Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Ναι το μικρο στρουμπουλο! Ε εντάξει γεννήθηκε 4 κιλα, και συνεχίζει να του αρέσει το φαγητό του χιχι.. 

Κι εγω απο εκει που ειχε ξεκινήσει να σταματάει, εδω κ δυο ημέρες εχω αρκετό και κόκκινο, κι εχω ανησυχήσει.. μάλλον πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό μ.

Ναι μωρε πλέον τον έχω ονομάσει φούσκα! Ειναι λαίμαργο κ ο παιδίατρος μου είπε όσο θέλει να τρώει.. τι να κανω.. 

Το βογγητο το έχει και το δικό μου.. και έλεγα για ποιον λόγο κάνει ετσι; αλλα ο παιδίατρος μ είπε πως δεν είναι κάτι.. βρε κορίτσια τι θαυματουργό πράγμα ο απορροφητηρας! Τον εχετε δοκιμάσει για το κλαμα του μωρου;;

Ακριβώς το ίδιο εχει κ το δικο μ κ ο παιδίατρος μ είπε τα ιδια για ήπια παλινδρόμηση και να σταματήσω να τρωω γαλακτοκομικά και ξηρούς καρπούς.. θα το δοκιμάσω λιγες μερες κ βλέπουμε..

Εμένα μου ειπε ο γυναικολόγος να κάνω κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Ε το σκέφτηκα αρκετά αλλα αφου μ το είπε εκείνος το έκανα..

Αυτό με το αίμα που σταματάει και ξεκινάει ξανά το έχουμε πολλές οπότε μάλλον είναι φυσιολογικό... Κάπου διάβασα στο ιντερνέτ ότι μπορεί να συμβαίνει λόγω κούρασης οπότε πρέπει να ξεκουραστούμε για να σταματήσει... Δηλαδή δεν πρόκειται να σταματήσουν ποτέ!!!! Χαχαχαχα!!!

πρίν από 36 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσια μου, οσες θηλαζετε τι χρωμα εχουν τα κακα του μωρου?? 

Σημερα εκτος του οτι ειναι μεσα στη γκρινια ολη μερα και δεν καταλαβαινω τι εχει, εχει κανει ηδη 6 φορες κακα και τις τελευταιες 2 φορες ηταν πρασινα αντι για μουσταρδι. Δεν ξερω αν σχετιζεται με τη γκρινια, αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι εχει

Κάπου διάβασα ότι τα πράσινα κακά οφείλονται σε υπερπαραγωγη γάλακτος αλλά δεν είμαι και σίγουρη... Αν το γκουγκλαρεις θα βρεις ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο που έχει και φωτό με πάνες όλων των ειδών, σε περίπτωση που έχεις όρεξη να δεις και άλλες βρωμερές πάνες!!!!

  • Χαχα 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Αυτό με το αίμα που σταματάει και ξεκινάει ξανά το έχουμε πολλές οπότε μάλλον είναι φυσιολογικό... Κάπου διάβασα στο ιντερνέτ ότι μπορεί να συμβαίνει λόγω κούρασης οπότε πρέπει να ξεκουραστούμε για να σταματήσει... Δηλαδή δεν πρόκειται να σταματήσουν ποτέ!!!! Χαχαχαχα!!!

Κάπου διάβασα ότι τα πράσινα κακά οφείλονται σε υπερπαραγωγη γάλακτος αλλά δεν είμαι και σίγουρη... Αν το γκουγκλαρεις θα βρεις ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο που έχει και φωτό με πάνες όλων των ειδών, σε περίπτωση που έχεις όρεξη να δεις και άλλες βρωμερές πάνες!!!!

Καλε εδω ημουν ετοιμη να πω στην @Dimitra K να μου στειλει την φωτο της πανας με τη βλεννη για να συγκρινω, αλλα συγκρατηθηκα χαχαχαχα. Ρε τι τραβαμε. Κακα παντου! 

