Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Marimarv είπε:

Αυτό αυτό ακριβώς μου κάνει κ εμένα αφού ανησυχώ αν δεν έχει φάει γτ ξυπνάει συνέχεια και έχει εκνευρισμό στ στήθος.. Δίνεις ξένο σε τέτοιες περιπτώσεις? 

Όχι δεν εχω δώσει ξενο... κανω υπομονή μήπως στρώσει. Καποιοι φίλοι που έχουν μια μπεμπα ενα μήνα μεγαλύτερη απο εμας μου λένε ότι είναι φαση ανάπτυξης εντονης που περνούν τα μωρα. Διαρκούν λέει λιγες μερες και συμβαίνει σε καποιες εβδομάδες.

Το έχει ξανακούσει καμιά σας;

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μου το έκανε και εμενα αυτό την προηγούμενη εβδομάδα αλλά πλέον επανήλθε σε φυσιολογικη συμπεριφορά.. Κατέληξα πως μάλλον ήταν φαση γκρινιας που ευτυχώς περασε!!! 

Αχχχ μακάρι γτ ταλαιπωρείται και μαζί με αυτον κι εγω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 26 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Όχι δεν εχω δώσει ξενο... κανω υπομονή μήπως στρώσει. Καποιοι φίλοι που έχουν μια μπεμπα ενα μήνα μεγαλύτερη απο εμας μου λένε ότι είναι φαση ανάπτυξης εντονης που περνούν τα μωρα. Διαρκούν λέει λιγες μερες και συμβαίνει σε καποιες εβδομάδες.

Το έχει ξανακούσει καμιά σας;

Αχχχ μακάρι γτ ταλαιπωρείται και μαζί με αυτον κι εγω

Κοιτα, μωρα ειναι... Και μονο με το κλαμα εκφραζονται... Εγω πλεον αποφασισα να το παιρνω χαλαρα... Βολτιτσα μεσα σ σπιτι με τη μπεμπα κρεμασμενη σ ωμο, να τη χορευω και να της τραγουδαω και αυτη να ουρλιαζει!!! Που και που σκαει και κανα γελιο και μετά ξανα τσιριδα... Τι να κάνουμε... Θα μεγαλωσουν και θα μιλανε!!!! Που θα παει??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Όχι δεν εχω δώσει ξενο... κανω υπομονή μήπως στρώσει. Καποιοι φίλοι που έχουν μια μπεμπα ενα μήνα μεγαλύτερη απο εμας μου λένε ότι είναι φαση ανάπτυξης εντονης που περνούν τα μωρα. Διαρκούν λέει λιγες μερες και συμβαίνει σε καποιες εβδομάδες.

Το έχει ξανακούσει καμιά σας;

Αχχχ μακάρι γτ ταλαιπωρείται και μαζί με αυτον κι εγω

Ναι κ εγώ δεν έχω δώσει καθόλου ξένο αλλά αυτές τις μέρες που είναι έτσι η μικρή ανησυχώ μήπως δεν τρώει μου ξυπνάει συνέχεια ακόμα και στ στήθος που την έχω ενώ την παίρνει ο ύπνος ξυπνάει και ψάχνει επίμονα στήθος.. Εμένα εντωμεταξύ είναι τέρμα μαλακό αυτή πιπίλαει και δεν την ακούω να καταπίνει και ανησυχώ μήπως πεινάει.. Το βράδυ όμως μου κοιμάται καλά.. Ναι εμάς μας το είχε πει η παιδιατρος αυτό από την αρχή άλματα ανάπτυξης λέγονται τ έχω ακούσει σε αυτές τις περιόδους μας είχε πει τα παιδιά που θηλάζουν αυξάνουν την ανάγκη τους για γάλα κ αυτό ριναι που φοβάμαι μήπως δεν της φτάνει.. Το βράδυ πόσες ώρες σου κοιμάται?? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Όχι δεν εχω δώσει ξενο... κανω υπομονή μήπως στρώσει. Καποιοι φίλοι που έχουν μια μπεμπα ενα μήνα μεγαλύτερη απο εμας μου λένε ότι είναι φαση ανάπτυξης εντονης που περνούν τα μωρα. Διαρκούν λέει λιγες μερες και συμβαίνει σε καποιες εβδομάδες.

