Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Alekk είπε:

Ε νομιζω πως κι αυτο ειναι αναλογα τον οργανισμο, αν ειναι πρωτο παιδι και ποση διαστολη ειχε. Πολλες κοπελες εδω μας λενε για διαστολη και γεννουν μετα απο μερες.

Να σου πω, μονο τη Μαρθα ηξερα απο εδω με τετοια φαση τοκετου, αλλά και παλι αυτη πονουσε και ειχε ενοχλήσεις και μετα απο 2 μερες γεννησε! Η φίλη μου δε νιώθει τίποτα!!!:shock:

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Κι εμεις μια απο τα ιδια. Εγω τα χω παιξει απο τις ασκησεις και τον μεγαλο μ γιο και κοιμαμαι σα βοδι (εκτος απο τα διαλειμματα για wc). 

Λοιπον, βρηκα ενα βιντεακι στο youtube για induce labor με πολλα υποσχομενες ασκησουλες. Καθε φορα που τις κανω παω τουαλετα και φαινεται να ασκει πιεση στα σωστα σημεια. Οποια ειναι στις μερες της και θελει να της στειλω το λινκ. Τα σχολια απο κατω ειναι διθυραμβικα, αλλα κυριως εγω σας το λεω γιατι καταλαβαινω πιεση στα σωστα σημεια. 

Το οτι θα γινω fit στην εγκυμοσυνη δεν το περιμενα!!! Μπουαχαχαχα

Στείλε στείλε!!!

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια ξανα καλημέρα σας! Δε θυμαμαι ποια ρωτησε, κοιμαμαι σ 2 και ξυπναω σ 5...σημερα με ξαναπηρε ο υπνος κατα τις 9.30...

Ειναι δραμα η κατάσταση... 

Απο σειρες το casa de papel, criminal minds, bones.. Δες αυτα για αρχη... Τα 2 τελευταία εχουν 12, 13 κυκλους το καθένα 

Ααααα για στειλτο αμα μπορείς 

Ααα ετσι ημουν εγ ω οταν ειχε ζεστη. Τωρα κοιμαμαι ξανα στο κρεβατι ,οποτε κοιμαμαι καλα αλλα αργα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Να σου πω, μονο τη Μαρθα ηξερα απο εδω με τετοια φαση τοκετου, αλλά και παλι αυτη πονουσε και ειχε ενοχλήσεις και μετα απο 2 μερες γεννησε! Η φίλη μου δε νιώθει τίποτα!!!:shock:

Ειναι αναλογα, κι εγω στον πρωτο μια αναισθησια την ειχα....αχαχαχα... Να πανε ολα καλα!

@ada32 στα εστειλα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια?? Πολύ ήσυχες είμαστε σήμερα... Πείτε κανα νέο!!!

λοιπον,  εγώ σήμερα λαλησα... και για να μην με πιάσει υστερία, ντύθηκα,στολιστηκα,  βάφτηκα και βγήκα...στη βεράντα (!) να κάνω βόλτα  χαχαχαχαχα έβαλα και κολιέ! αμεεε

  • Χαχα 6

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

λοιπον,  εγώ σήμερα λαλησα... και για να μην με πιάσει υστερία, ντύθηκα,στολιστηκα,  βάφτηκα και βγήκα...στη βεράντα (!) να κάνω βόλτα  χαχαχαχαχα έβαλα και κολιέ! αμεεε

Χάχαχαχαχα κλαίωωωωωω χαχαχαχα χάχαχα θέα... 

Παντως κ εγώ τα έχω παίξει σήμερα δε νομίζω να έχει περάσει πιο βαρετή μέρα όσο καιρό έχω κλειστεί στ σπίτι μου... Ατελείωτη μέρα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Marimarv είπε:

Χάχαχαχαχα κλαίωωωωωω χαχαχαχα χάχαχα θέα... 

Παντως κ εγώ τα έχω παίξει σήμερα δε νομίζω να έχει περάσει πιο βαρετή μέρα όσο καιρό έχω κλειστεί στ σπίτι μου... Ατελείωτη μέρα.. 