Παντως αυτο με το αιμα το εχω κ γω. Για αυτο κ ρωτησα χθες αν υπαρχει περιπτωση να ναι περιοδος αλλα τελικα ειναι ακομα λοχεια! Ερχονται και σταματανε και ξαναρχονται. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ ρε συ κ γω φοβαμαι μη μου κανει καμια αλλεργια γιατι θα λιμοκτονησω μετα!!! Βλεννη ειδες κ συ?? Δηλαδη τα πρασινα κακα σημαινει οτι μπορει να ναι αλλεργια?? Ακομα κ χωρις αιμα στα κακα?

Κορίτσια μια από τα ιδια!!!! Πράσινα πράσινα κακά, πιο πράσινα δεν γίνεται, και πίνουμε και ελεύθερο λακτόζης εμείς... Τι να πω... 

Παντως @Dimitra K στον μεγάλο μου που θήλαζα αποκλειστικά είχαμε δει αίμα και βλεννες, κάναμε και εξετάσεις αίματος μετά, και είχε αλλεργια στην πρωτεΐνη γάλακτος... 8 μήνες δεν έβαλα γαλακτοκομικο στο στόμα μου και όχι μόνο..... Κουράγιο είναι κάτι που συνήθως εξαφανίζεται μετά τον χρόνο..... Δε θα το χει δηλαδή το παιδί μια ζωή... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μια από τα ιδια!!!! Πράσινα πράσινα κακά, πιο πράσινα δεν γίνεται, και πίνουμε και ελεύθερο λακτόζης εμείς... Τι να πω... 

Παντως @Dimitra K στον μεγάλο μου που θήλαζα αποκλειστικά είχαμε δει αίμα και βλεννες, κάναμε και εξετάσεις αίματος μετά, και είχε αλλεργια στην πρωτεΐνη γάλακτος... 8 μήνες δεν έβαλα γαλακτοκομικο στο στόμα μου και όχι μόνο..... Κουράγιο είναι κάτι που συνήθως εξαφανίζεται μετά τον χρόνο..... Δε θα το χει δηλαδή το παιδί μια ζωή... 

Φιλη εκοψες δηλαδη ολα τα γαλακτοκομικα?? Και ειδες βελτιωση μετα? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εχω καιρο αρκετο να σας γραψω..κ εγω στον αγωνα! Ξενυχτι αρκετο κ ολα αυτα που περιγραφεται. ΜΜε το γαλα με τους κολικους τα αερια..αλλα θεωρω ως ενα βαβαθμό ειναι φυσιολογικα. Τα ειχε κ ο μεγαλος μου. Θελει χρονο να ωριμάσει το πεπτικο συστημα. Εμενα σημερα η μπεμπα εκλεισε το μηνα. Εκκρεμεί  να παμε για υπέρηχοισχιων κ σε ωρλ για ελεγχο ακοης. Στο τρεξιμο εχω κ τον μικρο στο σπιτι. Δεν τον πηγα παιδικο λογω ιωσεων.  Να σας ρωτησω κ κατι κανατε εσεις αντιγριπικα εμβολια οι ίδιες κ οι συζυγοι; μου το προτεινε η παιδιατρος αλλα ακομη δεν το αποφασισα. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω προλαβει κιολας.

Ευχομαι ολες να ειστε καλα κ τα μπεμπακια σας.

στο τελος της εγκυμοσυνης εκανα αντιγριπικο και ο συζυγος και οι παπουδες ! επισης καναμε ηδη υπερηχο ισχιων και ελεγχο ακοης 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλε εδω ημουν ετοιμη να πω στην @Dimitra K να μου στειλει την φωτο της πανας με τη βλεννη για να συγκρινω, αλλα συγκρατηθηκα χαχαχαχα. Ρε τι τραβαμε. Κακα παντου! 

Παντως αυτο με το αιμα το εχω κ γω. Για αυτο κ ρωτησα χθες αν υπαρχει περιπτωση να ναι περιοδος αλλα τελικα ειναι ακομα λοχεια! Ερχονται και σταματανε και ξαναρχονται. 

