Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εμένα η μικρή κοιμάται πολλές ώρες συνήθως θα κάτσεις καμία ώρα αντε δύο μέσα στην μέρα ξύπνια μετά πάλι ύπνο το απόγευμα θα κάτσει πολλές φορές ξύπνια μη φανταστείτε με τις ώρες αντε κάνα 3 ώρες.. Το βράδυ κοιμάται από δέκα με έντεκα έως έξι και μισή αντε οχτώ το πρωί. 

Πόσο τυχερή είσαι πραγματικά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Σορρυ που πετάγομαι η κορρε είναι η χειρότερη το λιωνη το μαλλί καλύτερα να πάρεις επιβιτα. Και να ξέρεις φυτικό δεν υπάρχει είναι πιο φυσικό έτσι πρέπει να τα λένε όχι φυτικά μου το έχει πει άνθρωπος που πούλαγε υποτιθετε φυτικά αλλά μου λέει δεν υπάρχουν είναι λίγο πιο φυσικά προϊόντα. 

Εγώ πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα...σχεδον ένα χρόνο τα βάφω έτσι , κάθε μήνα. Μια χαρά πλούσια μαλλιά έχω!

Άλλη μια φορά θα τα κάνω έτσι κ μετά με κανονική βαφή. 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εγώ πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα...σχεδον ένα χρόνο τα βάφω έτσι , κάθε μήνα. Μια χαρά πλούσια μαλλιά έχω!

Άλλη μια φορά θα τα κάνω έτσι κ μετά με κανονική βαφή. 

Θηλάζεις??? Εμένα η παιδιατρος μου είπε άμα θέλω να τα βαψω αλλά με φυτική να μην ακουμπήσουν ρίζα κτλ και με τρόμαξε λίγο γτ μου τόνισε να είμαι πολύ προσεκτική με την ρίζα.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Θηλάζεις??? Εμένα η παιδιατρος μου είπε άμα θέλω να τα βαψω αλλά με φυτική να μην ακουμπήσουν ρίζα κτλ και με τρόμαξε λίγο γτ μου τόνισε να είμαι πολύ προσεκτική με την ρίζα.. 

Ναι θηλάζω αποκλειστικά. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσι μου πως κάνεις ηλεκτρονικά τις αιτήσεις στ ικα? 

στον οαεδ τις κανω. στο ικα δεν μπορεις να κανεις τιποτα ηλεκτρονικα .

Καλησπερα κοριτσια.  εμενα μου αλλαξε το προγραμμα, κοιμαται κατα 10 -11,30 το βραδυ ξυπναει κ μετα κοιμαται 1,30 μεχρι 9 το πρωι που πινει γαλα κ ξανα κοιμαται μεχρι τις 11.30 . μεσα στην μερα να κοιμηθει μισαωρα ..

εγω εχω αλλο θεμα , το μωρο κανει κακα μια φορα τηνμερα κ πραγματικα γινεται χαλια , επειδη δεν τα κανει κ λιγο νερουλα , του βγαινουν παντα στο ποδι κ πισω στην πλατη.εχω βαρεθει να πλενω ρουχα στο χερι. καμια συμβουλη ???

επισης σημερα τον εβαλα να κοιμηθει στην κουνια του γτ στο πορτ μπεμπε δεν χωρουσε αλλο , κοπανουσε τα χερια του πολυ . φοβαμαι ομως μην σκεπασει με την κουβερτα το προσωπο του γτ κουναει ποκλυ τα χερια του. εσεις με τι τα σκεπαζετε? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εδώ και μια βδομάδα έχω θέμα. Με την μικρή μου, κατά την διάρκεια του θηλασμού είναι υπερβολικά ανήσυχη στ στήθος τρώει στην αρχη καλά τα πρώτα 5 λεπτά και μετά δίνουμε μάχη κανονική αρχίσει να σφίγγεται να κουνάει χέρια πόδια να πιάνει στήθος να το αφήνει πολύ εκνευρισμένη και μετά αρχίζει να κλαίει με σπαρακτικό κλάμα. Ηρεμεί μόνο αν σηκωθώ και κάνω βόλτες σε όλο το σπίτι.. Στην αρχή σκεφτικα ότι ίσως δεν της φτάνει το γάλα μου γτ υπάρχουν φορές που το στήθος μου είναι πολύ μαλακό το πιέζω και δεν βγάζει τίποτα το παρατήρησα όμως ότι το κάνει ακόμα και όταν το στήθος μου είναι γεμάτο.. Επίσης δεν μου κοιμάται σχεδόν καθόλου την μέρα.. Μόλις έχει καταφέρει να φάει και την βάζω στ κρεβάτι της ξυπνάει αμέσως.. Πάνω μου όμως κοιμάται κανονικά.. Τα έχω παίξει την τελευταία βδομάδα δεν μπορώ να καταλάβω το γιναται.. Εχει καμία κάτι αντίστοιχο? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

στον οαεδ τις κανω. στο ικα δεν μπορεις να κανεις τιποτα ηλεκτρονικα .

