Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κορίτσια έχει κάνει καμία τα χαρτιά για το 6μηνο του οαεδ.. Εγώ έχω αγχωθεί πάρα πολύ με αυτό... Εγώ θα έπαιρνα το 6μηνο και μετά δεν θα επέστρεφα γτ μου είχε φερθεί πολύ άσχημα όταν έμαθε για την εγκυμοσύνη ο εργοδότης μου.. Το θέμα είναι όμως ότι εγώ δεν του είχα πει για τον οαεδ ακόμα ούτε ότι θα σταματήσω και το έμαθε από μια κοπέλα που δουλεύουμε μαζί που της το είχα πει και φοβαμαι μην δςν μοθ το δώσει η μου δημιουργήσει πρόβλημα και το χάσω τώρα που έμαθε ότι δεν θα επιστρέψω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Είμαι να σκασω... Με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν επανάληψη αιμοληψίας κι εξετασης για το μωρό γιατί βρήκαν κάποια έλλειψη σε ένζυμα γαλακτοζαιμιας. Εχω τρελαθεί απο την αγωνία μου και θα πρέπει να περιμένω κανα δυο εβδομάδες σίγουρα για να μου απαντησουν. Αυτά που διαβασα δεν μου άρεσαν. Ξέρει καμιά σας οτιδήποτε για την ασθένεια αυτή; 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Είμαι να σκασω... Με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν επανάληψη αιμοληψίας κι εξετασης για το μωρό γιατί βρήκαν κάποια έλλειψη σε ένζυμα γαλακτοζαιμιας. Εχω τρελαθεί απο την αγωνία μου και θα πρέπει να περιμένω κανα δυο εβδομάδες σίγουρα για να μου απαντησουν. Αυτά που διαβασα δεν μου άρεσαν. Ξέρει καμιά σας οτιδήποτε για την ασθένεια αυτή; 

Μάρια καταρχήν ψυχραιμία.  ποτε έκανες την εξέταση; και γιατί να περιμένεις τόσο καιρό ; αργούν να βγουν τόσο πολύ τα αποτέλεσματα; δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό,  αλλά δε ρώτησες τη γιατρό σου να σου εξηγήσει; προσπάθησε να μη διαβάζεις τα διάφορα στο ίντερνετ.  το λέω να το ακούω κγω που με διάφορες τιμές στον δικό μου έχουμε θέματα κ μπαίνω κ με πιάνει πανικός κ μετά με μαλώνει η παιδίατρος γτ αυτοί διαβάζουν αποτελέσματα συνδυαστικά με άλλες τιμές και με τη κλινική εικόνα του μωρού. 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , bella32 είπε:

Μάρια καταρχήν ψυχραιμία.  ποτε έκανες την εξέταση; και γιατί να περιμένεις τόσο καιρό ; αργούν να βγουν τόσο πολύ τα αποτέλεσματα; δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό,  αλλά δε ρώτησες τη γιατρό σου να σου εξηγήσει; προσπάθησε να μη διαβάζεις τα διάφορα στο ίντερνετ.  το λέω να το ακούω κγω που με διάφορες τιμές στον δικό μου έχουμε θέματα κ μπαίνω κ με πιάνει πανικός κ μετά με μαλώνει η παιδίατρος γτ αυτοί διαβάζουν αποτελέσματα συνδυαστικά με άλλες τιμές και με τη κλινική εικόνα του μωρού. 

 

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Είμαι να σκασω... Με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν επανάληψη αιμοληψίας κι εξετασης για το μωρό γιατί βρήκαν κάποια έλλειψη σε ένζυμα γαλακτοζαιμιας. Εχω τρελαθεί απο την αγωνία μου και θα πρέπει να περιμένω κανα δυο εβδομάδες σίγουρα για να μου απαντησουν. Αυτά που διαβασα δεν μου άρεσαν. Ξέρει καμιά σας οτιδήποτε για την ασθένεια αυτή; 

Μην ανχονεσε μπορεί ναμην είχαν πάρει τα δείγματα σωστά το ίδιο είχε γίνει με την μικρή της αδελφής μου τις ξανα κάναμε και όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Μάρια καταρχήν ψυχραιμία.  ποτε έκανες την εξέταση; και γιατί να περιμένεις τόσο καιρό ; αργούν να βγουν τόσο πολύ τα αποτέλεσματα; δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό,  αλλά δε ρώτησες τη γιατρό σου να σου εξηγήσει; προσπάθησε να μη διαβάζεις τα διάφορα στο ίντερνετ.  το λέω να το ακούω κγω που με διάφορες τιμές στον δικό μου έχουμε θέματα κ μπαίνω κ με πιάνει πανικός κ μετά με μαλώνει η παιδίατρος γτ αυτοί διαβάζουν αποτελέσματα συνδυαστικά με άλλες τιμές και με τη κλινική εικόνα του μωρού. 

