Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μπαίνω Πέμπτη βράδυ για πρόκληση, αν δεν κάνει κίνηση ο μπέμπης μέχρι τότε!!

Εγώ από υγρά σε όλη την εγκυμοσύνη το ίδιο, λίγα κ καθόλου ενοχλητικα. Εσύ πότε πας γιατρό? Η @bella32 θα μας πει αύριο τα νέα της!

@Alex. Arap εγώ Πητ είχα χθες!!! Χαχαχαχα!! Κ πίστευα ότι θα βγει νωρίτερα.Δεν περισσεύει αλλη υπομονή!!! :-P 

Κατάλαβα η υπομονή εξαντλήθηκε. 

 

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μπαίνω Πέμπτη βράδυ για πρόκληση, αν δεν κάνει κίνηση ο μπέμπης μέχρι τότε!!

Εγώ από υγρά σε όλη την εγκυμοσύνη το ίδιο, λίγα κ καθόλου ενοχλητικα. Εσύ πότε πας γιατρό? Η @bella32 θα μας πει αύριο τα νέα της!

@Alex. Arap εγώ Πητ είχα χθες!!! Χαχαχαχα!! Κ πίστευα ότι θα βγει νωρίτερα.Δεν περισσεύει αλλη υπομονή!!! :-P 

Κατάλαβα η υπομονή εξαντλήθηκε. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Λοιπόν εγώ είχα πόνους άπο κάτω στά ράμματα και έβγαζα από τι θυμάστε υγρά διάφανα μέ πολύ βρώμα, εχθές δέν άντεξα πήγα τό πρωι στο γιατρό στό νοσοκομείο όπου είχα πρήξιμο απο κάτω καί μέ τό που τό άνοιξε βρώμα σέ όλο το ιατρείο είχα πάθει μόλυνση καί μού έδωσε αντιβίωση και ένα σαπούνι νά κάνω πλύσης πραγματικά εχώ φάει μούτζα δέν γίνετε αλλιώς μιά ό πλακούντας και τώρα ή μόλυνση εύχομαι νά τελειώσουν όλα έδω καί από εδώ και πέρα να είμαι καλά γιατί έχω πέσει πολύ ψυχολογικά μέ όλα αυτά. 

@anemoni1989  να σου ζήσει αγάπη μου τό μωράκι σού νά είναι γέρο καί καλότυχο!!!! 

Με έναν πόνο και γερά μωράκια στά κορίτσια πού περιμένουμε!!

Καλημέρα Μαρθα  περαστικά να έχεις. Καταλαβενω ταλαιπωρία θα πέρασουν όλα να σκέφτεσε θετικά! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 48 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσάκι μου νά σού ζήσει ή κούκλα σου νά είναι γερή και τυχερή στή ζωή τής!!! Δέν πειράζει πού έκανες καισαρική το θέμα είναι οτί είσαστε γερές και οί δύο!! 

Ευχαριστω για τις ευχες σου Μαρθα μου. Πω πω τι τραβας και εσύ. Ευτυχως που πήγες έγκαιρα στον γιατρό. Εισαι καλυτερα τωρα? Υπομονη ειναι και οι ορμόνες μας στο φουλ ακόμα και η ψυχολογια μας ανεβοκατεβαινει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας καλημεριζω, γέννησα και εγω χθές μια κουκλίτσα 3080 κιλά. Σπασανε τα νερά μου στις 8 το πρωι ενω προσπαθουσα να αλλαξω πλευρό στο κρεβάτι :-) το υγρο πήγαινε ποτάμι. Προσπαθησαμε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά τελικα κατέληξε σε καισαρική. Δεν ειχα καποια σημαδια τοκετού απο πριν απλα σπασανε τα νερά. Τα κοριτσια που εμειναν πως νιώθουν??

@anemoni1989 να σου ζησει η μπεμπα σου γερή και δυνατή να είναι.

