Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Ασία είπε:

κορίτσια ο μόνος τρόπος για να ελέγξουμε πόσο μαλακός είναι ο τράχηλος είναι η κολπική εξέταση?

Ω ναι...  (απο οσο ξερω τουλάχιστον)

πρίν από 39 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα κι εγω απο γιατρο. Ο μικρος ειναι σουπερ κινητικος αλλα απο συσπασεις η βλακεια κατεγραψε τριχες.... Δυστυχως ο μικρος ειναι ηδη πολυ μεγαλος, πανω κατω 3500 κιλα. Η πιθανοτητα του vbac απομακρυνεται... Θα παμε την αλλη εβδομαδα και θα αποφασισουμε... 

Απογοητευτηκα η αληθεια ειναι γιατι δε θελω να περασω παλι τους πονους της καισαρικης... Τεσπα, να ειναι καλα το μικρουλι μου κι οτι γινει...

Ποτε δεν ξερεις... Μην απογοητευεσαι προκαταβολικα!!! :)

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Γτ σας έχουν πει όχι στ σερβιετακι εγώ δεν είχα ρωτήσει αλλά φοράω συνέχεια δεν γίνεται χωρίς αυτί.. 

Ισως για την αποφυγή λοιμωξεων και μυκητιασης! Εμενα με ενοχλουν, οποτε προτιμώ την συνεχη αλλαγή εσωρουχου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 41 λεπτά , Alekk είπε:

Σε δεκα μερες εχω ΠΗΤ. Θα περιμενουμε ειπαμε προς το παρον, τη Δευτερα θα αποφασισουμε. Λογικα την αλλη εβδομαδα γενναω με τον εναν ή τον αλλον τροπο...

Ωραία οπότε δεν χάθηκαν οι ελπίδες.. Θα περιμένεις!!

πρίν από 27 λεπτά , Marimarv είπε:

Γτ σας έχουν πει όχι στ σερβιετακι εγώ δεν είχα ρωτήσει αλλά φοράω συνέχεια δεν γίνεται χωρίς αυτί.. 

 Συμηθως  με τα σερβιετακια κανεις μηκυτες. Για αυτο τα αποφευγεις. Αν εσυ δν εβγαλες,τοτε μια χαρα

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

Ωραία οπότε δεν χάθηκαν οι ελπίδες.. Θα περιμένεις!!

 Συμηθως  με τα σερβιετακια κανεις μηκυτες. Για αυτο τα αποφευγεις. Αν εσυ δν εβγαλες,τοτε μια χαρα

Μεχρι τώρα δεν είχα κάποιο θέμα αλλά τώρα από χθες μάλλον έχω γτ έχω ενοχλήσεις τσούξιμο κτλ αύριο θα το δω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marimarv είπε:

Μεχρι τώρα δεν είχα κάποιο θέμα αλλά τώρα από χθες μάλλον έχω γτ έχω ενοχλήσεις τσούξιμο κτλ αύριο θα το δω.. 

εμένα λόγω ευαισθησίας μου είπαν όχι..για μύκητες κτλ..Ενώ στις αρχές αρχές φορούσα, μου είπαν να αφήσω την περιοχή να αναπνέει και καλές αλλαγές εσωρούχων!!! αν νιώθεις ενοχλήσεις σταματά το κσυ!! μα δεν έμεινε πολύς καιρός!! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , bella32 είπε:

εμένα λόγω ευαισθησίας μου είπαν όχι..για μύκητες κτλ..Ενώ στις αρχές αρχές φορούσα, μου είπαν να αφήσω την περιοχή να αναπνέει και καλές αλλαγές εσωρούχων!!! αν νιώθεις ενοχλήσεις σταματά το κσυ!! μα δεν έμεινε πολύς καιρός!! 

