Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

 Ευχαριστώ για τις γνώμες σας. Κ εγώ με μια κουβέρτα  τον στεπαζω κ. Τα χέρια απέξω γτ αλλιώς έχουμε ..

@Marimarv αυτό μου το κάνει κ εμένα Αλλά έφοσον έχει πιει κ συνήθως το βράδυ. Κ.πριν ακριβως το ίδιο έκανε.κ.μετά Μόλις ρευτικε ,ηρέμησε κ κοιμήθηκε.έντωμεταξυ είναι τόσο πονηρος,Μόλις καθήσω λες κ το καταλαβαίνει κ τσιριζει..!! 

Πάντως πρέπει να έχουν παλινδρόμηση τα μωρά μας ειδικά όταν κάνουν σαν τόξο υιό Σώμα τους.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εγώ την σκεπάζω έως την μέση και ρώτησα την γιατρό για υπνοσακο και μου είπε ότι αυτή δεν θέλει προτιμάει να της βάζω περισσότερα ρούχα. Και εγώ που δίνω ξένο γάλα κάποιες φορές μου το κάνει αυτό εκεί που την ταΐζω κάνει σαν τόξο και ποιο πολύ μου το κάνει το βράδυ στο τελευταίο γεύμα. 

Link to comment
Share on other sites

@Marimarv καποιες φορες ναι, το κάνει... Βεβαια οχι σπαραχτικα και οχι για ωρα... Συνηθως οταν νιωθω πως εχει τελειωσει το φαλα τ κανει και γ αυτο ξεκινησα χαπια με μαγια μπυρας και ηδη ειδα αποτέλεσμα.... 

Τωρα μπορεί να ηταν και τυχαιο, δεν ξέρω 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Γτ όμως να το κάνει στ στήθος μόνο αυτό γτ άμα την σηκώνω και κάνω βόλτες ηρεμεί και σκεφτόμουν μην είναι καμιά παλινδρόμηση... Μόλις κάθομαι το καταλαβαίνει και αρχίσει να κλαίει πάλι και να τεντώνεται 

Α εμένα χθες το έκανε γενικά, όχι μόνο στο στήθος.στήθος.κάτι θα την ενοχλεί στο θηλασμό. Μήπως υπερπαραγωγή?η μικρή παραγωγή?αλμα? είστε στην 8η εβδομάδα.

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Ευχαριστώ για τις γνώμες σας. Κ εγώ με μια κουβέρτα  τον στεπαζω κ. Τα χέρια απέξω γτ αλλιώς έχουμε ..

@Marimarv αυτό μου το κάνει κ εμένα Αλλά έφοσον έχει πιει κ συνήθως το βράδυ. Κ.πριν ακριβως το ίδιο έκανε.κ.μετά Μόλις ρευτικε ,ηρέμησε κ κοιμήθηκε.έντωμεταξυ είναι τόσο πονηρος,Μόλις καθήσω λες κ το καταλαβαίνει κ τσιριζει..!! 

Πάντως πρέπει να έχουν παλινδρόμηση τα μωρά μας ειδικά όταν κάνουν σαν τόξο υιό Σώμα τους.

εμένα κάνει σαν τόξο όταν πονάει νομίζω. όχι δηλ όταν πίνει γάλα. παίζει να είναι παλινδρόμηση? τι άλλα συμπτώματα έχει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Α εμένα χθες το έκανε γενικά, όχι μόνο στο στήθος.στήθος.κάτι θα την ενοχλεί στο θηλασμό. Μήπως υπερπαραγωγή?η μικρή παραγωγή?αλμα? είστε στην 8η εβδομάδα.

εμένα κάνει σαν τόξο όταν πονάει νομίζω. όχι δηλ όταν πίνει γάλα. παίζει να είναι παλινδρόμηση? τι άλλα συμπτώματα έχει?

Κ εμένα το κάνει ακόμα κ τώρα που είναι κοντα3.5 μηνών αλλά εμείς έχουμε παλινδρόμηση διαγνώστηκε από υπέρηχο. Αλλά και κάθε φορά που ποναγε η κολικός η να κάνει και τ κ εκλέγεται ήθελε αγκαλιά κ περπάτημα.η παλινδρόμηση έχει κλάμα μετά το φαι γουλιες η ρουκέτες κ αργεί να χονεψει το φαγητο

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! χάθηκα τόσες μέρες! έχω τα πεθερικά μου για γιορτές κ είμαι full time..ουφφ!