καλημερα κορίτσι μου!! τι ευχάριστα πρωινά νέα!!! ήρθε κι άλλο μωράκι στην παρέα!! να σας ζήσει, να είναι γερή και καλοτυχη! εύχομαι ταχεία ανάρρωση και να επιστρέψετε με το καλό στο σπιτάκι σας!! δλδ έτσι ξαφνικά έσπασαν τα νερά ε ;  δεν εχει σημασια πως γεννησες,παρα μονο πκυ ειστε καλα και οι 2!

ούτε εγώ έχω σημάδια τοκετού, κάτι πολύ μικρά πονακια αλλά φεύγουν γρήγορα και αυτά αραιά κ που! λες να γίνει κάνα τέτοιο σκηνικό κ με μένα;;;

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Λοιπόν εγώ είχα πόνους άπο κάτω στά ράμματα και έβγαζα από τι θυμάστε υγρά διάφανα μέ πολύ βρώμα, εχθές δέν άντεξα πήγα τό πρωι στο γιατρό στό νοσοκομείο όπου είχα πρήξιμο απο κάτω καί μέ τό που τό άνοιξε βρώμα σέ όλο το ιατρείο είχα πάθει μόλυνση καί μού έδωσε αντιβίωση και ένα σαπούνι νά κάνω πλύσης πραγματικά εχώ φάει μούτζα δέν γίνετε αλλιώς μιά ό πλακούντας και τώρα ή μόλυνση εύχομαι νά τελειώσουν όλα έδω καί από εδώ και πέρα να είμαι καλά γιατί έχω πέσει πολύ ψυχολογικά μέ όλα αυτά. 

@anemoni1989  να σου ζήσει αγάπη μου τό μωράκι σού νά είναι γέρο καί καλότυχο!!!! 

Με έναν πόνο και γερά μωράκια στά κορίτσια πού περιμένουμε!!! 

Καλημέρα Μαρθα μου! υπομονή κοπέλα μου.. δίκιο έχεις,  δεν πέρασες και λίγα.. ευτυχώς πηγές και σε είδαν! τώρα με την αγωγή θα συνέλθεις γρήγορα και από δω και πέρα ολαα θα είναι καλά!θα μεγαλώσει και το μπεμπακι και θα είστε έτοιμοι για βόλτες!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας καλημεριζω, γέννησα και εγω χθές μια κουκλίτσα 3080 κιλά. Σπασανε τα νερά μου στις 8 το πρωι ενω προσπαθουσα να αλλαξω πλευρό στο κρεβάτι :-) το υγρο πήγαινε ποτάμι. Προσπαθησαμε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά τελικα κατέληξε σε καισαρική. Δεν ειχα καποια σημαδια τοκετού απο πριν απλα σπασανε τα νερά. Τα κοριτσια που εμειναν πως νιώθουν??

@anemoni1989 να σου ζησει η μπεμπα σου γερή και δυνατή να είναι.

Να σου ζήσει η μπουμπού! Θέλουμε κι άλλες λεπτομέρειες όταν μπορέσεις!

Εγώ ακόμη περιμένω , σήμερα ετοιμάζω και τα τελευταία για το μαιευτήριο!:)

4 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Κατάλαβα η υπομονή εξαντλήθηκε. 

 

Κατάλαβα η υπομονή εξαντλήθηκε. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Καλημέρα Μαρθα  περαστικά να έχεις. Καταλαβενω ταλαιπωρία θα πέρασουν όλα να σκέφτεσε θετικά! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!:)

4 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Λοιπόν εγώ είχα πόνους άπο κάτω στά ράμματα και έβγαζα από τι θυμάστε υγρά διάφανα μέ πολύ βρώμα, εχθές δέν άντεξα πήγα τό πρωι στο γιατρό στό νοσοκομείο όπου είχα πρήξιμο απο κάτω καί μέ τό που τό άνοιξε βρώμα σέ όλο το ιατρείο είχα πάθει μόλυνση καί μού έδωσε αντιβίωση και ένα σαπούνι νά κάνω πλύσης πραγματικά εχώ φάει μούτζα δέν γίνετε αλλιώς μιά ό πλακούντας και τώρα ή μόλυνση εύχομαι νά τελειώσουν όλα έδω καί από εδώ και πέρα να είμαι καλά γιατί έχω πέσει πολύ ψυχολογικά μέ όλα αυτά. 

