Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια μου φεύγω νοσοκομείο για καρδιοτοκογραφημα..έχω πονακια και μικρές συσπάσεις κ το μωρό δε το νιώθω τόσο κινητικό και φοβήθηκα πολυ..έχει τρομερή κίνηση στο δρόμο..ουφ!! αναπνοές για ψυχραιμία!

Ψυχραιμία! Μην αγχώνεσαι, θα πας εκεί να σου πουν τι γίνεται! Περιμένουμε να μας πεις κ εμας όταν με το καλό ηρεμήσεις!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 36 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια μου φεύγω νοσοκομείο για καρδιοτοκογραφημα..έχω πονακια και μικρές συσπάσεις κ το μωρό δε το νιώθω τόσο κινητικό και φοβήθηκα πολυ..έχει τρομερή κίνηση στο δρόμο..ουφ!! αναπνοές για ψυχραιμία!

Μην αγχώνεσαι, θα κοιμάται η θα βολεύτηκε σε καμιά γωνιά το μπεμπακι :-). Περιμένουμε νέα σου μόλις μπορέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε κορίτσια??? Έχουμε κανένα καινούργιο μωράκι???:)

Εγώ σταθερά πονάκια, χωρίς ιδιαίτερη ένταση όμως, οπότε έχω ακόμη!

Πλησιάζει η ώρα μου κι έχω αγωνία! Οι καινούργιες μαμάδες καμία συμβουλή για το μαιευτήριο και τις πρώτες μέρες?? :) 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ψυχραιμία! Μην αγχώνεσαι, θα πας εκεί να σου πουν τι γίνεται! Περιμένουμε να μας πεις κ εμας όταν με το καλό ηρεμήσεις!

@Elenaki5186 κορίτσια μου γύρισα..καλά πήγε η εξέταση,  σε κάποια φάση τον πήρε ο ύπνος τον μπεμοη και δεν κουνιόταν καθόλου.εκει τρομαξα γτ επικράτησε ησυχία στο μηχάνημα και λέω κάτι έπαθε! μετά ήρθε η γιατρος και πάτησε ένα κουμπί  σαν να έκανε ηλετροσοκ στη κοιλιά για να ξυπνήσει το μωρό! μετά φυσικά κλωτσουσε δυνατά, έδωσε το παρόν.  ευτυχώς.. Ο πλακούντας καλός μου είπαν,  όπως και το αμνιακό. μου είπαν ότι δε συντρέχει λόγος ανησυχίας και δε χρειάζεται εισαγωγή, εκτός αν νιώθω τρομερή ανασφάλεια μπορούν να με κρατήσουν.  προτίμησα να  γυρίσω σπίτι.  και αν νιώσω δυσφορία αύριο να ξαναπάω.. την Τετάρτη θα με δει και ο δικός μου, κ μου μίλησε ήδη για πρόκληση το πολυ μέχρι τέλη εβδομάδας,  δε θέλει να περιμένει παραπάνω  λόγω του ιστορικού μου..

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , bella32 είπε:

@Elenaki5186 κορίτσια μου γύρισα..καλά πήγε η εξέταση,  σε κάποια φάση τον πήρε ο ύπνος τον μπεμοη και δεν κουνιόταν καθόλου.εκει τρομαξα γτ επικράτησε ησυχία στο μηχάνημα και λέω κάτι έπαθε! μετά ήρθε η γιατρος και πάτησε ένα κουμπί  σαν να έκανε ηλετροσοκ στη κοιλιά για να ξυπνήσει το μωρό! μετά φυσικά κλωτσουσε δυνατά, έδωσε το παρόν.  ευτυχώς.. Ο πλακούντας καλός μου είπαν,  όπως και το αμνιακό. μου είπαν ότι δε συντρέχει λόγος ανησυχίας και δε χρειάζεται εισαγωγή, εκτός αν νιώθω τρομερή ανασφάλεια μπορούν να με κρατήσουν.  προτίμησα να  γυρίσω σπίτι.  και αν νιώσω δυσφορία αύριο να ξαναπάω.. την Τετάρτη θα με δει και ο δικός μου, κ μου μίλησε ήδη για πρόκληση το πολυ μέχρι τέλη εβδομάδας,  δε θέλει να περιμένει παραπάνω  λόγω του ιστορικού μου..

