Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

@bella32 μπράβο που με το τράχηλο έφτασες ως εδώ μετράς και εσύ λίγες μέρες πλεον και λογικά θα κάνεις εύκολα διαστολή  @Anastasia05 έχω ΠΗΤ 29/10, εσύ ξεπερασες την ΠΗΤ σου??Εκανα καρδιοτοκογραφο την Δευτέρα 15 του μηνα και εδειχνε συσπάσεις μικρές και ειδε και τον τράχηλο και μου ειπε εξαλοιφεται σιγα σιγά ήταν στο 2. Μάλιστα μου είπε μεσα στη βδομαδα θα γεννήσω αλλα είναι Κυριακή και δεν εχω τιποτα απο συμπτωματα. Έχω την Τρίτη ξανά ραντεβού και θα του πω ότι έπεσε έξω στις προβλέψεις του :-) η μπέμπα θα αποφασισει ποτε θα βγεί.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

άρα μείναμε οι τρεις μας μαζί με @Ασία; εμένα μου είπε για μέσα σε αυτή τη βδομάδα λογικά, κοντά στις 28 ίσως. γτ μετά θα βγει γίγαντας και ίσως με πάει καισαρική γτ είμαι πολύ petit.. ελπίζω να μη χρειαστεί...  έχεις πολλά πονακια; εγώ επίσης νιώθω και τραβήγματα.. ειδικά όταν τεντώνεται από τη μια άκρη στην άλλη νιώθω να μου κόβεται η ανάσα!!

Καλησπερα κοριτσια!!κ εγω τελικα μωρακι οκτωμβριου θα εχω.προσθεστεμε στο πινακακι.κοριτσακι στο ιασω.την τεταρτη θα μπω με καισαρικη!φτασαν οι μερες κ το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο.δεν την ενιωθα κ πολυ για δυο μερες κ τρελαθηκα.ευτυχως απτο μεσημερι εδωσε το παρον.με το καλο σε οσες μεινανε.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Foteinim είπε:

Το πίνει εσένα? Εμένα δεν το θέλει καθόλου αύριο θα πάρουμε άλλο γάλα γιατί αυτό προκαλεί στη μικρή διάρροια 

Το frisolac το έπινε καλυτερα απο αυτο π πινει τωρα αλλα μ ειπε η παιδίατρος σε λιγες μερες θα το συνηθίσει... σας εκανε αλλεργία ή απλα διάρροια;;;

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Δυσκολεύεται νά μου κάνει κακά τώρα ή παιδίατρος μού έχει δώσει δυό δείγματα να δοκιμάσω αλλά είδη μέ τό πρώτο δέν βλέπω φώς αύριο θά πάω στό δεύτερο γάλα κάι κάτι μού λέει ότι στό τέλος θά πάρω τό ειδικό γάλα που από τί έχω ακούσει δεν τους αρέσει πολύ στά μωράκια μάς!!! 

Ποια έχετε δοκιμάσει;;;  


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenaki5186 είπε:

@bella32 μπράβο που με το τράχηλο έφτασες ως εδώ μετράς και εσύ λίγες μέρες πλεον και λογικά θα κάνεις εύκολα διαστολή  @Anastasia05 έχω ΠΗΤ 29/10, εσύ ξεπερασες την ΠΗΤ σου??Εκανα καρδιοτοκογραφο την Δευτέρα 15 του μηνα και εδειχνε συσπάσεις μικρές και ειδε και τον τράχηλο και μου ειπε εξαλοιφεται σιγα σιγά ήταν στο 2. Μάλιστα μου είπε μεσα στη βδομαδα θα γεννήσω αλλα είναι Κυριακή και δεν εχω τιποτα απο συμπτωματα. Έχω την Τρίτη ξανά ραντεβού και θα του πω ότι έπεσε έξω στις προβλέψεις του :-) η μπέμπα θα αποφασισει ποτε θα βγεί.

Εμένα η ΠΗΤ είναι αύριο!!! Ελπίζω να μας προλάβει ο μπέμπης και να μη κάνουμε πρόκληση!:) οπότε κι εσείς βλέποντας και κάνοντας!! Αν περάσεις ΠΗΤ, πόσο θα σε αφήσει??

1 ώρα πρίν, Joanna86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!κ εγω τελικα μωρακι οκτωμβριου θα εχω.προσθεστεμε στο πινακακι.κοριτσακι στο ιασω.την τεταρτη θα μπω με καισαρικη!φτασαν οι μερες κ το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο.δεν την ενιωθα κ πολυ για δυο μερες κ τρελαθηκα.ευτυχως απτο μεσημερι εδωσε το παρον.με το καλο σε οσες μεινανε.

