Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Ξεκινήσαμε πρώτα με τα λαχανικά μετά από λίγες μέρες τα φρούτα και μετά την κρέμα.. Από σήμερα το απόγευμα θα την δώσω γιαούρτι και από αύριο θα βάλουμε στην ζωή μας το κρέας!!! 

Το λαχανικά έδωσες για αρχή? Δλδ ξεκίνησες με μεσημεριανό?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Πατάτα, κολοκύθι, καρότο και της έβαζα ποτέ μαρούλι και πότε αντίδια για να την βοηθάει στα κακά της μετά από λίγο αρχίσαμε και τα φασολάκια.. Κοίτα κάθε μέρα της έδινα από πέντε κουταλιές έως που φτάσαμε και τρώμε ένα πιάτο γεμάτο το μεσημέρι και έτσι κόψαμε το συμπλήρωμα γάλα. Η πρώτη τροφή που πήρε ήταν τα λαχανικά και μετά από πέντε μέρες βάλαμε τα φρούτα και μετά απο πέντε μέρες βάλαμε κρέμα το απόγευμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρθα Κ είπε:

Πατάτα, κολοκύθι, καρότο και της έβαζα ποτέ μαρούλι και πότε αντίδια για να την βοηθάει στα κακά της μετά από λίγο αρχίσαμε και τα φασολάκια.. Κοίτα κάθε μέρα της έδινα από πέντε κουταλιές έως που φτάσαμε και τρώμε ένα πιάτο γεμάτο το μεσημέρι και έτσι κόψαμε το συμπλήρωμα γάλα. Η πρώτη τροφή που πήρε ήταν τα λαχανικά και μετά από πέντε μέρες βάλαμε τα φρούτα και μετά απο πέντε μέρες βάλαμε κρέμα το απόγευμα. 

Τι κρέμα της δινεις?? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ δεν ειναι λιγο νωρις να τρωει 3 γευματα στερεα τροφη ? και να κοψεις το γαλα?  ξερω οτι πρεπει να δινουμε τουλαχιστον 3 γευματα γαλα μεχρι 6 μηνων .

Εγω κοριτσια δεν τον ζοριζω κ πολυ , τρωει φρουτα 150 μλ το πρωι κ το ριζαλευρο το απογευμα και μπορει καμια μερα να μη του δωσω 2 γευματα γτ θηλαζει πολυ. η παιδιατρος μου ειπε γαλα να του δινω οσο θελει . του εδωσα κ γλυκοπαταπατατα καροτο κ του αρεσε πολυ .

πιστευω απο βδομαδα που θα γινουμε 6 μηνων θα μας πει για κρεας  κ αλλες τροφες να του δωσω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε??

Ήθελα να ρωτήσω...υπάρχει κάποια που να σκέφτεται από τώρα να προσπαθήσει για επομενο παιδάκι?? Είμαι λίγο τρελή?? :)

χα χα ειμαστε ξυπνιες τετοια ωρα κ σκεφτεσε για το δευτερο χα χα χα εγω κουραστηκα κ.που το διαβασα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα ειμαστε ξυπνιες τετοια ωρα κ σκεφτεσε για το δευτερο χα χα χα εγω κουραστηκα κ.που το διαβασα!

Διάβαζα το βιβλιαράκι μου, όπως κάθε βράδυ τέτοια ώρα, κ είπα να μοιραστώ τη τρελή μου ιδέα! :-P

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2019 at 2:25 ΠΜ, ada32 είπε:

@Elenaki5186Να σου πω κ εγώ την αποψη μου. Εφόσον σου έσπασαν τα νερά ,θα μπορούσε να σε περιμένει το πολύ 12 ώρες αλλά αν είχε περιτυλιξη κ εφόσον με τεχνιτους δεν είχες διαστολη,θα κατέληγες σε καισαρικη πιστεύω .(έτσι ήταν κ η κουνιαδα μου που έσπασαμ τα νερά αλλά η διαστολή κόλλησε στο 3 με τεχνιτους κ έκανε καισ μετά από 12 ωρες ταλαιπωρία..)Αλλά να σου πω έχει πολύ λίγη σημασία πως θα γέννησεις ,το σημαντικό είναι Ότι κρατάς το μωρό σου αγκαλιά!! Μη νομίζεις ότι κ η φυσιολ. Γέννα δεν έχει μειονέκτηματα..

