Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Cath3rine είπε:

Μπα οχι.. Ακράτεια καθόλου... Με την καισαρική ομως δεν εχεις ακράτεια.. Απ όσα εχω ακούσει.. Εσυ πως γεννησες;;; 

Βρε κορίτσια το μικρο μ ζορίζεται συνέχεια.. Σήμερα ακομα δν έχει κανει κακα.. Αυριο θα πάρω την παιδίατρο.. Ν ανησυχησω η το κανουν κ εσάς;;, πχ χτες έκανε μια φορά το απόγευμα με αρκετή δόση.. Κ μετα ακομα μια.. Αλλα σήμερα ττπ ακομα.. 

γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο -ευλογημενη να ειναι λολ-  οταν ενοιωσα τους πονους μια φρικη την τραβηξα αλλα με το που μπηκε η ενεση ολα καλα

εμενα ο μπεμπης κανει μερα παρα μερα κακα, η παιδιατρος και η μαια μου ειπανε οτι δεν ειναι απαραιτητο να κανει καθε μερα. εμενα μια μερα τιποτα και την επομενη 2 φορες, 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Δεν θηλαζω.. Δινω κ δικο μ αλλα πολυ λιγο.. Αυτο σκέφτομαι τι μπορεί να φταίει γτ το ίδιο γαλα πίνει.. Δεν αλλαξε κάτι.. Δεν θελω να πιστέψω σε δυσκοιλιότητα 

Δυσκοιλιότητα πρεπει τα κακα να ειναι μπαλάκια σα της κατσικας.

Link to comment
Share on other sites

Κι επιτέλους μόλις έκανε!!  Οτι θα ερχόταν η στιγμή που θα χαιρόμουν για τα κακάκια του δεν το περίμενα!  

@loyloy καλα που το είπες δεν ηξερα, ότι ετσι πρέπει να ναι για την δυσκοιλιότητα.. Ευτυχώς κάνει αυτα, τα ωραία τα κιτρινο-χρυσο κ ρευστο!!! 

έκανε μόλις.. Εφαγε.. Κ κοιμήθηκε!!! 

@elise μ επισκληριδιο κάτι γίνεται!!  Εγω έκανα ραχιαια κ ήταν τέλεια δεν είχα παράπονο... ενω κάνει μερα παρά μέρα δεν ζορίζεται εσένα;;  δεν δυσφορει;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

ενω κάνει μερα παρά μέρα δεν ζορίζεται εσένα;;  δεν δυσφορει;; 

οχι δεν δειχνει να δυσφορεί καθολου, και κανει αυτα τα κιτρινωπα που εχουνε σαν σουσαμι μεσα, ..γενικα δεν εκανε κατι που να με κανει να σκεφτώ οτι δυσφορεί,.. λες να συνέβη και απλα να μη το καταλαβα.. ? πως θα το καταλαβω ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elise είπε:

οχι δεν δειχνει να δυσφορεί καθολου, και κανει αυτα τα κιτρινωπα που εχουνε σαν σουσαμι μεσα, ..γενικα δεν εκανε κατι που να με κανει να σκεφτώ οτι δυσφορεί,.. λες να συνέβη και απλα να μη το καταλαβα.. ? πως θα το καταλαβω ?

Εμενα ο Έρμος ζορίζεται ολη μερα.. Κ προσπαθεί.. Θα το καταλαβαίνεε.. Οταν τα, κάνει είναι ήρεμος δεν το καταλαβαίνεις.. Πριν όλη μερα ζορίζεται.. Κουνάει πόδια χέρια  .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εμενα ο Έρμος ζορίζεται ολη μερα.. Κ προσπαθεί.. Θα το καταλαβαίνεε.. Οταν τα, κάνει είναι ήρεμος δεν το καταλαβαίνεις.. Πριν όλη μερα ζορίζεται.. Κουνάει πόδια χέρια  .

ωχ μωλέ τον καημενο.. γιατι ομως ..? υπαρχει περιπτωση το συγκεκριμενο γαλα να τον ενοχλεί ? με κανεναν παιδιατρο το συζητησες ? να βοηθηθει με καποιο τροπο κριμα ειναι να ζοριζεται..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elise είπε:

ωχ μωλέ τον καημενο.. γιατι ομως ..? υπαρχει περιπτωση το συγκεκριμενο γαλα να τον ενοχλεί ? με κανεναν παιδιατρο το συζητησες ? να βοηθηθει με καποιο τροπο κριμα ειναι να ζοριζεται..

Δε πιστευω να ναι το γάλα γτ αυτο τον δινω από την αρχή.. Αν ηταν δυσκοιλιότητα θα χαν αλλη υφή τα κακά... 

Μια πιστεύω εχει κολικους κ μια όχι.. Μπορεί να ναι κολικοι κ να τους περνάει χαλαρα;;; αλλα δν θα ταν ολη μέρα.. 

