Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Αύριο δηλαδή γεννάει η @bella32 ? με το καλό κορίτσι μου, σε λίγες ώρες θα κρατάς το θαυματακι σου αγκαλιά!!!!!!Όλα θα πάνε τέλεια, περιμένουμε να μας πεις για την εμπειρία σου.

η @Anastasia05 θα γέννησε σήμερα!! περιμένουμε να μας πει κι εκείνη νέα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Αύριο δηλαδή γεννάει η @bella32 ? με το καλό κορίτσι μου, σε λίγες ώρες θα κρατάς το θαυματακι σου αγκαλιά!!!!!!Όλα θα πάνε τέλεια, περιμένουμε να μας πεις για την εμπειρία σου.

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! αν σου πω ότι με αγχώνει το κλυσμα; χαχαχ! και φυσικά η προκληση που λέγαμε! θα στείλω μόλις μπορέσω!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , bella32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! αν σου πω ότι με αγχώνει το κλυσμα; χαχαχ! και φυσικά η προκληση που λέγαμε! θα στείλω μόλις μπορέσω!!!

κι εγώ το σκεφτόμουν το κλυσμα αλλά σιγά, αυτό θα είναι στην αρχή κ μετά πάει πέρασε, δεν πονάει κιόλας, οπότε μην το σκέφτεσαι. η πρόκληση λογικό να σε αγχώνει. Εγώ σκέφτομαι να πω στον γιατρό να περιμένουμε κ άλλο αν χρειαστεί(κ μετά την Τετάρτη που μου είπε να μπω με πρόκληση δηλ). εφόσον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί να μην περιμένω να γεννηθεί όποτε το ορίσει η φύση κ να διαλέξω εγώ την ώρα? άσε που είναι πιθανό χωρίς διαστολή να καταλήξω σε καισαρική στα καλά καθούμενα. Αύριο θα πάνε όλα τέλεια κ θα γίνει μανούλα επιτέλους!!!!!♡ όταν μπορέσεις στείλε μας!με το καλό θα γίνουν όλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!! @anemoni1989 χαλάλι της δε θα πει τπτ! εύχομαι να γίνετε γρήγορα καλά! @Marimarv μου με το σεισμό όλα καλά; πωπω τι ήταν και αυτο; και διαβάζω ότι έγιναν και μετασεισμοι!

@zina7777 Ευχαριστώ για τη συμβουλη! βοήθησε όντως το κρεμμυδακι! εντάξει δεν πέρασε εντελώς το ματι,  αλλά με ανακουφισε αρκετά!

νομίζω ότι σήμερα δε θα κλείσω μάτι..έχω τρομερή υπερένταση, παρόλο που έκανα κ μπανάκι να χαλαρώσω! 5:30 πρέπει να φύγουμε από το σπίτι! ευτυχώς ο γιατρός μου κανόνισε 2κλινο δωμάτιο, οπότε θα μαι ανετα! δε μπορώ να το συνειδητοποίησω ότι αύριο γενναω κορίτσια μου... μου φαίνεται σαν ψέμα.. έμαθα ότι ήμουν έγκυος σε μια πολύ δύσκολη χρονική στιγμή,  ήταν 2 μέρες πριν τα γενέθλια που θα πρεπε να είχε το μωράκι που έχασα.. και τα συναισθήματα ήταν ανάμεικτα...κ περάσαν 9μηνες από τοτε.. νιώθω τόσο συγκινημένη...

Με το καλο να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. Κ να μην σκέφτεσαι αρνητικά. Να μας γράψεις νεα σου. 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

κι εγώ το σκεφτόμουν το κλυσμα αλλά σιγά, αυτό θα είναι στην αρχή κ μετά πάει πέρασε, δεν πονάει κιόλας, οπότε μην το σκέφτεσαι. η πρόκληση λογικό να σε αγχώνει. Εγώ σκέφτομαι να πω στον γιατρό να περιμένουμε κ άλλο αν χρειαστεί(κ μετά την Τετάρτη που μου είπε να μπω με πρόκληση δηλ). εφόσον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί να μην περιμένω να γεννηθεί όποτε το ορίσει η φύση κ να διαλέξω εγώ την ώρα? άσε που είναι πιθανό χωρίς διαστολή να καταλήξω σε καισαρική στα καλά καθούμενα. Αύριο θα πάνε όλα τέλεια κ θα γίνει μανούλα επιτέλους!!!!!♡ όταν μπορέσεις στείλε μας!με το καλό θα γίνουν όλα!

να σου πω ..δεν έχεις άδικο! εφόσον δεν έχεις θέμα,  εννοείται ότι θα σε παρακολουθεί εντατικά,  μπορείς να περιμένεις να ξεκίνησει μόνος του ι τοκετός! φαντάζεσαι να φαμε τους πόνους και να μην έχουμε διαστολή και τελικά να πάμε καισαρική; τζάμπα οι πόνοι!! εννοειται ότι θα στείλω με την πρώτη ευκαιρία!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , bella32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! αν σου πω ότι με αγχώνει το κλυσμα; χαχαχ! και φυσικά η προκληση που λέγαμε! θα στείλω μόλις μπορέσω!!!

