Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, stella92 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα. Θέλουν μέχρι 2 ετών να ανοίξει. Εμένα ο παιδίατρος ήταν πολύ κατηγορηματικός και αυστηρός σ'αυτο το θέμα, μου είπε να μη το αγγίζω ποτέ και ότι θα το κοίταζε αυτός κάθε μήνα. 2μηνων που κάναμε το εμβόλιο το κοίταξε και είχε ανοίξει,του έκανε βέβαια εντύπωση που άνοιξε τόσο νωρίς αλλά μου είπε όλα καλά.

Κι εμένα μου είπε να μην το πειράζω! Το κοιτάζει η γιατρός σε κάθε επίσκεψη.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα. Θέλουν μέχρι 2 ετών να ανοίξει. Εμένα ο παιδίατρος ήταν πολύ κατηγορηματικός και αυστηρός σ'αυτο το θέμα, μου είπε να μη το αγγίζω ποτέ και ότι θα το κοίταζε αυτός κάθε μήνα. 2μηνων που κάναμε το εμβόλιο το κοίταξε και είχε ανοίξει,του έκανε βέβαια εντύπωση που άνοιξε τόσο νωρίς αλλά μου είπε όλα καλά.

Ναι ναι κι εμενα τα ιδια ο παιδιατρος με ειχε φοβισει αρκετα κ δεν το πειραζα του μεγαλου, αλλα στον μικρο δεν ανοιγει καθολου σχεδον. Το Γεναρη που παμε για εμβολιο θα του πω να το κοιταξει παλι.

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Κι εμένα μου είπε να μην το πειράζω! Το κοιτάζει η γιατρός σε κάθε επίσκεψη.

Αρα ολες την ιδια οδηγια εχουμε. Ωραια, να μην αγχωνομαι λοιπον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Χαχαχαχα μπερδευτηκαμε!

Λοιπον δε μου ειπε ποσο ειναι και δε σκεφτηκα να ρωτησω. Νομιζω πλεον ειναι 75 ενσημα αλλα και παλι καλυμμενες ειμαστε, αν δε μας την κανει ο Εδοεαπ.

Απο τη δουλεια πηρα δωρο 400 με μισθο 600. Δηλαδη δεν παιρνουμε τα υπολοιπα; Νομιζω στον μεγαλο μ γιο ειχε μπει αυτοματα ενα ποσο απο το ΙΚΑ. Μπορει να θυμαμαι λαθος. 

Καμια κοπελα ξερει να μας βοηθησει; Τι συμβαινει με οσες δεν πηραν αναρρωτικη στην εγκυμοσυνη; 

Φτιαχνει με τον καιρο το κεφαλακι του, μην αγχωνεσαι. Μπρουμυτα με επιβλεψη κι ολα κομπλε.

Κοριτσια οσες εχετε αγορακια: το τσουτσουνακι του το «κατεβαζετε» καθολου; Στον μεγαλο δεν το εκανα αλλα δεν ειχε θεμα. Σε αυτον προσπαθησα να το κανω για να τον καθαρισω και ειδα οτι δεν κατεβαινει καθολου. Βασικα δεν θελω να τον πιεσω γιατι φοβαμαι οτι θα πονεσει... Ποσο πρεπει να κατεβαινει σε αυτη την ηλικια; Δε θυμαμαι

Θα πάρεις κ για 15μέρες από τον οαεδ δωρο.Εγώ παίρνω 700 Αλλά είμαι δηλωμένη 492(βασικό μισθό..) κ η λογιστρια έβγαλε δωρο σύμφωνα με αυτό τον μισθό. Κ Αντε να υπολογισουμε τώρα τι θα πάρω.. Γτ εγω νόμιζα ότι παίρνουμε όλο Από τον εργοδότη κ είχα υπολογίσει να πάρω 650.. 

Κ εγώ θέλω ενημέρωση για το πουλάκι του Γτ δεν το έχω πειράξει άκομα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα ! εγω δεν τα εκανα ακομα γτ ειχα πολυ δουλεια.. θα τα κανω σημερα αν προλαβω. ποσο σου βγηκε το ποσο για το εξαμηνο? πιστευω για το 2019 θα ανανεωθει γτ εχουμε ενσημα εως  τον Απριλιο αφου χρειαζονται μονο 50 .οσο για το μωρο , ναι ετσι θα κανω , λιγο με το ζορι κ θα φτιαξει πιστευω.