Με το καλό κορίτσι!! Δεν έχουν πολύ χώρο να γυρνάνε τώρα πια, αρκεί που την ένιωσες έστω κ λίγο!! Κ εννοείται αν ανησυχούμε για την κινητικότητα , ενημερώνουμε γιατρό!

Πότε έχεις ΠΗΤ? Γιατί καισαρική, αν φυσικά θες να μας πεις!

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

40Nightwish    27/9    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     2550γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

26stella92        03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2850γρ.

34Μαρθα Κ         8/10    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!   3240γρ.

36Alekk              11/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3680γρ.

34Μαρία1430   12/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3860γρ.

32ada32             13/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3410γρ. 

28Marimarv       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    3200γρ.

36Maria_ath       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2750γρ.

 

32irinikavala        6/10   κοριτσάκι  1ο  κλ.Καβάλα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o Αλεξάνδρας

Joanna86           24/10   κοριτσάκι         Ιασώ

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32            4/11    αγοράκι       1ο  Αρεταίειο


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Μάντη είπε:

Το frisolac το έπινε καλυτερα απο αυτο π πινει τωρα αλλα μ ειπε η παιδίατρος σε λιγες μερες θα το συνηθίσει... σας εκανε αλλεργία ή απλα διάρροια;;;

Ποια έχετε δοκιμάσει;;;  

Τώρα μας είχε δώσει τό frisolac τό πίνει πολύ ευχάριστα αλλά άπο κακά τίποτα κάτι κοτσάνια μικρά πέτρες τώρα που την πήρα τηλέφωνο μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος νά τό ταλαιπωρεί άλλο τό παιδί οπότε θα κάνω mix frisolac πού δίνω +frisolac comfort και εύχομαι να δώ αποτελέσματα γιατί πραγματικά το λυπάμαι το μωράκι μου. 

@linaa  μού είχε δώσει και μένα δείγμα sanilac αλλά μού είπε νά μήν τό δώσω καί να της δώσω αυτό πού είπα ποιο πάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εμένα η ΠΗΤ είναι αύριο!!! Ελπίζω να μας προλάβει ο μπέμπης και να μη κάνουμε πρόκληση!:) οπότε κι εσείς βλέποντας και κάνοντας!! Αν περάσεις ΠΗΤ, πόσο θα σε αφήσει??

Με το καλό κορίτσι!! Δεν έχουν πολύ χώρο να γυρνάνε τώρα πια, αρκεί που την ένιωσες έστω κ λίγο!! Κ εννοείται αν ανησυχούμε για την κινητικότητα , ενημερώνουμε γιατρό!

Πότε έχεις ΠΗΤ? Γιατί καισαρική, αν φυσικά θες να μας πεις!

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

40Nightwish    27/9    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!     2550γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

26stella92        03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2850γρ.

34Μαρθα Κ         8/10    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!   3240γρ.

36Alekk              11/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3680γρ.

34Μαρία1430   12/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3860γρ.

32ada32             13/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!      3410γρ. 

28Marimarv       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    3200γρ.

36Maria_ath       16/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2750γρ.

 

32irinikavala        6/10   κοριτσάκι  1ο  κλ.Καβάλα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o Αλεξάνδρας

Joanna86           24/10   κοριτσάκι         Ιασώ

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32            4/11    αγοράκι       1ο  Αρεταίειο

ΠΗΤ εχω 6/11 καισαρικη λογω γηρανσης πλακουντα.εχω κ διαβητη ινσουλινοεξαρτωμενο.αν κ μονο με διαβητη θα πηγαιναμε φυσιολογικα αλλα μας την εσκασε ο πλακουντας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Joanna86 είπε:

ΠΗΤ εχω 6/11 καισαρικη λογω γηρανσης πλακουντα.εχω κ διαβητη ινσουλινοεξαρτωμενο.αν κ μονο με διαβητη θα πηγαιναμε φυσιολογικα αλλα μας την εσκασε ο πλακουντας.

Οπότε η επόμενη,βάσει προγράμματος, είσαι εσύ!!

Συμβαίνουν δυστυχώς αυτά, σημασία εχει να βγούνε υγιή τα μωράκια μας! Τετάρτη μπαίνεις?? Τι ώρα περίπου?

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα @Ασία μου!! ούτε ο γιατρός μου δεν το πίστευε που φτάσαμε ως εδώ! μου έκοψε πριν 3 μέρες όλα τα φάρμακα και σηκώθηκα από το κρεββάτι.  πλέον περπατάω και χτες το βράδυ ένιωσα πονακια περιόδου, τα οποία μου είπε ότι είναι οι συσπάσεις, απλώς πρέπει να είναι περιοδικές.  το θετικό είναι ότι άρχισα να νιώθω όντως τα πονακια . εσυ έχεις συσπάσεις;

στην φάση που είμαστε θέλουμε πολλούς έντονους πόνους περιόδου κ αρκετές συσπάσεις. Εγώ έχω συσπάσεις συχνά κ που κ που πονάκια χαμηλά αλλά δεν βλέπω να γίνεται δουλειά. θα ήθελα να ήταν όλα πιο έντονα ώστε να προετοιμάζομαι για τον τοκετό καλύτερα.

