Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

8 hours ago, lennio said:

Ευχαριστώ!!! 

Όλυμπο δε βρίσκω στο Παρίσι αλλά Κολιός ναι. Θα το τσακίσω ωωω  

Καλημέρα θα τρελαθώ δεν υπάρχει Ολυμπος ή Φαγε στο Παρίσι και υπάρχει Κολιός;; Δεν είμαστε καλά.. Ούτε Caprice δεν υπάρχει; 

Για σοκοφρέτα δε θα στενοχωρηθώ προτιμώ τη serenata :)

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

ΜIshka καλή επιτυχία! Όλα μια χαρά θα πάνε! Κ γω δεν έκατσα καθόλου πάντως μετά την εμβρυομεταφορα, μόνο την μέρα που την έκανα. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Από χθες κάθε φορά που γυρίζω το κεφάλι μου προς τα αριστερά, αν είναι λίγο γερμενο προς τα κάτω, με πιάνει απίστευτος ίλιγγος. 

Ολο το βράδυ κάθε φορά που γύρναγα πλευρό προς τα αριστερά νόμιζα ότι έπεφτα από το κρεβάτι κ ξυπνούσα. Το έχει πάθει καμία σας;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mishka said:

Καλημέρα θα τρελαθώ δεν υπάρχει Ολυμπος ή Φαγε στο Παρίσι και υπάρχει Κολιός;; Δεν είμαστε καλά.. Ούτε Caprice δεν υπάρχει; 

Για σοκοφρέτα δε θα στενοχωρηθώ προτιμώ τη serenata :)

Καλή συνέχεια!

Όχι, μόνο κολιός κ Δωδώνη κ κάποια που δεν τα ήξερα ούτε στην Ελλάδα. Από γλυκίσματα κανένα. Τα ελληνικά μαγαζιά εδώ φέρνουν άλλα καλουδια, όπως ταχίνι, κριθαράκι, μέλι, λάδι, ελιες, σαφράν, ρίγανη κλπ :) πίτες για σουβλάκια φτιαχνειβο άντρας μου λ, ποιος στη χάρη μου, ούτε στην Ελλάδα δεν έχω φάει χειροποίητες χεχε.

Καλημέρα όμορφες εγκυουλες και μέλλουσες. Εδώ κάνει πολυυυυ κρύο κ ξεκινάει κ χιόνι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Rita1976 said:

ΜIshka καλή επιτυχία! Όλα μια χαρά θα πάνε! Κ γω δεν έκατσα καθόλου πάντως μετά την εμβρυομεταφορα, μόνο την μέρα που την έκανα. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Από χθες κάθε φορά που γυρίζω το κεφάλι μου προς τα αριστερά, αν είναι λίγο γερμενο προς τα κάτω, με πιάνει απίστευτος ίλιγγος. 

Ολο το βράδυ κάθε φορά που γύρναγα πλευρό προς τα αριστερά νόμιζα ότι έπεφτα από το κρεβάτι κ ξυπνούσα. Το έχει πάθει καμία σας;

Σε ευχαριστώ πολύ και είναι ανακούφιση να ακούω ότι δεν είμαι η μόνη που δεν έκατσε ξάπλα βασικά για να μην αγχώνομαι τώρα μπορώ να βεω κάτι άλλο να ανησυχώ :)

Εγώ μέχρι 13 εβδομάδες που είχα φτάσει ίλιγγο δεν είχα ούτε είχα διαβάσει ή ακούσει κάτι. Μήπως σχετίζεται με το αυτί και όχι με την εγκυμοσύνη δε ρωτάς το γιατρό;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Mishka καλή επιτυχία! Εύχομαι να έχεις μια τριψηφια χοριακη!

Lennio, συμφωνώ με τα κορίτσια και αν βρεις και αιγοπροβειο είναι ακόμη καλύτερα!

