Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ωχ μη με λες τέτοια... Ποσο ειστε τωρα;;; το almiron 1 ...εσυ;; 

πόσο ακριβως ειναι το μπεμπακι κατερινα ? 

8 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Βλεπω ολη η παρεα ξενυχταει χαχα!Τι πλακα θα ειχε ολες οι μανουλες τα βραδυα μιας κ ξενυχταμε να μασταν ολες παρεα να τα ταιζαμε να λεμε κ καμια κουβεντα!Η υποκρουση του ροχαλιτου διπλα μου με τσιτωνει ασχημα!

τέλεια θα ητανε να ημασταν παρεα !!!!! ξενυχταμε που ξενυχταμε χεχεχε 

οσο για το ροχαλητό,.... νομιζω οτι δεν υπαρχει αντρας που να ΜΗ ροχαλιζει ! λάθος του γενετικου τους κωδικα χαχαχαχα

10 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

 

@elise μ επισκληριδιο κάτι γίνεται!!  Εγω έκανα ραχιαια κ ήταν τέλεια δεν είχα παράπονο... ενω κάνει μερα παρά μέρα δεν ζορίζεται εσένα;;  δεν δυσφορει;; 

ραχιαία ?? ειναι αλλου ειδους αναισθησία ? δε την ξερω... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ωχ μη με λες τέτοια... Ποσο ειστε τωρα;;; το almiron 1 ...εσυ;; 

Σου ευχομαι να μην σου κάνει αλλά αν σου κάνει να μην τον αφήσεις να παιδευεται όπως έκανα εγώ γιατί δεν μου έδινε κάτι ή παιδίατρος και εγώ την άκουσα ως που πήρα μόνη μου και της έδωσα χωρίς να της το πω. Εγώ και την θήλαζα αλλά και λίγο συμπλήρωμα της έδινα στην αρχή περνάμε το αλμιρον 1 μετά μου έδωσε το αλμιρον για κολικούς.8 μηνών είμαστε τώρα τρώμε λίγο γάλα πίνουμε γιατί δεν μας άρεσε ποτέ. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , elise είπε:

πόσο ακριβως ειναι το μπεμπακι κατερινα ? 

τέλεια θα ητανε να ημασταν παρεα !!!!! ξενυχταμε που ξενυχταμε χεχεχε 

οσο για το ροχαλητό,.... νομιζω οτι δεν υπαρχει αντρας που να ΜΗ ροχαλιζει ! λάθος του γενετικου τους κωδικα χαχαχαχα

ραχιαία ?? ειναι αλλου ειδους αναισθησία ? δε την ξερω... 

Είναι 27 ημερών.. Κ τωρα ξεκίνησε να κάνει τέτοια!! 

Ναι ραχιαια.. Είναι παλι, σαν την επισκληριδιο αλλα με, μικρότερη διάρκεια.. Δλδ με βαλαν αναισθησία Πχ για 2,5 ώρες.. Μετα, μόνο παυσίπονα δεν ειχα δλδ εκείνο το σωληνάκι όπως οσες καναν επισκληριδιο που βαζαν κ μετά οταν πονούσαν... 

πρίν από 8 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Σου ευχομαι να μην σου κάνει αλλά αν σου κάνει να μην τον αφήσεις να παιδευεται όπως έκανα εγώ γιατί δεν μου έδινε κάτι ή παιδίατρος και εγώ την άκουσα ως που πήρα μόνη μου και της έδωσα χωρίς να της το πω. Εγώ και την θήλαζα αλλά και λίγο συμπλήρωμα της έδινα στην αρχή περνάμε το αλμιρον 1 μετά μου έδωσε το αλμιρον για κολικούς.8 μηνών είμαστε τώρα τρώμε λίγο γάλα πίνουμε γιατί δεν μας άρεσε ποτέ. 

Το ίδιο, γαλα δίνουμε δλδ.. Εσυ, τι, έδωσες απο, μονη, σου;;εμενα πίνει αρκετο, γάλα αμα βάλουμε φαγητο όμως μετα δν ξέρω τι, θα, γινει χιχιχιχι είμαστε φαγανοι!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Cath3rine είπε:

Είναι 27 ημερών.. Κ τωρα ξεκίνησε να κάνει τέτοια!! 

Ναι ραχιαια.. Είναι παλι, σαν την επισκληριδιο αλλα με, μικρότερη διάρκεια.. Δλδ με βαλαν αναισθησία Πχ για 2,5 ώρες.. Μετα, μόνο παυσίπονα δεν ειχα δλδ εκείνο το σωληνάκι όπως οσες καναν επισκληριδιο που βαζαν κ μετά οταν πονούσαν... 

