Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Πάντως εγώ κορίτσια εδώ κ 1 ώρα από την μέση κ κάτω πονάω πολύ παντού μέση γόνατα αστράγαλοι πονάνε όπως όταν περιμένουμε περίοδο.. Και νιώθω και πίεση από κάτω.. Ελπίζω να μην έχω εκπλήξεις βραδιάτικα.. 

Κ εγώ το νιωθω αλλα Μόλις ξαπλώνω περναει...νιώθω σαν να μου έρχεται περίοδος..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε??? Εγω κλασικά... Ξαγρυπναω απο τις 5!!! Έχει καταντήσει μαρτυριο!!!! 

Εμένα κλασικά με ξυπνάνε!!! Κατά τ αλλα τον ύπνο τον έχω στο τσεπακι!!!

Εγω καλά , κλασικά πονακια περιόδου...κάνω δουλειές, περπατάω να βοηθήσω τη κατάσταση. Εσύ? Τι κάνεις όταν ξυπνάς τόσο νωρίς??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εμένα κλασικά με ξυπνάνε!!! Κατά τ αλλα τον ύπνο τον έχω στο τσεπακι!!!

Εγω καλά , κλασικά πονακια περιόδου...κάνω δουλειές, περπατάω να βοηθήσω τη κατάσταση. Εσύ? Τι κάνεις όταν ξυπνάς τόσο νωρίς??

Παιζω με το κινητό και παιρνω παραμασχαλα τα μαξιλαρια μ και μετακομιζω σ σαλονι και βλέπω σειρες σ λαπτοπ! Τι να κανω? Τρωω πρωινό κατα τις 6..

Σημερα εβαλα χέρι και κατι μπισκότα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Παιζω με το κινητό και παιρνω παραμασχαλα τα μαξιλαρια μ και μετακομιζω σ σαλονι και βλέπω σειρες σ λαπτοπ! Τι να κανω? Τρωω πρωινό κατα τις 6..

Σημερα εβαλα χέρι και κατι μπισκότα! 

Καλά τους έκανες!! Κι εγώ προσπαθώ να κρατιεμαι με το φαγητό για να μη ξεφύγω με τα κιλά αλλά ώρες ώρες του δίνω κ καταλαβαίνει! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Γεια σου βερονικα!!!τι κανεις;;; μια χαρα σε βρισκω. Το μωρακι σου μεγαλωνει κ βλεπω γυρισες στην δουλεια!! Έχεις προσαρμοστεί ; Πως τα βλέπεις τα πράγματα;

Γυρισα στη δουλεια στις 20 μερες μετα τις πρωτες ευχες.Δε θα μπορουσα διαφορετικα εκτος οτι ειμαι ελ επαγγελματιας ειμαι και μαθημενη εκτος σπιτιου..μου τη βαρεσε αμεσως.Φυσικα μου λειπει πολυ και θελω να μαι συνεχεια διπλα του αλλα αποζημιωνομαι με τις απογευματινες ωρες που ειμαι μαζι του.Δε δουλευω πια απογευμα.Τα πραγματα τα βλεπω πολυ καλα.ειναι ησυχουλης.δεν εχει κολικους γιατι θηλαζει(ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ για οσες θελουν και μπορουν να δινουν μητρικο) Το βραδυ ειναι ζορι που θελει 3 γευματα αλλα δοξασοι ο Θεος επειδη μεγαλωνει ομαλα μας χαροποιει.Καναμε εξετασεις αιματος εχουμε χαμηλο αιματοκριτη θα παρουμε συμπληρωμα σιδηρου.

Εσυ πες μου σε τι βδομαδα εισαι ειμαστε κοντα αν θυμαμαι καλα?Πως ειναι ο 9ος?που δεν εζησα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , zina7777 είπε:

Γυρισα στη δουλεια στις 20 μερες μετα τις πρωτες ευχες.Δε θα μπορουσα διαφορετικα εκτος οτι ειμαι ελ επαγγελματιας ειμαι και μαθημενη εκτος σπιτιου..μου τη βαρεσε αμεσως.Φυσικα μου λειπει πολυ και θελω να μαι συνεχεια διπλα του αλλα αποζημιωνομαι με τις απογευματινες ωρες που ειμαι μαζι του.Δε δουλευω πια απογευμα.Τα πραγματα τα βλεπω πολυ καλα.ειναι ησυχουλης.δεν εχει κολικους γιατι θηλαζει(ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ για οσες θελουν και μπορουν να δινουν μητρικο) Το βραδυ ειναι ζορι που θελει 3 γευματα αλλα δοξασοι ο Θεος επειδη μεγαλωνει ομαλα μας χαροποιει.Καναμε εξετασεις αιματος εχουμε χαμηλο αιματοκριτη θα παρουμε συμπληρωμα σιδηρου.