Εγώ κορίτσια που γεννησα φυσιολογικά ,άπο κάτω νιώθω αρκετά ανοιχτή.. Κ στο σεξ.Όσες γεννησατε φυσιολ . Πως είστε; 

Εγώ νιώθω πολύ κλειστή από κάτω.Είμαι αλλιώς πλέον και σίγουρα δεν θα αλλάξει κάτι από δω κ πέρα.

6 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε??

Ήθελα να ρωτήσω...υπάρχει κάποια που να σκέφτεται από τώρα να προσπαθήσει για επομενο παιδάκι?? Είμαι λίγο τρελή?? :)

Καλημέρα! Εγώ πότε το σκέφτομαι, πότε όχι. από τη μια θέλω άμεσα κι από την άλλη λέω να το καθυστέρησω πολύ ακόμη. δεν ξέρω πραγματικά τι θέλω, είναι μεγάλη απόφαση νομίζω!

ρε κορίτσια όλες ξεκινήσατε τις στέρεες?? εμείς ακόμη! Δεν κλείσαμε ακόμη τον έκτο μήνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ νιώθω πολύ κλειστή από κάτω.Είμαι αλλιώς πλέον και σίγουρα δεν θα αλλάξει κάτι από δω κ πέρα.

Καλημέρα! Εγώ πότε το σκέφτομαι, πότε όχι. από τη μια θέλω άμεσα κι από την άλλη λέω να το καθυστέρησω πολύ ακόμη. δεν ξέρω πραγματικά τι θέλω, είναι μεγάλη απόφαση νομίζω!

ρε κορίτσια όλες ξεκινήσατε τις στέρεες?? εμείς ακόμη! Δεν κλείσαμε ακόμη τον έκτο μήνα.

Εμεις τωρα ξεκινησαμε στερεες 1 βδομαδα πριν κλεισουμε 6 μηνων.

9 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε??

Ήθελα να ρωτήσω...υπάρχει κάποια που να σκέφτεται από τώρα να προσπαθήσει για επομενο παιδάκι?? Είμαι λίγο τρελή?? :)

Αναστασία μου εμεις ειπαμε με το που θα γινει ενος ετους  να βαλουμε μπρος και για το επόμενο και όποτε τύχει. Ειχα και κατι ψιλοθεματακια την προηγουμενη φορα και μας πηρε καποιο χρονο δεν ξέρω τωρα. Εσεις τι σκεφτεστε;; Δεν ξερω για εσας εγω ειμαι 33 (τον Οκτωβρη αισίως 34) θα ηθελα να μην το καθυστερησω. Αλλα μονο ο Θεος ξερει τι θα γίνει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenaki5186 είπε:

Εμεις τωρα ξεκινησαμε στερεες 1 βδομαδα πριν κλεισουμε 6 μηνων.

Αναστασία μου εμεις ειπαμε με το που θα γινει ενος ετους  να βαλουμε μπρος και για το επόμενο και όποτε τύχει. Ειχα και κατι ψιλοθεματακια την προηγουμενη φορα και μας πηρε καποιο χρονο δεν ξέρω τωρα. Εσεις τι σκεφτεστε;; Δεν ξερω για εσας εγω ειμαι 33 (τον Οκτωβρη αισίως 34) θα ηθελα να μην το καθυστερησω. Αλλα μονο ο Θεος ξερει τι θα γίνει.

Κι εμείς θέλουμε σύντομα, αλλά πρώτα θελω να δω τι θα γίνει με μια δουλειά που περιμένω..

Εγώ Νοέμβριο κλείνω τα 31. Θα μου άρεσε να είναι ηλικιακά κοντά.. Πάντα ήθελα πολλά παιδάκια, δε ξέρω βέβαια πόσα θα καταφέρω κι εγώ :)

Κ εμείς έχουμε ξεκινήσει στέρεες τροφές κ τα πάμε πολύ καλά .. μικρή ποσότητα ακόμη. Του αρέσει πολύ όμως.. μια φορά που του έδωσα παραπάνω έκανε εμετό κι από τότε προσέχω περισσότερο τη ποσότητα!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Εγώ νιώθω πολύ κλειστή από κάτω.Είμαι αλλιώς πλέον και σίγουρα δεν θα αλλάξει κάτι από δω κ πέρα.

