Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Με ορο φουλ και εμεις και η τσιριδα παει σύννεφο!!!! 

Εγω εχω παρει μει ται επισης, απο asteraki οπως λεει και η @bella32!  Εχε κατα νου πάντως πως ειναι πολυ ζεστό.. Εγω πχ για το καλοκαίρι σκοπεύω να παρω ενα sling που ειναι πιο ψιλό 

Κορίτσια κ εγώ θέλω να πάρω μαρεσει το baby jorn τι γνώμη έχετε; Ειμαι ρασχετη


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

4 ώρες πρίν, bella32 είπε:

καλημερα κορίτσι μου! αχ κ μεις με ορο στη μυτούλα είμαστε! τον λυπάμαι τον καημενουλη! πάντως βλέπω βελτίωση κγω! χτες μου έστειλε η κολλητή  μου το δικό της μαρσιπο.  είναι mei tai(δε ξέρω καν αν το γράφω σωστά) και το πήρε από babywearing.gr   (asteraki slings). ήταν απόλυτα ικανοποιημενη.  εγώ δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω.  στη σελίδα τους έχει πολλά βίντεο για τη σωστή τοποθέτηση.  μπορείς κ να θηλάσεις με αυτό! ελπίζω να με βολέψει κ εμένα!

Είναι για το καλό τους δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς και εγώ την δικιά μου την λυπάμαι αλλά βλέπω ότι κοιμάται πολύ καλύτερα από την στιγμή που της άρχισα όρο φουλ έναν στο κάθε ρουθούνι πρωί μεσημέρι και βράδυ.. Θα το ψάξω γιατί δεν γίνετε με το καρότσι θέλω να πάμε πχ jambo την βάζω μέσα και τα γυρνάμε άνετα. 

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Με ορο φουλ και εμεις και η τσιριδα παει σύννεφο!!!! 

Εγω εχω παρει μει ται επισης, απο asteraki οπως λεει και η @bella32!  Εχε κατα νου πάντως πως ειναι πολυ ζεστό.. Εγω πχ για το καλοκαίρι σκοπεύω να παρω ενα sling που ειναι πιο ψιλό 

Άσε τα ίδια και εμείς πολύ κλάμα το πρώτο όρο δεν τον παίρνει χαμπάρι της το κάνω πολύ γρήγορα τον δεύτερο όμως γίνετε χαμός... Τους κοίταξα στο ίντερνετ θα το ψάξω να πάρω σύντομα γιατί βολεύει για βόλτα στα μαγαζιά. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα η μικρή μου είχε πολλές τσιμπλες στ μάτι της πάρα πολλές δεν άνοιγε τα πρωινά.. Η παιδιατρος μου είπε να της βάζω κολλύριο για δέκα μέρες έγινε καλύτερα αλλά δεν περνούσε σήμερα πήγαμε οφθαλμίατρο και μου είπε ότι άργησα πολύ να την πάω κ ότι ειναι μόλυνση δεν μπορώ να καταλάβω πως το έπαθε πιστεύω από air-condition μια φορά που το άνοιξα.. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.. Πάντως πολύ έχω στςναχωρηθει γτ μου είπε ότι άργησα να πάω επεκτάθηκε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Είναι για το καλό τους δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς και εγώ την δικιά μου την λυπάμαι αλλά βλέπω ότι κοιμάται πολύ καλύτερα από την στιγμή που της άρχισα όρο φουλ έναν στο κάθε ρουθούνι πρωί μεσημέρι και βράδυ.. Θα το ψάξω γιατί δεν γίνετε με το καρότσι θέλω να πάμε πχ jambo την βάζω μέσα και τα γυρνάμε άνετα. 

Άσε τα ίδια και εμείς πολύ κλάμα το πρώτο όρο δεν τον παίρνει χαμπάρι της το κάνω πολύ γρήγορα τον δεύτερο όμως γίνετε χαμός... Τους κοίταξα στο ίντερνετ θα το ψάξω να πάρω σύντομα γιατί βολεύει για βόλτα στα μαγαζιά. 

