Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, Marimarv είπε:

Κ μένα ρε συ την έχω δίπλα μου στ πορτ μπεμπέ και την ακούω συνέχεια να πιέζεται για καλά της και για τα αέρια της.. Όταν τα κάνει ηρεμεί.. Επίσης όταν μου κοιμάται πολλές ώρες το βράδυ 5 6 είναι τόσο πολύ λερωμενη από τα κακά της που πιστεύω γιαυτό μου ξυπνάει.. 

Εμένα όταν περάσει το 24ωρο χωρίς κακα έχει φοβερή γκρίνια. Στο πρώτο 24ωρο απλά όταν ζορίζεται πολύ κλαιει. Τον βλέπω να βασανίζεται τόσο πολύ που όταν τα κάνει χαίρομαι λες και καταφερε δεν ξέρω κι εγώ τι.

Ξέρω ξέρω λογικη μηδέν

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

10 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εμένα όταν περάσει το 24ωρο χωρίς κακα έχει φοβερή γκρίνια. Στο πρώτο 24ωρο απλά όταν ζορίζεται πολύ κλαιει. Τον βλέπω να βασανίζεται τόσο πολύ που όταν τα κάνει χαίρομαι λες και καταφερε δεν ξέρω κι εγώ τι.

Ξέρω ξέρω λογικη μηδέν

Χαχαχανσς καταλαβαίνω κ εγώ όταν τη βλέπω να ζορίζεται και την ακούω να τα κάνει αρχίζω να της λέω μπράβο με τέτοιο ενθουσιασμό λες και έκανε δεν ξέρω κ γω τι.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! τι κάνετε; εγώ έχω στεναχωρηθεί αρκετά.. βγήκαν οι αιματολογικές μας κ το μικρό μου έχει πεσμένο αιματοκρίτη.. την άλλη Τρίτη θέλει να ξανακάνουμε εξετάσεις.. πάλι θα μου τον τρυπησουν.. έχει καμία κάτι αντίστοιχο με χαμηλό αιματοκρίτη; ουφ...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Αχ κορίτσια κουράγιο... εγω είμαι τυχερή. Το αντρακι μου ξυπνάει μόνο μια φορά τη νυχτα. Ο καημένος έχει γκρίνια γτ δεν κάνει κακά εύκολα και ζορίζεται. Διαφορετικά είναι πολυ βολικός. Βέβαια λογω γκρίνιας ηρεμεί μόνο με αγκαλιά και φοβάμαι μην κακομαθει

Εγώ πιστεύω πως τους πρώτους έξι μήνες που είναι τόσο μικρά την χρειάζονται την αγκαλιά της μαμάς κ δεν κακομαθαίνουν.από προχθές κι εμένα μου ξεκίνησε γκρίνια γιατί νομίζω έχει δυσκοιλιότητα κ δεν ξέρω τι να κάνω.πολύ κλάμα, όχι αστεία, ουρλιαχτά.μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε νομίζω.από γάλα δίνεις ξένο κ κοιμάται τόσο συνεχόμενα το βράδυ? εμένα χθες πρώτη φορά κοιμήθηκε 6 ώρες περίπου συνεχόμενες το βράδυ!!!!

14 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εμένα όταν περάσει το 24ωρο χωρίς κακα έχει φοβερή γκρίνια. Στο πρώτο 24ωρο απλά όταν ζορίζεται πολύ κλαιει. Τον βλέπω να βασανίζεται τόσο πολύ που όταν τα κάνει χαίρομαι λες και καταφερε δεν ξέρω κι εγώ τι.

Ξέρω ξέρω λογικη μηδέν

χαχαχα σε νιώθω, κι εγώ χαίρομαι όταν ακούω πως κάνει!!

4 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! τι κάνετε; εγώ έχω στεναχωρηθεί αρκετά.. βγήκαν οι αιματολογικές μας κ το μικρό μου έχει πεσμένο αιματοκρίτη.. την άλλη Τρίτη θέλει να ξανακάνουμε εξετάσεις.. πάλι θα μου τον τρυπησουν.. έχει καμία κάτι αντίστοιχο με χαμηλό αιματοκρίτη; ουφ...

