Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Maria_ath είπε:

Σίγουρα υπάρχει συναισθηματική φόρτιση. Είμαι δυνατή γενικώς αλλά δεν είμαι μόνη μου πια! Άρα εσύ θα πήγαινες ή Όχι?

Καλησπέρα! Συμφωνω με οσα ειπώθηκαν για το θέμα σου. Προσωπικά θεωρώ ότι θα πήγαινα. Είναι ένα ευαίσθητο αλλά σημαντικοτατο θεμα και οι υπεύθυνοι καλο θα ήταν να τιμωρηθούν. Θα ένιωθα υπέροχα αν συνεβαλα εστω και λίγο σε αυτό


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Σίγουρα υπάρχει συναισθηματική φόρτιση. Είμαι δυνατή γενικώς αλλά δεν είμαι μόνη μου πια! Άρα εσύ θα πήγαινες ή Όχι?

Πιστεύω πως ναι θα πήγαινα, σίγουρα όχι μόνη μου θα έπαιρνα τον άντρα μου μαζί μου. Θα πήγαινα γτ ξέρω πως εάν δεν θα το έκανα θα έμενε μέσα μου και δεν θα ένιωθα καλά. Πιστεύω πως είναι μεγάλη μας υποχρέωση να βοηθάμε στην τιμωρία τέτοιον πράξεων. Απλά κορίτσι μου εαν νιώσεις πίεση από όλη αυτή την ατμόσφαιρα που θα επικρατεί να φύγεις. Μην πιέσεις τον εαυτό σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Πιστεύω πως ναι θα πήγαινα, σίγουρα όχι μόνη μου θα έπαιρνα τον άντρα μου μαζί μου. πιο πολύ θα πήγαινα γτ ξέρω πως εάν δεν θα το έκανα θα έμενε μέσα μου και δεν θα ένιωθα καλά. Πιστεύω πως είναι μεγάλη μας υποχρέωση να βοηθάμε στην τιμωρία τέτοιον πράξεων. Απλά κορίτσι μου εαν νιώσεις πίεση από όλη αυτή την ατμόσφαιρα που θα επικρατεί να φύγεις. Μην πιέσεις τον εαυτό σου. 

Η κατάθεση μου υπάρχει και θα διαβαστεί όπως και να έχει! Δεν μπορώ να φύγω στο ενδιάμεσο μόνο με ασθενοφόρο και με διακοπή του δικαστηρίου. Ή θα πάω χαρτί από την αρχή με δικηγόρο ή θα πάω να καταθέσω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maria_ath είπε:

Η κατάθεση μου υπάρχει και θα διαβαστεί όπως και να έχει! Δεν μπορώ να φύγω στο ενδιάμεσο μόνο με ασθενοφόρο και με διακοπή του δικαστηρίου. Ή θα πάω χαρτί από την αρχή με δικηγόρο ή θα πάω να καταθέσω..

Ναι κατάλαβα. Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία των δικαστηρίων. Ούτε σαν έγκυος έχεις το δικαίωμα να αποχωρήσεις.? Εσύ πιστεύεις πως αν πας θα νιώσεις καλύτερα? Νομίζω πως είναι αλλιώς να ξέρεις ότι θα διαβαστεί η κατάθεση σου και αλλιώς να τα λες εσύ ή ίδια (όχι για το δικαστήριο αλλά για το πως θα νιώσεις εσύ) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Maria_ath είπε:

Η κατάθεση μου υπάρχει και θα διαβαστεί όπως και να έχει! Δεν μπορώ να φύγω στο ενδιάμεσο μόνο με ασθενοφόρο και με διακοπή του δικαστηρίου. Ή θα πάω χαρτί από την αρχή με δικηγόρο ή θα πάω να καταθέσω..

Σε αυτή τη περίπτωση, εγώ δε θα πήγαινα αν ήμουν στη θέση σου.

Εσύ βέβαια ξέρεις καλύτερα ! Όπως νιώθεις κορίτσι! :)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Maria_ath είπε:

Η κατάθεση μου υπάρχει και θα διαβαστεί όπως και να έχει! Δεν μπορώ να φύγω στο ενδιάμεσο μόνο με ασθενοφόρο και με διακοπή του δικαστηρίου. Ή θα πάω χαρτί από την αρχή με δικηγόρο ή θα πάω να καταθέσω..