Ωραία!! Καλά έκανες και πηγές για να σου φύγει το άγχος και να μην σκέφτεσαι αρνητικά μέχρι την Τετάρτη που θα σε δει ο γιατρός σου. Καλυτερα σπίτι ναι εφόσον δεν εχεις έντονα συμπτωματα τοκετού, θα είσαι πιο άνετα. Άντε μεχρι το τέλος της βδομάδας θα πάρεις το μπεμπακι σου αγκαλιας. Ο τράχηλος σου σε ποιο σημείο είναι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Ωραία!! Καλά έκανες και πηγές για να σου φύγει το άγχος και να μην σκέφτεσαι αρνητικά μέχρι την Τετάρτη που θα σε δει ο γιατρός σου. Καλυτερα σπίτι ναι εφόσον δεν εχεις έντονα συμπτωματα τοκετού, θα είσαι πιο άνετα. Άντε μεχρι το τέλος της βδομάδας θα πάρεις το μπεμπακι σου αγκαλιας. Ο τράχηλος σου σε ποιο σημείο είναι??

ναι καλύτερα σπίτι,  γτ ούτε συσπάσεις είχα..δε νομίζω να μου μέτρησαν τράχηλο.  βασικά έκαναν διάφορες μετρήσεις στον υπέρηχο αλλά δεν ηταν και πολύ ομιλητικοι στο να μου λένε τι μετράνε..δλδ σκέψου ρώτησα τι ωρίμανση έχει ο πλακούντας και μου είπαν τι σημασία έχει; Αφού σου λέω ειναι καλός και τρέφει το μωρό τέλος..το μόνο π μου είπαν ότι ναι μεν είναι με το κεφάλι κάτω,αλλά είναι ψηλά ακόμη.. οπότε για τον τράχηλο θα μάθω την Τετάρτη! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , bella32 είπε:

ναι καλύτερα σπίτι,  γτ ούτε συσπάσεις είχα..δε νομίζω να μου μέτρησαν τράχηλο.  βασικά έκαναν διάφορες μετρήσεις στον υπέρηχο αλλά δεν ηταν και πολύ ομιλητικοι στο να μου λένε τι μετράνε..δλδ σκέψου ρώτησα τι ωρίμανση έχει ο πλακούντας και μου είπαν τι σημασία έχει; Αφού σου λέω ειναι καλός και τρέφει το μωρό τέλος..το μόνο π μου είπαν ότι ναι μεν είναι με το κεφάλι κάτω,αλλά είναι ψηλά ακόμη.. οπότε για τον τράχηλο θα μάθω την Τετάρτη! 

Αυτό εχει σημασία, ότι είναι ολα καλά. Για λεπτομερειες θα μιλήσεις με τον γιατρό σου. Υπομονή είναι κοντά η Τέταρτη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , bella32 είπε:

ναι καλύτερα σπίτι,  γτ ούτε συσπάσεις είχα..δε νομίζω να μου μέτρησαν τράχηλο.  βασικά έκαναν διάφορες μετρήσεις στον υπέρηχο αλλά δεν ηταν και πολύ ομιλητικοι στο να μου λένε τι μετράνε..δλδ σκέψου ρώτησα τι ωρίμανση έχει ο πλακούντας και μου είπαν τι σημασία έχει; Αφού σου λέω ειναι καλός και τρέφει το μωρό τέλος..το μόνο π μου είπαν ότι ναι μεν είναι με το κεφάλι κάτω,αλλά είναι ψηλά ακόμη.. οπότε για τον τράχηλο θα μάθω την Τετάρτη! 