Παιδίατρο θα πάω σε λίγες μέρες κ θα δούμε!!ο Καημένος μονο αυτο έχει.. Κ αντε να κανει πως γκρινιάζει για το φαγητό! Αυτα... Είμαστε κ κουλ τύποι χαχαχαχαχα εσενα με το φαγητό;; 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε κοριτσια ειναι στο αλλο ακρο. Μου κανει 4 φορες τη μερα κακα! 

@elise ακρατεια εχω κ γω φουλ. Ελπιζω κ γω να μη μου μεινει. Κανε ασκησεις να επανελθεις, εμενα ετσι μου ειπανε. Ασκησεις kegel λεγονται

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Σε εξετασε με την αιμορραγία κανονικα κολπικα?εχω κι εγω και μου πε να παω να με δει αλλα με το αιμα νιωθω αβολα

Βλεπω ολη η παρεα ξενυχταει χαχα!Τι πλακα θα ειχε ολες οι μανουλες τα βραδυα μιας κ ξενυχταμε να μασταν ολες παρεα να τα ταιζαμε να λεμε κ καμια κουβεντα!Η υποκρουση του ροχαλιτου διπλα μου με τσιτωνει ασχημα!

Κοριτσι μ ναι κολπικα κ δεν εβγαλα κ πολυ αιμα μια χαρα αλλα πονεσα λιγακι σαν να εχω στενεψει λιγο μου πε με εκανε καινουρια χαχαχα!

Ασχετο μεσα σ ολα με επιασε κ ο φρονημιτης μου ο οποιος θελει βγαλσιμο κ τωρα αν χρειαστει αντιβιωση ξερετε αν υπαρχει κατι συμβατο με το θηλασμο?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra K είπε:

Βλεπω ολη η παρεα ξενυχταει χαχα!Τι πλακα θα ειχε ολες οι μανουλες τα βραδυα μιας κ ξενυχταμε να μασταν ολες παρεα να τα ταιζαμε να λεμε κ καμια κουβεντα!Η υποκρουση του ροχαλιτου διπλα μου με τσιτωνει ασχημα!

Κοριτσι μ ναι κολπικα κ δεν εβγαλα κ πολυ αιμα μια χαρα αλλα πονεσα λιγακι σαν να εχω στενεψει λιγο μου πε με εκανε καινουρια χαχαχα!

Ασχετο μεσα σ ολα με επιασε κ ο φρονημιτης μου ο οποιος θελει βγαλσιμο κ τωρα αν χρειαστει αντιβιωση ξερετε αν υπαρχει κατι συμβατο με το θηλασμο?

Ρωτα το γυναικολογο σου.λογικα θα ξέρει ποιες ειναι συμβατες με το θηλασμο.η amoxil παντως είναι , μου την εδιναν και στο μαιευτηριο.

Μη σκεφτεσαι το ροχαλητό .Ετσι και ο αντρας μου. Υπομονη!

Αντε να με εξετασει και μενα την πεμπτη.Για να δούμε. 

3 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Κι επιτέλους μόλις έκανε!!  Οτι θα ερχόταν η στιγμή που θα χαιρόμουν για τα κακάκια του δεν το περίμενα!  

@loyloy καλα που το είπες δεν ηξερα, ότι ετσι πρέπει να ναι για την δυσκοιλιότητα.. Ευτυχώς κάνει αυτα, τα ωραία τα κιτρινο-χρυσο κ ρευστο!!! 

έκανε μόλις.. Εφαγε.. Κ κοιμήθηκε!!! 

@elise μ επισκληριδιο κάτι γίνεται!!  Εγω έκανα ραχιαια κ ήταν τέλεια δεν είχα παράπονο... ενω κάνει μερα παρά μέρα δεν ζορίζεται εσένα;;  δεν δυσφορει;; 

Αχ και εσεις βραδιατικα τα κανατε?κι εμεις.Έκλαιγε χτυπιοταν ο δικος μου και ξαφνικα ακουγεταο ο χαρακτηριστικος ηχος και ηρεμησε αμεσως ο γλυκουλης μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Βλεπω ολη η παρεα ξενυχταει χαχα!Τι πλακα θα ειχε ολες οι μανουλες τα βραδυα μιας κ ξενυχταμε να μασταν ολες παρεα να τα ταιζαμε να λεμε κ καμια κουβεντα!Η υποκρουση του ροχαλιτου διπλα μου με τσιτωνει ασχημα!

Κοριτσι μ ναι κολπικα κ δεν εβγαλα κ πολυ αιμα μια χαρα αλλα πονεσα λιγακι σαν να εχω στενεψει λιγο μου πε με εκανε καινουρια χαχαχα!