Το ίδιο, γαλα δίνουμε δλδ.. Εσυ, τι, έδωσες απο, μονη, σου;;εμενα πίνει αρκετο, γάλα αμα βάλουμε φαγητο όμως μετα δν ξέρω τι, θα, γινει χιχιχιχι είμαστε φαγανοι!!! 

Infacolic τις λένε σταγόνες είναι. Τι βοήθησαν πολυ. Εμένα δεν το έχει με το γάλα ούτεε το δικό μου ούτε το ξενο με το ζορυ το πίνει. Μπραβο το παιδί που το πίνει έτσι είναι η ανηψια μου δώστεις γάλα και δεν θέλει τίποτα άλλο. Εμεις προσέχουμε την σιλουέτα από τώρα!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Μολις μου ηρθε γραμμα απο το Ινστιτουτο Υγειας του παιδιου, οτι το παιδι ισως εχει ελλειψη ενζυμου G6PD και να κανουμε αιματολογικη εξεταση παλι οταν γινει 6 μηνων. Ετυχε σε καμια??


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Infacolic τις λένε σταγόνες είναι. Τι βοήθησαν πολυ. Εμένα δεν το έχει με το γάλα ούτεε το δικό μου ούτε το ξενο με το ζορυ το πίνει. Μπραβο το παιδί που το πίνει έτσι είναι η ανηψια μου δώστεις γάλα και δεν θέλει τίποτα άλλο. Εμεις προσέχουμε την σιλουέτα από τώρα!!!! 

Χμμμ σταγόνες ε;; θα δω τι θα με πει κ η παιδίατρος κ θα πράξω αυτοβουλως χαχαχαχα ναι ναι πίνει σαν να μην υπάρχει αύριο..! Non stop!!! 

πρίν από 28 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Μολις μου ηρθε γραμμα απο το Ινστιτουτο Υγειας του παιδιου, οτι το παιδι ισως εχει ελλειψη ενζυμου G6PD και να κανουμε αιματολογικη εξεταση παλι οταν γινει 6 μηνων. Ετυχε σε καμια??

Καλημερα φιλη.. Εμενα δε με ειδοποίησαν ακομα... Αλλα εχω να σου πω οτι εγω γεννήθηκα με έλλειψη ενζύμου.. Δεν είναι κάτι... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Cath3rine είπε:

Χμμμ σταγόνες ε;; θα δω τι θα με πει κ η παιδίατρος κ θα πράξω αυτοβουλως χαχαχαχα ναι ναι πίνει σαν να μην υπάρχει αύριο..! Non stop!!! 

Καλημερα φιλη.. Εμενα δε με ειδοποίησαν ακομα... Αλλα εχω να σου πω οτι εγω γεννήθηκα με έλλειψη ενζύμου.. Δεν είναι κάτι... 

Εγω ρε συ δεν εχω ιδεα αν εχω ελλειψη. Αλλα ποτε δεν με πειραξε κατι. Και ασπιρινη εχω παρει και με ναφθαλινη εχω ερθει σε επαφη και ολα και δεν ειχα ποτε καποιο θεμα. Εσυ δηλαδη προσεχεις συγκεκριμενα πραγματα?? Η μονο κουκια και ασπιρινη?? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Μολις μου ηρθε γραμμα απο το Ινστιτουτο Υγειας του παιδιου, οτι το παιδι ισως εχει ελλειψη ενζυμου G6PD και να κανουμε αιματολογικη εξεταση παλι οταν γινει 6 μηνων. Ετυχε σε καμια??

Καλημερα κοριτσι όχι δεν μου έχει τύχη. Αλλά νομίζω τα κουκιά δεν πρέπει να φας εινσι αυτό η μήπως κάνω λάθος. 

πρίν από 22 λεπτά , Cath3rine είπε:

Χμμμ σταγόνες ε;; θα δω τι θα με πει κ η παιδίατρος κ θα πράξω αυτοβουλως χαχαχαχα ναι ναι πίνει σαν να μην υπάρχει αύριο..! Non stop!!! 

Καλημερα φιλη.. Εμενα δε με ειδοποίησαν ακομα... Αλλα εχω να σου πω οτι εγω γεννήθηκα με έλλειψη ενζύμου.. Δεν είναι κάτι... 