βολεύει απίστευτα !! μολις τον δοκίμασα τον δικό μου! γκρίνιαξε λίγο στην αρχή ο μπέμπης αλλά μετά οκ! θα μάθω  να τον βάζω κ καλύτερα! κατάφερα να στιψω έναν χυμό με τα 2 χέρια!!! ουαου!! μεγάλη ευκολία!!

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Κορίτσια εμένα η μικρή μου είχε πολλές τσιμπλες στ μάτι της πάρα πολλές δεν άνοιγε τα πρωινά.. Η παιδιατρος μου είπε να της βάζω κολλύριο για δέκα μέρες έγινε καλύτερα αλλά δεν περνούσε σήμερα πήγαμε οφθαλμίατρο και μου είπε ότι άργησα πολύ να την πάω κ ότι ειναι μόλυνση δεν μπορώ να καταλάβω πως το έπαθε πιστεύω από air-condition μια φορά που το άνοιξα.. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.. Πάντως πολύ έχω στςναχωρηθει γτ μου είπε ότι άργησα να πάω επεκτάθηκε 

Η καημενουλα μωρέεε..μόνο τσίμπλα είχε; κγω έχω κλιματιστικό στο δωμάτιο αλλά δεν μου έκανε κάτι.  μήπως έβαλε το δαχτυλάκι της στο μάτι; ο δικός μου το έκανε κ είχε κοκκινησει το ασπράδι στο μάτι κ έπρεπε να το παρακολουθώ μη κάνει μόλυνση. και τι θα κάνεις τώρα; συνεχίζεις με ορό; τι σου είπε ο γιατρός;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , bella32 είπε:

βολεύει απίστευτα !! μολις τον δοκίμασα τον δικό μου! γκρίνιαξε λίγο στην αρχή ο μπέμπης αλλά μετά οκ! θα μάθω  να τον βάζω κ καλύτερα! κατάφερα να στιψω έναν χυμό με τα 2 χέρια!!! ουαου!! μεγάλη ευκολία!!

Η καημενουλα μωρέεε..μόνο τσίμπλα είχε; κγω έχω κλιματιστικό στο δωμάτιο αλλά δεν μου έκανε κάτι.  μήπως έβαλε το δαχτυλάκι της στο μάτι; ο δικός μου το έκανε κ είχε κοκκινησει το ασπράδι στο μάτι κ έπρεπε να το παρακολουθώ μη κάνει μόλυνση. και τι θα κάνεις τώρα; συνεχίζεις με ορό; τι σου είπε ο γιατρός;

Δεν μπορώ να καταλάβω από που αλλού μπορεί να το έπαθε το να πω πάντως την πρώτη μέρα που την είδα το πρωί πραγματικά δεν το πίστευα είχε τσίμπα αλλά την πηχτή την κίτρινη δεν φαινόταν το μάτι της από την τόσες τσιμπλες.. Μου έδωσε 2 αντιβιοτικά κολλύρια καθάρισμα με Φ.Ο μέχρι να μην βγάζει καθόλου.. Απλά μου είπε ότι η παιδιατρος έπρεπε να μας στείλει από την αρχή σε οφθαλμίατρο.. 

Κ εγώ μαι ται αστεράκι έχω.. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει βέβαια ακόμα αλλά μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Είναι για το καλό τους δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς και εγώ την δικιά μου την λυπάμαι αλλά βλέπω ότι κοιμάται πολύ καλύτερα από την στιγμή που της άρχισα όρο φουλ έναν στο κάθε ρουθούνι πρωί μεσημέρι και βράδυ.. Θα το ψάξω γιατί δεν γίνετε με το καρότσι θέλω να πάμε πχ jambo την βάζω μέσα και τα γυρνάμε άνετα. 

Άσε τα ίδια και εμείς πολύ κλάμα το πρώτο όρο δεν τον παίρνει χαμπάρι της το κάνω πολύ γρήγορα τον δεύτερο όμως γίνετε χαμός... Τους κοίταξα στο ίντερνετ θα το ψάξω να πάρω σύντομα γιατί βολεύει για βόλτα στα μαγαζιά. 