Καλησπερα κοριτσια.  εμενα μου αλλαξε το προγραμμα, κοιμαται κατα 10 -11,30 το βραδυ ξυπναει κ μετα κοιμαται 1,30 μεχρι 9 το πρωι που πινει γαλα κ ξανα κοιμαται μεχρι τις 11.30 . μεσα στην μερα να κοιμηθει μισαωρα ..

εγω εχω αλλο θεμα , το μωρο κανει κακα μια φορα τηνμερα κ πραγματικα γινεται χαλια , επειδη δεν τα κανει κ λιγο νερουλα , του βγαινουν παντα στο ποδι κ πισω στην πλατη.εχω βαρεθει να πλενω ρουχα στο χερι. καμια συμβουλη ???

επισης σημερα τον εβαλα να κοιμηθει στην κουνια του γτ στο πορτ μπεμπε δεν χωρουσε αλλο , κοπανουσε τα χερια του πολυ . φοβαμαι ομως μην σκεπασει με την κουβερτα το προσωπο του γτ κουναει ποκλυ τα χερια του. εσεις με τι τα σκεπαζετε? 

Μήπως φταίει το νούμερο Πάνας για τις διαρροές? Μήπως είναι πιο μεγάλο ή πιο μικρό απ' ότι πρέπει

Εγώ με κουβέρτα κ σεντονακι αλλά με τα χέρια απ' έξω γιατί άμα τα σκεπασω τρελαίνεται!! Μπορείς να δοκιμάσεις κ υπνοσακο για να είσαι σίγουρη! Εγω θα τον ξεκινήσω σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

στον οαεδ τις κανω. στο ικα δεν μπορεις να κανεις τιποτα ηλεκτρονικα .

Καλησπερα κοριτσια.  εμενα μου αλλαξε το προγραμμα, κοιμαται κατα 10 -11,30 το βραδυ ξυπναει κ μετα κοιμαται 1,30 μεχρι 9 το πρωι που πινει γαλα κ ξανα κοιμαται μεχρι τις 11.30 . μεσα στην μερα να κοιμηθει μισαωρα ..

εγω εχω αλλο θεμα , το μωρο κανει κακα μια φορα τηνμερα κ πραγματικα γινεται χαλια , επειδη δεν τα κανει κ λιγο νερουλα , του βγαινουν παντα στο ποδι κ πισω στην πλατη.εχω βαρεθει να πλενω ρουχα στο χερι. καμια συμβουλη ???

επισης σημερα τον εβαλα να κοιμηθει στην κουνια του γτ στο πορτ μπεμπε δεν χωρουσε αλλο , κοπανουσε τα χερια του πολυ . φοβαμαι ομως μην σκεπασει με την κουβερτα το προσωπο του γτ κουναει ποκλυ τα χερια του. εσεις με τι τα σκεπαζετε? 

Καλημερα κι εγω με κουβερτουλα τον σκεπαζα και τον σκεπαζω απλα η παιδιατρος ειπε σκεπαζουμε μεχρι τη μεση και τα χερακια απο εξω.Αν εχεις εστω 21 βαθμους στο σπιτι δεν χρειαζεται πολυ σκεπασμα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή κοπέλες!!! 

Εγω χρησιμοποιώ υπνοσακο γτ ξεσκεπαζοταν συνέχεια!! 

@Marimarv εμενα οταν έχει πολύ ανησυχια τη βαζω στο μαρσιπο και εχω σωθεί... Γενικα έχουμε και εμεις πολύ μεγάλο θέμα τον τελευταίο καιρό με τον υπνο και την ανησυχία... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλή κοπέλες!!! 

Εγω χρησιμοποιώ υπνοσακο γτ ξεσκεπαζοταν συνέχεια!! 

@Marimarv εμενα οταν έχει πολύ ανησυχια τη βαζω στο μαρσιπο και εχω σωθεί... Γενικα έχουμε και εμεις πολύ μεγάλο θέμα τον τελευταίο καιρό με τον υπνο και την ανησυχία... 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Σου κλαίει κ εσένα όταν την θηλάζεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, ada32 είπε:

στον οαεδ τις κανω. στο ικα δεν μπορεις να κανεις τιποτα ηλεκτρονικα .

