Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημερα μανουλες!!

Τι κανετε?? 

Εμεις φοραμε 0-3 και ειμαστε περιπου 3900 απο κιλα. Μεθαυριο κλεινουμε μηνα. @Anneliz 5 κιλα??? Καλε τι μπεμπακι φοβερο ειναι αυτο?? 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια.....καλα ειναι η μπεμπα αυριο κλεινουμε μηνα μεγαλωνει το κοριτσι μουυ!!!:wub:

Ρε κοριτσια να ρωτησω εσεις απο φορμακια τι νουμερο φορατε; Εμεις απο την δευτερη εβδομαδα αφησαμε τα 0 κ ειμαστε στα 3μηνων....της ηταν κοντα γεννηθηκε και 54εκατοστα....

Μπράβο το κορίτσι πως μεγαλώνουν βρε κορίτσια δεν  το καταλαβενεις καθόλου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς φοράμε ακόμα τα 0-3 είναι μικρούλης ακόμα!!! Δεν έμοιασε ούτε σε μένα ούτε στον άντρα μου στο φαγητό.!!!

Ρε κορίτσια σχετικά με την κουβέντα που είχαμε για τα πόδια έχετε ακόμα αίμα; Εγώ εκεί που ειχε σταματήσει έχει μια βδομάδα τώρα που έχω πολύ αίμα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι . Έχει σχεδον πέντε βδομάδες που γέννησα και έχω αρχίσει να αισθάνομαι αδυναμία... Βέβαια είμαι και άυπνη... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Η δικια σου τι κανει;;;

Καλα έχει λίγο γκρίνια γιατί μάλλον βγάζουμε και τα πάνω δοντακια και πονάει η γλυκιά μου. Όλο ναζια μου κάνει και μου έρχετε να την φάω τον μπαμπά της να δεις από τώρα το παίζει στα δαχτυλα!!! 

πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς φοράμε ακόμα τα 0-3 είναι μικρούλης ακόμα!!! Δεν έμοιασε ούτε σε μένα ούτε στον άντρα μου στο φαγητό.!!!

Ρε κορίτσια σχετικά με την κουβέντα που είχαμε για τα πόδια έχετε ακόμα αίμα; Εγώ εκεί που ειχε σταματήσει έχει μια βδομάδα τώρα που έχω πολύ αίμα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι . Έχει σχεδον πέντε βδομάδες που γέννησα και έχω αρχίσει να αισθάνομαι αδυναμία... Βέβαια είμαι και άυπνη... 

Καλημέρα κορίτσι σίδηρο πίνεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλα έχει λίγο γκρίνια γιατί μάλλον βγάζουμε και τα πάνω δοντακια και πονάει η γλυκιά μου. Όλο ναζια μου κάνει και μου έρχετε να την φάω τον μπαμπά της να δεις από τώρα το παίζει στα δαχτυλα!!! 

Αχχχ μωρε η γλυκουλα θα σκασουν τα ουλακια και θα ηρεμησει μωρε!! Αχ ανυπομονω γιαυτα τα ναζακια!!!  

πρίν από 9 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς φοράμε ακόμα τα 0-3 είναι μικρούλης ακόμα!!! Δεν έμοιασε ούτε σε μένα ούτε στον άντρα μου στο φαγητό.!!!

Ρε κορίτσια σχετικά με την κουβέντα που είχαμε για τα πόδια έχετε ακόμα αίμα; Εγώ εκεί που ειχε σταματήσει έχει μια βδομάδα τώρα που έχω πολύ αίμα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι . Έχει σχεδον πέντε βδομάδες που γέννησα και έχω αρχίσει να αισθάνομαι αδυναμία... Βέβαια είμαι και άυπνη... 

Οσο αφορα τα λοχεια κ εμενα ετσι κανει εκει π δεν εχω σχεδον τπτ την αλλη μερα παλι αιμα κραταει 2-3 μερες κ αντε παλι το ιδιο κ το ιδιο! Τι να κανουμε θα περασει....ακομα δεν 40ντισες σκεψου σε καποιες τα λοχεια κρατανε παραπανω απο 40μερες να φανταστεις κ σαφως σε καποιες λιγοτερες!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλα έχει λίγο γκρίνια γιατί μάλλον βγάζουμε και τα πάνω δοντακια και πονάει η γλυκιά μου. Όλο ναζια μου κάνει και μου έρχετε να την φάω τον μπαμπά της να δεις από τώρα το παίζει στα δαχτυλα!!! 