Χωρις πλακα προσοαθω να σ στειλω φωτο να συγκρινουμε βρε αδερφε οι δολιες οι μανουλες αλλα δε μπορω στο προσωπικο μνμ αν ξερεις πως πες μ.εμας ειναι μουσταρδι με περιοχες πρασινου οχι ολα πρασινικλα!κ η βλενη ειναι αν ανοιγοκλησεις τη πανα τη ζουλιξεις λιγο κανει σαν μυξα γαμωτοοοο ασε μ δε βλεπω να το γλιτωνουμε κ αντε να ναι στσ πρασινα λαχανικα θα τα κοψω αλλα συνηθως η βλεννη υποδυλωνει αλλεργια στσ γαλακτοκομικα κ εγω χωρις γαλα παγωτα σοκολατες δε ζω!!!μια φιλη που το περασε εκοψε πολλα γιατι μεχρι κ τα πατατακια εχουν ορο γαλακτος αν δεις τα συστατικα οποτε κ αυτα τα κοβεις ασασσσσσσααααα!!

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μια από τα ιδια!!!! Πράσινα πράσινα κακά, πιο πράσινα δεν γίνεται, και πίνουμε και ελεύθερο λακτόζης εμείς... Τι να πω... 

Παντως @Dimitra K στον μεγάλο μου που θήλαζα αποκλειστικά είχαμε δει αίμα και βλεννες, κάναμε και εξετάσεις αίματος μετά, και είχε αλλεργια στην πρωτεΐνη γάλακτος... 8 μήνες δεν έβαλα γαλακτοκομικο στο στόμα μου και όχι μόνο..... Κουράγιο είναι κάτι που συνήθως εξαφανίζεται μετά τον χρόνο..... Δε θα το χει δηλαδή το παιδί μια ζωή... 

Πω ρε κοριτσι μη μου λες τετοια!!μπορουμε να κανουμε δηλαδη αυτη την εξεταση να ξερουμε απο τωρα για να μην κανουμε  καθε μερα αναλυση στις πανες???


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitra K είπε:

Χωρις πλακα προσοαθω να σ στειλω φωτο να συγκρινουμε βρε αδερφε οι δολιες οι μανουλες αλλα δε μπορω στο προσωπικο μνμ αν ξερεις πως πες μ.εμας ειναι μουσταρδι με περιοχες πρασινου οχι ολα πρασινικλα!κ η βλενη ειναι αν ανοιγοκλησεις τη πανα τη ζουλιξεις λιγο κανει σαν μυξα γαμωτοοοο ασε μ δε βλεπω να το γλιτωνουμε κ αντε να ναι στσ πρασινα λαχανικα θα τα κοψω αλλα συνηθως η βλεννη υποδυλωνει αλλεργια στσ γαλακτοκομικα κ εγω χωρις γαλα παγωτα σοκολατες δε ζω!!!μια φιλη που το περασε εκοψε πολλα γιατι μεχρι κ τα πατατακια εχουν ορο γαλακτος αν δεις τα συστατικα οποτε κ αυτα τα κοβεις ασασσσσσσααααα!!

Και εκει ρε συ τι κανεις?? Η τα κοβεις ολα ή δινεις υποαλλεργικο γαλα. Ενταξει ειπαμε, να μην υποφερουν τα μωρα μας αλλα να μην υποφερουμε κ μεις!! Θα κανουμε το καλυτερο και για αυτα κ για μας, οτι και αν ειναι αυτο!!

