Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Αχχχχχ μην με κάνεις τρελή τώρα!!!!!! Ας μην μιλήσω μέρες που είναι! Αυτή τη στιγμή νιώθω πιο Σκρουτζ από ποτέ! Εσύ να είσαι καλά κοριτσι μου, αστον να πάει........

Απλά λυπάμαι γιατί κοιτάνε να βγάλουν λεφτά από την φτώχεια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Αχχχ βρε κορίτσια δύσκολα βρίσκεις σωστό αφεντικό το μονο σιγουρο. Αλλά να σας πω κι εγω που βρέθηκα στη θέση του εργοδότη  τον πονο μου. Είχα υπαλληλο με μισθο 620€ συν ολα τα δωρα συν 5€/ώρα υπερωρια συν 5-10€ την εβδομάδα αν χρειαζόταν να μετακινηθεί με δικο του οχημα για δικη μας δουλειά(μην φανταστειτε μεγαλες αποστάσεις μικρο νησί είμαστε) κι έφυγε να παει οκτάμηνο στο Δήμο που τελικά δεν τον πήραν. Κι έφυγε μια περίοδο που ξεκινάει πολλή δουλειά. Επίσης το τελευταίο δίμηνο αντικαθιστουσε εμένα κι ενω εχω γυρισει εδω και σχεδόν ενα μήνα στο μαγαζί ακόμα κάποια πράγματα δεν τα εχω συμμαζέψει. Αααα ασε που όταν αντικαθιστούσε εμενα δουλευε μόνο την πρωινή βάρδια 6,5ωρες δλδ και πληρωνοταν κανονικά και δεν είπε να δουλέψει ούτε ενα απόγευμα να συμπληρώσει ωρες. Τελοσπαντων μπορεί να τα βλέπω εγω περίεργα τα πράγματα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Καλημέρα! Το ξέρατε ότι όσες πήραμε αναρρωτική άδεια, δικαιούμαστε δώρο Χριστουγέννων από το ΙΚΑ? Το έμαθα σήμερα και έστειλα να ενημερώσω!

Και εγώ μόλις σήμερα το έμαθα. Μου έβαλαν μόνο 148 ευρώ δώρο από τη δουλειά και αν δεν έπαιρνα να ρωτήσω δε θα μου το έλεγε κανένας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , stella92 είπε:

Και εγώ μόλις σήμερα το έμαθα. Μου έβαλαν μόνο 148 ευρώ δώρο από τη δουλειά και αν δεν έπαιρνα να ρωτήσω δε θα μου το έλεγε κανένας

Κι εμένα μια κοπέλα μου το είπε σε άσχετη συζήτηση.. απορώ γιατί να μη μπαίνουν απευθείας.. τραγικό!!

Ξέρεις μέχρι πότε πρέπει να πάμε ΙΚΑ να το πάρουμε?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Και εγώ μόλις σήμερα το έμαθα. Μου έβαλαν μόνο 148 ευρώ δώρο από τη δουλειά και αν δεν έπαιρνα να ρωτήσω δε θα μου το έλεγε κανένας

Ναι δικαιούμαστε θα πας με βιβλιάριο και ταυτότητα αλλά η πλατφόρμα για τις αιτήσεις ανοίγει από από 21/12

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εμένα μια κοπέλα μου το είπε σε άσχετη συζήτηση.. απορώ γιατί να μη μπαίνουν απευθείας.. τραγικό!!

Ξέρεις μέχρι πότε πρέπει να πάμε ΙΚΑ να το πάρουμε?