Rita μου για τον ιλιγγο και εγώ δεν το έχω ξανακούσει, όμως εγώ προς το τέλος της εγκυμοσύνης είχα έναν χτυπο στο αυτί, όπως ο χτύπος της καρδιας, που μάλλον αυτό ήταν, σχεδόν καθημερινα και ένιωθα πίεση. Δεν γνωρίζω ακόμα αν σχετίζεται με την εγκυμοσύνη, πάντως μόλις γέννησα σταμάτησε. Ίσως να ήταν η αυξημένη πίεση του αίματος. Αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια να ρωτήσεις τον γιατρό σου και πρόσεχε να μην ζαλιστείς και πέσεις.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

ΜIshka καλή επιτυχία! Όλα μια χαρά θα πάνε! Κ γω δεν έκατσα καθόλου πάντως μετά την εμβρυομεταφορα, μόνο την μέρα που την έκανα. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Από χθες κάθε φορά που γυρίζω το κεφάλι μου προς τα αριστερά, αν είναι λίγο γερμενο προς τα κάτω, με πιάνει απίστευτος ίλιγγος. 

Ολο το βράδυ κάθε φορά που γύρναγα πλευρό προς τα αριστερά νόμιζα ότι έπεφτα από το κρεβάτι κ ξυπνούσα. Το έχει πάθει καμία σας;

Το ίδιο ακριβώς συνέβαινε και σε εμένα.Αν θυμάμαι καλά μέχρι την 13 εβδομάδα.Μόνο που εγώ είχα και γενικώς ζαλάδες και ναυτίες το βράδυ κυρίως.Βέβαια ρώτα και τον γιατρό σου.Εμένα κάτι μου είχε δώσει,δεν θυμάμαι γιατί τελικά αποφάσισα να μην το πάρω.Φιλιά και υπομονή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Rita1976 said:

ΜIshka καλή επιτυχία! Όλα μια χαρά θα πάνε! Κ γω δεν έκατσα καθόλου πάντως μετά την εμβρυομεταφορα, μόνο την μέρα που την έκανα. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Από χθες κάθε φορά που γυρίζω το κεφάλι μου προς τα αριστερά, αν είναι λίγο γερμενο προς τα κάτω, με πιάνει απίστευτος ίλιγγος. 

Ολο το βράδυ κάθε φορά που γύρναγα πλευρό προς τα αριστερά νόμιζα ότι έπεφτα από το κρεβάτι κ ξυπνούσα. Το έχει πάθει καμία σας;

Ρίτα κι εμένα είχε συμβεί δύο φορές. Ένα βράδυ μάλιστα λέω ούτε σε γερό μεθύσι έτσι κι έκανα πλάκα, αλλά ήταν δύσκολο. Μου σταμάτησε τα progesterone από το στόμα κ τα συνέχισα σε υπόθετα. Μου πέρασε μετα. Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι. Καλό βράδυ :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

ΜIshka καλή επιτυχία! Όλα μια χαρά θα πάνε! Κ γω δεν έκατσα καθόλου πάντως μετά την εμβρυομεταφορα, μόνο την μέρα που την έκανα. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Από χθες κάθε φορά που γυρίζω το κεφάλι μου προς τα αριστερά, αν είναι λίγο γερμενο προς τα κάτω, με πιάνει απίστευτος ίλιγγος. 

Ολο το βράδυ κάθε φορά που γύρναγα πλευρό προς τα αριστερά νόμιζα ότι έπεφτα από το κρεβάτι κ ξυπνούσα. Το έχει πάθει καμία σας;

Ριτα καλησπέρα.Εγω είχα ναυτίες και κάποιες ζαλάδες αλλά ίλιγγο όχι. Από αλλά τοπικ όμως στο φόρουμ είχαν αναφέρει και αλλά κοριτσια ιλίγγους στην εγκυμοσυνη. Νομίζω ότι πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου και αυτός θα μπορέσει να σε βοηθήσει.

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!

Πήγα σε ωτορινολαρυγγολόγο χθες κ τελικά είναι ίλιγγος θέσης. Άσχετο με την εγκυμοσύνη, πιθανότατα έκανα μια απότομη κίνηση κ προκλήθηκε. Φάρμακα δεν μου έδωσε, πρότεινε να το αφήσουμε μερικές μέρες μήπως επανέλθει μόνο του γιατί οι ασκήσεις αποκατάστασης είναι αρκετά βίαιες κ νιώθεις κ χειρότερα εκείνη την ώρα. 

