Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Cath3rine είπε:

Μακάρι...! Μωρε τους χαλάει τον ύπνο.. Κριμα είναι.. Γτ ειναι πολυ ήσυχα... Τωρα πχ σηκώθηκε στο 2ωρο.. Ενω είχε ακομα να κοιμηθεί.. Εσυ δίνεις σταγόνες; 

Οχι δεν δινω. Γιατι δεν ξερω αν ειναι κολικοι ρε συ. Ενω ζοριζεται και εχει αερια αρα παραπεμπει σε κολικους, απο την αλλη τα υπολοιπα συμπτωματα μου κανουν πιο πολυ σε παλινδρομηση. Μουγκριζει, ακουγεται σαν να εχει φλεματα, σαν ενηλικας που ποναει κ βογγαει και ολα αυτα στον υπνο του. Καποιες φορες τον εχω δει που του ανεβαινει το γαλα, και κανει σαν του κοβεται η ανασα και το ξανακατεβαζει κατω. Εχω μπερδευτει και γω. Δεν ξερω αν πρεπει να δωσω κατι. Παιδιατρο θα ξαναπαμε σε 2 βδομαδες περιπου


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Οχι δεν δινω. Γιατι δεν ξερω αν ειναι κολικοι ρε συ. Ενω ζοριζεται και εχει αερια αρα παραπεμπει σε κολικους, απο την αλλη τα υπολοιπα συμπτωματα μου κανουν πιο πολυ σε παλινδρομηση. Μουγκριζει, ακουγεται σαν να εχει φλεματα, σαν ενηλικας που ποναει κ βογγαει και ολα αυτα στον υπνο του. Καποιες φορες τον εχω δει που του ανεβαινει το γαλα, και κανει σαν του κοβεται η ανασα και το ξανακατεβαζει κατω. Εχω μπερδευτει και γω. Δεν ξερω αν πρεπει να δωσω κατι. Παιδιατρο θα ξαναπαμε σε 2 βδομαδες περιπου

Κοριτσι το έχεις πει στο γιατρό αυτό με το γάλα που του ανεβαίνει μήπως σας έστελνε να κάνετε ένα υπέρυχο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Οχι δεν δινω. Γιατι δεν ξερω αν ειναι κολικοι ρε συ. Ενω ζοριζεται και εχει αερια αρα παραπεμπει σε κολικους, απο την αλλη τα υπολοιπα συμπτωματα μου κανουν πιο πολυ σε παλινδρομηση. Μουγκριζει, ακουγεται σαν να εχει φλεματα, σαν ενηλικας που ποναει κ βογγαει και ολα αυτα στον υπνο του. Καποιες φορες τον εχω δει που του ανεβαινει το γαλα, και κανει σαν του κοβεται η ανασα και το ξανακατεβαζει κατω. Εχω μπερδευτει και γω. Δεν ξερω αν πρεπει να δωσω κατι. Παιδιατρο θα ξαναπαμε σε 2 βδομαδες περιπου

Παλινδρόμηση;; δεν θα πρέπε να στα βγάζει κιόλας ;;; κι εγω σε 2 βδομάδες θα ξαναπάω.. Αχ τι να πω. Θα κανω κ κομπρέσες να δω αν θα ηρεμεί.. Αλλα μεχρι να Ρις κάνω σταματάει!να του ανεβαίνει το γαλα δν έχω παρατηρήσει ..να βγάζει γαλα οταν τον κουνάω για να τον αλλαξω ναι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Κοριτσι το έχεις πει στο γιατρό αυτό με το γάλα που του ανεβαίνει μήπως σας έστελνε να κάνετε ένα υπέρυχο; 

Ναι κ δεν ανησυχησε. Μου πε ολα τα μωρα εχουν παλινδρομηση γιατι ειναι ανωριμο ακομα το πεπτικο τους. Απλα να τον ενημερωσω αν κανει πολλες γουλιες ή εμετο. 

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Παλινδρόμηση;; δεν θα πρέπε να στα βγάζει κιόλας ;;; κι εγω σε 2 βδομάδες θα ξαναπάω.. Αχ τι να πω. Θα κανω κ κομπρέσες να δω αν θα ηρεμεί.. Αλλα μεχρι να Ρις κάνω σταματάει!να του ανεβαίνει το γαλα δν έχω παρατηρήσει ..να βγάζει γαλα οταν τον κουνάω για να τον αλλαξω ναι. 