Εσυ πες μου σε τι βδομαδα εισαι ειμαστε κοντα αν θυμαμαι καλα?Πως ειναι ο 9ος?που δεν εζησα..

Μια χαρα σε βρισκω!!καλά έκανες κ γύρισες στην δουλειά,εφόσον είναι δική σου πρεπει να την κρατήσεις..ο 9 ειναι εφιαλτης..Καλύτερα που γεννήσες νωρίς!! Εγω είμαι 39+5 κ κάνω υπομονή να Μέχρι την άλλη βδομάδα. 12.10 Έχω πητ αλλα θα μου δώσει 1 βδομ. Ακόμα ο γιατρός.

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Παιζω με το κινητό και παιρνω παραμασχαλα τα μαξιλαρια μ και μετακομιζω σ σαλονι και βλέπω σειρες σ λαπτοπ! Τι να κανω? Τρωω πρωινό κατα τις 6..

Σημερα εβαλα χέρι και κατι μπισκότα! 

Εσύ ξυπνας 5 Εγώ κοιμάμαι 4!!! Τι ώρα κοιμάσαι το βράδυ; νωρίς; εγώ τη νύχτα κάνω δουλειές..

Κάλημερα δεν είπα!!!Καλημέρα .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! βλέπω όλες κάνουμε καταπληκτικό ύπνο! εγώ ξαπλώνω σχετικά νωρίς αλλά ανα 1μιση ωρα ξυπνάω είτε για τουαλετα,  είτε γτ πονάει ο γοφος ή η πλάτη...

@anemoni1989 πες καμία σειρά να βάλω κγω να δω! όχι τπτ αλλο,  έχω ελάχιστα επεισόδια shopping star και μετά τι να βλεπω;;; 

@Marimarv  σου δίνει πιο μικρή δόση ε; άντε να δούμε τι θα μου πει από βδομάδα. 

@ada32 39+5;;; πωπω ! ελπίζω να σκάσει μύτη και να μην χρειαστείς την extra  εβδομάδα!! εγώ θα είχα σκάσει!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! βλέπω όλες κάνουμε καταπληκτικό ύπνο! εγώ ξαπλώνω σχετικά νωρίς αλλά ανα 1μιση ωρα ξυπνάω είτε για τουαλετα,  είτε γτ πονάει ο γοφος ή η πλάτη...

@anemoni1989 πες καμία σειρά να βάλω κγω να δω! όχι τπτ αλλο,  έχω ελάχιστα επεισόδια shopping star και μετά τι να βλεπω;;; 

@Marimarv  σου δίνει πιο μικρή δόση ε; άντε να δούμε τι θα μου πει από βδομάδα. 

@ada32 39+5;;; πωπω ! ελπίζω να σκάσει μύτη και να μην χρειαστείς την extra  εβδομάδα!! εγώ θα είχα σκάσει!!!

Κ  εγω ξύπναω ανά 2 ώρες γτ πιάνομαι πολυ ασχημα  κ θέλω τουαλέτα.. Λέω σκ να περπατησω αρκετά μπας κ δούμε φως αλλιώς με πρόκληση .. Αν κ δεν την θέλω Γτ ξέρω ότι οι ωδινες πονανε πολυ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ έχω καταντήσει να κοιμάμαι το πρωί πλέον χθες πάλι κοιμήθηκα πάρα πολύ αργά ξύπνησα νωρίς για χάπια κτλ και ξανά κοιμήθηκα για λίγο αλλά τι το ήθελα που ξύπνησα με ένα τρομερό πονοκέφαλο.. Τα χθεσινά πονακια που είχα συνεχίζουν και σήμερα αλλά οχι τόσο έντονα όπως χθες το βράδυ.. Εντωμεταξύ κορίτσια πόσο πολύ έχω βαρεθεί αυτό το πρωινό που τρώω εδώ και τόσους μήνες κάθε μέρα το ίδιο γάλα με 2 φρυγανιές σήμερα θέλω τοοοοσο έντονα να φάω  μερεντες μαρμελάδες για πρωινό 

