Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, Marimarv είπε:

Ναιιιιι είναι πάρα πολύ έξυπνα τα άτιμα χαχαχαχα μάλλον δεν χουμε βρει ακόμα το κατάλληλο μπιμπερό ούτε το κατάλληλο γάλα.. Εσένα ποια θηλη έπιασε.??? Πριν λίγες μέρες έκλεισε 5 οπότε δεν τρώει ακόμα.. 

τα chicco ειναι τα πιο ευκολα σε ροη. αλλα μην παρεις απευθειας για 4 μηνων παρε για 2 μηνων πρωτα κ μετα προχωρας κ καοτσουκ ειναι πιο ευκολα . θα το βρητε που θα παει . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Alex. Arap είπε:

Α ειναι μικρουλη δεν τρωει ακομα. Εμένα την πρωτο ξεκινησα με της nuk αλλα δεν τις ηθελε της τσαλακωνε και χυνωταν το γαλα μετα πηρα τα mr. Browns αυτα εχω και τωρα ουτε περνουν αερα ουτε τιποτα τα βαζεις και απο οποια μερια θες δεν ειναι σαν τα nuk που θελουν απο την μια. Και τα avene λενε ειναι καλα θελω να παρω να δοκιμάσω. Εσεμα μεψπιο ειπιε τα 90 ml? 

Με ένα της mam με πλατιά θηλη αλλά μια φορά έγινε αυτό μετά το έκλεισε πάλι το στόμα της χθες με το ίδιο μπιμπερό και ίδιο γάλα ούτε να το δει δεν ήθελε χαχαχα με τα φεγγάρια της.. Τώρα θα δοκιμάσω κ avent να δω μήπως καταφέρω τίποτα.. 

Just now, linaa είπε:

τα chicco ειναι τα πιο ευκολα σε ροη. αλλα μην παρεις απευθειας για 4 μηνων παρε για 2 μηνων πρωτα κ μετα προχωρας κ καοτσουκ ειναι πιο ευκολα . θα το βρητε που θα παει . 

Μηπως όμως το για 2 την δυσκολεύει πολύ και την εκνευρίζει?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Με ένα της mam με πλατιά θηλη αλλά μια φορά έγινε αυτό μετά το έκλεισε πάλι το στόμα της χθες με το ίδιο μπιμπερό και ίδιο γάλα ούτε να το δει δεν ήθελε χαχαχα με τα φεγγάρια της.. Τώρα θα δοκιμάσω κ avent να δω μήπως καταφέρω τίποτα.. 

Μηπως όμως το για 2 την δυσκολεύει πολύ και την εκνευρίζει?? 

Δοκιμασε να δεις. Δεν δυσκολεύεται με πιοβμικρο μηνα θηλή ετσι πρεπει γιατί απο το στήθος δεν βγενει τοσο πολυ γαλα ειναι μαθημενο με το στηθος και δεν θα μπορει με τι πιο μεγαλη πιπιλα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Με ένα της mam με πλατιά θηλη αλλά μια φορά έγινε αυτό μετά το έκλεισε πάλι το στόμα της χθες με το ίδιο μπιμπερό και ίδιο γάλα ούτε να το δει δεν ήθελε χαχαχα με τα φεγγάρια της.. Τώρα θα δοκιμάσω κ avent να δω μήπως καταφέρω τίποτα.. 

Μηπως όμως το για 2 την δυσκολεύει πολύ και την εκνευρίζει?? 

Συμφωνώ με Λινα και Αλεξ!!! Επίσης, μηπως να δοκιμαζες να της δωσεις εσυ ή καποιος αλλος πριν αρχίσει να πειναει τρελα και εκνευριστει... Λογικα αφού θα πειναει, θα το πιει... Το ένστικτο της επιβίωσης θα υπερισχυσει φαντάζομαι!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Συμφωνώ με Λινα και Αλεξ!!! Επίσης, μηπως να δοκιμαζες να της δωσεις εσυ ή καποιος αλλος πριν αρχίσει να πειναει τρελα και εκνευριστει... Λογικα αφού θα πειναει, θα το πιει... Το ένστικτο της επιβίωσης θα υπερισχυσει φαντάζομαι!!! 

Μέχρι τώρα πάντως της έδινα με μπιμπερό 0-6.. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι της το έδινα μόλις έβλεπα να αρχίζει γκρίνια για να φάει όχι όμως κλάμα η να πιπιλουσε χέρια με θηλαστικες κινήσεις σήμερα ας πούμε μόλις ξύπνησε το απόγευμα της έδωσα μπιμπερό ήπιε 60μλ κ μετά τίποτα αυτό ήταν δεν το ήθελε με τίποτα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marimarv είπε:

Μέχρι τώρα πάντως της έδινα με μπιμπερό 0-6.. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι της το έδινα μόλις έβλεπα να αρχίζει γκρίνια για να φάει όχι όμως κλάμα η να πιπιλουσε χέρια με θηλαστικες κινήσεις σήμερα ας πούμε μόλις ξύπνησε το απόγευμα της έδωσα μπιμπερό ήπιε 60μλ κ μετά τίποτα αυτό ήταν δεν το ήθελε με τίποτα.. 