Για να μην επαναλαμβάνομαι, θα πω απλά πως συμφωνώ με τα κορίτσια σε ότι είπαν. εφόσον η κατάθεση σου θα διαβαστεί μην πας,διαφορετικά θα σου έλεγα κι εγώ να πας!!! με το καλό το μπεμπακι σου,12  μέρες έμειναν μόνο!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Λοιπόν κορίτσια σας έχω ένα προσωπικό θέμα και λέω να κάνω γκάλοπ! Είμαι μάρτυρας σ'ένα δικαστήριο παιδοφιλίας 19/10. Ναι είμαι θύμα παιδικής σεξουαλικής παρενόχλησης-κακοποίησης γιατί είναι και η ψυχολογική διάσταση. Εγώ θα γεννήσω 23/10. Θέλω να πάω γιατί το θεωρώ καθήκον και δικαίωση αλλά είναι και ζόρικο. Η οικογένεια μου έχει σκοπό να μη με αφήσουν με τίποτα να πάω. Εσείς θα πηγαίνατε?

Καλημερα! Εγω στην θέση σου θα πηγαινα! Είναι πολύ περίεργη βεβαια η χρονική συγκυρία και ιδιαίτερη η κατάσταση στην οποια βρισκεσαι... Παρόλα αυτά η γνώμη μου ειναι πως σε τέτοια θέματα δε χωρανε συναισθηματισμοι του τύπου "το παιδι μου πανω απο ολα"... Χθες ήσουν εσύ, σημερα είναι ενα αλλο παιδι, αύριο θα είναι το δικο μου/δικό σου κοκ... Ειναι ηθική υποχρέωση και καθηκον μας θεωρώ να μην απουσιάζουμε απο τετοιες ευκαιρίες όταν μας δίνονται... 

Αυτο όμως θα το εκανα εγω, με βάση τα δικα μ πιστεύω και αντοχες μου... Η καθεμια μας είναι διαφορετική και γνωρίζει τα όρια και τις αντοχες της! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Λοιπόν κορίτσια σας έχω ένα προσωπικό θέμα και λέω να κάνω γκάλοπ! Είμαι μάρτυρας σ'ένα δικαστήριο παιδοφιλίας 19/10. Ναι είμαι θύμα παιδικής σεξουαλικής παρενόχλησης-κακοποίησης γιατί είναι και η ψυχολογική διάσταση. Εγώ θα γεννήσω 23/10. Θέλω να πάω γιατί το θεωρώ καθήκον και δικαίωση αλλά είναι και ζόρικο. Η οικογένεια μου έχει σκοπό να μη με αφήσουν με τίποτα να πάω. Εσείς θα πηγαίνατε?

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα ειμαι δικηγορος...Απο την εμπειρια μου θα σε εξαιρεσουν την ημερα του δικαστηριου λογω της καταστασης σου...Και αν θελεις και την γνωμη.μου καλυτερα καθοτι τα συγκεκριμενα δικαστηρια ειναι αρκερα ψυχοφθορα! Οποτε ζητα εξαιρεση την ημερα εκεινη αν δεν το πει απο.μονος του η Προεδρος του Δικαστηριου!

Just now, Κελυ 32 είπε:

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα ειμαι δικηγορος...Απο την εμπειρια μου θα σε εξαιρεσουν την ημερα του δικαστηριου λογω της καταστασης σου...Και αν θελεις και την γνωμη.μου καλυτερα καθοτι τα συγκεκριμενα δικαστηρια ειναι αρκερα ψυχοφθορα! Οποτε ζητα εξαιρεση την ημερα εκεινη αν δεν το πει απο.μονος του η Προεδρος του Δικαστηριου!

Επισης ενα τετοιο Δικαστηριο απαιτει καθαρη και αντικειμενικη σκεψη γιατι μην ξεχναμε και το τεκμηριο αθωοτητας! Θελω να πω οτι ισως η κατασταση της εγκυμοσυνης δεν σου επιτρεπει να σκεφτεις αντικειμενικα!