Ναι θα το σταματήσω δεν έμεινε καιρός όντως αλλά από χθες είναι πολύ ενοχλητικό πρέπει να έχω μύκητες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα! Είχα και εγώ γιατρό σήμερα. 36+2 είμαστε 3040γρ. Εμείς επειδή είμαστε σε ισχιακή θέση και πολύ ψηλά, ο γιατρός αποκλείει να γυρίσουμε οπότε προγραμματιζόμαστε για 23/10 καισαρική με ολική νάρκωση. Όλες οι μετρήσεις μας είναι καλές. Το αμνιακό αρχίζει να μειώνεται. Ο πλακούντας είναι σκέτη πέτρα αφού είμαι grade 3 από 31 εβδομάδες σχεδόν αλλά εκτός απροόπτου μόλις πιάσουμε τις 38 εβδομάδες θα ξεπροβάλουμε! Αυτά!

Ada εμένα ως σημάδια προεκλαμψίας ο γιατρός μου είχε πει πίεση πάνω από 14 με 10 και πρησμένα πόδια που όταν τα πατάς με τα δάχτυλα κάνουν λακουβάκια όπως στο ζυμάρι του ψωμιού.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου γέννησα θα σας τα πω όλα όταν ηρεμήσω και πάρω δύναμης!! Φυσιολογικά!! Με το καλό σε όλες σας!! Η μπέμπα 3180 βγήκε!! 

να σας ζήσει η μπέμπουλα σας!!πάντα ευτυχισμένη να είναι!! ταλαιπωρήθηκες πολύ... θα πάρεις δύναμη τώρα από την μικρούλα σου, καλούς θηλασμους!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου γέννησα θα σας τα πω όλα όταν ηρεμήσω και πάρω δύναμης!! Φυσιολογικά!! Με το καλό σε όλες σας!! Η μπέμπα 3180 βγήκε!! 

Κοριτσι μ να σου ζησει! Μπραβο που τα καταφερες, μια χαρα η μικρουλα!!! Καλη αρχη με τον θηλασμο.

@Maria_ath ξερω πως το μπουσουλημα κανει θαυματα για τα μωρα που ειναι αναποδα. Γιατι δε το δοκιμαζεις; Και υπαρχουν σιγουρα κι αλλες ασκησεις στο νετ για να γυρισει το μωρο. Δεν ξερω λεπτομερειες γιατι εμενα το προβλημα μ ειναι οτι ενω γυριζουν απο νωρις τα μωρα μ, ειναι λιγο θρεφταριααααα

Λοιπον, κοριτσια επιχειριση vbac απο σημερα! Θα με φαν’ οι σκαλες...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου γέννησα θα σας τα πω όλα όταν ηρεμήσω και πάρω δύναμης!! Φυσιολογικά!! Με το καλό σε όλες σας!! Η μπέμπα 3180 βγήκε!! 

Να σας ζησει κοπελαρα μου!!! Γερη και καλοτυχη η μπεμπα σας!!! Μπράβο σου για τη δύναμη που επεδειξες!!! Καλη ανατροφή πλέον!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου γέννησα θα σας τα πω όλα όταν ηρεμήσω και πάρω δύναμης!! Φυσιολογικά!! Με το καλό σε όλες σας!! Η μπέμπα 3180 βγήκε!! 

Να σου ζησει η μπεμπουλα!Καλοτυχη να ειναι!!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τσουπρες.Δε μπορω να διαβασω τοσες σελιδουλες που χετε γραψει.Δεν προλαβαινω να τα διαβασω εγκαιρα.διαβασα οτι γεννησε η @Μαρθα Κ να σου ζησει κοπελα μου.

Εμεις φτασαμε τα 4 κιλα κοριτσια,σαραντησαμε το σαββατο.Τρωμε μικτα μητρικο και ξενο γαλα 3 γευματα ξενο κι ολα τα υπολοιπα της μαμας αντλημενα με θηλαστρο.