Καποιες φορες το βγαζει καποιες φορες του ανεβαινει και το ξανακαταπινει! Κ εκει του κοβεται η ανασα για λιγο και τον σηκωνω κ του χτυπαω την πλατη. Τι να πω. Ειμαστε κ πρωταρες και δεν εχουμε ιδεα τι ειναι νορμαλ κ τι οχι 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι κ δεν ανησυχησε. Μου πε ολα τα μωρα εχουν παλινδρομηση γιατι ειναι ανωριμο ακομα το πεπτικο τους. Απλα να τον ενημερωσω αν κανει πολλες γουλιες ή εμετο. 

Καποιες φορες το βγαζει καποιες φορες του ανεβαινει και το ξανακαταπινει! Κ εκει του κοβεται η ανασα για λιγο και τον σηκωνω κ του χτυπαω την πλατη. Τι να πω. Ειμαστε κ πρωταρες και δεν εχουμε ιδεα τι ειναι νορμαλ κ τι οχι 

Καλα αυτό Ξαναπές το.. Στο δεύτερο θα τα παίζουμε ολα στα δάχτυλα... Τωρα τ οτιδήποτε μας φαίνεται οτι κατι δν πάει καλα... 

Εγω παλι ενω του βαζω στη μυτούλα φυσιολογικό ορο κ τραβάω όσα έχει... Μετα απο λίγο ξανακούω ρουθούνισμα... Να τρελαίνεσε δλδ ..ε μετα απλα βγαίνουν μονα τους... 

Εμενα έκανε εμετό τιε δυο μέρες στο νοσοκομείο.. Κ στεναχωριομουν.. Κ ρωτούσα μαιες κ γιατρούς κ μ έλεγαν ...αν είναι ν ανησυχείς γι αυτό που δν είναι τπτ που να δεις αργότερα.. Ειναι φυσιολογικό...Χαχαχα σε δίνουν κουράγιο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι κ δεν ανησυχησε. Μου πε ολα τα μωρα εχουν παλινδρομηση γιατι ειναι ανωριμο ακομα το πεπτικο τους. Απλα να τον ενημερωσω αν κανει πολλες γουλιες ή εμετο. 

Καποιες φορες το βγαζει καποιες φορες του ανεβαινει και το ξανακαταπινει! Κ εκει του κοβεται η ανασα για λιγο και τον σηκωνω κ του χτυπαω την πλατη. Τι να πω. Ειμαστε κ πρωταρες και δεν εχουμε ιδεα τι ειναι νορμαλ κ τι οχι 

Μάλλον γιαυτό σε ρώτησε γιατί αν κάνει πόλους εμετους η γουλιες να σε έστελνε να κάνεις. Αν όμως έχει κρυφή παληνδρομηση δεν βγάζει γουλιες. Ναι έχουν όλα τα μωρά μικρόυ βαθμού παληνδρομηση εμένα επειδή μερικές φορές έκανε το σώματακι της σαν τόξο αταν πήγαμε για τα ισχια της έκανα υπέρυχο και για παληνδρομηση δεν είχαμε και μου έφυγε το ανχος. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μάλλον γιαυτό σε ρώτησε γιατί αν κάνει πόλους εμετους η γουλιες να σε έστελνε να κάνεις. Αν όμως έχει κρυφή παληνδρομηση δεν βγάζει γουλιες. Ναι έχουν όλα τα μωρά μικρόυ βαθμού παληνδρομηση εμένα επειδή μερικές φορές έκανε το σώματακι της σαν τόξο αταν πήγαμε για τα ισχια της έκανα υπέρυχο και για παληνδρομηση δεν είχαμε και μου έφυγε το ανχος. 

Κοριτσι μου οταν λες σαν τοξο τι εννοεις?? Παει δηλαδη το κεφαλακι του προς τα πισω??


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου οταν λες σαν τοξο τι εννοεις?? Παει δηλαδη το κεφαλακι του προς τα πισω??