Καλύτερα σπίτι εννοειται! Σου μίλησαν έτσι για να σταματήσεις να ανησυχείς !:) Κ μένα έτσι ακριβώς ήταν Σάββατο που έκανα τελευταία εξέταση, έτοιμος αλλά ψηλά!

Ηρεμήσες τώρα και θα μπορέσεις να ξεκουραστείς! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλημέρα!! Εγω γεννησα Σάββατο ξημερώματα μια κούκλα 2980γρ!!! Περισσότερες λεπτομέρειες όταν γυρίσω σπίτι!!! 

Εσείς όλα καλά??? Γεννησαμε ολες??? 

Σας φιλω!!! 

Να Σου ζήσει η μπεμπα !!!! Περιμένουμε νέα σου !!

Καλησπερα κοριτσια!!εμεις παλευουμε με  τον θηλασμο..του δινω κ ξενο κ εχουν πεσει ολη πανω μου να με φανε.. Του δινω ενα μπουκαλι το βραδυ για να κοιμηθει καλα.. Γτ δεν ξερω αν χορταινει με το δικο μου..κ κουραση αρκετη... Ελπιζω να τα πατε καλα με τα μπεμπακια σας. Κ οσες περιμενετε νσ γεννησετε , να εχετε εναν ευκολο τοκετο!!

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλημέρα!! Εγω γεννησα Σάββατο ξημερώματα μια κούκλα 2980γρ!!! Περισσότερες λεπτομέρειες όταν γυρίσω σπίτι!!! 

Εσείς όλα καλά??? Γεννησαμε ολες??? 

Σας φιλω!!!

Μπράβο ανεμώνη να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!! Περιμενουμε νέα σου γιατι μας κράταγες σε αγωνια! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! 

@anemoni1989 να σου ζησει η Σαββατογεννημενη μπουμπουκα σου! Να ειναι παντα ευτυχισμενη και γερη!

@ada32 α δε θα σκασεις με ο,τι λεει ο καθενας! Κι εγω στον μεγαλο μ τις πρωτες μερες το βραδυ θηλαζα και μετα εδινα ξενο αν δε χορταινε για να κοιμηθω κι εγω. Εξαλλου αν δε ξεκουραζεται η μανα γαλα δεν εχει. Και σε αυτον δινω ξενο αλλα πολυ λιγο (πανω κατω 30 ml μια φορα την ημερα) οταν εχουμε ξεμεινει απο μεμε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

@anemoni1989 να σου ζησει η Σαββατογεννημενη μπουμπουκα σου! Να ειναι παντα ευτυχισμενη και γερη!

@ada32 α δε θα σκασεις με ο,τι λεει ο καθενας! Κι εγω στον μεγαλο μ τις πρωτες μερες το βραδυ θηλαζα και μετα εδινα ξενο αν δε χορταινε για να κοιμηθω κι εγω. Εξαλλου αν δε ξεκουραζεται η μανα γαλα δεν εχει. Και σε αυτον δινω ξενο αλλα πολυ λιγο (πανω κατω 30 ml μια φορα την ημερα) οταν εχουμε ξεμεινει απο μεμε! 

Αυτο ακριβώς! Δίνω το βράδυ στις 11 κ μετά ξυπναει 5!! Εμείς έχουμε Θέμα με τ α κακά. Ζορίζεται πολύ ο καημενος  κ κάνει μονο 2 φορες την μέρα.. Είναι καλά;

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κανα δυο μεινατε ακομα απο ότι κατάλαβα για να αποδεχτείτε τα μωρα σας...

Με το καλο ολες, θα νιωσετε εναν ερωτα τρελο και διαφορετικο!!!

Αχχχ τι μου έχει κάνει ο μπεμπης!