Το έχει ξανακούσει καμιά σας;

 

Φυσικά! Είναι τα άλματα ανάπτυξης! Αυτές τις εβδομάδες έχουν περισσότερη γκρίνια κ έχουν ανάγκη το στήθος λιγο παραπάνω! Και για να φάνε αλλά κ για παρηγοριά! Υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ναι κ εγώ δεν έχω δώσει καθόλου ξένο αλλά αυτές τις μέρες που είναι έτσι η μικρή ανησυχώ μήπως δεν τρώει μου ξυπνάει συνέχεια ακόμα και στ στήθος που την έχω ενώ την παίρνει ο ύπνος ξυπνάει και ψάχνει επίμονα στήθος.. Εμένα εντωμεταξύ είναι τέρμα μαλακό αυτή πιπίλαει και δεν την ακούω να καταπίνει και ανησυχώ μήπως πεινάει.. Το βράδυ όμως μου κοιμάται καλά.. Ναι εμάς μας το είχε πει η παιδιατρος αυτό από την αρχή άλματα ανάπτυξης λέγονται τ έχω ακούσει σε αυτές τις περιόδους μας είχε πει τα παιδιά που θηλάζουν αυξάνουν την ανάγκη τους για γάλα κ αυτό ριναι που φοβάμαι μήπως δεν της φτάνει.. Το βράδυ πόσες ώρες σου κοιμάται?? 

Αρα σας τα είπε κι εσας η παιδίατρος. Μάλιστα...

Όταν θηλάζει κρατιέται περισσότερο ενω όταν τον ταΐζουμε με το μπιμπερό με δικο μου γαλα ζηταει συνέχεια να φαει. Απο τις 10 το πρωί που της πρωτοζηταει γάλα(της πεθερας που τον κραταει όσο λείπω) μέχρι τις 14:30 πίνει πανω απο 300ml και δεν τον φτάνει. Οπότε στο στήθος αν και παίζει κιόλας πρέπει να πίνει περισσότερο.

Το βράδυ κοιμάται συνήθως 4-5 ωρες σερι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ερώτηση... Την άλλη Κυριακή ο αδερφός του άντρα μου θέλει να μας βγάλει εξω για φαγητό για την γιορτή του κ ο άντρας μου θέλει να πάρουμε μαζί μας και την μικρή εγώ διαφωνώ παααααρα πολύ δεν θέλω να την πάρω μαζί μου κ να την πάω σε κλειστό μέρος όσο κ αν το μαγαζί που θέλουν να πάμε είναι μεγάλο... Ο άντρας μου κλασσικά με θεωρεί υπερβολική.. Εσείς τι πιστεύεται ρε κορίτσια έχετε πάει με τα παιδιά σας για φαγητό?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Την άλλη Κυριακή ο αδερφός του άντρα μου θέλει να μας βγάλει εξω για φαγητό για την γιορτή του κ ο άντρας μου θέλει να πάρουμε μαζί μας και την μικρή εγώ διαφωνώ παααααρα πολύ δεν θέλω να την πάρω μαζί μου κ να την πάω σε κλειστό μέρος όσο κ αν το μαγαζί που θέλουν να πάμε είναι μεγάλο... Ο άντρας μου κλασσικά με θεωρεί υπερβολική.. Εσείς τι πιστεύεται ρε κορίτσια έχετε πάει με τα παιδιά σας για φαγητό?? 

Σήμερα θα πηγαιναμε αλλά δεν καθίσαμε επειδή είχε πολύ κόσμο.... Είναι πολύ μικρά ακόμη... Εμβόλιο έχετε κάνει τουλάχιστον?

Εγώ για καφέ βγήκα, νωρίς μόλις είχε ανοίξει η καφετέρια κ ειμασταν μόνοι μας!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia05 είπε:

Σήμερα θα πηγαιναμε αλλά δεν καθίσαμε επειδή είχε πολύ κόσμο.... Είναι πολύ μικρά ακόμη... Εμβόλιο έχετε κάνει τουλάχιστον?

Εγώ για καφέ βγήκα, νωρίς μόλις είχε ανοίξει η καφετέρια κ ειμασταν μόνοι μας!

Όχι ρε συ δεν είναι καν 2 μηνών ακόμα η μικρή.. 16 Δεκέμβρη γίνεται 2 μηνών 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι ρε συ δεν είναι καν 2 μηνών ακόμα η μικρή.. 16 Δεκέμβρη γίνεται 2 μηνών 

Κρίμα είναι η μικρούλα μέσα σε τόσο κόσμο,σε κλειστό χωρο τέτοια εποχή με ιωσεις...  Εγώ δεν θα πήγαινα..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κρίμα είναι η μικρούλα μέσα σε τόσο κόσμο,σε κλειστό χωρο τέτοια εποχή με ιωσεις...  Εγώ δεν θα πήγαινα..