Ναι και σηκώνει τι κοιλια του. Τεντωνεται στην ουσία κάνει το σχήμα τοξου


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εχω καιρο αρκετο να σας γραψω..κ εγω στον αγωνα! Ξενυχτι αρκετο κ ολα αυτα που περιγραφεται. ΜΜε το γαλα με τους κολικους τα αερια..αλλα θεωρω ως ενα βαβαθμό ειναι φυσιολογικα. Τα ειχε κ ο μεγαλος μου. Θελει χρονο να ωριμάσει το πεπτικο συστημα. Εμενα σημερα η μπεμπα εκλεισε το μηνα. Εκκρεμεί  να παμε για υπέρηχοισχιων κ σε ωρλ για ελεγχο ακοης. Στο τρεξιμο εχω κ τον μικρο στο σπιτι. Δεν τον πηγα παιδικο λογω ιωσεων.  Να σας ρωτησω κ κατι κανατε εσεις αντιγριπικα εμβολια οι ίδιες κ οι συζυγοι; μου το προτεινε η παιδιατρος αλλα ακομη δεν το αποφασισα. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω προλαβει κιολας.

Ευχομαι ολες να ειστε καλα κ τα μπεμπακια σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εχω καιρο αρκετο να σας γραψω..κ εγω στον αγωνα! Ξενυχτι αρκετο κ ολα αυτα που περιγραφεται. ΜΜε το γαλα με τους κολικους τα αερια..αλλα θεωρω ως ενα βαβαθμό ειναι φυσιολογικα. Τα ειχε κ ο μεγαλος μου. Θελει χρονο να ωριμάσει το πεπτικο συστημα. Εμενα σημερα η μπεμπα εκλεισε το μηνα. Εκκρεμεί  να παμε για υπέρηχοισχιων κ σε ωρλ για ελεγχο ακοης. Στο τρεξιμο εχω κ τον μικρο στο σπιτι. Δεν τον πηγα παιδικο λογω ιωσεων.  Να σας ρωτησω κ κατι κανατε εσεις αντιγριπικα εμβολια οι ίδιες κ οι συζυγοι; μου το προτεινε η παιδιατρος αλλα ακομη δεν το αποφασισα. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω προλαβει κιολας.

Ευχομαι ολες να ειστε καλα κ τα μπεμπακια σας.

Καλησπερα κοριτσι μου! Πως ειναι η μικρη?? Εσυ?? Αναρρωσες? Εισαι ενταξει? 

Εγω το ειχα κανει στην εγκυμοσυνη! Οπως κ ο αντρας μου κ οι παππουδες! Και ευτυχως που το καναμε γιατι ειπαν στις ειδησεις θεριζει και φετος η γριπη! 

Εγω ελεγχο ακοης δεν εκανα ουτε μου ειπε ο γιατρος να κανω παρεπιπτοντως.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εχω καιρο αρκετο να σας γραψω..κ εγω στον αγωνα! Ξενυχτι αρκετο κ ολα αυτα που περιγραφεται. ΜΜε το γαλα με τους κολικους τα αερια..αλλα θεωρω ως ενα βαβαθμό ειναι φυσιολογικα. Τα ειχε κ ο μεγαλος μου. Θελει χρονο να ωριμάσει το πεπτικο συστημα. Εμενα σημερα η μπεμπα εκλεισε το μηνα. Εκκρεμεί  να παμε για υπέρηχοισχιων κ σε ωρλ για ελεγχο ακοης. Στο τρεξιμο εχω κ τον μικρο στο σπιτι. Δεν τον πηγα παιδικο λογω ιωσεων.  Να σας ρωτησω κ κατι κανατε εσεις αντιγριπικα εμβολια οι ίδιες κ οι συζυγοι; μου το προτεινε η παιδιατρος αλλα ακομη δεν το αποφασισα. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω προλαβει κιολας.

Ευχομαι ολες να ειστε καλα κ τα μπεμπακια σας.