Δες και τι θα σου πει εμένα έκλεγε πάρα πολύ δεν μπορούσα να την σταματήσω. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Μολις μου ηρθε γραμμα απο το Ινστιτουτο Υγειας του παιδιου, οτι το παιδι ισως εχει ελλειψη ενζυμου G6PD και να κανουμε αιματολογικη εξεταση παλι οταν γινει 6 μηνων. Ετυχε σε καμια??

Εμένα στον μεγάλο αλλά δεν είχε τελικά...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω ρε συ δεν εχω ιδεα αν εχω ελλειψη. Αλλα ποτε δεν με πειραξε κατι. Και ασπιρινη εχω παρει και με ναφθαλινη εχω ερθει σε επαφη και ολα και δεν ειχα ποτε καποιο θεμα. Εσυ δηλαδη προσεχεις συγκεκριμενα πραγματα?? Η μονο κουκια και ασπιρινη?? 

Μικρη να σε πω την αλήθεια δεν θυμάμαι κ πολλα.. Πλεον ναι αυτά.. Δεν τρώω κουκιά ουτε τα μυρίζω.. Δεν πινω ποτε ασπιρίνη.. Ναφθαλίνη επισης..και δεν μπορω να παρω συγκεκριμένες αντιβιωσεις..Κ πάντα το αναφέρω σε γιατρούς... Αυτο ξέρω οτι δεν εξαφανίζεται ποτε.οποτε θα πρεπει να το μάθει κ να το λεει. Μοταν θα ξανακάνεις αιματολογικές θα σε πουν κ εκεί! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Infacolic τις λένε σταγόνες είναι. 

θαυματουργο προιον ! εδω που ειμαι εγω το λενε infacol και ειναι παχυρευστο ασπριδερο υγρο, εχει φουσκιτσα στο καπακι και γεμιζει το σωληνακι δινω πριν απο καθε γευμα, ειναι φυσικο προιον ακινδυνο και οι παιδιατροι το συστηνουνε ανεπιφυλακτα δεδομενου οτι υπαρχει ζορι στο μωρο ! αν δειτε τα ζορια κοριτσια παρτε το μην αφηνετε τα μπεμπακια να πονανε και να τυρρανιουνται κριμα ειναι ! γι αυτο υπαρχουνε αυτα τα προιοντα για να βοηθιουνται ! αυτο το μαζοχισμο στην ελλαδα ποτέ ειλικρινα δε τον καταλαβα... να υπαρχει η λυση και η παιδιατρος να μη το συστηνει... ελεος... δε χρειαζεται συνταγη πηγαινετε και αγοραστε το απο το φαρμακειο.

2 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Είναι 27 ημερών.. Κ τωρα ξεκίνησε να κάνει τέτοια!! 

Ναι ραχιαια.. Είναι παλι, σαν την επισκληριδιο αλλα με, μικρότερη διάρκεια.. Δλδ με βαλαν αναισθησία Πχ για 2,5 ώρες.. Μετα, μόνο παυσίπονα δεν ειχα δλδ εκείνο το σωληνάκι όπως οσες καναν επισκληριδιο που βαζαν κ μετά οταν πονούσαν... 

Το ίδιο, γαλα δίνουμε δλδ.. Εσυ, τι, έδωσες απο, μονη, σου;;εμενα πίνει αρκετο, γάλα αμα βάλουμε φαγητο όμως μετα δν ξέρω τι, θα, γινει χιχιχιχι είμαστε φαγανοι!!! 

και εμας ο μπεμπης φαγανος πολυ !! τα αδειαζει τα μπουκαλια σε χρονο μηδεν που να προλαβαινα με θηλασμο ! με στηθος μια σταλια σχεδον ανυπαρκτο τι να χορτασει, δε θα μπορουσα να τον βλεπω να κλαιει απο πεινα δε τα μπορω αυτα ! τωρα εχουμε προγραμμα αριστο, το βραδυ κοιμαται 6,30-7 ωρες, μια φορα εκανε και 8 ωρες συνεχομενα.. γενικα με τις σταγονες για τους κολικους και μπουκαλι ετσι ωστε να χορταινει δεν υπαρχει κανενα προβλημα ! το μπεμπακι ειναι χαρουμενο και κλαμα γενικα δεν εχουμε καθολου, γκρινιαζει μονο οταν ειναι ωρα φαγητου και αμα καθυστερησουμε λιγο τοτε ανοιγει σειρηνα ! :D


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , elise είπε:

θαυματουργο προιον ! εδω που ειμαι εγω το λενε infacol και ειναι παχυρευστο ασπριδερο υγρο, εχει φουσκιτσα στο καπακι και γεμιζει το σωληνακι δινω πριν απο καθε γευμα, ειναι φυσικο προιον ακινδυνο και οι παιδιατροι το συστηνουνε ανεπιφυλακτα δεδομενου οτι υπαρχει ζορι στο μωρο ! αν δειτε τα ζορια κοριτσια παρτε το μην αφηνετε τα μπεμπακια να πονανε και να τυρρανιουνται κριμα ειναι ! γι αυτο υπαρχουνε αυτα τα προιοντα για να βοηθιουνται ! αυτο το μαζοχισμο στην ελλαδα ποτέ ειλικρινα δε τον καταλαβα... να υπαρχει η λυση και η παιδιατρος να μη το συστηνει... ελεος... δε χρειαζεται συνταγη πηγαινετε και αγοραστε το απο το φαρμακειο.

και εμας ο μπεμπης φαγανος πολυ !! τα αδειαζει τα μπουκαλια σε χρονο μηδεν που να προλαβαινα με θηλασμο ! με στηθος μια σταλια σχεδον ανυπαρκτο τι να χορτασει, δε θα μπορουσα να τον βλεπω να κλαιει απο πεινα δε τα μπορω αυτα ! τωρα εχουμε προγραμμα αριστο, το βραδυ κοιμαται 6,30-7 ωρες, μια φορα εκανε και 8 ωρες συνεχομενα.. γενικα με τις σταγονες για τους κολικους και μπουκαλι ετσι ωστε να χορταινει δεν υπαρχει κανενα προβλημα ! το μπεμπακι ειναι χαρουμενο και κλαμα γενικα δεν εχουμε καθολου, γκρινιαζει μονο οταν ειναι ωρα φαγητου και αμα καθυστερησουμε λιγο τοτε ανοιγει σειρηνα ! :D

Τα ιδια κ εμείς... Λες να πάω να τις παρω τις σταγόνες;; ο Καημένος τέτοιο ζόρι. Τον λυπάμαι! Κι'εγώ στήθος λιγο στην αρχη οηρε μετα πολύ δύσκολα.. Πεινούσε. Δεν χορταινε κ έδινα κ ξένο.. Τωρα φτάνει 120-150 ml.που να προλάβαινα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Μολις μου ηρθε γραμμα απο το Ινστιτουτο Υγειας του παιδιου, οτι το παιδι ισως εχει ελλειψη ενζυμου G6PD και να κανουμε αιματολογικη εξεταση παλι οταν γινει 6 μηνων. Ετυχε σε καμια??

Σε μενααααα!!!!! Για την μικρή μόνο, έστειλα δείγμα με συστημένο την άλλη μέρα, και μετά από 10 μέρες μου ξαναέστειλαν το ίδιο χαρτί... Τους έπαιρνα τηλέφωνο επί δύο μέρες χωρίς να μπορώ να πιάσω γραμμή, εν τέλει τα κατάφερα και καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι είχαν γράψει λάθος το βάρος γεννησης του μωρού (από 2780 1780) οοοτε ως ελλιποβαρη έστελναν να κάνουμε συνέχεια δοκιμές.... Το παιδί δεν έχει τίποτα τελικά.. 

 

Έχει ο άντρας μου παρόλα αυτά και το μονο που έχει είναι αλλεργία στη μοξασεφ... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elise είπε:

θαυματουργο προιον ! εδω που ειμαι εγω το λενε infacol και ειναι παχυρευστο ασπριδερο υγρο, εχει φουσκιτσα στο καπακι και γεμιζει το σωληνακι δινω πριν απο καθε γευμα, ειναι φυσικο προιον ακινδυνο και οι παιδιατροι το συστηνουνε ανεπιφυλακτα δεδομενου οτι υπαρχει ζορι στο μωρο ! αν δειτε τα ζορια κοριτσια παρτε το μην αφηνετε τα μπεμπακια να πονανε και να τυρρανιουνται κριμα ειναι ! γι αυτο υπαρχουνε αυτα τα προιοντα για να βοηθιουνται ! αυτο το μαζοχισμο στην ελλαδα ποτέ ειλικρινα δε τον καταλαβα... να υπαρχει η λυση και η παιδιατρος να μη το συστηνει... ελεος... δε χρειαζεται συνταγη πηγαινετε και αγοραστε το απο το φαρμακειο.