λοιπόν, εγώ σκέπαζω με κουβέρτακι,  χέρια παντα έξω.  μου φέρανε βέβαια δώρο υπνοσακο.  θα το πλύνω κ θα το δοκιμάσω. 

το τσουτσουνακι του δεν το αγγίζω.  εντολή της γιατρού! 

όσο για τον ύπνο..έχουμε τα πάνω κ τα κάτω μας.. το μέγιστο 3 ωρες συνεχόμενο...τα έχω δει όλα.. συνέχεια βυζι κ αγκαλιά θέλει..

@Marimarv κ μένα κλαίει στο στήθος κάποιες φορές.  κ χτυπιέται στο κεφάλι κ με χτυπάει κ μένα.  μήπως έχεις υπερπαραγωγή; εγώ πριν το βάλω,  βγάζω λίγο με το χέρι πρώτα.  Επίσης,  όταν αλλάζω στάση θηλασμού σταματάει! δοκίμαζε άλλες στάσεις μήπως ηρεμήσει! Επίσης,  καμία φορά θέλει να ρευτει κιόλας κ έχει δυσφορία. 

@Ασία μου τι κάνεις; πως είσαι;πηγές στο γιατρό; εγώ δεν πρόλαβα κ τώρα μέσα στις γιορτές δε νομίζω να κάνει ιατρείο.. το κόβω με τη νέα χρονιά!!μαζί με ενδοκρινολογο κ αιματολογικές που πρέπει να γίνουν για τις θηλαζουσες.. ιατρικό τουρ πάλι!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! χάθηκα τόσες μέρες! έχω τα πεθερικά μου για γιορτές κ είμαι full time..ουφφ!

λοιπόν, εγώ σκέπαζω με κουβέρτακι,  χέρια παντα έξω.  μου φέρανε βέβαια δώρο υπνοσακο.  θα το πλύνω κ θα το δοκιμάσω. 

το τσουτσουνακι του δεν το αγγίζω.  εντολή της γιατρού! 

όσο για τον ύπνο..έχουμε τα πάνω κ τα κάτω μας.. το μέγιστο 3 ωρες συνεχόμενο...τα έχω δει όλα.. συνέχεια βυζι κ αγκαλιά θέλει..

@Marimarv κ μένα κλαίει στο στήθος κάποιες φορές.  κ χτυπιέται στο κεφάλι κ με χτυπάει κ μένα.  μήπως έχεις υπερπαραγωγή; εγώ πριν το βάλω,  βγάζω λίγο με το χέρι πρώτα.  Επίσης,  όταν αλλάζω στάση θηλασμού σταματάει! δοκίμαζε άλλες στάσεις μήπως ηρεμήσει! Επίσης,  καμία φορά θέλει να ρευτει κιόλας κ έχει δυσφορία. 

@Ασία μου τι κάνεις; πως είσαι;πηγές στο γιατρό; εγώ δεν πρόλαβα κ τώρα μέσα στις γιορτές δε νομίζω να κάνει ιατρείο.. το κόβω με τη νέα χρονιά!!μαζί με ενδοκρινολογο κ αιματολογικές που πρέπει να γίνουν για τις θηλαζουσες.. ιατρικό τουρ πάλι!!