@anemoni1989  να σου ζήσει αγάπη μου τό μωράκι σού νά είναι γέρο καί καλότυχο!!!! 

Με έναν πόνο και γερά μωράκια στά κορίτσια πού περιμένουμε!!! 

Περαστικά βρε κορίτσι μου! Να περάσει κι αυτό να ηρεμήσεις επιτέλους!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Ασία είπε:

@anemoni1989 να σου ζήσει η κουκλίτσα σου, περιμένουμε νέα σας όποτε μπορέσεις!!

Εγώ κορίτσια θα είμαι η τελευταία, το βλέπω... Δεν περπατάω καθόλου! είμαι 39+3 κ περιμένω... Ο τράχηλος είναι μαλακός κ έχει εξαλειφθεί. τώρα περιμένουμε την διαστολή. Έχει να με δει ο γιατρός από κάτω δύο εβδομάδες οπότε ίσως από τότε να έχω έστω μια μικρή διαστολή.πονάκια κ συσπάσεις έχω αλλά δεν βλέπω εξελίξεις. οι υπόλοιπες που περιμένετε πως είστε? Επίσης τι χαρτιά χρειάζονται στο νοσοκομείο για το μωρό???

 

5 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας καλημεριζω, γέννησα και εγω χθές μια κουκλίτσα 3080 κιλά. Σπασανε τα νερά μου στις 8 το πρωι ενω προσπαθουσα να αλλαξω πλευρό στο κρεβάτι :-) το υγρο πήγαινε ποτάμι. Προσπαθησαμε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά τελικα κατέληξε σε καισαρική. Δεν ειχα καποια σημαδια τοκετού απο πριν απλα σπασανε τα νερά. Τα κοριτσια που εμειναν πως νιώθουν??

@anemoni1989 να σου ζησει η μπεμπα σου γερή και δυνατή να είναι.

Να σου ζήσει η μπεμπα!!!!! Γερή κ κάλοτυχη να είναι

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Λοιπόν εγώ είχα πόνους άπο κάτω στά ράμματα και έβγαζα από τι θυμάστε υγρά διάφανα μέ πολύ βρώμα, εχθές δέν άντεξα πήγα τό πρωι στο γιατρό στό νοσοκομείο όπου είχα πρήξιμο απο κάτω καί μέ τό που τό άνοιξε βρώμα σέ όλο το ιατρείο είχα πάθει μόλυνση καί μού έδωσε αντιβίωση και ένα σαπούνι νά κάνω πλύσης πραγματικά εχώ φάει μούτζα δέν γίνετε αλλιώς μιά ό πλακούντας και τώρα ή μόλυνση εύχομαι νά τελειώσουν όλα έδω καί από εδώ και πέρα να είμαι καλά γιατί έχω πέσει πολύ ψυχολογικά μέ όλα αυτά. 

@anemoni1989  να σου ζήσει αγάπη μου τό μωράκι σού νά είναι γέρο καί καλότυχο!!!! 

Με έναν πόνο και γερά μωράκια στά κορίτσια πού περιμένουμε!!! 

Έλα Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς. Έχεις μια μπεμπουλα όμορφη δίπλά σου!! Θα παρεις την αντιβίωση κ θα περάσει. Κ εγώ σκεφτόμουν σαν εσένα για το μωρό που μου το κρατήσαν .. Αλλά όλα καλά τώρα.. Όποτε μην πεφτεις! Όλες κατι Έχουμε..

Καλημέρα κορίτσια!! @Ασία Εγώ έδωσα ληξ. Πραξη γαμου ,χαρτι που αναφερει το επωνυμο των παιδιων,εκκαθαρ κ των 2 μας για το αφμ .ειχα εξτυπωσει απο το ιντερνετ τα αμκα μας,πιστοποιητικο οικογ. Καταστασης.,ταυτοτητες. Αυτα τα ειχα για το νοσοκομειο κ για το ληξιαρχειο. Μονο για το ληξιαρχειο ,του εκανα εξουσ. Για να δηλωσει κ το ονομα+το χαρτι απο το νοσοκομειο. 

