Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειναι το σοκ που στο ειπε αποτομα!! 

Αχ κορίτσια μου, εχω τη σκυλιτσα μου που ακουμπαει τη μουσούδα της στην κοιλια μ και τρελαίνομαι! Ανυπομονώ να δω πως θα κάνει με τη μπεμπα!!! :x

Αααααχχχχχ τι καλά δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το να μεγαλώνουν τα παιδιά με σκυλιά.. Και εγώ θα ήθελα τόσο πολύ να πάρω σκυλάκι.. Το έχουμε όμως στ πρόγραμμα μόλις αλλάξουμε σπίτι που θα πάμε σε πιο μεγάλο θα έχει και αυλή  θα πάρουμε κ εμείς... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 38 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειναι το σοκ που στο ειπε αποτομα!! 

Αχ κορίτσια μου, εχω τη σκυλιτσα μου που ακουμπαει τη μουσούδα της στην κοιλια μ και τρελαίνομαι! Ανυπομονώ να δω πως θα κάνει με τη μπεμπα!!! :x

τι ωραίααααα !!! πόσο αγαπώ τα σκυλάκια..μακάρι να είχα μεγάλο σπίτι να μπορούσα να υιοθετήσω..πάντως ρε συ, στην αρχή της κυησης πήγαμε επίσκεψη σε φιλικό ζευγάρι με σκυλάκι..με κοίταξε και ήρθε μόνο του και μύρισε τη κοιλια μου!!!έπαθα σοκ! μετά καθόταν δίπλα μου συνέχεια!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Ειναι το σοκ που στο ειπε αποτομα!! 

Αχ κορίτσια μου, εχω τη σκυλιτσα μου που ακουμπαει τη μουσούδα της στην κοιλια μ και τρελαίνομαι! Ανυπομονώ να δω πως θα κάνει με τη μπεμπα!!! :x

 

πρίν από 23 λεπτά , bella32 είπε:

τι ωραίααααα !!! πόσο αγαπώ τα σκυλάκια..μακάρι να είχα μεγάλο σπίτι να μπορούσα να υιοθετήσω..πάντως ρε συ, στην αρχή της κυησης πήγαμε επίσκεψη σε φιλικό ζευγάρι με σκυλάκι..με κοίταξε και ήρθε μόνο του και μύρισε τη κοιλια μου!!!έπαθα σοκ! μετά καθόταν δίπλα μου συνέχεια!

Εμένα πάντως ο σκύλος μου βρε τι βάζω την μουσούδα του στην κοιλιά μου τι του λέω "τι έχω εδώ Φιντέλ;" χαμπάρι δεν παίρνει... Αφού λέω όταν με το καλό γεννήσω και επιστρέψω σπίτι με τον μπέμπη θα μεινει να μας κοιτάει σαν χάνος!!!!

  • Χαχα 3

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, bella32 είπε:

ωχ βρε κορίτσι μου...μέχρι το τελος! είχες εμετούς καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σου; υπομονή...

κγω ξάπλα,  με πόνους παντού! σκεφτόμουν ότι κάθε μήνας της εγκυμοσύνης έχει 30-31 ημέρες.  Εκτός από τον 9ο. αυτός έχει 1480!!! χαχαχχα!! το νιώθει καμία άλλη η μόνο εγώ;

@Marimarv σε κρατάει σε αγωνία ο γιατρός σου! υπομονή μια μέρα!! 

εγώ έκλεισα ραντεβού την Παρασκευή για τη τελευταία καλλιέργεια και τον έλεγχο για τον στρεπτοκοκκο! μου έγραψε και κατι αιματολογικές..τελευταίες μου είπε! κουράστηκα να με τρυπάνε τρεις την ωρα!!

Σε όλη την εγκυμοσύνη ξερνουσα.. Αστα να πανε.. Κ εμένα αυτός ο μήνας μου φαίνεται σαν αιωνας!!!!! Άντε κ εσύ να κάνεις τις τελευταίες εξετάσεις να ξεμπερδευεις ..κ εγώ κατι είχα παθει κ δεν ήθελα με τίποτα να κάνω εξετάσεις στην εγκυμοσύνη. Δν ήθελα να με τρυπάνε..

6 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Πω πω βρε κορίτσι μου εγώ 3 μήνες το πέρασα και ήταν μαρτύριο.. Σε έχει πάει έτσι συνεχόμενα όλη την εγκυμοσύνη σου? 