κ εγω για το δωρο , μπερδευτηκα.. δν καταλαβα τι μου ειπε η λογιστρια.. μου ειπε οτι ο εργοδοτης πληρωνει δωρο απο  1 Μαιου εως και την μερα που βγαινουμε σε αδεια εγκυμοσυνης. για τις 56 μερες κ 63 δεν παιρνουμε δωρο ? κ μετα συμπληρωνει ο οαεδ απο οταν βγαινεις στο 6μηνο.κ εγω δεν πηρα ανναρωτικη. σε σχεση με το πληρες ποσο του δωρου σου , ποσο πηρες? ( το μισο ποσο?) . εχω καταμπερδευτει

κ εμενα το γυρναει παντου αλλα του αρεσει να κοιμαται μονο απο την μια πλευρα μονο. θα προσπαθησω να τον βαλω μπρουμητα. αλλα εγω θελω τωρα να πατικωθει κ η αλλη μερια.. να δω τι θα κανω..

Κορίτσι μου πως κάνεις ηλεκτρονικά τις αιτήσεις στ ικα? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου εμένα ο εργοδότης μου έδωσε δώρο 470 και ο μισθός μου ήταν 490 δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε γιατί στο ΙΚΑ θα πάρω μου είπαν τους μήνες που ήμουν ασθένεια από Απρίλιο έως μέσα Αυγούστου που μπήκα στις 56 μέρες.. Τι να πω μήπως μετάνιωσε που μου πήρε το μισθό προχθές και μου βάλε κάτι παραπάνω.. Πάντως κουτί μου έκατσε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια έχει βάψει καμία σας τα μαλλιά της? 

Ακόμα δεν τα έχω βάψει και δεν θηλάζω αλλά σκέφτομαι μετά τα Χριστούγεννα για πρωτοχρονιάς να αρχίσω να τα βάφω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ τα βάφω, και στην εγκυμοσύνη κ τώρα που θηλάζω με φυτική βαφή του Κορρέ

Σορρυ που πετάγομαι η κορρε είναι η χειρότερη το λιωνη το μαλλί καλύτερα να πάρεις επιβιτα. Και να ξέρεις φυτικό δεν υπάρχει είναι πιο φυσικό έτσι πρέπει να τα λένε όχι φυτικά μου το έχει πει άνθρωπος που πούλαγε υποτιθετε φυτικά αλλά μου λέει δεν υπάρχουν είναι λίγο πιο φυσικά προϊόντα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ασία είπε:

@Anastasia05 χρόνια πολλά για την γιορτή σου!να χαίρεσαι το μωράκι σου.

κορίτσια πόσες ώρες μέσο όσο κοιμούνται τα μωρά σας το 24ωρο?

Εμένα κοιμάται πολύ λίγο όλη μέρα και αν την αφήσω στ κρεβάτι της ξυπνάει στ δεκάλεπτο πάνω μου κοιμάται.. Τα έχω παίξει τις τελευταίες μέρες.. Σήμερα κοιμήθηκε το πολύ μια ώρα όλη την μέρα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Marimarv είπε:

Εμένα κοιμάται πολύ λίγο όλη μέρα και αν την αφήσω στ κρεβάτι της ξυπνάει στ δεκάλεπτο πάνω μου κοιμάται.. Τα έχω παίξει τις τελευταίες μέρες.. Σήμερα κοιμήθηκε το πολύ μια ώρα όλη την μέρα.. 

Και το βράδυ πόσο κοιμάται?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μικρή κοιμάται πολλές ώρες συνήθως θα κάτσεις καμία ώρα αντε δύο μέσα στην μέρα ξύπνια μετά πάλι ύπνο το απόγευμα θα κάτσει πολλές φορές ξύπνια μη φανταστείτε με τις ώρες αντε κάνα 3 ώρες.. Το βράδυ κοιμάται από δέκα με έντεκα έως έξι και μισή αντε οχτώ το πρωί. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

@Anastasia05 χρόνια πολλά για την γιορτή σου!να χαίρεσαι το μωράκι σου.

κορίτσια πόσες ώρες μέσο όσο κοιμούνται τα μωρά σας το 24ωρο?

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...