Εμείς πρέπει να είμαστε πολύ καλύτερα με το θέμα ικτερος. Έχει καλύτερο χρώμα και απο χθες αρχισε να ξυπνάει μονος του σχεδόν για όλα τα γεύματα. Μου δάνεισαν και μια ζυγαριά και πρέπει να πηρε γυρω στα 300γρ μεσα σε 5-6 μέρες. Δεν το λεω με ακρίβεια λογω ρουχων, διαφορετικης ζυγαριάς και ηταν φαγωμένος. Αρα το μπούκωμα που του κανω αποδίδει.

Οσον αφορα τα κακα εμενα κάνει σχεδόν καθε δεύτερο γεύμα.

Τα υπόλοιπα μωράκια πως είναι;

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Αυτο ακριβώς! Δίνω το βράδυ στις 11 κ μετά ξυπναει 5!! Εμείς έχουμε Θέμα με τ α κακά. Ζορίζεται πολύ ο καημενος  κ κάνει μονο 2 φορες την μέρα.. Είναι καλά;

Στην ουσια ο μικρος παιρνει κυριως γαλα μαμας. Τα μωρα που θηλαζουν μπορει να κανουν πιο αραια κακα. Ο γιατρος μου εχει πει ανησυχουμε οταν κανει πανω απο πεντε μερες να λερωσει πανα, οποτε για δυο φορες την ημερα εισαι μια χαρα. Μην ανησυχεις καθολου, φυσιολογικοτατο το εντερακι του μπεμπακου σου!

ΥΓ ψαξε στο google ρεφλεξολογια για μωρα. Προκειται για μασαζακι στις πατουσιτσες που τα ανακουφιζει στην κοιλιτσα. Επισης δες για ενα μασαζακι στην κοιλιτσα που τα κανει να κανουν κακα πιο ευκολα. Μολις εχω λιγο χρονο θα ψαξω για σχετικο λινκ να σου στειλω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Αυτο ακριβώς! Δίνω το βράδυ στις 11 κ μετά ξυπναει 5!! Εμείς έχουμε Θέμα με τ α κακά. Ζορίζεται πολύ ο καημενος  κ κάνει μονο 2 φορες την μέρα.. Είναι καλά;

Καλησπέρα κορίτσι μου και εγώ το ίδιο θέμα έχω θηλάζω αλλά δεν ξέρω εάν η μικρή μου χορταίνει χθες ας πούμε την είχα στ στήθος πόση ώρα και όταν την έβγαζα έψαχνε πάλι να φάει μας πήγε κοντά 3 ώρες όλο αυτό.. Σπίτι δεν είχα αγοράσει ακόμα κάποιο συμπλήρωμα γτ αύριο περιμένω την παιδίατρο στ σπίτι για να την ρωτούσα κ για το γάλα.. Το αποτέλεσμα η μικρούλα μου να μην έχει φάει καλά να μην κοιμάται και έστειλα άρον άρον τον άντρα μου στ νοσοκομείο που γεννησα να ρωτήσει τι της έδιναν κάποιες μέρες εκεί της έδωσα 30μλ και κοιμήθηκε.. Και εγώ μόνο για το βράδυ θα το έχω και σε ανάλογη  περίπτωση που δεν ξέρω εάν έχει φάει η όχι.. Κ εμένα κάνει κακα 2 φορές την μέρα αλλά δεν λερώνει πολύ δλδ μερικές φορές είναι ελάχιστα σαν γλυκό του κουταλιού τέτοια ποσότητα.. Αλλά την βλέπω πολλές φορές που πιέζεται.. Στο νοσοκομείο μου έδειξαν μια στάση που βοηθάει πολύ της κάνω ασκήσουλες σαν ποδήλατο στα ποδαράκια της και μετά τα πιέζω πολύ ελαφριά κ τα κρατάω εκεί στ κοιλιά της.. Οπότε το κάνω έχει κάνει κακάκια.. Πάντως εγώ κορίτσια τρέμω την διαδικασία του μπάνιου και τον αφαλό της φοβάμαι μην βραχεί πολύ η μην δεν τον καθαρίσω καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...