Εγώ!!!!!Όταν λες χαμηλός, πόσο ήταν?Και πόσο ήταν όταν γεννήθηκε? Μήπως σου είπε ο παιδίατρος να πάρετε συμπλήρωμα σιδήρου?Εμείς παίρνουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ πιστεύω πως τους πρώτους έξι μήνες που είναι τόσο μικρά την χρειάζονται την αγκαλιά της μαμάς κ δεν κακομαθαίνουν.από προχθές κι εμένα μου ξεκίνησε γκρίνια γιατί νομίζω έχει δυσκοιλιότητα κ δεν ξέρω τι να κάνω.πολύ κλάμα, όχι αστεία, ουρλιαχτά.μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε νομίζω.από γάλα δίνεις ξένο κ κοιμάται τόσο συνεχόμενα το βράδυ? εμένα χθες πρώτη φορά κοιμήθηκε 6 ώρες περίπου συνεχόμενες το βράδυ!!!!

χαχαχα σε νιώθω, κι εγώ χαίρομαι όταν ακούω πως κάνει!!

Εγώ!!!!!Όταν λες χαμηλός, πόσο ήταν?Και πόσο ήταν όταν γεννήθηκε? Μήπως σου είπε ο παιδίατρος να πάρετε συμπλήρωμα σιδήρου?Εμείς παίρνουμε.

ειναι 32. στο όριο μεν,  αλλά στο κατώτερο.  γύρω στο 34 ήταν όταν γεννήθηκε.. έχω άγχος για τις επαναληπτικές.. τον έχουν τρυπήσει 3 φορές μέχρι στιγμής.. λέω στη γιατρό θα του πιείτε όλο το αίμα!!Η παιδίατρος θέλει να δει και τις νέες τιμές από βδομάδα κ θα μου δώσει μετά οδηγίες.  σίδηρο ε; εσείς τι τιμές έχετε; είδατε διάφορα η δεν προλαβατε να κάνετε επαναληπτικές;

αχ κ μένα έχει δυσκοιλιότητα...σημερα 4η ημέρα που δεν έχει κάνει κακά του.. ελπίζω μέχρι το βράδυ να τα καταφέρει.. ζορίζεται και κοκκινίζει ολόκληρος και τον λυπάμαι.. μου είπε να τρώω πράσινα η γιατρός και να ελάττωση υδατάνθρακες. κ πολλααα φρούτα. εμένα κοιμαται εως 2 ώρες συνεχόμενα το βράδυ.. γτ σφίγγεται να αεριστει και κλαίει και ξυπνάει.. 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια πήρε καμία το συμπληρωματικο από το ΟΑΕΔ?? Αν ναι βγαίνει αμέσως?? Πήρατε καλά λεφτά?? 

Την πήρα εγώ πριν ένα μήνα! Βγαίνει την ίδια στιγμή, εγώ βέβαια είναι επαρχία, γιατί παίζει να σου πούνε και ότι θα βγει σε ένα μήνα! 750€ πήρα εγώ...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εγώ πιστεύω πως τους πρώτους έξι μήνες που είναι τόσο μικρά την χρειάζονται την αγκαλιά της μαμάς κ δεν κακομαθαίνουν.από προχθές κι εμένα μου ξεκίνησε γκρίνια γιατί νομίζω έχει δυσκοιλιότητα κ δεν ξέρω τι να κάνω.πολύ κλάμα, όχι αστεία, ουρλιαχτά.μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε νομίζω.από γάλα δίνεις ξένο κ κοιμάται τόσο συνεχόμενα το βράδυ? εμένα χθες πρώτη φορά κοιμήθηκε 6 ώρες περίπου συνεχόμενες το βράδυ!!!!