Από 21/12 και μετά μας είπαν με βιβλιάριο κ ταυτοτητα

2 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Και εγώ μόλις σήμερα το έμαθα. Μου έβαλαν μόνο 148 ευρώ δώρο από τη δουλειά και αν δεν έπαιρνα να ρωτήσω δε θα μου το έλεγε κανένας

Για πόσους μήνες πήρες τόσα χρήματα; Είχες πάρει κ αναρωτικηαδεια;

  • Μου αρέσει 2

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια εγώ πήρα τηλέφωνο σήμερα στο ΙΚΑ και της έδωσα τον αριθμό μητρώο και μου είπε ότι δώρο θα πάρω μόνο τους μήνες που ήμουν με άδεια ασθένειας καί ότι τα λεφτά θα τα πάρω 19 Ιανουαρίου... Και μου είπε ότι από 9 Αύγουστο περίπου που μπήκα στην άδεια μητρότητας αλλά και λοχίας μου τα δίνει ο εργοδότης και πήρα τηλ τον λογιστή του και είχε κάνει λάθος πρέπει να μου βάλουν και άλλα λεφτά στο λογαριασμό αυτοί και ευτυχώς το αφεντικό είπε θα μου τα βάλει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !τι κάνετε; Πως είναι τα μωράκια σας;  έκανα σεξ επιτέλους!! (Ο κάθενας με τον πόνο του!!!))Κ ενω φοβόμουν ,δεν πονεσα καθόλου!!  

Τι καλα που θα πάρουμε δωρο Χριστουγέννων !!

  • Χαχα 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !τι κάνετε; Πως είναι τα μωράκια σας;  έκανα σεξ επιτέλους!! (Ο κάθενας με τον πόνο του!!!))Κ ενω φοβόμουν ,δεν πονεσα καθόλου!!  

Τι καλα που θα πάρουμε δωρο Χριστουγέννων !!

μπράβο!!Εσύ δεν είχες πονέσει και στην εξέταση μετά τις 40 μέρες.Εγώ πήγα στην γιατρό κ όταν προσπαθούσε να με εξετάσει από κάτω ούρλιαζα από τον πόνο!!!οπότε για σεξ ούτε μισή σκέψη ακόμη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !τι κάνετε; Πως είναι τα μωράκια σας;  έκανα σεξ επιτέλους!! (Ο κάθενας με τον πόνο του!!!))Κ ενω φοβόμουν ,δεν πονεσα καθόλου!!  

Τι καλα που θα πάρουμε δωρο Χριστουγέννων !!

Να ρωτήσω κάτι που εμένα με κολλάει λίγο...το μωρό που ήταν??? Και στις πόσες περίπου μέρες μετά τη γέννα έγινε? Νομίζω πως έπαιξε σημαντικό ρόλο(μαζί με το ότι είναι εντάξει η περιοχή κάτω) ότι το ήθελες τόσο στο να μη πονεσεις! Πολύ καλά και ενθαρρυντικά νέα, μπράβο! 

Θα πάω κι εγώ στο γιατρό μου μετά τις γιορτές κ πιστεύω θα δώσει το οκ!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.. Σήμερα κάναμε το πρώτο εμβολίου καλά τα πήγανε έκλαψε βέβαια αλλά όχι όσο περίμενα.. Από κιλά είναι 4710 αλλά την είδα λίγο περίεργη την γιατρό μου είπε ότι θα μπορούσε να είχε πάρει καλύτερο βάρος κ έχω αγχωθεί τώρα.. Εσάς πως ήταν το βάρος στα μικρά σας στο πρώτο εμβόλιο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Σήμερα κάναμε το πρώτο εμβολίου καλά τα πήγανε έκλαψε βέβαια αλλά όχι όσο περίμενα.. Από κιλά είναι 4710 αλλά την είδα λίγο περίεργη την γιατρό μου είπε ότι θα μπορούσε να είχε πάρει καλύτερο βάρος κ έχω αγχωθεί τώρα.. Εσάς πως ήταν το βάρος στα μικρά σας στο πρώτο εμβόλιο 

Εξαρτάται από τη καμπύλη ανάπτυξης στην οποία βρίσκεται το μωρό σου.. δες στο βιβλιάριο πίσω στις καμπυλες ποια ακολουθεί το μικρό σου, στα σημειωνει ο παιδίατρος σε κάθε επίσκεψη.