Στεφανο του βαλαμε για ονομα! 

Για το αμκα μετα σε κεπ,με ληξ. Πραξη γεννησης κ ταυτοτητες. 

Κοριτσια καντε το επιδομα παιδιου. Εγω το εκανα. 

Εγω δυσκολευομαι με τον θηλασμο πολυ. Ολη μερα θελει βυζι κ αγκαλια.. Σημερα μου εγινε κ 2 φορες μουσκεμα μεχρι τους ωμους. Δεν ξερω αν του δινω πολυ η λιγο...τωρα εβαλα λευκους ηχους στη τηλ. Κ τον κοιμησα.

Επισης ακουει παρα πολυ. Τον παραμικρο ηχο.αν ειναι δυνατον.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

 

Να σου ζήσει η μπεμπα!!!!! Γερή κ κάλοτυχη να είναι

Έλα Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς. Έχεις μια μπεμπουλα όμορφη δίπλά σου!! Θα παρεις την αντιβίωση κ θα περάσει. Κ εγώ σκεφτόμουν σαν εσένα για το μωρό που μου το κρατήσαν .. Αλλά όλα καλά τώρα.. Όποτε μην πεφτεις! Όλες κατι Έχουμε..

Καλημέρα κορίτσια!! @Ασία Εγώ έδωσα ληξ. Πραξη γαμου ,χαρτι που αναφερει το επωνυμο των παιδιων,εκκαθαρ κ των 2 μας για το αφμ .ειχα εξτυπωσει απο το ιντερνετ τα αμκα μας,πιστοποιητικο οικογ. Καταστασης.,ταυτοτητες. Αυτα τα ειχα για το νοσοκομειο κ για το ληξιαρχειο. Μονο για το ληξιαρχειο ,του εκανα εξουσ. Για να δηλωσει κ το ονομα+το χαρτι απο το νοσοκομειο. 

Στεφανο του βαλαμε για ονομα! 

Για το αμκα μετα σε κεπ,με ληξ. Πραξη γεννησης κ ταυτοτητες. 

Κοριτσια καντε το επιδομα παιδιου. Εγω το εκανα. 

Εγω δυσκολευομαι με τον θηλασμο πολυ. Ολη μερα θελει βυζι κ αγκαλια.. Σημερα μου εγινε κ 2 φορες μουσκεμα μεχρι τους ωμους. Δεν ξερω αν του δινω πολυ η λιγο...τωρα εβαλα λευκους ηχους στη τηλ. Κ τον κοιμησα.

Επισης ακουει παρα πολυ. Τον παραμικρο ηχο.αν ειναι δυνατον.

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Μπορείς να μου πεις λεπτομερείς για το επίδομα παιδιού? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

 

Να σου ζήσει η μπεμπα!!!!! Γερή κ κάλοτυχη να είναι

Έλα Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς. Έχεις μια μπεμπουλα όμορφη δίπλά σου!! Θα παρεις την αντιβίωση κ θα περάσει. Κ εγώ σκεφτόμουν σαν εσένα για το μωρό που μου το κρατήσαν .. Αλλά όλα καλά τώρα.. Όποτε μην πεφτεις! Όλες κατι Έχουμε..

Καλημέρα κορίτσια!! @Ασία Εγώ έδωσα ληξ. Πραξη γαμου ,χαρτι που αναφερει το επωνυμο των παιδιων,εκκαθαρ κ των 2 μας για το αφμ .ειχα εξτυπωσει απο το ιντερνετ τα αμκα μας,πιστοποιητικο οικογ. Καταστασης.,ταυτοτητες. Αυτα τα ειχα για το νοσοκομειο κ για το ληξιαρχειο. Μονο για το ληξιαρχειο ,του εκανα εξουσ. Για να δηλωσει κ το ονομα+το χαρτι απο το νοσοκομειο. 