Καλησπερα κοριτσια.  εμενα μου αλλαξε το προγραμμα, κοιμαται κατα 10 -11,30 το βραδυ ξυπναει κ μετα κοιμαται 1,30 μεχρι 9 το πρωι που πινει γαλα κ ξανα κοιμαται μεχρι τις 11.30 . μεσα στην μερα να κοιμηθει μισαωρα ..

εγω εχω αλλο θεμα , το μωρο κανει κακα μια φορα τηνμερα κ πραγματικα γινεται χαλια , επειδη δεν τα κανει κ λιγο νερουλα , του βγαινουν παντα στο ποδι κ πισω στην πλατη.εχω βαρεθει να πλενω ρουχα στο χερι. καμια συμβουλη ???

επισης σημερα τον εβαλα να κοιμηθει στην κουνια του γτ στο πορτ μπεμπε δεν χωρουσε αλλο , κοπανουσε τα χερια του πολυ . φοβαμαι ομως μην σκεπασει με την κουβερτα το προσωπο του γτ κουναει ποκλυ τα χερια του. εσεις με τι τα σκεπαζετε? 

κοριτσαρα τι κανεις? με τα κακα μηπως να δοκιμασεις το επομενο νουμερο στις πανες??? για το σκεπασμα σφινωνεις  την κουβερτουλα στην κουνια κ σκεπαζεις μεχρι το στηθος κ τα χερακια εξω!!! κ οπως ειπε κ το αλλο κοριτσι 21 βαθμους στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια εδώ και μια βδομάδα έχω θέμα. Με την μικρή μου, κατά την διάρκεια του θηλασμού είναι υπερβολικά ανήσυχη στ στήθος τρώει στην αρχη καλά τα πρώτα 5 λεπτά και μετά δίνουμε μάχη κανονική αρχίσει να σφίγγεται να κουνάει χέρια πόδια να πιάνει στήθος να το αφήνει πολύ εκνευρισμένη και μετά αρχίζει να κλαίει με σπαρακτικό κλάμα. Ηρεμεί μόνο αν σηκωθώ και κάνω βόλτες σε όλο το σπίτι.. Στην αρχή σκεφτικα ότι ίσως δεν της φτάνει το γάλα μου γτ υπάρχουν φορές που το στήθος μου είναι πολύ μαλακό το πιέζω και δεν βγάζει τίποτα το παρατήρησα όμως ότι το κάνει ακόμα και όταν το στήθος μου είναι γεμάτο.. Επίσης δεν μου κοιμάται σχεδόν καθόλου την μέρα.. Μόλις έχει καταφέρει να φάει και την βάζω στ κρεβάτι της ξυπνάει αμέσως.. Πάνω μου όμως κοιμάται κανονικά.. Τα έχω παίξει την τελευταία βδομάδα δεν μπορώ να καταλάβω το γιναται.. Εχει καμία κάτι αντίστοιχο? 

εμένα σήμερα ηταν όπως περιγράφεις, δεν ξέρω γιατί.υποπτεύομαι πως ήθελε να κάνει κακα κ δεν μπορούσε. έκανε δύο φορές όλη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Ασία είπε:

εμένα σήμερα ηταν όπως περιγράφεις, δεν ξέρω γιατί.υποπτεύομαι πως ήθελε να κάνει κακα κ δεν μπορούσε. έκανε δύο φορές όλη μέρα.

Έχετε κ εσείς κλάμα στ στήθος όταν θηλάζεις?? Εγώ τα έχω παίξει είναι 3 μέρες τώρα αυτό θηλάζω όργια πονάω παντού αλλά αυτό που με απασχολεί είναι γτ να κλαίει όταν τρώει το κλάμα της ει αι σπαρακτικα κουνάει χέρια πόδια μάχη κανονικής.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Marimarv είπε:

Έχετε κ εσείς κλάμα στ στήθος όταν θηλάζεις?? Εγώ τα έχω παίξει είναι 3 μέρες τώρα αυτό θηλάζω όργια πονάω παντού αλλά αυτό που με απασχολεί είναι γτ να κλαίει όταν τρώει το κλάμα της ει αι σπαρακτικα κουνάει χέρια πόδια μάχη κανονικής.. 

Ναι κι εμείς τα ίδια. τεντώνεται κ κάνει το σώμα τόξο. Μήπως έχει δυσκοιλιότητα κι εσένα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Ναι κι εμείς τα ίδια. τεντώνεται κ κάνει το σώμα τόξο. Μήπως έχει δυσκοιλιότητα κι εσένα?

Γτ όμως να το κάνει στ στήθος μόνο αυτό γτ άμα την σηκώνω και κάνω βόλτες ηρεμεί και σκεφτόμουν μην είναι καμιά παλινδρόμηση... Μόλις κάθομαι το καταλαβαίνει και αρχίσει να κλαίει πάλι και να τεντώνεται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...