Ααα  καταλαβα, οποτε η βλεννη δεν απορροφαται στην πανα ε? Γιατι ειχα αυτην την απορια. Καποιες φορες δηλαδη μπορει να κανει κακα στην αρχη και να τον αλλαξω στο τελος του θηλασμου, και αναρωτιομουν αν ειχαν βλεννη θα απορροφιοταν ή θα φαινοταν? Αχ υπαρχει ενας τροπος να ανεβασεις φωτο αλλα ειναι λιγο πολυπλοκο. Εγω αυτο που κανω ειναι να ανοιγω τη σελιδα tinypic, να ανεβαζω εκει την φωτο που θελω, και μετα να αντιγραφω το τελευταιο url που μου βγαζει. Μετα ερχομαι εδω και το κανω επικολληση εκει που λεει προσθηκη επιπροσθετου υλικου, προσθηκη εικονας απο url. Ειναι λιγο μπερδεμα, οποτε δεν πειραζει, νομιζω καταλαβα τι εννοεις αφου λες σαν μυξα.

Εμενα ο κακομοιρης προσπαθει να κοιμηθει και τον βλεπω οτι κατι τον ενοχλει. Του ανεβηκε τωρα παλι το γαλα και το ξανακαταπιε και πνιγηκε στον υπνο του. Στεναχωριεμαι τοσο πολυ που τον βλεπω να υποφερει 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και εκει ρε συ τι κανεις?? Η τα κοβεις ολα ή δινεις υποαλλεργικο γαλα. Ενταξει ειπαμε, να μην υποφερουν τα μωρα μας αλλα να μην υποφερουμε κ μεις!! Θα κανουμε το καλυτερο και για αυτα κ για μας, οτι και αν ειναι αυτο!!

Ααα  καταλαβα, οποτε η βλεννη δεν απορροφαται στην πανα ε? Γιατι ειχα αυτην την απορια. Καποιες φορες δηλαδη μπορει να κανει κακα στην αρχη και να τον αλλαξω στο τελος του θηλασμου, και αναρωτιομουν αν ειχαν βλεννη θα απορροφιοταν ή θα φαινοταν? Αχ υπαρχει ενας τροπος να ανεβασεις φωτο αλλα ειναι λιγο πολυπλοκο. Εγω αυτο που κανω ειναι να ανοιγω τη σελιδα tinypic, να ανεβαζω εκει την φωτο που θελω, και μετα να αντιγραφω το τελευταιο url που μου βγαζει. Μετα ερχομαι εδω και το κανω επικολληση εκει που λεει προσθηκη επιπροσθετου υλικου, προσθηκη εικονας απο url. Ειναι λιγο μπερδεμα, οποτε δεν πειραζει, νομιζω καταλαβα τι εννοεις αφου λες σαν μυξα.

Εμενα ο κακομοιρης προσπαθει να κοιμηθει και τον βλεπω οτι κατι τον ενοχλει. Του ανεβηκε τωρα παλι το γαλα και το ξανακαταπιε και πνιγηκε στον υπνο του. Στεναχωριεμαι τοσο πολυ που τον βλεπω να υποφερει 

Κοριτσι εμένα έκανε κακά πράσινα και πάρα πολλές όταν έπινα αγελαδινό γάλα και έσκαγε στο κλάμα. Τι έχεις φαΐ εχθές και σήμερα; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και εκει ρε συ τι κανεις?? Η τα κοβεις ολα ή δινεις υποαλλεργικο γαλα. Ενταξει ειπαμε, να μην υποφερουν τα μωρα μας αλλα να μην υποφερουμε κ μεις!! Θα κανουμε το καλυτερο και για αυτα κ για μας, οτι και αν ειναι αυτο!!

Ααα  καταλαβα, οποτε η βλεννη δεν απορροφαται στην πανα ε? Γιατι ειχα αυτην την απορια. Καποιες φορες δηλαδη μπορει να κανει κακα στην αρχη και να τον αλλαξω στο τελος του θηλασμου, και αναρωτιομουν αν ειχαν βλεννη θα απορροφιοταν ή θα φαινοταν? Αχ υπαρχει ενας τροπος να ανεβασεις φωτο αλλα ειναι λιγο πολυπλοκο. Εγω αυτο που κανω ειναι να ανοιγω τη σελιδα tinypic, να ανεβαζω εκει την φωτο που θελω, και μετα να αντιγραφω το τελευταιο url που μου βγαζει. Μετα ερχομαι εδω και το κανω επικολληση εκει που λεει προσθηκη επιπροσθετου υλικου, προσθηκη εικονας απο url. Ειναι λιγο μπερδεμα, οποτε δεν πειραζει, νομιζω καταλαβα τι εννοεις αφου λες σαν μυξα.