Στεφανο του βαλαμε για ονομα! 

Για το αμκα μετα σε κεπ,με ληξ. Πραξη γεννησης κ ταυτοτητες. 

Κοριτσια καντε το επιδομα παιδιου. Εγω το εκανα. 

Εγω δυσκολευομαι με τον θηλασμο πολυ. Ολη μερα θελει βυζι κ αγκαλια.. Σημερα μου εγινε κ 2 φορες μουσκεμα μεχρι τους ωμους. Δεν ξερω αν του δινω πολυ η λιγο...τωρα εβαλα λευκους ηχους στη τηλ. Κ τον κοιμησα.

Επισης ακουει παρα πολυ. Τον παραμικρο ηχο.αν ειναι δυνατον.

Για το ληξιαρχείο γιατί θέλει εξουσιοδοτηση? Ο πατέρας του παιδιού  ειναι, είναι απαραίτητη η εξουσιοδότηση? Του άντρα μου του έχω κάνει συγκεκριμένα για το ΙΚΑ μόνο. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Μπορείς να μου πεις λεπτομερείς για το επίδομα παιδιού? 

Ναι Φυσικά! Μπαίνεις στο opeka. gr Για να κάνεις την αίτηση. Με κωδικούς taxisnet  ,Είναι πολύ εύκολο. Απλα Πρεπει να έχεις κ το άμκα του μωρού.μπες κ δες . αν θελεις κατι ρωτά με.

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Για το ληξιαρχείο γιατί θέλει εξουσιοδοτηση? Ο πατέρας του παιδιού  ειναι, είναι απαραίτητη η εξουσιοδότηση? Του άντρα μου του έχω κάνει συγκεκριμένα για το ΙΚΑ μόνο. 

Για το όνομα. Πρεπει να δωσει κ η μαμα τη  συγκαταθεση!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Ναι Φυσικά! Μπαίνεις στο opeka. gr Για να κάνεις την αίτηση. Με κωδικούς taxisnet  ,Είναι πολύ εύκολο. Απλα Πρεπει να έχεις κ το άμκα του μωρού.μπες κ δες . αν θελεις κατι ρωτά με.

Για το όνομα. Πρεπει να δωσει κ η μαμα τη  συγκαταθεση!!

Το επώνυμο τέκνων το αποφασίσαμε πριν το γάμο νόμιζα!!! Και το γράφει κ πάνω στη ληξιαρχική πράξη γάμου...

Θα του κάνω αν προλάβω.. πρώτη φορά το ακούω αυτό, μπερδεύτηκα λιγάκι.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Ναι Φυσικά! Μπαίνεις στο opeka. gr Για να κάνεις την αίτηση. Με κωδικούς taxisnet  ,Είναι πολύ εύκολο. Απλα Πρεπει να έχεις κ το άμκα του μωρού.μπες κ δες . αν θελεις κατι ρωτά με.

Για το όνομα. Πρεπει να δωσει κ η μαμα τη  συγκαταθεση!!

#ada32 το επίδομα που λέμε το Α21 έκανες; Γιατί εμένα μου είπαν πρέπει να περιμένω μέχρι την επόμενη φορολογική δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Αυτό το τεντωμα που λες σε όλη την κοιλιά εγώ νόμιζα ότι ήταν συσπάσεις...και χτες στην εξέταση την ώρα που έγινε βλέπω συσπάσεις 10 !! τέρμα χαμηλά δλδ! νόμιζα οτι έτσι όπως τεντώνει το μωρό θα γίνεται και καμία σύσπαση!!! κγω έχω ακούσει αυτό για τα υγρά! θα ρωτήσω αύριο τον γιατρό ν μ πει!παντως θυμάμαι από κορίτσια που πλέον γέννησαν στην ομάδα μας, έλεγαν ότι έβλεπαν τα υγρά και νόμιζαν ότι είχαν σπάσει νερά! οπότε μαλλον θα είναι αυξημένα!