Κι εγώ Μέι ται αστεράκι! Πλέον το έμαθα κ το φοράω κ κοιμάται μέσα! Μ αυτό πλένω πιάτα, σιδερωνω, ετοιμάζω φαγητό (εκτός από μαγείρεμα) κ μου έχει φανεί πολύ χρήσιμο! Περιμένω πως κ πως να βγούμε κ έξω με αυτό!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Κι εγώ Μέι ται αστεράκι! Πλέον το έμαθα κ το φοράω κ κοιμάται μέσα! Μ αυτό πλένω πιάτα, σιδερωνω, ετοιμάζω φαγητό (εκτός από μαγείρεμα) κ μου έχει φανεί πολύ χρήσιμο! Περιμένω πως κ πως να βγούμε κ έξω με αυτό!

Πάντως δεν είναι και πολύ φτηνά πάνω από 70 ευρώ τα βρήκα.. Αυτά πάνε με νούμερα ανάλογα τα κιλά τα δικά μου για να μου κάνει?? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Πάντως δεν είναι και πολύ φτηνά πάνω από 70 ευρώ τα βρήκα.. Αυτά πάνε με νούμερα ανάλογα τα κιλά τα δικά μου για να μου κάνει?? 

Εγω 65 το ειχα παρει αλλα θεωρώ αξίζει τα λεφτά του... Σκεψου πως ουσιαστικά αντικαθιστα το καροτσι!!! 

Δεν παει αναλογα με τα κιλα το απλο μει ται.. Ρυθμιζεις εσυ το δεαιμο... Τωρα αν πάρεις καποια παραλλαγή με κλιπς ισως παιζουν ρολο... Μπορεις να απευθυνθεις στη σελιδα, η κοπελα είναι τρομερα εξυπηρετικη!!! 

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια εμένα η μικρή μου είχε πολλές τσιμπλες στ μάτι της πάρα πολλές δεν άνοιγε τα πρωινά.. Η παιδιατρος μου είπε να της βάζω κολλύριο για δέκα μέρες έγινε καλύτερα αλλά δεν περνούσε σήμερα πήγαμε οφθαλμίατρο και μου είπε ότι άργησα πολύ να την πάω κ ότι ειναι μόλυνση δεν μπορώ να καταλάβω πως το έπαθε πιστεύω από air-condition μια φορά που το άνοιξα.. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.. Πάντως πολύ έχω στςναχωρηθει γτ μου είπε ότι άργησα να πάω επεκτάθηκε 

Εμενα εβγαζε τσιμπλες πολλές στην αρχή και κάναμε καθαρισμο με φυσιολογικό ορο και αποστειρωμενη γαζα και μ ειχε πει η παιδιατρος πως ηταν απο τον τοκετο... Τωρα εσενα μάλλον δεν είναι από αυτό, αφου έχει περάσει πολύς καιρός! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω 65 το ειχα παρει αλλα θεωρώ αξίζει τα λεφτά του... Σκεψου πως ουσιαστικά αντικαθιστα το καροτσι!!! 

Δεν παει αναλογα με τα κιλα το απλο μει ται.. Ρυθμιζεις εσυ το δεαιμο... Τωρα αν πάρεις καποια παραλλαγή με κλιπς ισως παιζουν ρολο... Μπορεις να απευθυνθεις στη σελιδα, η κοπελα είναι τρομερα εξυπηρετικη!!! 

Εμενα εβγαζε τσιμπλες πολλές στην αρχή και κάναμε καθαρισμο με φυσιολογικό ορο και αποστειρωμενη γαζα και μ ειχε πει η παιδιατρος πως ηταν απο τον τοκετο... Τωρα εσενα μάλλον δεν είναι από αυτό, αφου έχει περάσει πολύς καιρός! 

Όχι εμένα είναι μόλυνση ρε συ ήταν το μάτι της τόσο χάλια η κόρη του ματιού της φαινόταν θολή.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι εμένα είναι μόλυνση ρε συ ήταν το μάτι της τόσο χάλια η κόρη του ματιού της φαινόταν θολή.. 