Μετα εκλαιγε και εδειχνε να πειναει κι αλλο ή απλα δεν ηθελε να φαει?? Μηπως δηλαδή αν δεν εκλαιγε της εδινες με το μπιμπερό καθε ποτε ζηταει γαλα και καποια στιγμη θα το μαθει λογικα!!! 

(εν τ μεταξυ αν με διαβάσει καμια κοπελα φανατικη με το θηλασμο θα με αφορισει στο πυρ το εξωτερον!! Αχχαχαχαχαχαχα) 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Μετα εκλαιγε και εδειχνε να πειναει κι αλλο ή απλα δεν ηθελε να φαει?? Μηπως δηλαδή αν δεν εκλαιγε της εδινες με το μπιμπερό καθε ποτε ζηταει γαλα και καποια στιγμη θα το μαθει λογικα!!! 

(εν τ μεταξυ αν με διαβάσει καμια κοπελα φανατικη με το θηλασμο θα με αφορισει στο πυρ το εξωτερον!! Αχχαχαχαχαχαχα) 

Νομίζω πως απλα δεν ήθελε το μπιμπερό γτ μετά από ούτε μια ώρα πάλι πιπιλουσε τα χέρια της και της έδωσα και ήπιε αλλά 40μλ.. Εσύ μέσα στ μέρα πόσες φορές της δίνεις στήθος και πόσες μπιμπερό.. Χαχαχαχα ευτυχώς που δεν τα γράφεις στ φβ στην ομάδα θηλασμού χαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Νομίζω πως απλα δεν ήθελε το μπιμπερό γτ μετά από ούτε μια ώρα πάλι πιπιλουσε τα χέρια της και της έδωσα και ήπιε αλλά 40μλ.. Εσύ μέσα στ μέρα πόσες φορές της δίνεις στήθος και πόσες μπιμπερό.. Χαχαχαχα ευτυχώς που δεν τα γράφεις στ φβ στην ομάδα θηλασμού χαχαχαχα 

Εγω πάντα δινω στηθος και μόνο αν είναι ανησυχη δινω συμπληρωμα... Εχει τυχει να ζητήσει μετά τ θηλασμο σ 1 ώρα έχει ζητήσει κ στο 3ωρο!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Μέχρι τώρα πάντως της έδινα με μπιμπερό 0-6.. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι της το έδινα μόλις έβλεπα να αρχίζει γκρίνια για να φάει όχι όμως κλάμα η να πιπιλουσε χέρια με θηλαστικες κινήσεις σήμερα ας πούμε μόλις ξύπνησε το απόγευμα της έδωσα μπιμπερό ήπιε 60μλ κ μετά τίποτα αυτό ήταν δεν το ήθελε με τίποτα.. 

Υπάρχει περίπτωση να έχει χορτάσει και να μη θέλει αλλο? Δεν έχω ιδέα πόσα ml περίπου πίνουν σε κάθε γεύμα. Εγώ που θηλάζω καμία φορά πίνει κ 2-3 λεπτά κ μετά δε θέλει.. κι άλλες φορές 17 λεπτά..

Ότι πιπιλαει χέρια δε σημαίνει πάντα ότι πεινάει...  Ίσως είναι τα δοντακια..

Μου φαίνεται λογικό όμως να εκνευρίζεται με την αλλαγή. Μείνε σταθερή σε μια θηλη που προτιμαει εφόσον τις δοκίμασες όλες. Λογικά θα συνηθίσει!

Κι εμένα εκεί που τρώει σταματάει κ γκρινιάζει καμιά φορά, είτε επειδή νυστάζει κ θέλει αγκαλίτσα  ή έχει κάποια ενόχληση ή απλά θέλει να τον αφήσω να παίξει.

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Νομίζω πως απλα δεν ήθελε το μπιμπερό γτ μετά από ούτε μια ώρα πάλι πιπιλουσε τα χέρια της και της έδωσα και ήπιε αλλά 40μλ.. Εσύ μέσα στ μέρα πόσες φορές της δίνεις στήθος και πόσες μπιμπερό.. Χαχαχαχα ευτυχώς που δεν τα γράφεις στ φβ στην ομάδα θηλασμού χαχαχαχα 

μηπως απλα εχει μαθει να τρωει μικρα γευματα το.στομαχακι της. δηλαδη απτο.στηθος σου αν τρωει καθε 3 ωρες σιγουρα θα πινει λιγοτερο απο 150ml . σκεψου οτι με το ξενο.εμενα ετρωγε καθε 5 ωρες 210 ml στην ηλικια σας. οποτε μηπως απλα επειδη με το στηθος τρωει μικρα κ συχνα γευματα τωρα δεν μπορει ν φαει μεγαλη ποσοτητα με την.μια. ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, linaa είπε:

μηπως απλα εχει μαθει να τρωει μικρα γευματα το.στομαχακι της. δηλαδη απτο.στηθος σου αν τρωει καθε 3 ωρες σιγουρα θα πινει λιγοτερο απο 150ml . σκεψου οτι με το ξενο.εμενα ετρωγε καθε 5 ωρες 210 ml στην ηλικια σας. οποτε μηπως απλα επειδη με το στηθος τρωει μικρα κ συχνα γευματα τωρα δεν μπορει ν φαει μεγαλη ποσοτητα με την.μια. ?

