Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Σήμερα κάναμε το πρώτο εμβολίου καλά τα πήγανε έκλαψε βέβαια αλλά όχι όσο περίμενα.. Από κιλά είναι 4710 αλλά την είδα λίγο περίεργη την γιατρό μου είπε ότι θα μπορούσε να είχε πάρει καλύτερο βάρος κ έχω αγχωθεί τώρα.. Εσάς πως ήταν το βάρος στα μικρά σας στο πρώτο εμβόλιο 

η δικιά μου σήμερα είναι 4425 κ το πρώτο εμβόλιο θα το κάνουμε σε δύο εβδομάδες.υπολογίζω τότε να έχει φτάσει τα δικά σας κιλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Εμένα ο δικός μου στο εμβόλιο ηταν 5.500γρ και τον ειχαμε πάρει 3680γρ από το μαιευτήριο. Και τις πρώτες 10 μέρες λογω ικτερου δεν έτρωγε καλα και δεν έπαιρνε καλο βάρος. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εμένα ο δικός μου στο εμβόλιο ηταν 5.500γρ και τον ειχαμε πάρει 3680γρ από το μαιευτήριο. Και τις πρώτες 10 μέρες λογω ικτερου δεν έτρωγε καλα και δεν έπαιρνε καλο βάρος. 

Στις πόσες μέρες κάνατε εμβόλιο, όσες έχετε κάνει?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Σήμερα κάναμε το πρώτο εμβολίου καλά τα πήγανε έκλαψε βέβαια αλλά όχι όσο περίμενα.. Από κιλά είναι 4710 αλλά την είδα λίγο περίεργη την γιατρό μου είπε ότι θα μπορούσε να είχε πάρει καλύτερο βάρος κ έχω αγχωθεί τώρα.. Εσάς πως ήταν το βάρος στα μικρά σας στο πρώτο εμβόλιο 

Καλέ μια χαρά είναι.. Εμένα η μικρή ήταν στο εμβόλιο σχεδόν 5 κιλά και η γιατρός έκανε με το κομπιούτερ και μου είπε τέλειο βάρος παίρνει την μέρα... Μια χαρά είναι η μικρή σου κοριτσάκι μου. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εμένα ο δικός μου στο εμβόλιο ηταν 5.500γρ και τον ειχαμε πάρει 3680γρ από το μαιευτήριο. Και τις πρώτες 10 μέρες λογω ικτερου δεν έτρωγε καλα και δεν έπαιρνε καλο βάρος. 

Εμένα στην αρχη έπαιρνε πιο πολύ βάρος από τώρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/12/2018 at 3:17 ΠΜ, ναντια δε είπε:

Ναι δικαιούμαστε θα πας με βιβλιάριο και ταυτότητα αλλά η πλατφόρμα για τις αιτήσεις ανοίγει από από 21/12

Από 21/12 και μετά μας είπαν με βιβλιάριο κ ταυτοτητα

Για πόσους μήνες πήρες τόσα χρήματα; Είχες πάρει κ αναρωτικηαδεια;

Καλησπέρα. Το δώρο Χριστουγέννων μετράει από 1 Μαϊου μέχρι τέλη Δεκέμβρη. Εγώ από Ιούλιο έως 20 Αυγούστου είχα αναρρωτική. Από το λογιστήριο στη δουλειά μου είπαν μόνο Μάιο και Ιούνιο παίρνω δώρο, τα υπόλοιπα από το ΙΚΑ (Λογικά και για τις 56 και 63 μέρες παίρνουμε από το Ικα, θα πάω αύριο το πρωί να μάθω)

On 19/12/2018 at 2:16 ΜΜ, Μαρθα Κ είπε:

Λοιπόν κορίτσια εγώ πήρα τηλέφωνο σήμερα στο ΙΚΑ και της έδωσα τον αριθμό μητρώο και μου είπε ότι δώρο θα πάρω μόνο τους μήνες που ήμουν με άδεια ασθένειας καί ότι τα λεφτά θα τα πάρω 19 Ιανουαρίου... Και μου είπε ότι από 9 Αύγουστο περίπου που μπήκα στην άδεια μητρότητας αλλά και λοχίας μου τα δίνει ο εργοδότης και πήρα τηλ τον λογιστή του και είχε κάνει λάθος πρέπει να μου βάλουν και άλλα λεφτά στο λογαριασμό αυτοί και ευτυχώς το αφεντικό είπε θα μου τα βάλει. 