Επίσης στα αποκλειστικά θηλαζοντα βρεφη από τον 1ο-4ο μήνα η φυσιολογικη αύξηση βάρους είναι 453-906 γραμμαρια το μηνα.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Εξαρτάται από τη καμπύλη ανάπτυξης στην οποία βρίσκεται το μωρό σου.. δες στο βιβλιάριο πίσω στις καμπυλες ποια ακολουθεί το μικρό σου, στα σημειωνει ο παιδίατρος σε κάθε επίσκεψη.

Επίσης στα αποκλειστικά θηλαζοντα βρεφη από τον 1ο-4ο μήνα η φυσιολογικη αύξηση βάρους είναι 453-906 γραμμαρια το μηνα.

Ααα δεν το ήξερα θα το κοιτάξω στ βιβλιάριο.. 560 έχει πάρει εμένα και δεν δίνω καθόλου συμπλήρωμα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marimarv είπε:

Ααα δεν το ήξερα θα το κοιτάξω στ βιβλιάριο.. 560 έχει πάρει εμένα και δεν δίνω καθόλου συμπλήρωμα.. 

560γραμμαρια το μήνα? Σύνολο από τη γέννηση πόσο έχει πάρει?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Να ρωτήσω κάτι που εμένα με κολλάει λίγο...το μωρό που ήταν??? Και στις πόσες περίπου μέρες μετά τη γέννα έγινε? Νομίζω πως έπαιξε σημαντικό ρόλο(μαζί με το ότι είναι εντάξει η περιοχή κάτω) ότι το ήθελες τόσο στο να μη πονεσεις! Πολύ καλά και ενθαρρυντικά νέα, μπράβο! 

Θα πάω κι εγώ στο γιατρό μου μετά τις γιορτές κ πιστεύω θα δώσει το οκ!

Καλημερα! το μωρο διπλα μας στο port bebe . κ κοιμοταν !!! το δικο μου το μωρο το πρωι 9 -11 κοιμαται τοσο βαθια κ ας μιλας στο αυτι του !!!γτ αλλη στιγμη δεν νομιζω να μπορεσουμε να κανουμε κατι γτ ακουει το παραμικρο .. στους 2 μηνες μετα τον τοκετο (63 μερες) . ναι η αληθεια ειναι οτι ειχα "λησαξει"..χαχαχα αλλα να σου πω οτι ημουν κ αρκετα υγρη αν με καταλαβαινεις..( και μονο που με ακουμπουσε ο αντρας μου μετα τον τοκετο, ετσι γινομουν) , οποτε για αυτο μαλλον δεν πονεσα. γτ ο γιατρος μου ειχε πει να παρω λιπαντικο. κατω μου ειχε πει ο γιατρος οτι ειχα πληγη ακομα που δεν ειχε κλεισει καλα , αλλα τελικα ολα καλα. βεβαια αυτο εγινε κυριακη , αντε να δουμε ποτε θα ξανα γινει.. γτ μια η κουραση , μια το μωρο ..ασε...

το μονο περιεργο ηταν οτι προσπαθουσα να σφιξω τον κολπο κ ενω το εκανα κ το ενιωθε κ ο αντρας μου , εγω δεν το ενιωθα.. μαλλον θα επανελθει αργοτερα..

συμβουλη μου να μην εισα  σφιγμενη οταν πας στον γιατρο κ εξισου κ στο σεξ. στον γιατρο πονεσα ελαχιστα αλλα γτ χαλαρωσα  αλλιως θα ειχα πονεσει πιστευω.

14 ώρες πρίν, Ασία είπε:

μπράβο!!Εσύ δεν είχες πονέσει και στην εξέταση μετά τις 40 μέρες.Εγώ πήγα στην γιατρό κ όταν προσπαθούσε να με εξετάσει από κάτω ούρλιαζα από τον πόνο!!!οπότε για σεξ ούτε μισή σκέψη ακόμη χαχαχα

ναι ειναι κ πως εισαι απο κατω. εσυ θα κανεις λιγο υπομονη ακομα.. εγω δεν ειχα  τελικα κ πολλα ραμματα , κ γεννησα ευκολα. 