Καλημέρα! Εγώ πότε το σκέφτομαι, πότε όχι. από τη μια θέλω άμεσα κι από την άλλη λέω να το καθυστέρησω πολύ ακόμη. δεν ξέρω πραγματικά τι θέλω, είναι μεγάλη απόφαση νομίζω!

ρε κορίτσια όλες ξεκινήσατε τις στέρεες?? εμείς ακόμη! Δεν κλείσαμε ακόμη τον έκτο μήνα.

Καλημέρα Ασία μου! κ μεις θα κλείσουμε τον 6ο κ μετά στέρεες! με τι σκέφτεσαι να ξεκινήσεις; Εγώ με λαχανικά!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε??

Ήθελα να ρωτήσω...υπάρχει κάποια που να σκέφτεται από τώρα να προσπαθήσει για επομενο παιδάκι?? Είμαι λίγο τρελή?? :)

Με επιασε η καρδιά μου και μονο που το διαβασα!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Αμεσα αμεσα οχι, αλλα θα ηθελα να ειναι σχετικά κοντα για να μεγαλωσουν μαζι και να χαλαρωσω και γω σε 6 χρονια που θα εχουν ξεπεταχτουν... Εγω σκεφτόμουν να βάλουμε μπροστά τις προσπάθειες αφου χρονισει η μικρη, ωστε να μην ειναι ουτε πολύ μικρη ουτε πολυ μεγάλη οταν ερθει (αν ερθει) το επομενο μελος!! Παντως για να ειμαι ειλικρινής, δελεαστική μου φαίνεται και η ιδέα να μεινω με ενα παιδι... Αλλα φοβαμαι θα το μετανιωσω σ πορεια και θα ηθελα να εχει η μικρή παρεα και να μη μου βγει κα(κ)λομαθημενη... 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenaki5186 είπε:

Εμεις τωρα ξεκινησαμε στερεες 1 βδομαδα πριν κλεισουμε 6 μηνων.

Αναστασία μου εμεις ειπαμε με το που θα γινει ενος ετους  να βαλουμε μπρος και για το επόμενο και όποτε τύχει. Ειχα και κατι ψιλοθεματακια την προηγουμενη φορα και μας πηρε καποιο χρονο δεν ξέρω τωρα. Εσεις τι σκεφτεστε;; Δεν ξερω για εσας εγω ειμαι 33 (τον Οκτωβρη αισίως 34) θα ηθελα να μην το καθυστερησω. Αλλα μονο ο Θεος ξερει τι θα γίνει.

Μακαρι κοριτσι μου να ερθει γρηγορα.... Κ εμεις θα το θελαμε πολυ αλλα πρεπει να μεγαλωσει λιγο πρωτα γτ δν εχουμε καμια βοηθεια


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Κ εγω θελω 2ο μωράκι αλλά όχι άμεσα . ο Άντρας μου θέλει από Τώρα κ το προσπαθει (μόνος του βέβαια!!!!) . τουλάχιστον να χρονισρι το μωρό κ μετά να ξεκινησουμε προσπαθειες.  Να ηρεμήσω κ λίγο από την πρώτη εγκυμοσύνη κ να αδυνατίσω!!

Από στέρεες ξεκινησαμε αλλά χαλαρά. Πλέον Μου τρώει μισο μηλο αχλάδι μπανανα άνετα κ 170 ριζαλευρο κ σχετικά γρήγορα ,πίνει κ νερό.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κορίτσια νιώθω πλήρης με το ένα παιδί.. Εαααααααν έκανα κ δεύτερο θα το έκανα μετά από 5 χρόνια που θα είχε ξεπεταχτει για τα καλά το πρώτο να καλύπτει μόνη της τς βασικές ανάγκες όπως να πηγαίνει τουαλέτα να τρώει χωρίς να την ταΐζω κ διαφορά αλλά.. Ούτε να σκεφτώ για δεύτερο παιδί άμεσα.. Ακόμα δεν έχω χαρεί το πρώτο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...