Όταν γίνεται πολύ σκληρή η κοιλιά σαν πέτρα κ νιώθεις βάρος κ δυσφορία είναι σύσπαση, όσο πιο έντονο το νιώθεις τόσο πιο έντονη είναι η σύσπαση. Εγώ νομίζω πως έχω περισσότερα κολπικά υγρά.άσπρα.Είμαι σίγουρη δηλ ότι δεν είναι τα νερά που σπάνε γιατί δεν έχω ροή, απλά στο εσώρουχο βλέπω συνέχεια υπολευκα η λευκά υγρά.

 

18 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μπαίνω Πέμπτη βράδυ για πρόκληση, αν δεν κάνει κίνηση ο μπέμπης μέχρι τότε!!

Εγώ από υγρά σε όλη την εγκυμοσύνη το ίδιο, λίγα κ καθόλου ενοχλητικα. Εσύ πότε πας γιατρό? Η @bella32 θα μας πει αύριο τα νέα της!

@Alex. Arap εγώ Πητ είχα χθες!!! Χαχαχαχα!! Κ πίστευα ότι θα βγει νωρίτερα.Δεν περισσεύει αλλη υπομονή!!! :-P 

ε σε βλέπω για πρόκληση λοιπόν αύριο. Μια μέρα έμεινε μόνο, δεν πιστεύω πως θα κάνει κίνηση ο μικρός. Εγώ αύριο έχω γιατρό, για να δούμε, θα έχω καθόλου διαστολή.θα πονέσω πάλι με αυτή την κολπική εξέταση πφφ έχεις αποφασίσει να κάνεις επισκληριδιο από την αρχή?

 

11 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας καλημεριζω, γέννησα και εγω χθές μια κουκλίτσα 3080 κιλά. Σπασανε τα νερά μου στις 8 το πρωι ενω προσπαθουσα να αλλαξω πλευρό στο κρεβάτι :-) το υγρο πήγαινε ποτάμι. Προσπαθησαμε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά τελικα κατέληξε σε καισαρική. Δεν ειχα καποια σημαδια τοκετού απο πριν απλα σπασανε τα νερά. Τα κοριτσια που εμειναν πως νιώθουν??

@anemoni1989 να σου ζησει η μπεμπα σου γερή και δυνατή να είναι.

να σου ζήσει το μωράκι!!!!γερό κ δυνατό να είναι, καλή ανάρρωση τώρα, σιγά σιγά θα συνέλθεις κ θα χαρείς την κουκλίτσα σου!!!!!

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 

Να σου ζήσει η μπεμπα!!!!! Γερή κ κάλοτυχη να είναι

Έλα Όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς. Έχεις μια μπεμπουλα όμορφη δίπλά σου!! Θα παρεις την αντιβίωση κ θα περάσει. Κ εγώ σκεφτόμουν σαν εσένα για το μωρό που μου το κρατήσαν .. Αλλά όλα καλά τώρα.. Όποτε μην πεφτεις! Όλες κατι Έχουμε..

Καλημέρα κορίτσια!! @Ασία Εγώ έδωσα ληξ. Πραξη γαμου ,χαρτι που αναφερει το επωνυμο των παιδιων,εκκαθαρ κ των 2 μας για το αφμ .ειχα εξτυπωσει απο το ιντερνετ τα αμκα μας,πιστοποιητικο οικογ. Καταστασης.,ταυτοτητες. Αυτα τα ειχα για το νοσοκομειο κ για το ληξιαρχειο. Μονο για το ληξιαρχειο ,του εκανα εξουσ. Για να δηλωσει κ το ονομα+το χαρτι απο το νοσοκομειο. 

Στεφανο του βαλαμε για ονομα! 

Για το αμκα μετα σε κεπ,με ληξ. Πραξη γεννησης κ ταυτοτητες. 

Κοριτσια καντε το επιδομα παιδιου. Εγω το εκανα. 