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Σήμερα κάναμε το πρώτο εμβολίου καλά τα πήγανε έκλαψε βέβαια αλλά όχι όσο περίμενα.. Από κιλά είναι 4710 αλλά την είδα λίγο περίεργη την γιατρό μου είπε ότι θα μπορούσε να είχε πάρει καλύτερο βάρος κ έχω αγχωθεί τώρα.. Εσάς πως ήταν το βάρος στα μικρά σας στο πρώτο εμβόλιο 

Καλημερα ! δεν ειναι ολα τα μωρα το ιδιο . αν σου ειπε η γιατρος οτι ειναι καλα το βαρος , μην ανησυχεις.

εμενα 60 μερων ηταν 5800 κ 60 ποντους( ειχε παρει 800 γρ σε 20 μερες,γεννηθηκε 3410γρ) αλλα γενικα τρωει πολυ .κ ολη μερα στο στηθος να τον εχω , θα πινει . αφου πινει ανα 1,5 ολη μερα κ του δινω ενα γευμα ξενο για να ξεκουραστω λιγακι κ παλι πινει απο μενα. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημερα! το μωρο διπλα μας στο port bebe . κ κοιμοταν !!! το δικο μου το μωρο το πρωι 9 -11 κοιμαται τοσο βαθια κ ας μιλας στο αυτι του !!!γτ αλλη στιγμη δεν νομιζω να μπορεσουμε να κανουμε κατι γτ ακουει το παραμικρο .. στους 2 μηνες μετα τον τοκετο (63 μερες) . ναι η αληθεια ειναι οτι ειχα "λησαξει"..χαχαχα αλλα να σου πω οτι ημουν κ αρκετα υγρη αν με καταλαβαινεις..( και μονο που με ακουμπουσε ο αντρας μου μετα τον τοκετο, ετσι γινομουν) , οποτε για αυτο μαλλον δεν πονεσα. γτ ο γιατρος μου ειχε πει να παρω λιπαντικο. κατω μου ειχε πει ο γιατρος οτι ειχα πληγη ακομα που δεν ειχε κλεισει καλα , αλλα τελικα ολα καλα. βεβαια αυτο εγινε κυριακη , αντε να δουμε ποτε θα ξανα γινει.. γτ μια η κουραση , μια το μωρο ..ασε...

το μονο περιεργο ηταν οτι προσπαθουσα να σφιξω τον κολπο κ ενω το εκανα κ το ενιωθε κ ο αντρας μου , εγω δεν το ενιωθα.. μαλλον θα επανελθει αργοτερα..

συμβουλη μου να μην εισα  σφιγμενη οταν πας στον γιατρο κ εξισου κ στο σεξ. στον γιατρο πονεσα ελαχιστα αλλα γτ χαλαρωσα  αλλιως θα ειχα πονεσει πιστευω.

ναι ειναι κ πως εισαι απο κατω. εσυ θα κανεις λιγο υπομονη ακομα.. εγω δεν ειχα  τελικα κ πολλα ραμματα , κ γεννησα ευκολα. 

Καλημερα ! δεν ειναι ολα τα μωρα το ιδιο . αν σου ειπε η γιατρος οτι ειναι καλα το βαρος , μην ανησυχεις.

εμενα 60 μερων ηταν 5800 κ 60 ποντους( ειχε παρει 800 γρ σε 20 μερες,γεννηθηκε 3410γρ) αλλα γενικα τρωει πολυ .κ ολη μερα στο στηθος να τον εχω , θα πινει . αφου πινει ανα 1,5 ολη μερα κ του δινω ενα γευμα ξενο για να ξεκουραστω λιγακι κ παλι πινει απο μενα. 

Η αλήθεια είναι πως κ εγώ όλο στήθος την έχω κ γιαυτό ανησυχώ μήπως δεν της φτάνει το γάλα μου η δεν είναι όσο θρεπτικό χρειάζεται.. 

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

560γραμμαρια το μήνα? Σύνολο από τη γέννηση πόσο έχει πάρει?

3.200 γεννήθηκε την πήρα 3.145 και τώρα στους 2 μήνες εινσι 4. 710

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...