και εμας ο μπεμπης φαγανος πολυ !! τα αδειαζει τα μπουκαλια σε χρονο μηδεν που να προλαβαινα με θηλασμο ! με στηθος μια σταλια σχεδον ανυπαρκτο τι να χορτασει, δε θα μπορουσα να τον βλεπω να κλαιει απο πεινα δε τα μπορω αυτα ! τωρα εχουμε προγραμμα αριστο, το βραδυ κοιμαται 6,30-7 ωρες, μια φορα εκανε και 8 ωρες συνεχομενα.. γενικα με τις σταγονες για τους κολικους και μπουκαλι ετσι ωστε να χορταινει δεν υπαρχει κανενα προβλημα ! το μπεμπακι ειναι χαρουμενο και κλαμα γενικα δεν εχουμε καθολου, γκρινιαζει μονο οταν ειναι ωρα φαγητου και αμα καθυστερησουμε λιγο τοτε ανοιγει σειρηνα ! :D

Ναι αυτό είναι το infacolic όπως το είπες εμένα με βοήθησε πολύ γιατί είχε πεδευτει πολύ η μικρή και η παιδίατρος δεν μου εδι ε τίποτα να περάσει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ναι αυτό είναι το infacolic όπως το είπες εμένα με βοήθησε πολύ γιατί είχε πεδευτει πολύ η μικρή και η παιδίατρος δεν μου εδι ε τίποτα να περάσει. 

καλα εκανες και το αγορασες ! δεν καταλαβαινω γιατι αφηνουνε τα μωρακια να τυρρανιουνται ετσι ! ευτυχως υπαρχει το ιντερνετ και φυσικα και αλλοι παιδιατροι ετσι ωστε να παιρνονται και γνωμες απο αλλου ! εμας μας εσωσαν οι σταγονες δε το συζηταω !! ενα χαρουμενο μωρακι εχουμε ! χορτατος και χωρις ζόρια ! 

3 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Τα ιδια κ εμείς... Λες να πάω να τις παρω τις σταγόνες;; ο Καημένος τέτοιο ζόρι. Τον λυπάμαι! Κι'εγώ στήθος λιγο στην αρχη οηρε μετα πολύ δύσκολα.. Πεινούσε. Δεν χορταινε κ έδινα κ ξένο.. Τωρα φτάνει 120-150 ml.που να προλάβαινα

κατερίνα πηγαινε αγορασε τες ! μου ειπανε οι φαρμακοποιοι εδω, οτι δεν βοηθάει ΟΛΑ τα μωρά, αλλα στις περισσοτερες περιπτωσεις ναι ! οκ το καταλαβαινω, για ολα υπαρχουνε εξαιρεσεις... αξιζει να κανεις το "πειραμα" θα σωθειτε ! εδώ το κοστος ειναι 8,39ευρώ.  ειναι φυσικό προιον δλδ ολο το μπουκαλακι -που λεει ο λογος- να πιει το μωρο δε θα παθει κατι. και οκ .. το αργοτερο που ειναι χρησιμες οι σταγονες αυτες ειναι 12 εβδ... μετα θεωρητικά το πεπτικο συστημα των μωρών ειναι ωριμο. αλλα φυσικα και σε αυτη την περιπτωση -οπως με ολα- υπαρχουνε και οι εξαιρεσεις.... αλλα κατα κανονα ετσι γινεται... εμεις ειμαστε 9,5 εβδ... αρα σε κανα 10ημερο θα αρχισω να μειωνω, δε θα δινω δλδ σε ολα τα γευματα και βλεπουμε

οσο για τα γευματα, μια απο τα ιδια ! πειναλας φοβερός ! 6 φορες απο 150μλ δινω τωρα (πρωι και βραδυ 165).. και γενικα εξ αρχής ετρωγε λιγο παραπανω απ οτι το μεσο ορο αλλα αναπτύχθηκε κιολας φυσικα, δεν τον προλαβαινα με τιποτα με θηλασμο. γεννηθηκε μικρουλης αλλα πεινασμενος, απο το πρωτο βραδυ ξεφώνιζε για παραπανω γαλα, οι γιατρεσες φοβοντουσαν μην τον υπερταισω και τετοια, αφου πειναγε ! σηκωσε ολο το νοσοκομειο στο ποδι :lol: 5,5 κιλα ειναι με 58 υψος στις 9,5 εβδομαδες χιχι γεννηθηκε 2980

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...