Είχαν πάρει αιμα όταν ήμασταν στο μαιευτήριο. Μας έστειλαν να ξαναδωσουμε δειγμα γτ το πρώτο δεν ήταν καλο. Δωσαμε πριν 10 περίπου μέρες και σήμερα με ενημέρωσαν οτι θέλουν να επαναλαβουν την εξέταση για να είναι σίγουροι. Όταν ρώτησα μου είπαν να περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα πρωτα. Αύριο θα παω στον παιδίατρο εδω στο νησί να κάνουμε το εμβόλιο και να μας πάρει το δείγμα και θα το συζητησω μαζί του

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

 

Μην ανχονεσε μπορεί ναμην είχαν πάρει τα δείγματα σωστά το ίδιο είχε γίνει με την μικρή της αδελφής μου τις ξανα κάναμε και όλα καλά. 

Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα γτ απο τα λιγα που διαβασα θα πρέπει εφ'ορου ζωης να προσέχει τι τρώει κτλ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Είχαν πάρει αιμα όταν ήμασταν στο μαιευτήριο. Μας έστειλαν να ξαναδωσουμε δειγμα γτ το πρώτο δεν ήταν καλο. Δωσαμε πριν 10 περίπου μέρες και σήμερα με ενημέρωσαν οτι θέλουν να επαναλαβουν την εξέταση για να είναι σίγουροι. Όταν ρώτησα μου είπαν να περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα πρωτα. Αύριο θα παω στον παιδίατρο εδω στο νησί να κάνουμε το εμβόλιο και να μας πάρει το δείγμα και θα το συζητησω μαζί του

Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα γτ απο τα λιγα που διαβασα θα πρέπει εφ'ορου ζωης να προσέχει τι τρώει κτλ

Πως λέγεται αυτό το ένσημο? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Είχαν πάρει αιμα όταν ήμασταν στο μαιευτήριο. Μας έστειλαν να ξαναδωσουμε δειγμα γτ το πρώτο δεν ήταν καλο. Δωσαμε πριν 10 περίπου μέρες και σήμερα με ενημέρωσαν οτι θέλουν να επαναλαβουν την εξέταση για να είναι σίγουροι. Όταν ρώτησα μου είπαν να περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα πρωτα. Αύριο θα παω στον παιδίατρο εδω στο νησί να κάνουμε το εμβόλιο και να μας πάρει το δείγμα και θα το συζητησω μαζί του

Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα γτ απο τα λιγα που διαβασα θα πρέπει εφ'ορου ζωης να προσέχει τι τρώει κτλ

Μην ανχονεσε δεν θα είναι τίποτα μπορεί να μην δώσατε πάλι καλά πρέπει να ξέρει ο άλλος να το πάρει σωστά. Τα κουκιά δεν κάνει να τρώνε  αλλά πως τα τρώει αυτά κάνεις. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Marimarv είπε:

Πως λέγεται αυτό το ένσημο? 

Δεν μου ειπαν ποιο ενζυμο ειναι. Βασικά πέταξαν την βόμβα κι ότι θα το επανεξετάσουμε για σιγουρια και θα μου δώσει οδηγιες μετα ο παιδίατρος

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Μην ανχονεσε δεν θα είναι τίποτα μπορεί να μην δώσατε πάλι καλά πρέπει να ξέρει ο άλλος να το πάρει σωστά. Τα κουκιά δεν κάνει να τρώνε  αλλά πως τα τρώει αυτά κάνεις. 

Αν αφορά μονο τα κουκια είναι καλα. Αν ομως αφορά οτιδήποτε έχει λακτόζη σκουρα τα πράγματα...

Τον ταΐζω κι εχω τύψεις μην του κανω κακο. Τρεμω αν ισχύει η ασθένεια μήπως του έχει ήδη δημιουργηθεί πρόβλημα που θα το βρούμε μπροστά μας


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Δεν μου ειπαν ποιο ενζυμο ειναι. Βασικά πέταξαν την βόμβα κι ότι θα το επανεξετάσουμε για σιγουρια και θα μου δώσει οδηγιες μετα ο παιδίατρος

Αν αφορά μονο τα κουκια είναι καλα. Αν ομως αφορά οτιδήποτε έχει λακτόζη σκουρα τα πράγματα...