Εγω δυσκολευομαι με τον θηλασμο πολυ. Ολη μερα θελει βυζι κ αγκαλια.. Σημερα μου εγινε κ 2 φορες μουσκεμα μεχρι τους ωμους. Δεν ξερω αν του δινω πολυ η λιγο...τωρα εβαλα λευκους ηχους στη τηλ. Κ τον κοιμησα.

Επισης ακουει παρα πολυ. Τον παραμικρο ηχο.αν ειναι δυνατον.

ωραία με κάλυψες για τα χαρτιά!!τι όμορφο όνομα το Στέφανος!!!να σας ζήσει κ να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!θα τον φωνάζετε από τώρα έτσι η μετά την βάφτιση? καλά ο θηλασμός σίγουρα είναι παλούκι, όλες σε κορίτσια ακούω πως δυσκολεύεστε... τι με περιμένει...υπομονή κ όσο μπορούμε όλες θα προσπαθήσουμε, αν δεν τα καταφέρουμε δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ασία είπε:

Όταν γίνεται πολύ σκληρή η κοιλιά σαν πέτρα κ νιώθεις βάρος κ δυσφορία είναι σύσπαση, όσο πιο έντονο το νιώθεις τόσο πιο έντονη είναι η σύσπαση. Εγώ νομίζω πως έχω περισσότερα κολπικά υγρά.άσπρα.Είμαι σίγουρη δηλ ότι δεν είναι τα νερά που σπάνε γιατί δεν έχω ροή, απλά στο εσώρουχο βλέπω συνέχεια υπολευκα η λευκά υγρά.

 

ε σε βλέπω για πρόκληση λοιπόν αύριο. Μια μέρα έμεινε μόνο, δεν πιστεύω πως θα κάνει κίνηση ο μικρός. Εγώ αύριο έχω γιατρό, για να δούμε, θα έχω καθόλου διαστολή.θα πονέσω πάλι με αυτή την κολπική εξέταση πφφ έχεις αποφασίσει να κάνεις επισκληριδιο από την αρχή?

 

να σου ζήσει το μωράκι!!!!γερό κ δυνατό να είναι, καλή ανάρρωση τώρα, σιγά σιγά θα συνέλθεις κ θα χαρείς την κουκλίτσα σου!!!!!

ωραία με κάλυψες για τα χαρτιά!!τι όμορφο όνομα το Στέφανος!!!να σας ζήσει κ να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!θα τον φωνάζετε από τώρα έτσι η μετά την βάφτιση? καλά ο θηλασμός σίγουρα είναι παλούκι, όλες σε κορίτσια ακούω πως δυσκολεύεστε... τι με περιμένει...υπομονή κ όσο μπορούμε όλες θα προσπαθήσουμε, αν δεν τα καταφέρουμε δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

Θα κάνω επισκληριδιο αλλά όχι από την αρχή της διαστολής φαντάζομαι! Δεν έχω συζητήσει τόσες λεπτομέρειες  με  το  γιατρο..

Το εχω πάρει απόφαση πλέον ότι πάμε για πρόκληση! Αύριο βράδυ με το καλό κάνω εισαγωγή.:)

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου! μόλις γύρισα από γιατρο! όλα καλά τα βρήκε,  3300 ο μπέμπης,  με εξέτασε και από κάτω,  εντάξει περίμενα να πονέσω πιο πολύ να πω την αλήθεια! Σάββατο 6 το πρωί μπαίνω για πρόκληση κορίτσια! Εκτός αν με πιάσουν  πόνοι αύριο ή την Παρασκευή!! έχω αγωνία μεγάλη!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Θα κάνω επισκληριδιο αλλά όχι από την αρχή της διαστολής φαντάζομαι! Δεν έχω συζητήσει τόσες λεπτομέρειες  με  το  γιατρο..

Το εχω πάρει απόφαση πλέον ότι πάμε για πρόκληση! Αύριο βράδυ με το καλό κάνω εισαγωγή.:)

 

με το καλό!!!έφτασε επιτέλους ο καιρός!!Δεν θα καταλάβεις τίποτα, μην έχεις κανένα άγχος. σε μερικές ώρες θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...