Αυτό ρώτησα και εγώ αν δικαιούμαι δώρο για τις 56 και 63 μέρες και μου είπε ότι τα παίρνω από το ΙΚΑ. Ήμουν σίγουρη ότι είχαν κάνει λάθος, θα ζητήσω χαρτί αύριο από το ΙΚΑ για να τους το πάω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , stella92 είπε:

Καλησπέρα. Το δώρο Χριστουγέννων μετράει από 1 Μαϊου μέχρι τέλη Δεκέμβρη. Εγώ από Ιούλιο έως 20 Αυγούστου είχα αναρρωτική. Από το λογιστήριο στη δουλειά μου είπαν μόνο Μάιο και Ιούνιο παίρνω δώρο, τα υπόλοιπα από το ΙΚΑ (Λογικά και για τις 56 και 63 μέρες παίρνουμε από το Ικα, θα πάω αύριο το πρωί να μάθω)

Αυτό ρώτησα και εγώ αν δικαιούμαι δώρο για τις 56 και 63 μέρες και μου είπε ότι τα παίρνω από το ΙΚΑ. Ήμουν σίγουρη ότι είχαν κάνει λάθος, θα ζητήσω χαρτί αύριο από το ΙΚΑ για να τους το πάω.

Αγάπη το ΙΚΑ δίνει δώρο μόνο τους μήνες που είμαστε αναρρωτική έχει αλλάξει φέτος και τα περισσότερα τα παίρνουμε από τον εργοδότη από την ώρα που μπαίνουμε στις 56 μέρες έως και τώρα το δώρο το δίνει ο εργοδότης εμένα σήμερα μου έβαλε και τα υπόλοιπα και μάλιστα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε είχες δίκιο. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλέ μια χαρά είναι.. Εμένα η μικρή ήταν στο εμβόλιο σχεδόν 5 κιλά και η γιατρός έκανε με το κομπιούτερ και μου είπε τέλειο βάρος παίρνει την μέρα... Μια χαρά είναι η μικρή σου κοριτσάκι μου. 

Κ εγώ έτσι πιστεύω δεν ξέρω γτ το είπε αυτό και με άγχωσε γτ άρχισα να σκέφτομαι διαφορά για το γάλα και την παραγωγή μου και αγχώθηκα γτ δεν δίνω καθόλου ξένο.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Αγάπη το ΙΚΑ δίνει δώρο μόνο τους μήνες που είμαστε αναρρωτική έχει αλλάξει φέτος και τα περισσότερα τα παίρνουμε από τον εργοδότη από την ώρα που μπαίνουμε στις 56 μέρες έως και τώρα το δώρο το δίνει ο εργοδότης εμένα σήμερα μου έβαλε και τα υπόλοιπα και μάλιστα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε είχες δίκιο. 

Ευχαριστώ πολύ!! Αύριο με το που φύγω από το ΙΚΑ θα πάρω το λογιστή να του το πω γτ έτσι κ αλλιώς μέχρι αύριο είναι να βάλει τα υπόλοιπα! Συνεχώς κάνουν λάθος σε εμάς και έλεγα δε θα κάνουν κ σε μένα!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Σήμερα κάναμε το πρώτο εμβολίου καλά τα πήγανε έκλαψε βέβαια αλλά όχι όσο περίμενα.. Από κιλά είναι 4710 αλλά την είδα λίγο περίεργη την γιατρό μου είπε ότι θα μπορούσε να είχε πάρει καλύτερο βάρος κ έχω αγχωθεί τώρα.. Εσάς πως ήταν το βάρος στα μικρά σας στο πρώτο εμβόλιο 