χαχαχα σε νιώθω, κι εγώ χαίρομαι όταν ακούω πως κάνει!!

Εγώ!!!!!Όταν λες χαμηλός, πόσο ήταν?Και πόσο ήταν όταν γεννήθηκε? Μήπως σου είπε ο παιδίατρος να πάρετε συμπλήρωμα σιδήρου?Εμείς παίρνουμε.

Οχι δεν δινω ξενο γαλα. Τον κανω μπανιο γύρω στις 23:00 αμέσως μετά τον ταιζω, το αργοτερο 00:15 έχει κοιμηθει και ξυπνάει συνηθως γυρω στις 4:15. Προχθές ξυπνησε στις 6:00 και σήμερα 5:30. Τα πρωινά που πίνει γάλα απο το μπουκάλι όταν λείπω πεινάει καθε 1,5-2ωρες. Όταν θηλάζει και παίρνει το χρόνο του ζηταει καθε 3 ωρες

 

Αααα και λατρεύω το υφος του που αλληθωριζει όταν κοιτάζει κατι επιμονα, εκτός από το γέλιο του. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Την πήρα εγώ πριν ένα μήνα! Βγαίνει την ίδια στιγμή, εγώ βέβαια είναι επαρχία, γιατί παίζει να σου πούνε και ότι θα βγει σε ένα μήνα! 750€ πήρα εγώ...

Τέλεια κοριτσάκι καλό φάγωτα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

ειναι 32. στο όριο μεν,  αλλά στο κατώτερο.  γύρω στο 34 ήταν όταν γεννήθηκε.. έχω άγχος για τις επαναληπτικές.. τον έχουν τρυπήσει 3 φορές μέχρι στιγμής.. λέω στη γιατρό θα του πιείτε όλο το αίμα!!Η παιδίατρος θέλει να δει και τις νέες τιμές από βδομάδα κ θα μου δώσει μετά οδηγίες.  σίδηρο ε; εσείς τι τιμές έχετε; είδατε διάφορα η δεν προλαβατε να κάνετε επαναληπτικές;

αχ κ μένα έχει δυσκοιλιότητα...σημερα 4η ημέρα που δεν έχει κάνει κακά του.. ελπίζω μέχρι το βράδυ να τα καταφέρει.. ζορίζεται και κοκκινίζει ολόκληρος και τον λυπάμαι.. μου είπε να τρώω πράσινα η γιατρός και να ελάττωση υδατάνθρακες. κ πολλααα φρούτα. εμένα κοιμαται εως 2 ώρες συνεχόμενα το βράδυ.. γτ σφίγγεται να αεριστει και κλαίει και ξυπνάει.. 

εμάς είναι 28 ο αιματοκρίτης. ξεκινήσαμε σίδηρο δύο μέρες τώρα κ βλέπω μεγάλη διαφορά στην δυσκοιλιότητα. Ο σίδηρος φταίει φυσικά κ δυστυχώς πρέπει να το παίρνουμε για καιρό. επαναληπτικές εξετάσεις θα κάνουμε σε τρεις εβδομάδες.Ο παιδίατρος μου είπε πως ο αιματοκρίτης πέφτει τώρα, είναι φυσιολογικό, θα δούμε άνοδο από τον τρίτο μήνα.Εμείς όταν είχαμε αιματοκρίτη 30 πάντως δεν μας έδωσε συμπλήρωμα σιδήρου. Τώρα στο 28 μας έδωσε.θα δεις αλλαγή στην γκρίνια του πάντως με το συμπλήρωμα, να το ξέρεις.

 εμένα πάντως μου έχει πει να αποφεύγω τα πράσινα γιατί φέρνουν αέρια στο μωρό.