Επιπλεον σου τονιζω οτι τα εν λογω δικαστηρια διαρκουν αρκετες ωρες και ισως και μερες...Οποτε ειναι ακομα ενας λογος που ισως εξαιρεθεις απο την εδρα λογω επικειμενου τοκετου σου!

πρίν από 5 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα ειμαι δικηγορος...Απο την εμπειρια μου θα σε εξαιρεσουν την ημερα του δικαστηριου λογω της καταστασης σου...Και αν θελεις και την γνωμη.μου καλυτερα καθοτι τα συγκεκριμενα δικαστηρια ειναι αρκερα ψυχοφθορα! Οποτε ζητα εξαιρεση την ημερα εκεινη αν δεν το πει απο.μονος του η Προεδρος του Δικαστηριου!

Επισης ενα τετοιο Δικαστηριο απαιτει καθαρη και αντικειμενικη σκεψη γιατι μην ξεχναμε και το τεκμηριο αθωοτητας! Θελω να πω οτι ισως η κατασταση της εγκυμοσυνης δεν σου επιτρεπει να σκεφτεις αντικειμενικα!

Επιπλεον σου τονιζω οτι τα εν λογω δικαστηρια διαρκουν αρκετες ωρες και ισως και μερες...Οποτε ειναι ακομα ενας λογος που ισως εξαιρεθεις απο την εδρα λογω επικειμενου τοκετου σου!

Ουπς! Σορυ! Τωρα ξαναειδα ειπες εισαι μαρτυρας! Νομιζα ενορκος! Αρα θα πρεπει να πας τοτε για να μην τιμωρηθεις για λιππμαρτυρια..Αλλιως θα πρεπει να στειλεις καποιον δικηγορο να δωσει χαρτι γιατρου λιγω εγκυμοσυνης!!! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Πιστεύω πως ναι θα πήγαινα, σίγουρα όχι μόνη μου θα έπαιρνα τον άντρα μου μαζί μου. Θα πήγαινα γτ ξέρω πως εάν δεν θα το έκανα θα έμενε μέσα μου και δεν θα ένιωθα καλά. Πιστεύω πως είναι μεγάλη μας υποχρέωση να βοηθάμε στην τιμωρία τέτοιον πράξεων. Απλά κορίτσι μου εαν νιώσεις πίεση από όλη αυτή την ατμόσφαιρα που θα επικρατεί να φύγεις. Μην πιέσεις τον εαυτό σου. 

@Maria_ath Καλημέρα κοριτσάκι μου..Τώρα διάβασα τα τελευταία μνμτα! είναι όντως πολύ δύσκολη η απόφαση σου.. αν πιστεύεις ότι θα αντέξεις απο τη συναισθηματική πίεση, πάρε κάποιον δικο σου μαζί και πήγαινε..εγώ προσωπικά, επειδή δεν θα το άντεχε όλο αυτό ο χαρακτήρας μου λόγω της εγκυμοσύνης, θα έστελνα τον δικηγόρο μου... Όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, η κάθε μία είναι διαφορετική και γνωρίζει τα όρια και τις αντοχές της. 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ρε κορίτσια πονάει και πιέζεται πολύ η κοιλιά μου όταν αλλάζω πλευρό η σηκώνομαι από το κρεβάτι αφού ανησυχώ για την μικρή μήπως την πιέζω και πονάει και αυτή... 

Καλημέρα. Κ εμένα ετσι γίνεται ακριβώς . κ νιώθω κ βάρος όταν αλλάζω πλευρά .αλλά δεν νομίζω να κάνουμε κακο στα μωρά γτ νομίζω πονάμε εμείς λόγω του βάρους του μωρού που ασκεί πίεση κάτω.

10 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Η κατάθεση μου υπάρχει και θα διαβαστεί όπως και να έχει! Δεν μπορώ να φύγω στο ενδιάμεσο μόνο με ασθενοφόρο και με διακοπή του δικαστηρίου. Ή θα πάω χαρτί από την αρχή με δικηγόρο ή θα πάω να καταθέσω..