 

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Όχι δε γέννησα ακόμη!!! Περιμένω μέχρι Πέμπτη!αλλιώς μπαίνω για πρόκληση. Έχω πονακια, ενοχλήσεις αλλά μάλλον έχει βολεύει το πουλάκι μου!

Οι τελευταίες μέρες δε παλεύονται, η υπομονή εξαντλείται!! 

Με το καλό όσες μείναμε κορίτσια, να συζητάμε κ εμείς για γάλατα και πανες!!!:x

άντε, με το καλό, θα σε περιμένει κ δύο μέρες δηλαδή κ μετά πρόκληση. εμένα είπε θα με περιμένει 4 μέρες.εύχομαι να την προλάβεις την πρόκληση κ να έρθει από μόνο του όταν είναι η ώρα του.

 

6 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ναι και εμένα μου το είπαν αλλά ρε συ οι μαίες το έκαναν με άτσαλο τρόπο εγώ το έκανα μαλακα και μου λένε έτσι όπως το κάνεις πιο πολύ την την κάνεις να κοιμηθεί πάρα να ξυπνήσει εγώ όμως δεν μπορώ να το κάνω έτσι δυνατά όπως αυτές την λυπάμαι.. 

Πόσο άτσαλα μπορεί να την χαϊδεύουν αυτές? να το κάνεις γιατί μπορεί να είναι ο μόνος τρόπος να μην κοιμάται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Οπότε η επόμενη,βάσει προγράμματος, είσαι εσύ!!

Συμβαίνουν δυστυχώς αυτά, σημασία εχει να βγούνε υγιή τα μωράκια μας! Τετάρτη μπαίνεις?? Τι ώρα περίπου?

 

Ναι πανω απολα σημασια εχει να εχουμε ολες μας γερα μωρακια κ εμεις καλη αναρρωση!δεν ξερω ακομη τι ωρα ακριβως.νωρις το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ασία είπε:

στην φάση που είμαστε θέλουμε πολλούς έντονους πόνους περιόδου κ αρκετές συσπάσεις. Εγώ έχω συσπάσεις συχνά κ που κ που πονάκια χαμηλά αλλά δεν βλέπω να γίνεται δουλειά. θα ήθελα να ήταν όλα πιο έντονα ώστε να προετοιμάζομαι για τον τοκετό καλύτερα.

 

άντε, με το καλό, θα σε περιμένει κ δύο μέρες δηλαδή κ μετά πρόκληση. εμένα είπε θα με περιμένει 4 μέρες.εύχομαι να την προλάβεις την πρόκληση κ να έρθει από μόνο του όταν είναι η ώρα του.

 

Πόσο άτσαλα μπορεί να την χαϊδεύουν αυτές? να το κάνεις γιατί μπορεί να είναι ο μόνος τρόπος να μην κοιμάται.

4 μέρες θα με περιμένει, γιατί αν κάνω πρόκληση θα μπω 25 πολύ αργά ...οπότε ότι γίνει θα γίνει στις 26! Δε μπορούμε να με αφήσει παραπάνω..

Νομίζω κι εγώ πως είναι αρκετές μέρες. Θέλω πολύ να γίνει φυσικά, αλλά δε θα το τραβήξω κι άλλο, δεν αντέχω κιόλας!!!

πρίν από 1 λεπτό , Joanna86 είπε:

Ναι πανω απολα σημασια εχει να εχουμε ολες μας γερα μωρακια κ εμεις καλη αναρρωση!δεν ξερω ακομη τι ωρα ακριβως.νωρις το πρωι.

Όλα καλά θα πανε κι εμείς θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου! Να κάνεις όμορφες σκέψεις  για να μην αγχώνεσαι πολύ!

Εγώ πάντως οσο πλησιάζουν οι μέρες ενθουσιάζομαι κ ανυπομονώ όλο και πιο πολύ!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

στην φάση που είμαστε θέλουμε πολλούς έντονους πόνους περιόδου κ αρκετές συσπάσεις. Εγώ έχω συσπάσεις συχνά κ που κ που πονάκια χαμηλά αλλά δεν βλέπω να γίνεται δουλειά. θα ήθελα να ήταν όλα πιο έντονα ώστε να προετοιμάζομαι για τον τοκετό καλύτερα.