ρε πραγματικά,  δεν ξέρω τι με έπιασε σήμερα! τρελή βαρεμάρα.. θα με βλεπανε από τη γειτονιά και θα γελούσαν! πάντως άρχισα το casa de papel! πολύ ωραίο φαίνεται!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , bella32 είπε:

ρε πραγματικά,  δεν ξέρω τι με έπιασε σήμερα! τρελή βαρεμάρα.. θα με βλεπανε από τη γειτονιά και θα γελούσαν! πάντως άρχισα το casa de papel! πολύ ωραίο φαίνεται!!!

Χάχαχα σε καταλαβαίνω κ εγώ δεν ξέρω που να πάω να χτυπήσω το κεφάλι μου από την βαρεμάρα σήμερα.. Είναι φοβερή σειρά εγώ είχα κολλήσει πολύ άσχημα κοιμόμουν ξημερώματα όλο έλεγα ένα επεισόδιο ακόμα και πάω να κοιμηθώ κ πότε δεν έβλεπα μόνο ένα.. Αφού την τελείωσα σε 3 η 4 μέρες.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!εγω κοιμήθηκα Μέχρι τις 1 το μεσημέρι,ξανά κοιμήθηκα 5-6 ,μαγειρέψα ,έβαλα πλυντήριο,εστησα τη καλαθουνα ,απλώσα ρουχα ,Τώρα θα κάνω ένα μπάνιο κ θα παραγγείλω κρέμες κ τα κοχύλια!!(ξερω έχω αργησει... !!)Αυτά τα νέα μου. Κ πολύ βαρεμάρα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πονάει και πιέζεται πολύ η κοιλιά μου όταν αλλάζω πλευρό η σηκώνομαι από το κρεβάτι αφού ανησυχώ για την μικρή μήπως την πιέζω και πονάει και αυτή... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Ρε κορίτσια πονάει και πιέζεται πολύ η κοιλιά μου όταν αλλάζω πλευρό η σηκώνομαι από το κρεβάτι αφού ανησυχώ για την μικρή μήπως την πιέζω και πονάει και αυτή... 

κγω μια απο τα ίδια..η αλλαγή πλευρου το χειρότερο μου..Έτσι όπως έχει τουρλωθει η κοιλιά ,ακόμη κ αν κάτσω πολύ ώρα ανάσκελα πονάει από κατω! η βαρύτητα φταίει! ελπίζω να μη πιεζουμε τα μωράκια μας..εγώ καταλαβαίνω ότι αν είμαι πολυ ώρα στο ίδιο πλευρό τον πειράζει..με κλωτσάει στα πλευρά και αναγκάζομαι να αλλάξω θέση..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

κγω μια απο τα ίδια..η αλλαγή πλευρου το χειρότερο μου..Έτσι όπως έχει τουρλωθει η κοιλιά ,ακόμη κ αν κάτσω πολύ ώρα ανάσκελα πονάει από κατω! η βαρύτητα φταίει! ελπίζω να μη πιεζουμε τα μωράκια μας..εγώ καταλαβαίνω ότι αν είμαι πολυ ώρα στο ίδιο πλευρό τον πειράζει..με κλωτσάει στα πλευρά και αναγκάζομαι να αλλάξω θέση..

Ναι ναι και εγώ ακριβώς έτσι ρε συ και σήμερα ανησυχούσα γτ λέω για να πιέζετε τόσο πολύ η κοιλιά μας μήπως πιέζονται και αυτά τα καημένα.. Αχχχχχ πόσο δύσκολος αυτός ο μήνας τελικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια σας έχω ένα προσωπικό θέμα και λέω να κάνω γκάλοπ! Είμαι μάρτυρας σ'ένα δικαστήριο παιδοφιλίας 19/10. Ναι είμαι θύμα παιδικής σεξουαλικής παρενόχλησης-κακοποίησης γιατί είναι και η ψυχολογική διάσταση. Εγώ θα γεννήσω 23/10. Θέλω να πάω γιατί το θεωρώ καθήκον και δικαίωση αλλά είναι και ζόρικο. Η οικογένεια μου έχει σκοπό να μη με αφήσουν με τίποτα να πάω. Εσείς θα πηγαίνατε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Maria_ath είπε:

Λοιπόν κορίτσια σας έχω ένα προσωπικό θέμα και λέω να κάνω γκάλοπ! Είμαι μάρτυρας σ'ένα δικαστήριο παιδοφιλίας 19/10. Ναι είμαι θύμα παιδικής σεξουαλικής παρενόχλησης-κακοποίησης γιατί είναι και η ψυχολογική διάσταση. Εγώ θα γεννήσω 23/10. Θέλω να πάω γιατί το θεωρώ καθήκον και δικαίωση αλλά είναι και ζόρικο. Η οικογένεια μου έχει σκοπό να μη με αφήσουν με τίποτα να πάω. Εσείς θα πηγαίνατε?