Καλησπεραααα.... Καλα λες.. Ειναι φυσιολογικα αλλα το άγχος το'χεις... Μόνο νσ το βλέπεις να ζορίζεται κ να μην μπορείς να της  βοηθησεις!!!  Πιστεύω στο δεύτερο θα μαστε πιο κουλ.. Βετερανες χαχαχαχα 

Εγω δεν έκανα εμβόλιο.. Ουτε μ είχαν πει βέβαια.. Ουτε τωρα! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα μανουλες!!

Τι κανετε?? 

Εμεις φοραμε 0-3 και ειμαστε περιπου 3900 απο κιλα. Μεθαυριο κλεινουμε μηνα. @Anneliz 5 κιλα??? Καλε τι μπεμπακι φοβερο ειναι αυτο?? 

 

Ναι το μικρο στρουμπουλο! Ε εντάξει γεννήθηκε 4 κιλα, και συνεχίζει να του αρέσει το φαγητό του χιχι.. 

5 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς φοράμε ακόμα τα 0-3 είναι μικρούλης ακόμα!!! Δεν έμοιασε ούτε σε μένα ούτε στον άντρα μου στο φαγητό.!!!

Ρε κορίτσια σχετικά με την κουβέντα που είχαμε για τα πόδια έχετε ακόμα αίμα; Εγώ εκεί που ειχε σταματήσει έχει μια βδομάδα τώρα που έχω πολύ αίμα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι . Έχει σχεδον πέντε βδομάδες που γέννησα και έχω αρχίσει να αισθάνομαι αδυναμία... Βέβαια είμαι και άυπνη... 

Κι εγω απο εκει που ειχε ξεκινήσει να σταματάει, εδω κ δυο ημέρες εχω αρκετό και κόκκινο, κι εχω ανησυχήσει.. μάλλον πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό μ.

4 ώρες πρίν, elise είπε:

κατερινα το ζορι το εχει σε συγκεκριμενη στιγμή της ημερας ? και ποσο κραταει πανω κατω?

5 κιλά ? φοβερο το μπεμπακι μπραβο !! εμεις 10εβδ και ειμαστε στα 5,5 κιλά κοντά, και εννοειτε οτι φοραμε ηδη 3μηνα ρουχακια ! μα σε τι μωρά αναφερονται ποια αυτα τα ρουχα?? στο 62 πχ -που την τελευταια φορα ητανε 58εκ αντε τωρα να ειναι 59 ξερω γω- δε μπαινει με τιποτα ! καλα θα παρω μετρο να μετρήσω δεν παιζει αυτο, ηδη γεμισα ενα συρταρι με ρουχα που δε του χωράνε ποια, μερικα δε προλαβε να τα φορεσει καν ! μεγαλωνουνε ΠΑΡΑ πολυ γρηγορα πωπω... 

Ναι μωρε πλέον τον έχω ονομάσει φούσκα! Ειναι λαίμαργο κ ο παιδίατρος μου είπε όσο θέλει να τρώει.. τι να κανω.. 

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κατερινιω και μενα τα ιδια κανει. Τα βραδια τον ακουω που αγκομαχαει, σαν να ζοριζεται, βογγαει αλλα δεν κλαιει. Δεν ξερω τι ειναι, μπορει να ναι κολικοι και να τα περνανε ηπια τα μωρα μας. 

Το βογγητο το έχει και το δικό μου.. και έλεγα για ποιον λόγο κάνει ετσι; αλλα ο παιδίατρος μ είπε πως δεν είναι κάτι.. βρε κορίτσια τι θαυματουργό πράγμα ο απορροφητηρας! Τον εχετε δοκιμάσει για το κλαμα του μωρου;;

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ναι κ δεν ανησυχησε. Μου πε ολα τα μωρα εχουν παλινδρομηση γιατι ειναι ανωριμο ακομα το πεπτικο τους. Απλα να τον ενημερωσω αν κανει πολλες γουλιες ή εμετο. 

Καποιες φορες το βγαζει καποιες φορες του ανεβαινει και το ξανακαταπινει! Κ εκει του κοβεται η ανασα για λιγο και τον σηκωνω κ του χτυπαω την πλατη. Τι να πω. Ειμαστε κ πρωταρες και δεν εχουμε ιδεα τι ειναι νορμαλ κ τι οχι 

Ακριβώς το ίδιο εχει κ το δικο μ κ ο παιδίατρος μ είπε τα ιδια για ήπια παλινδρόμηση και να σταματήσω να τρωω γαλακτοκομικά και ξηρούς καρπούς.. θα το δοκιμάσω λιγες μερες κ βλέπουμε..