@bella32 δες το caza de papel έχει γίνει χαμός με αυτή την σειρά.. Εγώ την είχα δει πολύ καιρό πριν και είχα κολλήσει πολύ καλή σειρά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Κι εμεις μια απο τα ιδια. Εγω τα χω παιξει απο τις ασκησεις και τον μεγαλο μ γιο και κοιμαμαι σα βοδι (εκτος απο τα διαλειμματα για wc). 

Λοιπον, βρηκα ενα βιντεακι στο youtube για induce labor με πολλα υποσχομενες ασκησουλες. Καθε φορα που τις κανω παω τουαλετα και φαινεται να ασκει πιεση στα σωστα σημεια. Οποια ειναι στις μερες της και θελει να της στειλω το λινκ. Τα σχολια απο κατω ειναι διθυραμβικα, αλλα κυριως εγω σας το λεω γιατι καταλαβαινω πιεση στα σωστα σημεια. 

Το οτι θα γινω fit στην εγκυμοσυνη δεν το περιμενα!!! Μπουαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξανα καλημέρα σας! Δε θυμαμαι ποια ρωτησε, κοιμαμαι σ 2 και ξυπναω σ 5...σημερα με ξαναπηρε ο υπνος κατα τις 9.30...

Ειναι δραμα η κατάσταση... 

Απο σειρες το casa de papel, criminal minds, bones.. Δες αυτα για αρχη... Τα 2 τελευταία εχουν 12, 13 κυκλους το καθένα 

πρίν από 5 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Κι εμεις μια απο τα ιδια. Εγω τα χω παιξει απο τις ασκησεις και τον μεγαλο μ γιο και κοιμαμαι σα βοδι (εκτος απο τα διαλειμματα για wc). 

Λοιπον, βρηκα ενα βιντεακι στο youtube για induce labor με πολλα υποσχομενες ασκησουλες. Καθε φορα που τις κανω παω τουαλετα και φαινεται να ασκει πιεση στα σωστα σημεια. Οποια ειναι στις μερες της και θελει να της στειλω το λινκ. Τα σχολια απο κατω ειναι διθυραμβικα, αλλα κυριως εγω σας το λεω γιατι καταλαβαινω πιεση στα σωστα σημεια. 

Το οτι θα γινω fit στην εγκυμοσυνη δεν το περιμενα!!! Μπουαχαχαχα

Ααααα για στειλτο αμα μπορείς 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια ξανα καλημέρα σας! Δε θυμαμαι ποια ρωτησε, κοιμαμαι σ 2 και ξυπναω σ 5...σημερα με ξαναπηρε ο υπνος κατα τις 9.30...

Ειναι δραμα η κατάσταση... 

Απο σειρες το casa de papel, criminal minds, bones.. Δες αυτα για αρχη... Τα 2 τελευταία εχουν 12, 13 κυκλους το καθένα 

Ααααα για στειλτο αμα μπορείς 

Done!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, αν εχεις διαστολη αλλα δεν έχουν σπασει τα νερα, αργεις πολυ να γεννησεις??? Ειναι μια φιλη μου και πηγε σήμερα σ γιατρο και της ειπε εχει διαστολη αλλα να περιμένει..


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια, αν εχεις διαστολη αλλα δεν έχουν σπασει τα νερα, αργεις πολυ να γεννησεις??? Ειναι μια φιλη μου και πηγε σήμερα σ γιατρο και της ειπε εχει διαστολη αλλα να περιμένει..

Ε νομιζω πως κι αυτο ειναι αναλογα τον οργανισμο, αν ειναι πρωτο παιδι και ποση διαστολη ειχε. Πολλες κοπελες εδω μας λενε για διαστολη και γεννουν μετα απο μερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...