Ναι ρε συ και σήμερα περίμενα ημερομηνία.. Αλλά εντάξει κ η πέμπτη κοντά είναι.. Όχι όχι εγώ δεν νιώθω ότι έχει 1480.. Πρέπει να έχει κάπου στς 2.500 με 3.500 μέρες.. 

Ναι οι εμετοι δεν σταματησαν κ ποτε..Μόνο ελλατωθηκαν λιγάκι στον 6 -7μήνα. Τεσπα τώρα τελειώσαμε.. Οπότε κάνω υπομονή!!όπως όλες μας.

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αστα να πανε... Και εγω τς τελευταίες 2 βδομαδες ειμαι παλι με αναγουλες φουλ... Και καουρες.. Και ολη την ωρα ρευομαι! Ενω δεν τρωω! Αλλα παίρνω κουράγιο.. Σε 1 βδομάδα  λευτεριά :)

Αχ  ρε συ εγώ θέλω να ρευτω κ δεν μπορώ.. Γτ έτσι ηρεμω. Κ νερο να πιω ,ρευομαι αλλιως ξερναω... Ασε ..Αφού σήμερα έφαγα δημητριακά το πρωί με γάλα κ μετά 2 μανταρίνια . ε αυτό ήταν.. Τα έβγαλα Όλα.. Κ μετά κλασικά ψωμί με τυρί .αυτό το μωρό θα πρεπει να λατρεύει το τυρί!!!

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Ειναι το σοκ που στο ειπε αποτομα!! 

Αχ κορίτσια μου, εχω τη σκυλιτσα μου που ακουμπαει τη μουσούδα της στην κοιλια μ και τρελαίνομαι! Ανυπομονώ να δω πως θα κάνει με τη μπεμπα!!! :x

 Τα λατρευω αυτα τα σκυλακια!!!εμενα η γατουλα της υειας μου ,ηρθε κ καθισε στα ποδια μου!!! Ειναι τελεια

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Ασία είπε:

κορίτσια νιώθει καμία πρήξιμο από κάτω????

Εγω νιωθω τη μπεμπα που κουνιεται! Λες και σκαβει με τα χέρια :shock:

πρίν από 45 λεπτά , Natasoula85 είπε:

 

Εμένα πάντως ο σκύλος μου βρε τι βάζω την μουσούδα του στην κοιλιά μου τι του λέω "τι έχω εδώ Φιντέλ;" χαμπάρι δεν παίρνει... Αφού λέω όταν με το καλό γεννήσω και επιστρέψω σπίτι με τον μπέμπη θα μεινει να μας κοιτάει σαν χάνος!!!!

Αχαχχαχαχαχα καλα μη φανταστεις οτι κάνει οπως στα βίντεο σ ίντερνετ, αλλα ειναι πολυ προστατευτικη απέναντι μου και ξαπλωνει συχνα με τη μουσουδα σ κοιλια μ ή αμα καθομαι με ανοιχτά ποδια έρχεται και με μυρίζει από κάτω! Ενω παλιά δεν το έκανε!! 

1 hour ago, bella32 είπε:

τι ωραίααααα !!! πόσο αγαπώ τα σκυλάκια..μακάρι να είχα μεγάλο σπίτι να μπορούσα να υιοθετήσω..πάντως ρε συ, στην αρχή της κυησης πήγαμε επίσκεψη σε φιλικό ζευγάρι με σκυλάκι..με κοίταξε και ήρθε μόνο του και μύρισε τη κοιλια μου!!!έπαθα σοκ! μετά καθόταν δίπλα μου συνέχεια!

Έχουν απίστευτη ενσυναισθηση! Εμενα απο όταν εμεινα εγκυος σταματησε να πηδαει πανω μ οταν χαιροταν!! Ενω πριν με ισοπεδωνε!!! Ασε, ειναι ερωτας! Το πρώτο μου παιδι!!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ κορίτσια εδώ κ 1 ώρα από την μέση κ κάτω πονάω πολύ παντού μέση γόνατα αστράγαλοι πονάνε όπως όταν περιμένουμε περίοδο.. Και νιώθω και πίεση από κάτω.. Ελπίζω να μην έχω εκπλήξεις βραδιάτικα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marimarv είπε:

Πάντως εγώ κορίτσια εδώ κ 1 ώρα από την μέση κ κάτω πονάω πολύ παντού μέση γόνατα αστράγαλοι πονάνε όπως όταν περιμένουμε περίοδο.. Και νιώθω και πίεση από κάτω.. Ελπίζω να μην έχω εκπλήξεις βραδιάτικα.. 