Κ εγώ θα πήγαινα αλλά αν ένιωθα καλά . γτ θυμάμαι ότι έχεις καποια προβλήματα με την εγκυμοσύνη.αν νιώθεις καλά κ ο γιατρός συμφωνεί να βγεις έξω . να πας οπωσδήποτε..αλλά πρώτα η υγεία σου κ το μωρό.δεν θυμάμαι κ πόσο εβδ. Είσαι ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλημέρα.. Τώρα γύρισα από γιατρό.. Η μικρή είναι 3150 έχει πάρει θέση αλλά έχει μια μικρή περιδεση... Ολα αυτα βέβαια δεν μας πειράζουν γτ πάω έτσι κ αλλιώς με καισαρική.. Μου είπε για Δευτέρα ή Τετάρτη το πιο πιθανό είναι Τετάρτη αλλά και την Δευτέρα μου είπε να πάω νηστικη και βλέπουμε.. Τώρα έχω αγχωθεί πολύ.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Τώρα γύρισα από γιατρό.. Η μικρή είναι 3150 έχει πάρει θέση αλλά έχει μια μικρή περιδεση... Ολα αυτα βέβαια δεν μας πειράζουν γτ πάω έτσι κ αλλιώς με καισαρική.. Μου είπε για Δευτέρα ή Τετάρτη το πιο πιθανό είναι Τετάρτη αλλά και την Δευτέρα μου είπε να πάω νηστικη και βλέπουμε.. Τώρα έχω αγχωθεί πολύ.. 

Άντε με το καλό!!! Πήρες σειρά κι εσύ!!! Τέλεια! :)

Βαλίτσα??? Βάλε κ τα τελευταία τη Κυριακή και εισαι έτοιμη! Εγώ σήμερα την έφτιαξα κ έχω ενθουσιαστεί! 

Κάνε κ τις τελευταίες ετοιμασίες για να έρθει το μωρό σπίτι και ξεκούραση! Τελειαααα:grin:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Άντε με το καλό!!! Πήρες σειρά κι εσύ!!! Τέλεια! :)

Βαλίτσα??? Βάλε κ τα τελευταία τη Κυριακή και εισαι έτοιμη! Εγώ σήμερα την έφτιαξα κ έχω ενθουσιαστεί! 

Κάνε κ τις τελευταίες ετοιμασίες για να έρθει το μωρό σπίτι και ξεκούραση! Τελειαααα:grin:

Σχεδον όλα έτοιμα είναι.. Κτ μικρά μου μένουν τελευταία.. Πωωω απίστευτο μου φαίνεται ότι έφτασε ο καιρός.. Εσύ πόσο έχεις ακόμα..? Ρε συ ναι δεν είναι τέλεια διαδικασία να φτιάχνεις την βαλίτσα κ εμένα μου άρεσε τόσο πολύ..!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Τώρα γύρισα από γιατρό.. Η μικρή είναι 3150 έχει πάρει θέση αλλά έχει μια μικρή περιδεση... Ολα αυτα βέβαια δεν μας πειράζουν γτ πάω έτσι κ αλλιώς με καισαρική.. Μου είπε για Δευτέρα ή Τετάρτη το πιο πιθανό είναι Τετάρτη αλλά και την Δευτέρα μου είπε να πάω νηστικη και βλέπουμε.. Τώρα έχω αγχωθεί πολύ.. 

Τελειααααα!!!! Θα παρεις τη μπεμπα αγκαλιτσα!!!! :)

Κλεισε τη βαλιτσουλα μέχρι την Κυριακή και ετοιμασου για το ωραιότερο ραντεβού της ζωής σου!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τελειααααα!!!! Θα παρεις τη μπεμπα αγκαλιτσα!!!! :)

Κλεισε τη βαλιτσουλα μέχρι την Κυριακή και ετοιμασου για το ωραιότερο ραντεβού της ζωής σου!!! :)

Αχχχ ναιιιιι.. Έχω μια τρομερή ανυπομονησία και ένα άγχος απίστευτο... Μαζί θα είμαστε τελικά εε?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...