ωπ πρέπει να πάμε κ σε Ενδοκρινολογο? εμένα δεν μου είπαν τίποτα.έκανα εξετάσεις αίματος κ ήταν πολύ καλές. πήγα κ στον γιατρό να με δει από κάτω με το ζόρι. το είχα άγχος κ με το δίκιο μου γιατί πόνεσα υπερβολικά!!!ούρλιαζα. στην γέννα δεν θυμάμαι να ούρλιαζα έτσι χαχαχα δεν τον άφησα να με δει όσο καλά ήθελε αλλά είπε ότι είμαι οκ όσο μπόρεσε να δει.πλέον δεν πονάω, νιώθω μόνο ένα τράβηγμα στο σημείο που έγινε η τομή όταν πιέζεται η περιοχή. μου είπε πως έχω καμιά εικοσαριά ράμματα μέσα κ θα κάνουν κανένα δίμηνο να φύγουν. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έφυγαν αυτοί οι τραγικοί πόνοι επιτέλους!!θα κάνουμε καλές γιορτές χαχα κι εγώ για μετά τις γιορτές έλεγα αλλά με πήρε η μαία τηλ κ μου είπε να πάω οπωσδήποτε γιατί γιατί αν κάτι δεν πάει καλά πρέπει ο γιατρός να το δει νωρίς. γι αυτό κ πήγα, αλλιώς δεν είχα σκοπό. να σας κι εσύ όσο πιο γρήγορα να τελειώνεις με αυτή την υποχρέωση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Ευχαριστώ για τις γνώμες σας. Κ εγώ με μια κουβέρτα  τον στεπαζω κ. Τα χέρια απέξω γτ αλλιώς έχουμε ..

@Marimarv αυτό μου το κάνει κ εμένα Αλλά έφοσον έχει πιει κ συνήθως το βράδυ. Κ.πριν ακριβως το ίδιο έκανε.κ.μετά Μόλις ρευτικε ,ηρέμησε κ κοιμήθηκε.έντωμεταξυ είναι τόσο πονηρος,Μόλις καθήσω λες κ το καταλαβαίνει κ τσιριζει..!! 

Πάντως πρέπει να έχουν παλινδρόμηση τα μωρά μας ειδικά όταν κάνουν σαν τόξο υιό Σώμα τους.

Τα ίδια κ εμείς αλλά εγώ το έχω πάνω στ στήθος αυτό ξεκινάει πριν ακόμα τελειώσει τον θηλασμο την σηκώνω να ρευτει και σταματάει άμαεσως.. Πάω να την ξανά βάλω πάλι κλάμα.. Και εγώ προς τα εκεί καταλήγω μηοωε έχουν παλινδρόμηση.. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Κ εμένα το κάνει ακόμα κ τώρα που είναι κοντα3.5 μηνών αλλά εμείς έχουμε παλινδρόμηση διαγνώστηκε από υπέρηχο. Αλλά και κάθε φορά που ποναγε η κολικός η να κάνει και τ κ εκλέγεται ήθελε αγκαλιά κ περπάτημα.η παλινδρόμηση έχει κλάμα μετά το φαι γουλιες η ρουκέτες κ αργεί να χονεψει το φαγητο

Κάνεις κάτι συγκεκριμένο γτ την παλινδρόμηση? Εμένα κλαίει στήθος όταν την θηλάζω μόλις την σηκώσω σταματάει.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

ωπ πρέπει να πάμε κ σε Ενδοκρινολογο? εμένα δεν μου είπαν τίποτα.έκανα εξετάσεις αίματος κ ήταν πολύ καλές. πήγα κ στον γιατρό να με δει από κάτω με το ζόρι. το είχα άγχος κ με το δίκιο μου γιατί πόνεσα υπερβολικά!!!ούρλιαζα. στην γέννα δεν θυμάμαι να ούρλιαζα έτσι χαχαχα δεν τον άφησα να με δει όσο καλά ήθελε αλλά είπε ότι είμαι οκ όσο μπόρεσε να δει.πλέον δεν πονάω, νιώθω μόνο ένα τράβηγμα στο σημείο που έγινε η τομή όταν πιέζεται η περιοχή. μου είπε πως έχω καμιά εικοσαριά ράμματα μέσα κ θα κάνουν κανένα δίμηνο να φύγουν. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έφυγαν αυτοί οι τραγικοί πόνοι επιτέλους!!θα κάνουμε καλές γιορτές χαχα κι εγώ για μετά τις γιορτές έλεγα αλλά με πήρε η μαία τηλ κ μου είπε να πάω οπωσδήποτε γιατί γιατί αν κάτι δεν πάει καλά πρέπει ο γιατρός να το δει νωρίς. γι αυτό κ πήγα, αλλιώς δεν είχα σκοπό. να σας κι εσύ όσο πιο γρήγορα να τελειώνεις με αυτή την υποχρέωση.