2 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εχω καιρο αρκετο να σας γραψω..κ εγω στον αγωνα! Ξενυχτι αρκετο κ ολα αυτα που περιγραφεται. ΜΜε το γαλα με τους κολικους τα αερια..αλλα θεωρω ως ενα βαβαθμό ειναι φυσιολογικα. Τα ειχε κ ο μεγαλος μου. Θελει χρονο να ωριμάσει το πεπτικο συστημα. Εμενα σημερα η μπεμπα εκλεισε το μηνα. Εκκρεμεί  να παμε για υπέρηχοισχιων κ σε ωρλ για ελεγχο ακοης. Στο τρεξιμο εχω κ τον μικρο στο σπιτι. Δεν τον πηγα παιδικο λογω ιωσεων.  Να σας ρωτησω κ κατι κανατε εσεις αντιγριπικα εμβολια οι ίδιες κ οι συζυγοι; μου το προτεινε η παιδιατρος αλλα ακομη δεν το αποφασισα. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω προλαβει κιολας.

Ευχομαι ολες να ειστε καλα κ τα μπεμπακια σας.

Εμένα μου ειπε ο γυναικολόγος να κάνω κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Ε το σκέφτηκα αρκετά αλλα αφου μ το είπε εκείνος το έκανα..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, οσες θηλαζετε τι χρωμα εχουν τα κακα του μωρου?? 

Σημερα εκτος του οτι ειναι μεσα στη γκρινια ολη μερα και δεν καταλαβαινω τι εχει, εχει κανει ηδη 6 φορες κακα και τις τελευταιες 2 φορες ηταν πρασινα αντι για μουσταρδι. Δεν ξερω αν σχετιζεται με τη γκρινια, αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι εχει


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου, οσες θηλαζετε τι χρωμα εχουν τα κακα του μωρου?? 

Σημερα εκτος του οτι ειναι μεσα στη γκρινια ολη μερα και δεν καταλαβαινω τι εχει, εχει κανει ηδη 6 φορες κακα και τις τελευταιες 2 φορες ηταν πρασινα αντι για μουσταρδι. Δεν ξερω αν σχετιζεται με τη γκρινια, αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι εχει

Αγαπη τι να πω ποια για τη ταυτηση μας! Δυο μερες τωρα πρασινα κακα τα στελνω φωτο στη παιδιατρο μ λεει να θυμηθω τι εχω φαει 2 μερες ,ειχα φαει πολυ μαρουλι κ σελερι σε σουπα κ μ πε μαλλον την πειραξαν τα πρασινα  γιατι βλεπει κ λιγο βλεννη στα κακα να τα κοψω για λιγες μερες κ μετα ξανα.κ εγω ειμαι πολυ του λαχανικου ,ελπιζω μονο να μη μπλεξουμε με αλλεργιες στα γαλακτοκομικα γιατι εκει δε σ μενει τιποτα να φας!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitra K είπε:

Αγαπη τι να πω ποια για τη ταυτηση μας! Δυο μερες τωρα πρασινα κακα τα στελνω φωτο στη παιδιατρο μ λεει να θυμηθω τι εχω φαει 2 μερες ,ειχα φαει πολυ μαρουλι κ σελερι σε σουπα κ μ πε μαλλον την πειραξαν τα πρασινα  γιατι βλεπει κ λιγο βλεννη στα κακα να τα κοψω για λιγες μερες κ μετα ξανα.κ εγω ειμαι πολυ του λαχανικου ,ελπιζω μονο να μη μπλεξουμε με αλλεργιες στα γαλακτοκομικα γιατι εκει δε σ μενει τιποτα να φας!

Αχ ρε συ κ γω φοβαμαι μη μου κανει καμια αλλεργια γιατι θα λιμοκτονησω μετα!!! Βλεννη ειδες κ συ?? Δηλαδη τα πρασινα κακα σημαινει οτι μπορει να ναι αλλεργια?? Ακομα κ χωρις αιμα στα κακα?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...