Εμενα ο κακομοιρης προσπαθει να κοιμηθει και τον βλεπω οτι κατι τον ενοχλει. Του ανεβηκε τωρα παλι το γαλα και το ξανακαταπιε και πνιγηκε στον υπνο του. Στεναχωριεμαι τοσο πολυ που τον βλεπω να υποφερει 

Οχι η βλεννη δεν αποροφαται γιατι τα κακα μπορει να χουν αποροφηθει αυτο θα μεινει πανω πφφφφ δε ξερω κ γω τις αναλυω τωρα...κ δυστυχως κ η φιλη μ κ η αδερφη μ που εκαναν δυσανεξια στα γαλακτοκομικα, η φιλη δεν αντεξε κ εδωσε ξενο υποαλεργικο η αδερφη μ τα εκοψε οοοοολα κ σταματησε το αιμα κ σιγα σιγα προσθετε κατι στη διατροφη της αλλα φαντασου στον 6ο μηνα κ μετα αλλα δεν ηταν κ φαν των γαλακτοκομικων κ δε της φανηκε πολυ δυσκολο

Παντως κ οι 2 ειχαν βλεννη κ αιμα κ οχι πρασινα αυτο με ενθσρυνει!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Κοριτσι εμένα έκανε κακά πράσινα και πάρα πολλές όταν έπινα αγελαδινό γάλα και έσκαγε στο κλάμα. Τι έχεις φαΐ εχθές και σήμερα; 

Γαλα καθε πρωι με δημητριακα και καθε βραδυ ενα γιαουρτι. Αλλα αυτα τα τρωω εξαρχης απο τοτε που γεννησα. Το χω σκεφτει οτι μπορει να τον πειραζουν, γιατι μου δειχνει σημαδια και ΓΟΠ οπως ειπα και χθες προχθες. Απλα δεν ξερω. Να τα κοψω για ενα διαστημα να δω μηπως βελτιωθει? Πρεπει να κοψω και κρυφα γαλακτοκομικα? Θα ρωτησω βεβαια κ τον γιατρο οταν μιλησω μαζι του.

πρίν από 5 λεπτά , Dimitra K είπε:

Οχι η βλεννη δεν αποροφαται γιατι τα κακα μπορει να χουν αποροφηθει αυτο θα μεινει πανω πφφφφ δε ξερω κ γω τις αναλυω τωρα...κ δυστυχως κ η φιλη μ κ η αδερφη μ που εκαναν δυσανεξια στα γαλακτοκομικα, η φιλη δεν αντεξε κ εδωσε ξενο υποαλεργικο η αδερφη μ τα εκοψε οοοοολα κ σταματησε το αιμα κ σιγα σιγα προσθετε κατι στη διατροφη της αλλα φαντασου στον 6ο μηνα κ μετα αλλα δεν ηταν κ φαν των γαλακτοκομικων κ δε της φανηκε πολυ δυσκολο

Παντως κ οι 2 ειχαν βλεννη κ αιμα κ οχι πρασινα αυτο με ενθσρυνει!!

Την ειδα την πανααα. Σε ευχαριστω πολυ. Εμενα οχι βλεννη δεν εχει. Απλα ειναι πρασινα κακα. Εμενα μ αρεσουν τα γαλακτοκομικα πολυ παντως. Εχω κοψει ηδη ομαδες τροφιμων, να κοψω και αυτα?? Πφφ


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γαλα καθε πρωι με δημητριακα και καθε βραδυ ενα γιαουρτι. Αλλα αυτα τα τρωω εξαρχης απο τοτε που γεννησα. Το χω σκεφτει οτι μπορει να τον πειραζουν, γιατι μου δειχνει σημαδια και ΓΟΠ οπως ειπα και χθες προχθες. Απλα δεν ξερω. Να τα κοψω για ενα διαστημα να δω μηπως βελτιωθει? Πρεπει να κοψω και κρυφα γαλακτοκομικα? Θα ρωτησω βεβαια κ τον γιατρο οταν μιλησω μαζι του.