Τον ταΐζω κι εχω τύψεις μην του κανω κακο. Τρεμω αν ισχύει η ασθένεια μήπως του έχει ήδη δημιουργηθεί πρόβλημα που θα το βρούμε μπροστά μας

Τα κουκια είναι το είχε ο αδελφός της μαμάς μου. Μην έχεις τυψεις κορίτσι μου αν ήταν συγουρη θα σε είχαν ειδοποιήσει αμέσως για να το πας για εξετάσεις στο παίδων έτσι κάνουν συνήθως. Δεν έχει μικρόβιλογικο για να της πάρουν αίμα γιατί είναι πολύ περίεργη εξετάσει και η παιδίατροι δεν ξέρω αν ξέρουν ακριβώς το σωστό τρόπο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Τα κουκια είναι το είχε ο αδελφός της μαμάς μου. Μην έχεις τυψεις κορίτσι μου αν ήταν συγουρη θα σε είχαν ειδοποιήσει αμέσως για να το πας για εξετάσεις στο παίδων έτσι κάνουν συνήθως. Δεν έχει μικρόβιλογικο για να της πάρουν αίμα γιατί είναι πολύ περίεργη εξετάσει και η παιδίατροι δεν ξέρω αν ξέρουν ακριβώς το σωστό τρόπο; 

Θα πάρει το αίμα ο παιδίατρος εδω, θα το στείλω στο ιασω κι αυτοι στο Ινστιτούτο Υγείας παιδων.


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία1430 είπε:

Θα πάρει το αίμα ο παιδίατρος εδω, θα το στείλω στο ιασω κι αυτοι στο Ινστιτούτο Υγείας παιδων.

Γιατί δεν το στέλνεις κατευθείαν στο παίδων εμάς από εκεί μας ειδοποίησαν ότι έπρεπε να ξανα γίνει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γιατί δεν το στέλνεις κατευθείαν στο παίδων εμάς από εκεί μας ειδοποίησαν ότι έπρεπε να ξανα γίνει; 

Μπέρδεμα... ειπαν οτι δεν είχαν σωστά στοιχεία επικοινωνίας μαζι μας και μας βρήκαν μεσω του Ιασώ για αυτό θα παει μεσω του Ιασώ το αιμα. Αυτό είπε η υπεύθυνη του Ιασώ που με ενημέρωσε. Αν και την προηγούμενη φορά ειδοποίησαν εμας απευθείας ( μεσω ταχυδρομείου) ότι δεν ήταν καλο το δείγμα.


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Μπέρδεμα... ειπαν οτι δεν είχαν σωστά στοιχεία επικοινωνίας μαζι μας και μας βρήκαν μεσω του Ιασώ για αυτό θα παει μεσω του Ιασώ το αιμα. Αυτό είπε η υπεύθυνη του Ιασώ που με ενημέρωσε. Αν και την προηγούμενη φορά ειδοποίησαν εμας απευθείας ( μεσω ταχυδρομείου) ότι δεν ήταν καλο το δείγμα.

Δεν το πήραν αυτή σωστά από την αρχή γιαυτό όλα αυτά. Και στη δικιά μου όταν της πηραν αίμα της το πήρε μια εκπαιδευομένη το κατάλαβε όμως ότι το έκανε λάθος και ζήτησε από την μεγάλη μαία να το ξανά πάρει και τι στο πήραν πάλι και όλα μια χαρά. Σου έστειλαν και το χαρτάκι και την βελόνα που το περνούν θέλει τα δικά τους; 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Δεν το πήραν αυτή σωστά από την αρχή γιαυτό όλα αυτά. Και στη δικιά μου όταν της πηραν αίμα της το πήρε μια εκπαιδευομένη το κατάλαβε όμως ότι το έκανε λάθος και ζήτησε από την μεγάλη μαία να το ξανά πάρει και τι στο πήραν πάλι και όλα μια χαρά. Σου έστειλαν και το χαρτάκι και την βελόνα που το περνούν θέλει τα δικά τους; 

 

Ναι μου είχαν στείλει την προηγούμενη φορά το χαρτακι και τη βελονα και περιμένω το πρωί με κουριερ ξανα το χαρτί τους


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσι δεν έχω καταλάβει μάλλον εγώ σωστά. Το αίμα που παίρνουν στα παιδιά στην τρίτη μέρα που είμαστε στο νοσοκομείο είναι για να δουν αν υπάρχει έλλειψη ενζύμου G6pd αν είναι αυτό τότε μην αγχώνεσαι καθόλου. Την λακτόζη πως την βρήκαν και στο είπαν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...