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Οχι δεν δινω ξενο γαλα. Τον κανω μπανιο γύρω στις 23:00 αμέσως μετά τον ταιζω, το αργοτερο 00:15 έχει κοιμηθει και ξυπνάει συνηθως γυρω στις 4:15. Προχθές ξυπνησε στις 6:00 και σήμερα 5:30. Τα πρωινά που πίνει γάλα απο το μπουκάλι όταν λείπω πεινάει καθε 1,5-2ωρες. Όταν θηλάζει και παίρνει το χρόνο του ζηταει καθε 3 ωρες

 

Αααα και λατρεύω το υφος του που αλληθωριζει όταν κοιτάζει κατι επιμονα, εκτός από το γέλιο του. 

Α είσαι τυχερή που κοιμάται τόσο χωρίς να δίνεις ξένο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια την βδομάδα αυτή η μικρή άλλαξε τελείως πρόγραμμα ύπνου μέσα στν μέρα μου κοιμάται 2 με 3 ώρες κ όχι όλες μαζί δλδ την μια θα κοιμηθεί 1 ώρα την άλλη 20 λεπτά την άλλη τέταρτο κ πάει έτσι όλη μέρα αλλά θέλει να είναι συνέχεια πάνω μου συνέχεια και ζητάει πολύ στήθος την βάζω στ ριλαξ κ με αφήνει για λίγο εκεί μου κανει τον ύπνο για ένα τέταρτο όταν την έχω αγκαλιά μου έχει κοιμηθεί κ πάω να την αφήσω ξυπνάει αμέσως.. Το βράδυ όμως κοιμάται πολύ καλά εκτός κάποιες φορές που έχει πολλά αέρια η σφίγγεται για τα κακά της εκεί μου ξυπνάει αλλά γενικά έχει συνεχόμενο ύπνο μέχρι τς 4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εμένα κορίτσια την βδομάδα αυτή η μικρή άλλαξε τελείως πρόγραμμα ύπνου μέσα στν μέρα μου κοιμάται 2 με 3 ώρες κ όχι όλες μαζί δλδ την μια θα κοιμηθεί 1 ώρα την άλλη 20 λεπτά την άλλη τέταρτο κ πάει έτσι όλη μέρα αλλά θέλει να είναι συνέχεια πάνω μου συνέχεια και ζητάει πολύ στήθος την βάζω στ ριλαξ κ με αφήνει για λίγο εκεί μου κανει τον ύπνο για ένα τέταρτο όταν την έχω αγκαλιά μου έχει κοιμηθεί κ πάω να την αφήσω ξυπνάει αμέσως.. Το βράδυ όμως κοιμάται πολύ καλά εκτός κάποιες φορές που έχει πολλά αέρια η σφίγγεται για τα κακά της εκεί μου ξυπνάει αλλά γενικά έχει συνεχόμενο ύπνο μέχρι τς 4

Την ημέρα κι εμένα μου κάνει τέτοια περίεργα τις τελευταίες μέρες. Σαν να μην χορταίνει εύκολα και δεν κοιμάται καλα. Τον πιάνουν στα καλα καθούμενα εκεί που κοιμάται κλάματα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Την ημέρα κι εμένα μου κάνει τέτοια περίεργα τις τελευταίες μέρες. Σαν να μην χορταίνει εύκολα και δεν κοιμάται καλα. Τον πιάνουν στα καλα καθούμενα εκεί που κοιμάται κλάματα

Αυτό αυτό ακριβώς μου κάνει κ εμένα αφού ανησυχώ αν δεν έχει φάει γτ ξυπνάει συνέχεια και έχει εκνευρισμό στ στήθος.. Δίνεις ξένο σε τέτοιες περιπτώσεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Την ημέρα κι εμένα μου κάνει τέτοια περίεργα τις τελευταίες μέρες. Σαν να μην χορταίνει εύκολα και δεν κοιμάται καλα. Τον πιάνουν στα καλα καθούμενα εκεί που κοιμάται κλάματα

Μου το έκανε και εμενα αυτό την προηγούμενη εβδομάδα αλλά πλέον επανήλθε σε φυσιολογικη συμπεριφορά.. Κατέληξα πως μάλλον ήταν φαση γκρινιας που ευτυχώς περασε!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...