Την ειδα την πανααα. Σε ευχαριστω πολυ. Εμενα οχι βλεννη δεν εχει. Απλα ειναι πρασινα κακα. Εμενα μ αρεσουν τα γαλακτοκομικα πολυ παντως. Εχω κοψει ηδη ομαδες τροφιμων, να κοψω και αυτα?? Πφφ

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά και εμένα στην αρχή δεν την πείραζαν μετά πάρα πολύ. 4 εβδομάδα ξεκίνησαν τα πανηγύρια. Πρέπει και τα κρυφά μιλά με τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει. Δεν ξέρω αν έχουν σχέση τα γαλακτοκομικα με  το γοπ εμένα την πείραζαν στους κολικούς. 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Φιλη εκοψες δηλαδη ολα τα γαλακτοκομικα?? Και ειδες βελτιωση μετα? 

Οοο ναι τα έκοψα όλα μαχαίρι, και όσα γράφουν όρο γάλακτος και γαλακτοματοποιητη, δηλαδή τα πάντα... Και σταμάτησαν οι βλεννες και το αίμα... Μετά ανά διαστήματα με συμβουλή της παιδιάτρου έτρωγα μικρή ποσότητα να δούμε αν θα εμφανίσει πάλι, και εμφάνιζε κατευθείαν οπότε δεν είχε περάσει ακόμα... 

πρίν από 42 λεπτά , Dimitra K είπε:

Χωρις πλακα προσοαθω να σ στειλω φωτο να συγκρινουμε βρε αδερφε οι δολιες οι μανουλες αλλα δε μπορω στο προσωπικο μνμ αν ξερεις πως πες μ.εμας ειναι μουσταρδι με περιοχες πρασινου οχι ολα πρασινικλα!κ η βλενη ειναι αν ανοιγοκλησεις τη πανα τη ζουλιξεις λιγο κανει σαν μυξα γαμωτοοοο ασε μ δε βλεπω να το γλιτωνουμε κ αντε να ναι στσ πρασινα λαχανικα θα τα κοψω αλλα συνηθως η βλεννη υποδυλωνει αλλεργια στσ γαλακτοκομικα κ εγω χωρις γαλα παγωτα σοκολατες δε ζω!!!μια φιλη που το περασε εκοψε πολλα γιατι μεχρι κ τα πατατακια εχουν ορο γαλακτος αν δεις τα συστατικα οποτε κ αυτα τα κοβεις ασασσσσσσααααα!!

Πω ρε κοριτσι μη μου λες τετοια!!μπορουμε να κανουμε δηλαδη αυτη την εξεταση να ξερουμε απο τωρα για να μην κανουμε  καθε μερα αναλυση στις πανες???

Εγω την εξέταση την έκανα αν θυμάμαι καλά όταν ήταν 6 μηνών, rast λέγονται και βλέπεις ακριβώς που έχει αλλεργια, κανεις δλδ  και για το αυγό και για όλα... Δεν το έκανα από μόνη μου, η παιδίατρος μου είπε να κάνουμε, αν θυμάμαι καλά γιατί περασαν και 3 χρόνια, επειδή θα βάζαμε και σκόνη συμπλήρωμα, να ξέρουμε ακριβώς τι έχει το μωρό για να πάρουμε το ανάλογο γαλα...  Εγώ συνέχιζα να μην τρώω τίποτα και έδινα και συμπλήρωμα το almiron pepti  που είναι καθαρα για αλλεργια στην πρωτεΐνη γάλακτος.. Στην ουσία μιλάμε για εξέταση αίματος του βρέφους.. 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και εκει ρε συ τι κανεις?? Η τα κοβεις ολα ή δινεις υποαλλεργικο γαλα. Ενταξει ειπαμε, να μην υποφερουν τα μωρα μας αλλα να μην υποφερουμε κ μεις!! Θα κανουμε το καλυτερο και για αυτα κ για μας, οτι και αν ειναι αυτο!!

