Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

 

Καλημερα κοριτσια!!! Εγω σήμερα της εβαλα και αχλαδι και εφαγε καλύτερα!!! Σιγουρα πανω απο 6 κουταλιες... Μετα κουραστηκε και εκλαιγε, το εφτυνε, ειπα να μην τη ζορισω αφού ειναι 2η μολις μερα... Νερακι πινει καλυτερα!!! Χθες ηπιε 40-50μλ και σημερα μετα την κρεμα ηπιε καμια 15ρια μλ μονορουφιξια... Για να δουμε πως θα συνεχίσει... Αυριο σκέφτομαι να βαλω και μπανανα... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα!! μου ήρθε μόνο 2 φορές,  Δεκέμβριο κ Ιανουάριο..μετά τπτ! ωστόσο,  οωρηξια υπάρχει κανονικά μ ειπε ο γιατρός οπότε προσοχή!!!!

Εμένα μου ήρθε Ιανουαριο και Φεβρουάριο και τώρα τον Μαρτιο τίποτα και σκεφτόμουν αν δεν εχει σταθεροποιηθεί ακόμα λογω θηλασμού ή μηπως συμβαίνει κατι άλλο. Οι επαφές μας φυσικα ειναι με προφύλαξη και πολυ μειωμενες σε αριθμό σε σχέση με πριν το μωρο  :-)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ. Οσες θηλαζετε αδιαθετησατε ή ακόμα;;

Κι εγω ακόμα να αδιαθετησω!!Κανω 6-7 θηλασμους ενω τρωει τρια γευματα στερεων.Τα περισσότερα το βράδυ βεβαια.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! @AlekkΚ   Εγώ μάλλον το ματιαξα. εκεί που έτρωγε τα φρούτα ,ξαφνικά τρώει λίγο κ σφραγιζει το στόμα του. Κ τα κάνει τα κακακια πιο σκληρα γτ προφανώς Εγώ δε βάζω ώριμα φρουτα . νόμιζα ότι τα σκληρά φρουτα είναι πιο καλά .εννοείται εκτός ψυγείου γτ αλλιώς κρυο δεν το τρώει. 

Επίσης κ το ριζαλευρο μια το τρώει μια Όχι. Απλα δεν πιεζω ακόμα ,όσο φάει..Κ θηλάζει περισσότερο..δεν ξέρω αν περνάμε αλμα.

@anemoni1989 Εγώ έδωσα αχλάδι την πρώτη μερα κ μετά όλα μαζί. Απλα να είναι ώριμα κ όχι πολύ μπανάνα γτ κάνει δυσκοιλιοτητα Τελικά.καλη επιτυχία.

 

Από χθες γυρίζει συνέχεια μπρούμυτα ,στο πλάι κ Επειδή θηλάζει ξαπλωμενος στο κρεβατι στο πλάι ,μου πιάνει το στήθος κ μου το τσιμπάει άσχημα κ με τα δύο χέρια.

Όταν έγινε 4 μηνων μου ήρθε με πολύ αίμα κ ξανά μετά από 34 μέρες

Χαχαχα ada, τα ιδια κι εδω! Τρωει λιγο και μετα σφραγιζει... κι αρχιζει τα μπρουυυυυυ... Τωρα βεβαια ειμαστε αρρωστουλικα οποτε ειπα να του δινω ενα γευμα την ημερα και αυτο σε φαση που εχει πεσει ο πυρετος... 

Εγω κοριτσια αδιαθετησα επιτελους. Ο μικρος ειναι 5 1/2 μηνων, περιπου εκει ειχα αδιαθετησει και στον μεγαλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Εμένα μου ήρθε Ιανουαριο και Φεβρουάριο και τώρα τον Μαρτιο τίποτα και σκεφτόμουν αν δεν εχει σταθεροποιηθεί ακόμα λογω θηλασμού ή μηπως συμβαίνει κατι άλλο. Οι επαφές μας φυσικα ειναι με προφύλαξη και πολυ μειωμενες σε αριθμό σε σχέση με πριν το μωρο  :-)