εγώ πάω σε ενδοκρινολογο γτ είχα θεμα με θυρεοειδή στην εγκυμοσύνη. βέβαια μου ριπε ο γιατρος μου και στο νοσοκομείο οτι οι θηλαζουσες πρέπει να κάνουν το εξής πακετακι: γενική αίματος, σίδηρο,  φεριττινη,  βιταμίνη d , βιταμίνη β12, ασβέστιο ορου  και από θυρεοειδή: tsh, t3,t4, ft3,ft4, anti-TRO, anti- TG,  υπέρηχο,  και τέλος έλεγχο στο στήθος! α, και τεστ παπ Φυσικά!! αυτα τα ολίγα! γιςυτο είπα να τα αφήσω  με τη νέα χρονιά,  που να τρέχω μέσα στις γιορτές...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! χάθηκα τόσες μέρες! έχω τα πεθερικά μου για γιορτές κ είμαι full time..ουφφ!

λοιπόν, εγώ σκέπαζω με κουβέρτακι,  χέρια παντα έξω.  μου φέρανε βέβαια δώρο υπνοσακο.  θα το πλύνω κ θα το δοκιμάσω. 

το τσουτσουνακι του δεν το αγγίζω.  εντολή της γιατρού! 

όσο για τον ύπνο..έχουμε τα πάνω κ τα κάτω μας.. το μέγιστο 3 ωρες συνεχόμενο...τα έχω δει όλα.. συνέχεια βυζι κ αγκαλιά θέλει..

@Marimarv κ μένα κλαίει στο στήθος κάποιες φορές.  κ χτυπιέται στο κεφάλι κ με χτυπάει κ μένα.  μήπως έχεις υπερπαραγωγή; εγώ πριν το βάλω,  βγάζω λίγο με το χέρι πρώτα.  Επίσης,  όταν αλλάζω στάση θηλασμού σταματάει! δοκίμαζε άλλες στάσεις μήπως ηρεμήσει! Επίσης,  καμία φορά θέλει να ρευτει κιόλας κ έχει δυσφορία. 

@Ασία μου τι κάνεις; πως είσαι;πηγές στο γιατρό; εγώ δεν πρόλαβα κ τώρα μέσα στις γιορτές δε νομίζω να κάνει ιατρείο.. το κόβω με τη νέα χρονιά!!μαζί με ενδοκρινολογο κ αιματολογικές που πρέπει να γίνουν για τις θηλαζουσες.. ιατρικό τουρ πάλι!!

Ναι όταν αλλάζω στάση θηλασμού ηρεμεί το θέμα ριναι ότι η στάση που θέλει είναι να την θηλάζω όρθια και να κάνω και βόλτα.. Με τρέχει κανονικά η μικρή.. Πονάει όλο μου το σώμα.. 

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά κορίτσια με υγεία. να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας και τις οικογένειές σας!! τα πρώτα Χριστούγεννα με τα μωράκια μας φέτος!!

10 ώρες πρίν, bella32 είπε:

εγώ πάω σε ενδοκρινολογο γτ είχα θεμα με θυρεοειδή στην εγκυμοσύνη. βέβαια μου ριπε ο γιατρος μου και στο νοσοκομείο οτι οι θηλαζουσες πρέπει να κάνουν το εξής πακετακι: γενική αίματος, σίδηρο,  φεριττινη,  βιταμίνη d , βιταμίνη β12, ασβέστιο ορου  και από θυρεοειδή: tsh, t3,t4, ft3,ft4, anti-TRO, anti- TG,  υπέρηχο,  και τέλος έλεγχο στο στήθος! α, και τεστ παπ Φυσικά!! αυτα τα ολίγα! γιςυτο είπα να τα αφήσω  με τη νέα χρονιά,  που να τρέχω μέσα στις γιορτές...