Το κλυσμα δεν είναι τιποτα Τελικά!!περισσοτερο νιώθεις ντροπή !!Εγώ δεν κατάλαβα κατι από πόνο Απλα Είναι άβολο. Κ μετά πας τουαλέτα κατευθείαν!!χαχα τίποτα άλλο.

πρίν από 16 λεπτά , Ασία είπε:

κι εγώ το σκεφτόμουν το κλυσμα αλλά σιγά, αυτό θα είναι στην αρχή κ μετά πάει πέρασε, δεν πονάει κιόλας, οπότε μην το σκέφτεσαι. η πρόκληση λογικό να σε αγχώνει. Εγώ σκέφτομαι να πω στον γιατρό να περιμένουμε κ άλλο αν χρειαστεί(κ μετά την Τετάρτη που μου είπε να μπω με πρόκληση δηλ). εφόσον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί να μην περιμένω να γεννηθεί όποτε το ορίσει η φύση κ να διαλέξω εγώ την ώρα? άσε που είναι πιθανό χωρίς διαστολή να καταλήξω σε καισαρική στα καλά καθούμενα. Αύριο θα πάνε όλα τέλεια κ θα γίνει μανούλα επιτέλους!!!!!♡ όταν μπορέσεις στείλε μας!με το καλό θα γίνουν όλα!

Θα συμφωνήσω μαζί σου να περιμένεις. Εφοσον δεν συντ ρε χει λόγος να μην κάνεις πρόκληση ακόμα. Εμενα ο γιατρός μου είπε να περιμενω μέχρι 40+6 έφοσον δεν είχα κανένα θέμα κ το μωρό ηταν σε φυσιολ. Βαρος. 

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε?? Σας ευχαριστώ ολες για τις ευχες σας!! Να ζήσουν τα καινουρια μωρακια της παρεας και με το καλο τα επομενα!! 

Εμεις κοριτσια μου ανεβασαμε ικτερο και με εχει φαει η αυπνια! Ταιζω αυστηρα σ μιαμιση με 2 ωρες, βγαζω με θηλαστρο και δινω και ξενο για συμπληρωμα.. Εχω πεθάνει αλλά χαλάλι της! Η μικρή ειναι ερωτας! Ηδη είμαστε καλύτερα βεβαια, αλλα παραμενουμε σε επιφυλακη! 

Συγχωρειστε με που δεν μπαίνω συχνά αλλα ειλικρινά δεν προλαβαίνω!!! 

Σας σκέφτομαι ολες!!! 

@Marimarv ολα καλα νε το σεισμό!?? Σας τρόμαξε φανταζομαι 

Να τη χαίρεστε!! Λίγο θα ταλαιπωρηθείς Αλλά θα περάσει. Τελικά πως γέννησες εσύ; φυσιολ?

  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Το κλυσμα δεν είναι τιποτα Τελικά!!περισσοτερο νιώθεις ντροπή !!Εγώ δεν κατάλαβα κατι από πόνο Απλα Είναι άβολο. Κ μετά πας τουαλέτα κατευθείαν!!χαχα τίποτα άλλο.

Θα συμφωνήσω μαζί σου να περιμένεις. Εφοσον δεν συντ ρε χει λόγος να μην κάνεις πρόκληση ακόμα. Εμενα ο γιατρός μου είπε να περιμενω μέχρι 40+6 έφοσον δεν είχα κανένα θέμα κ το μωρό ηταν σε φυσιολ. Βαρος. 

Να τη χαίρεστε!! Λίγο θα ταλαιπωρηθείς Αλλά θα περάσει. Τελικά πως γέννησες εσύ; φυσιολ?

Ναι φυσιολογικα γεννησα!!! Εφαγα και ολους τους πονους κανονικα, αλλα επειδη ειχε κολλήσει η διαστολη και αμα περιμεναμε κι αλλο πηγαινα ντουγρου για καισαρική, εκανα επισκληριδιο, χαλαρωσα και μεσα σε λιγες ωρες γεννησα! Συνολικά ομως ηταν ενας δύσκολος τοκετος που διηρκησε 19 ωρες περίπου!! Χαλαλι της ομως!! Τα αξιζε ολα!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Έχει ξεκινήσει η διαδικασία !! το κλυσμα τελικά δεν είναι τπτ! απλά άβολο! έχουν ξεκινήσει κ τη πρόκληση! για να δούμε πως θα πάει! Δυστυχώς δεν αφήνουν το συζυγο μέσα γτ δεν κάναμε μαθήματα τοκετού..αλλά είναι τόσο καλές οι μαιες! μου βάλανε κ μουσικούλα να ακούω και περιμενωωω 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Έχει ξεκινήσει η διαδικασία !! το κλυσμα τελικά δεν είναι τπτ! απλά άβολο! έχουν ξεκινήσει κ τη πρόκληση! για να δούμε πως θα πάει! Δυστυχώς δεν αφήνουν το συζυγο μέσα γτ δεν κάναμε μαθήματα τοκετού..αλλά είναι τόσο καλές οι μαιες! μου βάλανε κ μουσικούλα να ακούω και περιμενωωω 

