγει.. Τουλάχιστον είναι όλα καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

@bella32 υπομονη 6 μερουλες ακομα!!! Εγω έγραψα και πριν, ολα καλα, αλλα φως πουθενα! Μαλακος τραχηλος μεν, αλλα συσπασεις μηδεν και διαστολη μηδεν! Ξανα nst την Παρασκευή και την Τρίτη μπαίνω με προκληση αν δεν...! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@bella32 υπομονη 6 μερουλες ακομα!!! Εγω έγραψα και πριν, ολα καλα, αλλα φως πουθενα! Μαλακος τραχηλος μεν, αλλα συσπασεις μηδεν και διαστολη μηδεν! Ξανα nst την Παρασκευή και την Τρίτη μπαίνω με προκληση αν δεν...! 

γράφαμε ταυτόχρονα γτ μόλις ανέβασα το σχόλιο είδα ότι είχες απαντήσει κσυ! εσυ συνέχισε περπάτημα-σκάλες- σεξ !!! και που θα πάει!! μπορεί να θέλει να βγει Σαββατογεννημένη!χιχιχι!

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μολις γυρισα κι εγω απο γιατρο. Ο μικρος ειναι σουπερ κινητικος αλλα απο συσπασεις η βλακεια κατεγραψε τριχες.... Δυστυχως ο μικρος ειναι ηδη πολυ μεγαλος, πανω κατω 3500 κιλα. Η πιθανοτητα του vbac απομακρυνεται... Θα παμε την αλλη εβδομαδα και θα αποφασισουμε... 

Απογοητευτηκα η αληθεια ειναι γιατι δε θελω να περασω παλι τους πονους της καισαρικης... Τεσπα, να ειναι καλα το μικρουλι μου κι οτι γινει...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

έτσι ακριβώς..θέλει να κλείσω και την 37,εφόσον είναι και το όριο που θεωρείται τελειομηνο! Εκτός απροόπτου βέβαια, που το απευχομαι πλέον !

@Marimarv τώρα είμαι στην 36+1! δεν με αφήνει να βγω λόγω κοντού τραχήλου, είναι στα 21 χιλιοστά μόνο, και δεν έχω κάνει ούτε περιδεση, ούτε έβαλα δαχτυλίδι πεσσο..εχει ένα μήνα που είμαι με τράχηλο στο 21 και με φάρμακα και ακινησία μένει σταθερός.. γι'αυτό είναι τόσο αυστηρός και δεν με αφήνει να βγω.. είχα χάσει και το πρώτο μου μωράκι στην 24η εβδομαδα  οπότε ένα παραπάνω να είναι έτσι..και με την ξαπλα..και με τα μικρόβια/πολυκοσμια που πρέπει να αποφεύγω.. σκεψου ότι μου ζήτησε να παραιτηθώ από το φροντιστήριο που δούλευα από την πρώτη στιγμή... χαλάλι όλα όμως! να κρατήσω γερο το μωράκι μου και χαλάλι ολα! λίγη υπομονή ακόμη..τι να κάνω!

@anemoni1989 όντως,  πηγές στο γιατρό; τι σου είπε;

@ada32 κγω με τα υγρά έχω θέμα...και δεν με αφήνει να φοράω σερβιετακι..οποτε δε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές την ημέρα αλλάζω εσώρουχα...

 

Ναι κ εγώ δεν φοραω κ αλλαζω συνέχεια.. Όλα θα περάσουν λίγο υπομονή ακόμα κ θα δεις ότι αξίζε τον κόπο όλο αυτό που πέρασες!!

πρίν από 11 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα κι εγω απο γιατρο. Ο μικρος ειναι σουπερ κινητικος αλλα απο συσπασεις η βλακεια κατεγραψε τριχες.... Δυστυχως ο μικρος ειναι ηδη πολυ μεγαλος, πανω κατω 3500 κιλα. Η πιθανοτητα του vbac απομακρυνεται... Θα παμε την αλλη εβδομαδα και θα αποφασισουμε... 

Απογοητευτηκα η αληθεια ειναι γιατι δε θελω να περασω παλι τους πονους της καισαρικης... Τεσπα, να ειναι καλα το μικρουλι μου κι οτι γινει...

Δεν πειραζει!σκέψου ότι θα τελειώσει η αναμονή σου εφόσον θα πας προγραμματισμένα. Πόσο είσαι τώρα;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι κ εγώ δεν φοραω κ αλλαζω συνέχεια.. Όλα θα περάσουν λίγο υπομονή ακόμα κ θα δεις ότι αξίζε τον κόπο όλο αυτό που πέρασες!!

Δεν πειραζει!σκέψου ότι θα τελειώσει η αναμονή σου εφόσον θα πας προγραμματισμένα. Πόσο είσαι τώρα;

Σε δεκα μερες εχω ΠΗΤ. Θα περιμενουμε ειπαμε προς το παρον, τη Δευτερα θα αποφασισουμε. Λογικα την αλλη εβδομαδα γενναω με τον εναν ή τον αλλον τροπο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι κ εγώ δεν φοραω κ αλλαζω συνέχεια.. Όλα θα περάσουν λίγο υπομονή ακόμα κ θα δεις ότι αξίζε τον κόπο όλο αυτό που πέρασες!!

Δεν πειραζει!σκέψου ότι θα τελειώσει η αναμονή σου εφόσον θα πας προγραμματισμένα. Πόσο είσαι τώρα;

Γτ σας έχουν πει όχι στ σερβιετακι εγώ δεν είχα ρωτήσει αλλά φοράω συνέχεια δεν γίνεται χωρίς αυτί.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...