 

άντε, με το καλό, θα σε περιμένει κ δύο μέρες δηλαδή κ μετά πρόκληση. εμένα είπε θα με περιμένει 4 μέρες.εύχομαι να την προλάβεις την πρόκληση κ να έρθει από μόνο του όταν είναι η ώρα του.

 

Πόσο άτσαλα μπορεί να την χαϊδεύουν αυτές? να το κάνεις γιατί μπορεί να είναι ο μόνος τρόπος να μην κοιμάται.

Λάθος έκφραση ξέρεις αυτές είχαν πολύ αέρα το κάναν πολύ άνετα εγώ μου είπαν πως έτσι όπως το κάνω την κάνω να κοιμάται πιο γρήγορα 

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2018 at 8:37 ΜΜ, Marimarv είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. Είναι δύσκολη τελικά η καισαρική.. Εύκολο πριν γεννησεις αλλά μετά εγώ τουλάχιστον δυσκολεύτηκα πολύ αν κ την πρώτη μέρα ήμουν καλά μετά τα είδα όλα.. 

Αλλες κοπελες πονανε αρκετα για μερες μετα και αλλες λιγοτερο. Εγω επειδη ταλαιπωρηθηκα πολυ στην πρωτη γεννα με καισαρικη, αυτη τη φορα εκανα φυσιολογικο τοκετο και πραγματικα δε συγκρινεται, η αναρρωση ηταν παιχνιδακι.

Το μωρο μου πινει frisolac αλλα κανει κακα σαν να θηλαζει, ισως γιατι το βαζω και στο στηθος καθε φορα αν και δεν εχω σχεδον καθολου γαλα. Δυστυχως με το θηλασμο δεν τα πηγαμε καλα αν και το προσπαθησα και το προσπαθω. 

 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2018 at 7:35 ΠΜ, anemoni1989 είπε:

Γενικά είμαι της αποψης οτι ολα ειναι στο μυαλό... Φυσικά ποναμε, αλλα αντεχεται ο πόνος... Επιπλέον πιστεύω πως η επισκληριδιος ως επί το πλείστον καθυστερει τον τοκετο και μπορεί να οδηγήσει σε καισαρική.. Βεβαια αν σφαδαζω σ πονο, είναι το τελευταίο που θα σκεφτώ!! Ειδωμεν!! Αύριο βράδυ θα σας πω εντυπώσεις!! 

Ενω γενικα νομιζω οτι αντεχω τον πονο στον τοκετο σε καποια φαση ειπα " Θελω επισκληριδιο τωρα" και μου εχει μεινει απορια πως γεννανε χωρις επισκληριδιο. 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μού καλημέρα!! Είδα πού λέτε για πόνους άν θυμάστε εγώ τούς πέρασε στο σπίτι μού λοιπόν παρασκευή άρχισαν τά έντονα δυνατά πονακια αλλά το άντεχα όπως κάι τό Σάββατο τήν Κυριακή πού έπιασαν οί δυνατοί πόνοι δέν μπορούσα να αντέξω έβγαζα από κατω υγρά μαζί μέ βλενη και αίμα και την δευτέρα γέννησα όσο προχωράει ή διαστολή ό πόνος Ρεν αντέχετε. Μέ τό καλό κορίτσια νου γερά μωράκια να κρατήσετε αγκαλίτσα!!! Οποία γέννηση φυσιολογικά άν περάσει τούς πόνους δέν αξίζει νά κάνει επισκληριδιο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μού καλημέρα!! Είδα πού λέτε για πόνους άν θυμάστε εγώ τούς πέρασε στο σπίτι μού λοιπόν παρασκευή άρχισαν τά έντονα δυνατά πονακια αλλά το άντεχα όπως κάι τό Σάββατο τήν Κυριακή πού έπιασαν οί δυνατοί πόνοι δέν μπορούσα να αντέξω έβγαζα από κατω υγρά μαζί μέ βλενη και αίμα και την δευτέρα γέννησα όσο προχωράει ή διαστολή ό πόνος Ρεν αντέχετε. Μέ τό καλό κορίτσια νου γερά μωράκια να κρατήσετε αγκαλίτσα!!! Οποία γέννηση φυσιολογικά άν περάσει τούς πόνους δέν αξίζει νά κάνει επισκληριδιο. 

πωπω ρε κορίτσι μου ..πως δε το θυμάμαι.. από χτες εσένα σκέφτομαι, αλήθεια! έχουν ξεκινήσει τα πονακια και φοβάμαι.. λέω να πάρω τηλ στο γιατρο να με δει αλλά ξέρω ότι είναι τόσο μικρά και απαλα ακομη που θα μ πει να περιμένω σίγουρα! πως το άντεξες όλο αυτό στο σπίτι;; Καλημέρα είπα; δεν ειπα!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...