Καλημερα!! Αχ τι ωραία, σε λίγο θα εχεις αγκαλιτσα το παιδακι σου!!! Θα κάνεις επισκληριδιο?? Υποθετο ή ορο σ έβαλαν? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ναι φυσιολογικα γεννησα!!! Εφαγα και ολους τους πονους κανονικα, αλλα επειδη ειχε κολλήσει η διαστολη και αμα περιμεναμε κι αλλο πηγαινα ντουγρου για καισαρική, εκανα επισκληριδιο, χαλαρωσα και μεσα σε λιγες ωρες γεννησα! Συνολικά ομως ηταν ενας δύσκολος τοκετος που διηρκησε 19 ωρες περίπου!! Χαλαλι της ομως!! Τα αξιζε ολα!! 

Τελεια!γέννησες όπως ήθελες!!καλα έκανες κ  Σου κάνανε επισκληριδιο. Οντως βοηθάει να χαλαρωσεις.Δεν πειράζει για τις ώρες .τι να κάνουμε,μωρό γεννάμε!!άντε να σας περάσει κ ο ικτερος να ηρεμήσετε

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Το κλυσμα δεν είναι τιποτα Τελικά!!περισσοτερο νιώθεις ντροπή !!Εγώ δεν κατάλαβα κατι από πόνο Απλα Είναι άβολο. Κ μετά πας τουαλέτα κατευθείαν!!χαχα τίποτα άλλο.

Θα συμφωνήσω μαζί σου να περιμένεις. Εφοσον δεν συντ ρε χει λόγος να μην κάνεις πρόκληση ακόμα. Εμενα ο γιατρός μου είπε να περιμενω μέχρι 40+6 έφοσον δεν είχα κανένα θέμα κ το μωρό ηταν σε φυσιολ. Βαρος. 

Να τη χαίρεστε!! Λίγο θα ταλαιπωρηθείς Αλλά θα περάσει. Τελικά πως γέννησες εσύ; φυσιολ?

Καλημέρα!Δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα οπότε θέλω να περιμένω μήπως έρθει σύντομα από μόνο του. μου είπε να περιμένουμε μέχρι 40+3 κ μετά αν δεν έρθει μπαίνω για πρόκληση. Αλλά εγώ πιστεύω δεν θα έρθει ως τότε κ λέω να περιμένω κι άλλο. Δεν έχω καθόλου διαστολή!!!γίνεται μέσα σε μια μέρα να κάνω διαστολή κ να εξελιχθεί καλά ε? πχ αύριο που έχω κ ΠΗΤ να με πιάσουν οι πόνοι κ να ανεβαίνει η διαστολή γρήγορα.

@anemoni1989 ξεκίνησε με διαστολή ή από το μηδέν? που κόλλησε? φυσικά κ χαλάλι της, τέλος καλό όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!Δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα οπότε θέλω να περιμένω μήπως έρθει σύντομα από μόνο του. μου είπε να περιμένουμε μέχρι 40+3 κ μετά αν δεν έρθει μπαίνω για πρόκληση. Αλλά εγώ πιστεύω δεν θα έρθει ως τότε κ λέω να περιμένω κι άλλο. Δεν έχω καθόλου διαστολή!!!γίνεται μέσα σε μια μέρα να κάνω διαστολή κ να εξελιχθεί καλά ε? πχ αύριο που έχω κ ΠΗΤ να με πιάσουν οι πόνοι κ να ανεβαίνει η διαστολή γρήγορα.

Εμένα έτσι έγινε! Δεν είχα ούτε συσπασεις ούτε διαστολή. Κ στην πητ ξεκινησε με διαστολη 2 κ γέννησα την επόμενη μέρα.Οπότε περίμενε


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εμένα έτσι έγινε! Δεν είχα ούτε συσπασεις ούτε διαστολή. Κ στην πητ ξεκινησε με διαστολη 2 κ γέννησα την επόμενη μέρα.Οπότε περίμενε

στην ΠΗΤ είχες διαστολή 2 είπαμε. πόσες μέρες πριν την ΠΗΤ σε είχε δει ο γιατρός τελευταία φορά κ σου είπε πως δεν έχεις καθόλου διαστολή?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ασία είπε:

στην ΠΗΤ είχες διαστολή 2 είπαμε. πόσες μέρες πριν την ΠΗΤ σε είχε δει ο γιατρός τελευταία φορά κ σου είπε πως δεν έχεις καθόλου διαστολή?

39 εβδ είχα πάει για καρδιοτοκογραφο κ με είδαν κ δεν είχα καθόλου συσπάσεις κ διαστολη κ ο τράχηλος ήταν ψηλά μου είχαν πει. Ναι εμένα στην πητ ξεκίνησε ο τοκετός. Με διαστολη 2 Που την κατάλαβα άπο το αίμα που μου ήρθε το πρωί. Στην ουσία ξεκινησα με 2 διαστολη στις 10 το πρωί κ γέννησα την έπομενη μέρα στις 9 το πρωί.απλά πέρασα τους μισους  πονους στο σπίτι. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...