Ασχετο μεσα σ ολα με επιασε κ ο φρονημιτης μου ο οποιος θελει βγαλσιμο κ τωρα αν χρειαστει αντιβιωση ξερετε αν υπαρχει κατι συμβατο με το θηλασμο?

Και η zinadol ειναι συμβατη. Αλλα γενικα να ξερεις υπαρχει το e-lactancia.θα μπαινεις εκει και θα πληκτρολογεις τη δραστικη ουσια του φαρμακου. Πχ. για το ντεπον ειναι η παρακεταμολη. (paracetamol). Και σου βγαζει οτι ειναι συμβατη με τον θηλασμο! 

Αχ ναι ρε συ. Επρεπε να μασταν καπου και να κουβεντιαζαμε χαχαχα. Οσο για το ροχαλητο, ευτυχως ο δικος μου δεν ροχαλιζει, αλλα ο υπνος υπνος. Δεν χαμπαριαζει τπτ :lol: 

Εμεις κυνηγαμε οι καημενουλες τον υπνο με κιαλια και εκεινοι απτοητοι !

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Εμενα ο Έρμος ζορίζεται ολη μερα.. Κ προσπαθεί.. Θα το καταλαβαίνεε.. Οταν τα, κάνει είναι ήρεμος δεν το καταλαβαίνεις.. Πριν όλη μερα ζορίζεται.. Κουνάει πόδια χέρια  .

Καλημέρα κορίτσι το μικρούλι σου έτσι όπως το περιγράφεις μου μοιάζει με κολικούς όχι με δυσκτλιοτητα έτσι κάνουν σφίγγεται λες και θέλουν κακά τους αλλά πονάνε γιαυτό κοπανάνε χέρια πόδια. Μήπως κοκκινίζει κιόλας; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι το μικρούλι σου έτσι όπως το περιγράφεις μου μοιάζει με κολικούς όχι με δυσκτλιοτητα έτσι κάνουν σφίγγεται λες και θέλουν κακά τους αλλά πονάνε γιαυτό κοπανάνε χέρια πόδια. Μήπως κοκκινίζει κιόλας; 

Καλημερα κορίτσι μου.. Ναι κοκκινιζει κιολας απο το σφίξιμο.... Αλλα εμενα δεν κλαίει ..ο καημενούλης σφίγγεται ζορίζεται αλλα ήσυχος.. Αλλα οταν πεινάσει θα την πατήσει την φωνη του.. Κ επισης οτν τον παίρνουμε αγκαλιά σταματάει....λες να ναι κολικοι;; 

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Και η zinadol ειναι συμβατη. Αλλα γενικα να ξερεις υπαρχει το e-lactancia.θα μπαινεις εκει και θα πληκτρολογεις τη δραστικη ουσια του φαρμακου. Πχ. για το ντεπον ειναι η παρακεταμολη. (paracetamol). Και σου βγαζει οτι ειναι συμβατη με τον θηλασμο! 

Αχ ναι ρε συ. Επρεπε να μασταν καπου και να κουβεντιαζαμε χαχαχα. Οσο για το ροχαλητο, ευτυχως ο δικος μου δεν ροχαλιζει, αλλα ο υπνος υπνος. Δεν χαμπαριαζει τπτ :lol: 

Εμεις κυνηγαμε οι καημενουλες τον υπνο με κιαλια και εκεινοι απτοητοι !

Καλη φαση θα ηταν να ήμασταν όλες μαζι.. Χαμός θα γινόταν απο κλαματα.. Ξεσκατισμα. Τα πάντα ολα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσι μου.. Ναι κοκκινιζει κιολας απο το σφίξιμο.... Αλλα εμενα δεν κλαίει ..ο καημενούλης σφίγγεται ζορίζεται αλλα ήσυχος.. Αλλα οταν πεινάσει θα την πατήσει την φωνη του.. Κ επισης οτν τον παίρνουμε αγκαλιά σταματάει....λες να ναι κολικοι;; 

Καλη φαση θα ηταν να ήμασταν όλες μαζι.. Χαμός θα γινόταν απο κλαματα.. Ξεσκατισμα. Τα πάντα ολα!!! 

Ναι όταν το περνεις αγκαλιά τους αρέσει ανακουφίζονται και αν του βάλεις τα γόνατα στη κοιλίτσα ησυχάζουν λίγο από τον πόνο. Και εμένα έτσι ξεκίνησε και μετά επιδεινώθηκε. Ποιο γάλα πίνετε; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Ναι όταν το περνεις αγκαλιά τους αρέσει ανακουφίζονται και αν του βάλεις τα γόνατα στη κοιλίτσα ησυχάζουν λίγο από τον πόνο. Και εμένα έτσι ξεκίνησε και μετά επιδεινώθηκε. Ποιο γάλα πίνετε; 

Ωχ μη με λες τέτοια... Ποσο ειστε τωρα;;; το almiron 1 ...εσυ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...