Εχουμε αλλα γεννητουρια,πειτε μου τα νεα σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου γέννησα θα σας τα πω όλα όταν ηρεμήσω και πάρω δύναμης!! Φυσιολογικά!! Με το καλό σε όλες σας!! Η μπέμπα 3180 βγήκε!! 

Μαρθα μου μπράβο ήσουν πολύ δυνατή κορίτσι μου άντεξες τόσες μέρες.. Να σου ζήσει να είναι καλότυχη σε όλη της την ζωή και εσύ γερή και δυνατή να την καμαρώνεις.. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου γέννησα θα σας τα πω όλα όταν ηρεμήσω και πάρω δύναμης!! Φυσιολογικά!! Με το καλό σε όλες σας!! Η μπέμπα 3180 βγήκε!! 

κορίτσι μου!!!! να σου ζήσει η κούκλα σου!!! με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!!! καλούς θηλασμούς τώρα!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Είχα και εγώ γιατρό σήμερα. 36+2 είμαστε 3040γρ. Εμείς επειδή είμαστε σε ισχιακή θέση και πολύ ψηλά, ο γιατρός αποκλείει να γυρίσουμε οπότε προγραμματιζόμαστε για 23/10 καισαρική με ολική νάρκωση. Όλες οι μετρήσεις μας είναι καλές. Το αμνιακό αρχίζει να μειώνεται. Ο πλακούντας είναι σκέτη πέτρα αφού είμαι grade 3 από 31 εβδομάδες σχεδόν αλλά εκτός απροόπτου μόλις πιάσουμε τις 38 εβδομάδες θα ξεπροβάλουμε! Αυτά!

Ada εμένα ως σημάδια προεκλαμψίας ο γιατρός μου είχε πει πίεση πάνω από 14 με 10 και πρησμένα πόδια που όταν τα πατάς με τα δάχτυλα κάνουν λακουβάκια όπως στο ζυμάρι του ψωμιού.

Καλημέρα! Τέλεια το μωράκι σου!! Δυστυχώς είναι λίγο μεγάλο για να γυρίσει τώρα,το έχω ακούσει κ εγώ αυτό..

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ναι ακριβώς αυτό ξέρω κ εγώ. Για πίεση κ λακουβιτσεςς. Η πιεση μου ανέβηκε απότομα από 11 Που είχα πήγε 13-14 με 8.5  κ κάνω κ λίγες λάκουβιτσες.. Αλλά την Παρασκευή που έκανα εξετάσεις αίματος κ ουρων ,βγήκαν καθαρές.αυριο έχω γιατρό κ θα ξανά κάνω εξετάσεις να δούμε. Γτ κ την Παρασκευή κλείνω 40 εβδ. Φτάνει πια.. Να γεννήσω κ εγώ!!!

10 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου γέννησα θα σας τα πω όλα όταν ηρεμήσω και πάρω δύναμης!! Φυσιολογικά!! Με το καλό σε όλες σας!! Η μπέμπα 3180 βγήκε!! 

 Μπραβο Μαρθα!!Να σου ζησει η κουκλα!!θα περιμενουμε νεα!!! 

1 ώρα πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα τσουπρες.Δε μπορω να διαβασω τοσες σελιδουλες που χετε γραψει.Δεν προλαβαινω να τα διαβασω εγκαιρα.διαβασα οτι γεννησε η @Μαρθα Κ να σου ζησει κοπελα μου.

Εμεις φτασαμε τα 4 κιλα κοριτσια,σαραντησαμε το σαββατο.Τρωμε μικτα μητρικο και ξενο γαλα 3 γευματα ξενο κι ολα τα υπολοιπα της μαμας αντλημενα με θηλαστρο.

Εχουμε αλλα γεννητουρια,πειτε μου τα νεα σας.

 Γεια σου βερονικα!!!τι κανεις;;; μια χαρα σε βρισκω. Το μωρακι σου μεγαλωνει κ βλεπω γυρισες στην δουλεια!! Έχεις προσαρμοστεί ; Πως τα βλέπεις τα πράγματα;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...