Εμείς βγήκαμε 2,250 από το μαιευτήριο και σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο και είμαστε 4,830 και ο γιατρός τα έκανε στο κομπιούτερακι του και είπε η μικρή είναι τέλεια(σε φάση που μου είπε πως αν δεν θέλει δεν χρειάζεται να το δώσω να φάει με το ζόρι...)!!! Δίκη μου γνώμη.. Αν σε αγχωνει ψάξε κάποιον άλλον.. Πρέπει να νιώθεις άνετα με τον παιδίατρο.. Να σε καθησυχάζει και όχι να σε αγχωνει και σίγουρα χωρίς λόγο... :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Αγάπη το ΙΚΑ δίνει δώρο μόνο τους μήνες που είμαστε αναρρωτική έχει αλλάξει φέτος και τα περισσότερα τα παίρνουμε από τον εργοδότη από την ώρα που μπαίνουμε στις 56 μέρες έως και τώρα το δώρο το δίνει ο εργοδότης εμένα σήμερα μου έβαλε και τα υπόλοιπα και μάλιστα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε είχες δίκιο. 

Έκανες αίτηση για το δώρο του ΙΚΑ ή θα μπουν αυτόματα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Marimarv είπε:

Έκανες αίτηση για το δώρο του ΙΚΑ ή θα μπουν αυτόματα? 

Καλημέρα! Πας το το βιβλιάριο και την ταυτότητα. Εγώ σε καμία ώρα θα είναι εκεί,μόλις ξεμπερδεψω θα σας στείλω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , stella92 είπε:

Καλημέρα! Πας το το βιβλιάριο και την ταυτότητα. Εγώ σε καμία ώρα θα είναι εκεί,μόλις ξεμπερδεψω θα σας στείλω.

Καλημέρα κορίτσι μου.. Μόνο σήμερα γίνονται οι αιτήσεις? 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Στις πόσες μέρες κάνατε εμβόλιο, όσες έχετε κάνει?

ακριβως στους 2 μηνες.

@Marimarvμαλλον το δικο μου παιδακι ειναι λιγο χοντρουτσικο τελικα (αν κ δεν εχει διπλες κτλ αλλα περισσοτερο σαν να ψηλωσε)..μια χαρα βαρος εχει παρει το μωρο σου στους 2 μηνες. αν εχεις 6 -8 βρεγμενες πανες εισαι οκ . @Μαρία1430 εσενα καθε ποτε πινει την μερα? γτ ειναι 5800 κ γεννηθηκε 3400εντωμεταξυ η μαμα μου μου λεει οτι του δινω πολυ να πιει αλλα αφου ανοιγει το στομα συνεχεια κ πλεον τρωει τα χερια του ..κ αν δεν πιει δεν ηρεμει.κ με την πιπιλα δεν ξεγελιεται πολυ. 

βασικα δεν πρεπει να τα συγκρινουμε ταμωρα  γτ εχουν διαφορετικη αναπτυξη . εγω πχ 1 ετος ημουν 7 κιλα ειπε η μαμα μου ενω ο μπεμπης ειναι ηδη σχεδον 6 κ 2 μηνων.αλλα ο αντρας μου ειναι ψηλος(1,90 ) .  μπορει να πηρε απο κει . 

@Μαρθα Κ τι κανει η μπεμπα ? με το κεφαλακι της τι εκανες? την βαζεις απο την αντιθετη μερια? εγω παρατηρησα οτι απο την μια μερια το κεφαλακι του μωρου εχει πατικωθει κ απο την αλλη ειναι πιο στρογγυλο . μαλλον εχουμε πλαγιοκεφαλια εκ θεσεως εμεις . αλλα του το δημιουργησα κ εγω γτ τον κραταω μονο με το δεξιμου χερι αγκαλια  .τωρα θα προσπαθησω απο τα αριστερα οσο μπορω γτ ειναι βαρυς κ μουδιαζει το χερι μου .σκεφτομαι να αγορασω καμια σφηνα για να μην γυρναει οταν κοιμαται. τι λες?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...