Καλημέρα κορίτσι σίδηρο πίνεις; 

Ναι παίρνω σίδηρο απλά κάποιες μέρες το ξεχνάω... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!!ι δικός μ πιστεύω θα χει φτασει 4κιλα. Ακομα δν ξερω.. Οταν παω παιδίατρο θα μαθω.. Αλλα τρώει καμποσο... Για το φαγητο είναι ο μοναδικός λογος να τον ακούσεις να γκρινιάξει η να κλάψει!

Σημερα θα παρω τις σταγόνες infacolic να δοκιμάσουμε! 

Κιεμένα τα λοχεια μια σταματάνε κ κια έρχονται.. Λογικα μέχρι να φτάσουμε 40ημερών αυτό θα γίνεται! 

Εσεις κορίτσια ειτε θηλαζετε ειτε όχι συνεχίζετε το σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημέρα φιλενάδες!!ι δικός μ πιστεύω θα χει φτασει 4κιλα. Ακομα δν ξερω.. Οταν παω παιδίατρο θα μαθω.. Αλλα τρώει καμποσο... Για το φαγητο είναι ο μοναδικός λογος να τον ακούσεις να γκρινιάξει η να κλάψει!

Σημερα θα παρω τις σταγόνες infacolic να δοκιμάσουμε! 

Κιεμένα τα λοχεια μια σταματάνε κ κια έρχονται.. Λογικα μέχρι να φτάσουμε 40ημερών αυτό θα γίνεται! 

Εσεις κορίτσια ειτε θηλαζετε ειτε όχι συνεχίζετε το σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο ;;

κατερινα το ζορι το εχει σε συγκεκριμενη στιγμή της ημερας ? και ποσο κραταει πανω κατω?

2 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Εμείς σήμερα κλείνουμε μήνα!!! Εμείς φοραμε 3μηνα φορμακια και σε μερικές μαρκες και κάτι παραπάνω αλλά είμαστε 5 κιλα.. τωρα φαντάσου τα 3μηνα φορμακια ισα ίσα μας κάνουν οπότε θα τα βάλλω στην άκρη..

5 κιλά ? φοβερο το μπεμπακι μπραβο !! εμεις 10εβδ και ειμαστε στα 5,5 κιλά κοντά, και εννοειτε οτι φοραμε ηδη 3μηνα ρουχακια ! μα σε τι μωρά αναφερονται ποια αυτα τα ρουχα?? στο 62 πχ -που την τελευταια φορα ητανε 58εκ αντε τωρα να ειναι 59 ξερω γω- δε μπαινει με τιποτα ! καλα θα παρω μετρο να μετρήσω δεν παιζει αυτο, ηδη γεμισα ενα συρταρι με ρουχα που δε του χωράνε ποια, μερικα δε προλαβε να τα φορεσει καν ! μεγαλωνουνε ΠΑΡΑ πολυ γρηγορα πωπω... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , elise είπε:

κατερινα το ζορι το εχει σε συγκεκριμενη στιγμή της ημερας ? και ποσο κραταει πανω κατω?

5 κιλά ? φοβερο το μπεμπακι μπραβο !! εμεις 10εβδ και ειμαστε στα 5,5 κιλά κοντά, και εννοειτε οτι φοραμε ηδη 3μηνα ρουχακια ! μα σε τι μωρά αναφερονται ποια αυτα τα ρουχα?? στο 62 πχ -που την τελευταια φορα ητανε 58εκ αντε τωρα να ειναι 59 ξερω γω- δε μπαινει με τιποτα ! καλα θα παρω μετρο να μετρήσω δεν παιζει αυτο, ηδη γεμισα ενα συρταρι με ρουχα που δε του χωράνε ποια, μερικα δε προλαβε να τα φορεσει καν ! μεγαλωνουνε ΠΑΡΑ πολυ γρηγορα πωπω... 

Ποτε κάνει πονακια πρωί.. Ποτε μεσημέρι.. Δεν έχει συγκεκριμένες ώρες  ..κ βραδυ...αλλα κρατάει το πολυ 5 λεπτά συνεχόμενα.. Κ ίσως πιο μετα ξανά να βογκάει κ να ζορίζεται ακομα 2-3 λεπτά.. Εσενα πως κάνει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ποτε κάνει πονακια πρωί.. Ποτε μεσημέρι.. Δεν έχει συγκεκριμένες ώρες  ..κ βραδυ...αλλα κρατάει το πολυ 5 λεπτά συνεχόμενα.. Κ ίσως πιο μετα ξανά να βογκάει κ να ζορίζεται ακομα 2-3 λεπτά.. Εσενα πως κάνει; 

πριν παρουμε το ινφακολ ειχε ζορι μονο αργα απογευμα / βραδακι, εκλαιγε σπαρακτικά και διαρκουσε 2ωρο on off κλαμα,...