Κ εγώ δεν πρόκειται να την πάω ας λέει ότι θέλει. Δεν θα το κσνω αυτό στ παιδί. Κ που ξέρω εγώ τι έχει ο διπλανός μου αν είναι άρρωστος αν αρχίσει να βήχει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Marimarv είπε:

Κ εγώ δεν πρόκειται να την πάω ας λέει ότι θέλει. Δεν θα το κσνω αυτό στ παιδί. Κ που ξέρω εγώ τι έχει ο διπλανός μου αν είναι άρρωστος αν αρχίσει να βήχει. 

πω πω αντρες ρε καμια συναισθηση με το περιβαλλον. μην την πας εννοειτε!! κ εμας η παιδιατρος μας το εχει απαγορευσει σε κλειστους χωρους ασε που μπορει κ να καπνιζουν μεσα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

πω πω αντρες ρε καμια συναισθηση με το περιβαλλον. μην την πας εννοειτε!! κ εμας η παιδιατρος μας το εχει απαγορευσει σε κλειστους χωρους ασε που μπορει κ να καπνιζουν μεσα...

Καμία επαφή πραγματικά και το χειρότερο συμφωνεί μαζί του και η μαμά του και λέει να βρούμε ένα μαγαζί να μην καπνίζουν μα το τελευταίο μπορείς να είναι το τσιγάρο τέτοια εποχή με τόσες ιωσεις μπορεί να κολλήσει το οτιδήποτε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Την άλλη Κυριακή ο αδερφός του άντρα μου θέλει να μας βγάλει εξω για φαγητό για την γιορτή του κ ο άντρας μου θέλει να πάρουμε μαζί μας και την μικρή εγώ διαφωνώ παααααρα πολύ δεν θέλω να την πάρω μαζί μου κ να την πάω σε κλειστό μέρος όσο κ αν το μαγαζί που θέλουν να πάμε είναι μεγάλο... Ο άντρας μου κλασσικά με θεωρεί υπερβολική.. Εσείς τι πιστεύεται ρε κορίτσια έχετε πάει με τα παιδιά σας για φαγητό?? 

Εγω θα πηγαινα... Αρκει να ηταν μη καπνιζοντων αυστηρα... Δε νομίζω πως αν ειναι μεγαλο μαγαζι θα έχετε θεμα... Δε χρειάζεται να πατε και σε κανένα να ειατε ο ενας πανω σ αλλο... Θα ειστε 2 μηνων... Τωρα βεβαια αυτη ειναι δικη μ γνωμη και σ αυτα τα θέματα ειμαι πιο χυμα... Γενικα εγω φοβαμαι την πολυ απομόνωση... Νομιζω κάνει περισσότερο κακο... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Καμία επαφή πραγματικά και το χειρότερο συμφωνεί μαζί του και η μαμά του και λέει να βρούμε ένα μαγαζί να μην καπνίζουν μα το τελευταίο μπορείς να είναι το τσιγάρο τέτοια εποχή με τόσες ιωσεις μπορεί να κολλήσει το οτιδήποτε 

Να σου ζησει το μπεμπακι.Αυτη την εποχη κυκλοφορουν πολλες ιωσεις .Κι εμας μεχρι το πρωτο εμβολιο το ειχε απαγορεψει η γιατρος.Και σαν μανα που το μωρο μου κολλησε ιωση και νοσηλευτηκε 47 ημερων και τον τρυπησαν παντου για εξετασεις λεω οχι.Οσο για το αν τρωει αρκετα μετρα πανες.Αν ειναι 6-8 το 24ωρο ειστε μια χαρα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Comet είπε:

Να σου ζησει το μπεμπακι.Αυτη την εποχη κυκλοφορουν πολλες ιωσεις .Κι εμας μεχρι το πρωτο εμβολιο το ειχε απαγορεψει η γιατρος.Και σαν μανα που το μωρο μου κολλησε ιωση και νοσηλευτηκε 47 ημερων και τον τρυπησαν παντου για εξετασεις λεω οχι.Οσο για το αν τρωει αρκετα μετρα πανες.Αν ειναι 6-8 το 24ωρο ειστε μια χαρα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ..

Ωχ πρέπει να ήταν πολύ δύσκολο για το μωράκι σου αλλά και για σένα που το έβλεπες έτσι.. Κ εγώ το ίδιο πιστεύω και δεν θέλω με τίποτα να το ρισκάρω είναι πολύ μικρή... 

Ουυυυ από πάνες και περισσότερες από 8 μπορεί να έχουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...