κ ο γυναικολόγος και η ενδοκρινολογος μου είπαν ότι λόγω θηλασμού η περίοδος θα αργήσει να στρώσει!! αλλά ειναι φυσιολογικό όλο αυτό.  απλώς μ είπαν να προσέξω γτ μπορεί να μείνω εύκολα έγκυος κ δε με αφήνουν ( όχι ότι το επιδιώξω κιόλας!) ααα καλά, εσείς έχετε έστω μειωμένες!! Εγώ είμαι τόσο κομμάτια που οοοοταν επιτέλους κοιμηθεί το μωρό, πέφτω λιπόθυμη από κούραση κ κοιμάμαι...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κ ο γυναικολόγος και η ενδοκρινολογος μου είπαν ότι λόγω θηλασμού η περίοδος θα αργήσει να στρώσει!! αλλά ειναι φυσιολογικό όλο αυτό.  απλώς μ είπαν να προσέξω γτ μπορεί να μείνω εύκολα έγκυος κ δε με αφήνουν ( όχι ότι το επιδιώξω κιόλας!) ααα καλά, εσείς έχετε έστω μειωμένες!! Εγώ είμαι τόσο κομμάτια που οοοοταν επιτέλους κοιμηθεί το μωρό, πέφτω λιπόθυμη από κούραση κ κοιμάμαι...

Γιατι δεν σε αφήνουν;; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Χαχαχα ada, τα ιδια κι εδω! Τρωει λιγο και μετα σφραγιζει... κι αρχιζει τα μπρουυυυυυ... Τωρα βεβαια ειμαστε αρρωστουλικα οποτε ειπα να του δινω ενα γευμα την ημερα και αυτο σε φαση που εχει πεσει ο πυρετος... 

Εγω κοριτσια αδιαθετησα επιτελους. Ο μικρος ειναι 5 1/2 μηνων, περιπου εκει ειχα αδιαθετησει και στον μεγαλο

Οο περαστικά σας. Εγώ σκέφτομαι να του βάλω περισσότερη μπανανα . ο δικός μου δεν θέλει με τίποτα το κουτάλι!!! Θέλει το δαχτυλο μου. Ε είναι δυνατόν; σημερα έφαγε όλη τα φρούτα με το δάχτυλο.. Άλλο μπελά βρήκα

  • Χαχα 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Οο περαστικά σας. Εγώ σκέφτομαι να του βάλω περισσότερη μπανανα . ο δικός μου δεν θέλει με τίποτα το κουτάλι!!! Θέλει το δαχτυλο μου. Ε είναι δυνατόν; σημερα έφαγε όλη τα φρούτα με το δάχτυλο.. Άλλο μπελά βρήκα

Να σαι καλα! Σημερα φαινεται καλυτερα μεχρι στιγμης. Ada τα παιδια μας μοιαζουν παρα πολυ! Χαχα! Σημερα εφαγε  100 ml φρουτοκρεμα οπου του εδινα το δαχτυλο μ και λιγο πριν το βαλει στο στομα του βαζα το κουταλακι... τι αλλο θα κανουμε πια;;;; Στον μεγαλο εκανα τον καραγκιοζη και επιανε. Τουτος εδω με κοιταει με απαθεια.... τσαμπα τα τραγουδια και οι χοροι...

Δοκιμασα με μπανανουλα παραπανω, καπως καλυτερα. Σημερα του εβαλα παραπανω αχλαδι κ το εφαγε πιο ευχαριστα... για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια καλησπέρα, καλό μήνα.όλες ξεκινήσατε να δίνετε στέρεες τροφές?Εγώ ακόμη δεν ξεκίνησα,θα ξεκινήσουμε όταν κλείσουμε τους έξι μήνες, δηλ έχουμε κανένα μήνα μπροστά μας. εσείς σε τι ηλικία ακριβώς ξεκινήσατε?

Επίσης θέλει μεγάλη προσοχή για ένα χρόνο όσες δεν θέλουν τόσο σύντομα άλλο παιδάκι. Σήμερα έμαθα πως μια φίλη μου που γέννησε φέτος, είναι πάλι έγκυος, έμεινε δηλ πριν το πρώτο 40ήμερο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια τα φρούτα τι ώρα τα δίνετε..? 

Εμείς γυρω στις 11-12 γτ δεν πεινάει νωρίτερα κι αν δεν πεινασει δεν τρώει καθόλου...

Κορίτσια οταν θα πάμε τα παιδάκια μας στην εκκλησία για τη βάφτιση τους φοράμε παπούτσια ή οχι; γτ θα φοραμε ενα ωραιο κοστουμακι που μας πηρε η γιαγια και σκέφτομαι αν θα είναι σαν γυφτάκι ξυπόλητος


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...