Ααα  καταλαβα, οποτε η βλεννη δεν απορροφαται στην πανα ε? Γιατι ειχα αυτην την απορια. Καποιες φορες δηλαδη μπορει να κανει κακα στην αρχη και να τον αλλαξω στο τελος του θηλασμου, και αναρωτιομουν αν ειχαν βλεννη θα απορροφιοταν ή θα φαινοταν? Αχ υπαρχει ενας τροπος να ανεβασεις φωτο αλλα ειναι λιγο πολυπλοκο. Εγω αυτο που κανω ειναι να ανοιγω τη σελιδα tinypic, να ανεβαζω εκει την φωτο που θελω, και μετα να αντιγραφω το τελευταιο url που μου βγαζει. Μετα ερχομαι εδω και το κανω επικολληση εκει που λεει προσθηκη επιπροσθετου υλικου, προσθηκη εικονας απο url. Ειναι λιγο μπερδεμα, οποτε δεν πειραζει, νομιζω καταλαβα τι εννοεις αφου λες σαν μυξα.

Εμενα ο κακομοιρης προσπαθει να κοιμηθει και τον βλεπω οτι κατι τον ενοχλει. Του ανεβηκε τωρα παλι το γαλα και το ξανακαταπιε και πνιγηκε στον υπνο του. Στεναχωριεμαι τοσο πολυ που τον βλεπω να υποφερει 

Κοριτσι μου αν εχει γοπ το μωρακι σου πρεπει να τον κρατας αρκετη ωρα ορθιο μετα το φαγητο πριν τον ξαπλωσεις ,μπορει να κοιμαται"ορθιος" στον ωμο σου κανα μισαωρο δηλ. πρωτα.Κριμα το μπεμπακι που ταλαιπωρειται,θα περασει βεβαια πολλα μικρουλια εχουν


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dimitra K 8μηνων σορρυ, όχι 6...!!φυσικα μετά συνεχίσαμε για πολύ λίγο τον θηλασμό, εφόσον έβαλα και ξένο γάλα στη διατροφή του αρχισε η αντίστροφη μέτρηση... Εμείς πάντως 10 μηνών καθαρίσαμε από θέμα αλλεργίας... Τρώει τα πάντα κανονικότατα από τότε... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Γαλα καθε πρωι με δημητριακα και καθε βραδυ ενα γιαουρτι. Αλλα αυτα τα τρωω εξαρχης απο τοτε που γεννησα. Το χω σκεφτει οτι μπορει να τον πειραζουν, γιατι μου δειχνει σημαδια και ΓΟΠ οπως ειπα και χθες προχθες. Απλα δεν ξερω. Να τα κοψω για ενα διαστημα να δω μηπως βελτιωθει? Πρεπει να κοψω και κρυφα γαλακτοκομικα? Θα ρωτησω βεβαια κ τον γιατρο οταν μιλησω μαζι του.

Την ειδα την πανααα. Σε ευχαριστω πολυ. Εμενα οχι βλεννη δεν εχει. Απλα ειναι πρασινα κακα. Εμενα μ αρεσουν τα γαλακτοκομικα πολυ παντως. Εχω κοψει ηδη ομαδες τροφιμων, να κοψω και αυτα?? Πφφ

Αυτό με τα πράσινα κακά το εμφάνισε και η δική μου, όχι σε κάθε πάνα σε κάποιες, έχει 2-3 μέρες. Κι εγώ έχω διαβάσει, ότι μπορεί να οφείλεται ωσε υπερπαραγωγή, τη Δευτέρα θα ρωτήσω τον παιδίατρο.

Όταν έχω νέα θα γράψω, να δούμε αν συμφωνούν οι γιατροί μας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...