αμα μιλαμε για 5λεπτο και 2-3 λεπτα σε διαφορες φασεις της ημερας δεν ξερω αν ειναι κολικοι... συνηθως σ αυτη την περιπτωση κλαινε πολύ τιναζουνε τα ποδαρακια και διαρκει αρκετα,.... μηπως δεν εχει κολικους το μπεμπακι σου σκεφτομαι.... μια γνωμη ειναι βεβαια ειδικος δεν ειμαι....


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , elise είπε:

πριν παρουμε το ινφακολ ειχε ζορι μονο αργα απογευμα / βραδακι, εκλαιγε σπαρακτικά και διαρκουσε 2ωρο on off κλαμα,...

αμα μιλαμε για 5λεπτο και 2-3 λεπτα σε διαφορες φασεις της ημερας δεν ξερω αν ειναι κολικοι... συνηθως σ αυτη την περιπτωση κλαινε πολύ τιναζουνε τα ποδαρακια και διαρκει αρκετα,.... μηπως δεν εχει κολικους το μπεμπακι σου σκεφτομαι.... μια γνωμη ειναι βεβαια ειδικος δεν ειμαι....

Κι εγω γι αυτο έχω μπερδευτεί.. Δεν κλαίει για ώρες .ενδιάμεσα μόνο χαλαρά.. Ζορίζεται.. Κουνάει χέρια πόδια. Αλλα ησυχα πάλι.. Δν είναι έτσι... Δλδ σταματάει.. Την παιδίατρο που πήρα ειπε οτι μάλλον κολικους έχει.. Να μην ανησυχώ.... Κ τι να ναι;; σκέφτηκα οτι ισως το περνάει χαλαρά;;; η να ναι κατι άλλο τύπου απλα μεγαλώνει το αντερακι τ η κάτι τέτοιο;!;!;!  Γενικα είναι ήσυχος.. 

Εμενα φοράει ακόμα καποια 0 αλλα κυρίως φοράει 3μηνών.. Καποια κ 6..είναι αναλογα τις εταιρείες κορίτσια.. Πχ Benetton έχουν κανονική φόρμα.. Jumbo εχει φαρδιά που εχω πάρει ένα φορμάκι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κι εγω γι αυτο έχω μπερδευτεί.. Δεν κλαίει για ώρες .ενδιάμεσα μόνο χαλαρά.. Ζορίζεται.. Κουνάει χέρια πόδια. Αλλα ησυχα πάλι.. Δν είναι έτσι... Δλδ σταματάει.. Την παιδίατρο που πήρα ειπε οτι μάλλον κολικους έχει.. Να μην ανησυχώ.... Κ τι να ναι;; σκέφτηκα οτι ισως το περνάει χαλαρά;;; η να ναι κατι άλλο τύπου απλα μεγαλώνει το αντερακι τ η κάτι τέτοιο;!;!;!  Γενικα είναι ήσυχος.. 

Εμενα φοράει ακόμα καποια 0 αλλα κυρίως φοράει 3μηνών.. Καποια κ 6..είναι αναλογα τις εταιρείες κορίτσια.. Πχ Benetton έχουν κανονική φόρμα.. Jumbo εχει φαρδιά που εχω πάρει ένα φορμάκι.. 

Κατερινιω και μενα τα ιδια κανει. Τα βραδια τον ακουω που αγκομαχαει, σαν να ζοριζεται, βογγαει αλλα δεν κλαιει. Δεν ξερω τι ειναι, μπορει να ναι κολικοι και να τα περνανε ηπια τα μωρα μας. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Κατερινιω και μενα τα ιδια κανει. Τα βραδια τον ακουω που αγκομαχαει, σαν να ζοριζεται, βογγαει αλλα δεν κλαιει. Δεν ξερω τι ειναι, μπορει να ναι κολικοι και να τα περνανε ηπια τα μωρα μας. 

Μακάρι...! Μωρε τους χαλάει τον ύπνο.. Κριμα είναι.. Γτ ειναι πολυ ήσυχα... Τωρα πχ σηκώθηκε στο 2ωρο.. Ενω είχε ακομα να κοιμηθεί.. Εσυ δίνεις σταγόνες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...