Εγώ για τον θυρεοειδή αυτές που λες δεν τις κοίταξα.ενώ τα υπόλοιπα τα έκανα. το στήθος δεν μου το εξέτασε ο γιατρός, δεν ανέφερε τίποτα.τεστ Παπ μου είπε σε δύο μήνες.επόμενη εγκυμοσύνη μου είπε κ αύριο αν θέλω αλλά καλύτερα να περιμένω να περάσει ένα εξάμηνο από τη γέννα. Τελικά ο κάθε ένας γυναικολόγος λέει τα δικά του, όπως οι παιδίατροι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά!! Να χαιρομαστε τα παιδάκια μας και τους συζυγους μας και οσους γιορταζουν και μας αγαπανε!!! Εμενα γιορτάζει ο αντρουλης μου σημερα!!! Κανουμε και Χριστούγεννα στο χωριο μου πρωτη χρονιά με τη μπεμπα μας!!! Αν μας εκανε τη χαρη και χιονιζε θα ήταν ακόμα καλύτερα, αλλα και έτσι καλα ειναι!!! 

Εγω κοριτσια ξεκινησα χαπια μαγιάς μπυρας γιατί ειχα την αίσθηση του αδειου στηθους και μαλλον ειχα δικιο... Η μπεμπα πλέον τρώει πιο ανετη και δεν κοπανιεται σε ενα αδειο βυζι... Ενω πριν ηταν πιο ανησυχη και ζηταγε πιο συχνά βυζι... Τελικα δεν πρέπει να είμαστε τοσο ευκολοπιστες σε οσα λενε... Ναι η παραγωγη ειναι θεμα ζητησης και προσφορας, ναι ο θηλασμος είναι ότι πιο φυσικο, αλλα για καποιες απο εμας δεν ισχύει.. Εγω πχ ολη την ωρα στηθος την ειχα, πινω γύρω στα 7 λιτρα νερό τη μερα, χρησιμοππιουσα θηλαστρο αλλα και παλι το γαλα μου ηταν προφανως λίγο... Αλλα επειδη ειχα  θεληση τα καταφερα και συνεχίζουμε να τα καταφερνουμε... 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου καλά Χριστούγεννα να χαίρεστε όποιον έχετε!!!! Να είναι καλά τα μωράκια μας να τα χαιρόμαστε είναι το καλύτερο δώρο που θα μπορούσαμε να είχαμε για Χριστούγεννα!!! @anemoni1989 να χαίρεσαι το στεφάνι σου ♥️ 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά!! Να χαιρομαστε τα παιδάκια μας και τους συζυγους μας και οσους γιορταζουν και μας αγαπανε!!! Εμενα γιορτάζει ο αντρουλης μου σημερα!!! Κανουμε και Χριστούγεννα στο χωριο μου πρωτη χρονιά με τη μπεμπα μας!!! Αν μας εκανε τη χαρη και χιονιζε θα ήταν ακόμα καλύτερα, αλλα και έτσι καλα ειναι!!! 

Εγω κοριτσια ξεκινησα χαπια μαγιάς μπυρας γιατί ειχα την αίσθηση του αδειου στηθους και μαλλον ειχα δικιο... Η μπεμπα πλέον τρώει πιο ανετη και δεν κοπανιεται σε ενα αδειο βυζι... Ενω πριν ηταν πιο ανησυχη και ζηταγε πιο συχνά βυζι... Τελικα δεν πρέπει να είμαστε τοσο ευκολοπιστες σε οσα λενε... Ναι η παραγωγη ειναι θεμα ζητησης και προσφορας, ναι ο θηλασμος είναι ότι πιο φυσικο, αλλα για καποιες απο εμας δεν ισχύει.. Εγω πχ ολη την ωρα στηθος την ειχα, πινω γύρω στα 7 λιτρα νερό τη μερα, χρησιμοππιουσα θηλαστρο αλλα και παλι το γαλα μου ηταν προφανως λίγο... Αλλα επειδη ειχα  θεληση τα καταφερα και συνεχίζουμε να τα καταφερνουμε... 

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!! να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!! πρώτα Χριστούγεννα!!! τι ευτυχία κορίτσια ε; ο δικός μου έχει χαζέψει με το δεντράκι!!

να σε ρωτήσω λίγο για τα χάπια μαγιάς μπυρας.. πόσα χαπακι πίνεις την ημέρα; σκέφτομαι να ξεκινήσω κγω, νιώθω ότι δε χορταίνει ο μικρος μου.. έχω ακούσει κ από άλλες ότι είδαν διάφορα.  δεν έχω μιλήσει ακόμη με παιδίατρο και θέλω να πάω ενημερωμένη όταν τη δω!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...