Δε νομίζω βρε... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Marimarv είπε:

Πάντως εγώ κορίτσια εδώ κ 1 ώρα από την μέση κ κάτω πονάω πολύ παντού μέση γόνατα αστράγαλοι πονάνε όπως όταν περιμένουμε περίοδο.. Και νιώθω και πίεση από κάτω.. Ελπίζω να μην έχω εκπλήξεις βραδιάτικα.. 

Ξάπλωσε να ξεκουραστείς κ βλέπεις πως θα πάει! Έτσι κι αλλιώς ειμαστε έτοιμες ανά πάσα ώρα και στιγμή πια!:) 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δε νομίζω βρε... 

Ναι κ εγώ δεν το νομίζω αλλά  μου μείωσε πολύ τα χάπια ο γιατρός μαγνήσιο και ουτροτζεσταν κ λέω έχε χάρη να άρχισαν πάλι οι παλιές μου συσπάσεις και να έχω εκπλήξεις... 

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Ξάπλωσε να ξεκουραστείς κ βλέπεις πως θα πάει! Έτσι κι αλλιώς ειμαστε έτοιμες ανά πάσα ώρα και στιγμή πια!:) 

Ναι κορίτσι μου αυτό θα κάνω αν κ δε νομίζω να είναι τίποτα τελικά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Marimarv είπε:

Πάντως εγώ κορίτσια εδώ κ 1 ώρα από την μέση κ κάτω πονάω πολύ παντού μέση γόνατα αστράγαλοι πονάνε όπως όταν περιμένουμε περίοδο.. Και νιώθω και πίεση από κάτω.. Ελπίζω να μην έχω εκπλήξεις βραδιάτικα.. 

Εγω συμφωνώ με την @Anastasia05!!!! 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Marimarv είπε:

Πάντως εγώ κορίτσια εδώ κ 1 ώρα από την μέση κ κάτω πονάω πολύ παντού μέση γόνατα αστράγαλοι πονάνε όπως όταν περιμένουμε περίοδο.. Και νιώθω και πίεση από κάτω.. Ελπίζω να μην έχω εκπλήξεις βραδιάτικα.. 

μη ξεχνάς ότι μέση πλάτη γόνατα πλέον κουράζονται από το βάρος μας και απ8 το πως γερνει το σώμα μας λόγω κοιλιάς!! Επίσης,  αν σε γενικές γραμμές είσαι πολύ ξαπλα,  πονάει το κορμι  ( σου μιλάω εκ πείρας!!!)

από την άλλη βέβαια,  πρέπει να το συνειδητοποιούμε ότι δεν έμεινε πολυ!!! Όπως πολύ σωστά λέει η @Anastasia05!!!

σου μείωσε χάπια ε; δλδ πόσα ουτρο παίρνεις την ημέρα; εμένα με έχει με 2 των 200mg. σου ειπε μήπως και ποτε θα τα κόψεις;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , bella32 είπε:

μη ξεχνάς ότι μέση πλάτη γόνατα πλέον κουράζονται από το βάρος μας και απ8 το πως γερνει το σώμα μας λόγω κοιλιάς!! Επίσης,  αν σε γενικές γραμμές είσαι πολύ ξαπλα,  πονάει το κορμι  ( σου μιλάω εκ πείρας!!!)

από την άλλη βέβαια,  πρέπει να το συνειδητοποιούμε ότι δεν έμεινε πολυ!!! Όπως πολύ σωστά λέει η @Anastasia05!!!

σου μείωσε χάπια ε; δλδ πόσα ουτρο παίρνεις την ημέρα; εμένα με έχει με 2 των 200mg. σου ειπε μήπως και ποτε θα τα κόψεις;

Με είχε στν αρχή 3 ουτροτζεσταν πρωί μεσημέρι βράδυ κ αν δεν κάνω λάθος είναι τν 100mg.. μετά μου το πήγε στ 2.. και τώρα μου είπε μόνο 1 το βράδυ για 3-4 μέρες ακόμα κ μετά το σταματάω.. κ μαγνήσιο από 3 φορές την μέρα μου το πήγε στ 2.. Αλλά για το μαγνησιο δεν μου είπε να το σταματήσω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...