Μην  αγχωνεσαι.. Τωρα με τα κολλυρια θα περασει... Απλα με καθε γαζα οταν τ πλενεις να το περνας μια φορά και να την πετας.. Μην κανεις οικονομια σ γαζες γιατί θα ανακυκλωνεις το μικροβιο... Περασμα και πεταμα!!! Και ολα θα πανε καλα!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μην  αγχωνεσαι.. Τωρα με τα κολλυρια θα περασει... Απλα με καθε γαζα οταν τ πλενεις να το περνας μια φορά και να την πετας.. Μην κανεις οικονομια σ γαζες γιατί θα ανακυκλωνεις το μικροβιο... Περασμα και πεταμα!!! Και ολα θα πανε καλα!!! :)

Ναι ναι εννοείται έχω χαλάσει άπειρα κουτιά.. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Πάντως δεν είναι και πολύ φτηνά πάνω από 70 ευρώ τα βρήκα.. Αυτά πάνε με νούμερα ανάλογα τα κιλά τα δικά μου για να μου κάνει?? 

Συμφωνώ με την @anemoni1989 πως είναι επένδυση! Προσωπικά έχω δώσει περισσοτερα χρηματα σε πολύ πιο άχρηστα πράγματα!! Μπες στην ομάδα στο facebook για λεπτομέρειες, και στην ιστοσελίδα! Κι εγώ 65 το πήρα.

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Εμείς μια χαρά, ο μπεμπακος έκανε και τα πρώτα εμβόλια και όλα πήγαν σούπερ.. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ανωμαλία με την περίοδο σας. Γέννησα φυσιολογικα, θήλασα 20 μέρες και στις 39 μέρες μετά τον τοκετό αδιαθετησα δηλαδή στις 10/11. Ωστόσο ακόμα δε μου έχει έρθει η επόμενη. Πήγα την προηγούμενη βδομάδα για τεστ Παπ, ο γιατρός τα βρήκε όλα καλά αλλά μου είπε να προσέχω με τις επαφές γιατί πιάνεις και με τον αέρα που λένε, όπως επίσης ότι μπορεί να κάνει να μου έρθει περίοδος και 2 μήνες. Εσάς σας είπαν κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Εμείς μια χαρά, ο μπεμπακος έκανε και τα πρώτα εμβόλια και όλα πήγαν σούπερ.. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ανωμαλία με την περίοδο σας. Γέννησα φυσιολογικα, θήλασα 20 μέρες και στις 39 μέρες μετά τον τοκετό αδιαθετησα δηλαδή στις 10/11. Ωστόσο ακόμα δε μου έχει έρθει η επόμενη. Πήγα την προηγούμενη βδομάδα για τεστ Παπ, ο γιατρός τα βρήκε όλα καλά αλλά μου είπε να προσέχω με τις επαφές γιατί πιάνεις και με τον αέρα που λένε, όπως επίσης ότι μπορεί να κάνει να μου έρθει περίοδος και 2 μήνες. Εσάς σας είπαν κάτι παρόμοιο;

Καλημέρα κοπέλα μου μην ανησυχείς θα καθηστερησει 5_ 6 μέρες έτσι έγινε και σε εμένα όταν γέννησα. Της 3 φορές θα έχεις μια καθυστερήσει μικρή. Ναι αυτό συμβενει και εμένα μου το είχε πει

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Εμείς μια χαρά, ο μπεμπακος έκανε και τα πρώτα εμβόλια και όλα πήγαν σούπερ.. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ανωμαλία με την περίοδο σας. Γέννησα φυσιολογικα, θήλασα 20 μέρες και στις 39 μέρες μετά τον τοκετό αδιαθετησα δηλαδή στις 10/11. Ωστόσο ακόμα δε μου έχει έρθει η επόμενη. Πήγα την προηγούμενη βδομάδα για τεστ Παπ, ο γιατρός τα βρήκε όλα καλά αλλά μου είπε να προσέχω με τις επαφές γιατί πιάνεις και με τον αέρα που λένε, όπως επίσης ότι μπορεί να κάνει να μου έρθει περίοδος και 2 μήνες. Εσάς σας είπαν κάτι παρόμοιο;

Καλημερα κι εμενα μου το χε πει.Αδιαθετησα στους 6 μηνες.Θηλασα 5 και μια φορα εκανε 29 μερες,μετα 38 και μετα δεν ξαναρθε λογω κυησης.Οτι να ναι δηλαδη.Πολυ προσοχη 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...