Ναι ίσως να είναι κ αυτό γτ το περισσότερο που έχει πιει είναι 90μλ μετά δεν το θέλει με τίποτα.. 

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Υπάρχει περίπτωση να έχει χορτάσει και να μη θέλει αλλο? Δεν έχω ιδέα πόσα ml περίπου πίνουν σε κάθε γεύμα. Εγώ που θηλάζω καμία φορά πίνει κ 2-3 λεπτά κ μετά δε θέλει.. κι άλλες φορές 17 λεπτά..

Ότι πιπιλαει χέρια δε σημαίνει πάντα ότι πεινάει...  Ίσως είναι τα δοντακια..

Μου φαίνεται λογικό όμως να εκνευρίζεται με την αλλαγή. Μείνε σταθερή σε μια θηλη που προτιμαει εφόσον τις δοκίμασες όλες. Λογικά θα συνηθίσει!

Κι εμένα εκεί που τρώει σταματάει κ γκρινιάζει καμιά φορά, είτε επειδή νυστάζει κ θέλει αγκαλίτσα  ή έχει κάποια ενόχληση ή απλά θέλει να τον αφήσω να παίξει.

 

Ναι έτσι κ εμένα έκανε παλιά ειδικά μπορεί να καθόταν κ 1 ωρα

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Καλημέρα!!! Εμάς μας είπε ο παιδίατρος ότι αλλάζει γάλα μόλις κλείσει τον 6. Ρώτησε και εσύ τον δικό σου!

Καλημέρα!!! Στην ουσία αυτό που κάνουμε δεν είναι αποστείρωση, γιατί αποστείρωση θεωρείται στους 500 βαθμούς. Την κάνουμε μη τυχόν και μείνουν υπολείμματα από το γάλα αν δεν πλυθούν καλά, τουλάχιστον αυτό είχα διαβάσει. Από τη στιγμή που κάνει και το εμβόλιο (το πόσιμο) για γαστρεντερίτιδα δε χρειάζεται.

ποιό είναι αυτό το πόσιμο εμβόλιο? εμείς δεν το κάναμε? εννοείς πως πίνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

ποιό είναι αυτό το πόσιμο εμβόλιο? εμείς δεν το κάναμε? εννοείς πως πίνει κάτι?

 Είναι για τη γαστρεντερίτιδα, δεν ανήκει στα υποχρεωτικά! Είναι πόσιμο!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Anastasia05 είπε:

 Είναι για τη γαστρεντερίτιδα, δεν ανήκει στα υποχρεωτικά! Είναι πόσιμο!:)

Βασικα δεν ειναι για ολες τς μορφες γαστρεντερίτιδας... Ειναι μονο για εναν ιο, τον ροταϊο... 

Συγγνώμη για τη διευκρίνηση, αλλα πολλες μαμαδες, επειδή το λενε ετσι οι γιατροί, πιστεύουν πως δε θα κολλησει μετα απο αυτο το παιδι γασ/δα ή αν κολλήσει θα ειναι ελαφρα, ενω δεν ισχύει κάτι τέτοιο... Ουσιαστικά το παιδι προστατευεται μονο απο το συγκεκριμένο ιο... 

@Ασία ουτε εμεις το καναμε... Πολλοι γιατροι δεν το συστηνουν γτ ειναι στα προαιρετικά 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Βασικα δεν ειναι για ολες τς μορφες γαστρεντερίτιδας... Ειναι μονο για εναν ιο, τον ροταϊο... 

Συγγνώμη για τη διευκρίνηση, αλλα πολλες μαμαδες, επειδή το λενε ετσι οι γιατροί, πιστεύουν πως δε θα κολλησει μετα απο αυτο το παιδι γασ/δα ή αν κολλήσει θα ειναι ελαφρα, ενω δεν ισχύει κάτι τέτοιο... Ουσιαστικά το παιδι προστατευεται μονο απο το συγκεκριμένο ιο... 

@Ασία ουτε εμεις το καναμε... Πολλοι γιατροι δεν το συστηνουν γτ ειναι στα προαιρετικά 

Έχουμε αναφερθεί σε αυτό ξανά πιο αναλυτικά, γι αυτό το είπα ετσι κι όχι με όλο το όνομα .

Ασία ρωτά και το γιατρό σου και θα σε ενημερωσει κι αυτός. Εμείς το κάναμε κ σε λίγες μέρες έχουμε τη δεύτερη δόση.

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...