Κορίτσι μου δύσκολο το δίλημμα σου όντως.. Κοίτα από την μία θα σκεφτόμουν όπως και εσύ, ότι ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις είναι καθήκον και χρέος μας να δίνουμε το παρόν και να καταδικαζουμε τέτοιου είδους πράξεις, ειδικά όταν αυτές έχουν  να κάνουν με παιδιά. Από την άλλη ομως έχεις να σκεφτείς και το δικό σου παιδί.. Είμαι σίγουρη ότι η όλοι διαδικασία θα είναι πολύ συναισθηματικά φορτισμένη και δύσκολη. Από ότι είπες είσαι και εσύ θύμα τέτοιων γεγονότων, αν κατάλαβα καλά κ ίσως όλο αυτό να σου ξυπνήσει μνήμες και γεγονότα καθόλου ευχάριστα, ίσως πιεστείς πολύ με την ένταση της όλης διαδικασίας.. Καταλαβαίνω τον θυμό σου και την ανάγκη σου να βρίσκεσαι εκεί αλλά πρώτα σκέψου εάν θα αντέξεις αυτή την πίεση και το πως θα είναι η ψυχολογία σου μετά από αυτό.. Βέβαια ίσως είναι και κάτι που θα σε ανακουφίσει και θα σου δώσει την δικαίωση που θέλεις, σίγουρα τότε μέσα σου θα νιώθεις πολύ καλά και πολύ δυνατή.. Πριν όμως φτάσεις σε αυτό, πρέπει να σκεφτείς εάν θα μπορέσεις να αντέξεις την όλη διαδικασία, εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους τον εαυτό σου και τις ψυχικές σου αντοχες.. Μην ξεχνάς όμως ότι η ψυχολογία μας παίζει τεράστιο ρόλο σε όλη την εγκυμοσύνη.. Πόσο μάλιστα τώρα στο τέλος.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσι μου δύσκολο το δίλημμα σου όντως.. Κοίτα από την μία θα σκεφτόμουν όπως και εσύ, ότι ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις είναι καθήκον και χρέος μας να δίνουμε το παρόν και να καταδικαζουμε τέτοιου είδους πράξεις, ειδικά όταν αυτές έχουν  να κάνουν με παιδιά. Από την άλλη ομως έχεις να σκεφτείς και το δικό σου παιδί.. Είμαι σίγουρη ότι η όλοι διαδικασία θα είναι πολύ συναισθηματικά φορτισμένη και δύσκολη. Από ότι είπες είσαι και εσύ θύμα τέτοιων γεγονότων, αν κατάλαβα καλά κ ίσως όλο αυτό να σου ξυπνήσει μνήμες και γεγονότα καθόλου ευχάριστα, ίσως πιεστείς πολύ με την ένταση της όλης διαδικασίας.. Καταλαβαίνω τον θυμό σου και την ανάγκη σου να βρίσκεσαι εκεί αλλά πρώτα σκέψου εάν θα αντέξεις αυτή την πίεση και το πως θα είναι η ψυχολογία σου μετά από αυτό.. Βέβαια ίσως είναι και κάτι που θα σε ανακουφίσει και θα σου δώσει την δικαίωση που θέλεις, σίγουρα τότε μέσα σου θα νιώθεις πολύ καλά και πολύ δυνατή.. Πριν όμως φτάσεις σε αυτό, πρέπει να σκεφτείς εάν θα μπορέσεις να αντέξεις την όλη διαδικασία, εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους τον εαυτό σου και τις ψυχικές σου αντοχες.. Μην ξεχνάς όμως ότι η ψυχολογία μας παίζει τεράστιο ρόλο σε όλη την εγκυμοσύνη.. Πόσο μάλιστα τώρα στο τέλος.. 

Σίγουρα υπάρχει συναισθηματική φόρτιση. Είμαι δυνατή γενικώς αλλά δεν είμαι μόνη μου πια! Άρα εσύ θα πήγαινες ή Όχι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...