Μακαρι να περάσει μόνο του γιατί δεν είμαι για έξτρα ταλαιπωρία....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rita1976 said:

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!

Πήγα σε ωτορινολαρυγγολόγο χθες κ τελικά είναι ίλιγγος θέσης. Άσχετο με την εγκυμοσύνη, πιθανότατα έκανα μια απότομη κίνηση κ προκλήθηκε. Φάρμακα δεν μου έδωσε, πρότεινε να το αφήσουμε μερικές μέρες μήπως επανέλθει μόνο του γιατί οι ασκήσεις αποκατάστασης είναι αρκετά βίαιες κ νιώθεις κ χειρότερα εκείνη την ώρα. 

Μακαρι να περάσει μόνο του γιατί δεν είμαι για έξτρα ταλαιπωρία....

Πολύ χαίρομαι που ο βρήκες. Αφού σε φρόντισε ειδικός δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι έξτρα. Θα στρωσει, μόνο του ή με βοήθεια. Είναι ευαίσθητη στιγμή κι ανησυχούμε πιο πολύ τέτοιες ωρες, είναι λογικό.

Εύχομαι να ξεκουραστεις κ να περάσει μόνο του όπως και να χει :) πολυ καλή σου μέρα :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!

Πήγα σε ωτορινολαρυγγολόγο χθες κ τελικά είναι ίλιγγος θέσης. Άσχετο με την εγκυμοσύνη, πιθανότατα έκανα μια απότομη κίνηση κ προκλήθηκε. Φάρμακα δεν μου έδωσε, πρότεινε να το αφήσουμε μερικές μέρες μήπως επανέλθει μόνο του γιατί οι ασκήσεις αποκατάστασης είναι αρκετά βίαιες κ νιώθεις κ χειρότερα εκείνη την ώρα. 

Μακαρι να περάσει μόνο του γιατί δεν είμαι για έξτρα ταλαιπωρία....

Θα περασει μονο του κοριτσι, μη φοβασαι...εγω το παθαινω χρονια! Θα προσεχεις μονο να μην πεσεις ή χτυπησεις καπου αν ειναι αρκετα εντονος ο ιλιγγος... περαστικουλια!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2019 at 5:38 PM, Dggs said:

Γειά σας κορίτσια μου τι μου κάνετε??? Εμείς τελικά την κάναμε την έμβρυο μεταφορά σήμερα. Μια ωραιότατη βλαστοκυστη 5 ημερών.. μου έλυσαν και όλες τις απορίες μου, συζητήσαμε όλες τίς ανησυχίες μου και τώρα χωρίς άγχος πλέων περιμένουμε.. 29 του μήνα η χωρική.

Καλημέρα, πως είσαι; Πέρασαν οι μέρες, την Τρίτη η χοριακή,ναι; Εύχομαι να ναι μεγάλη :)

Link to comment
Share on other sites

Darlings καλησπέρα! Τι μου κάνετε? Καταρχάς πολύ καλή επιτυχία στην Dggs μας και την Mishka μας! Σας εύχομαι καταπληκτικές χοριακές να μην τις πιστεύετε!

Λενάκι μου κρυώνεις εκεί? Μην πολυκυκλοφορείς με το κρύο! Κι εδώ πάλι σήμερα έχει παγετό, damn!

Palmoira μου είπες μάλλον θα θα έρθει νωρίτερα η μπουμπού σου.  Αυτό το έκρινε ο γιατρός σου? Γιατί  θυμάμαι είχες ΠΗΤ αρχές Μάρτη...

Κοκκινομάλλα και Μερεντούλα οι σκέψεις μας όλες μαζί σας και στα κορίτσια σας! Πολλά φιλιά και αγκαλιές και κουράγιο!

Σε όλα τα κορίτσια την μεγάλη αγάπη μου!

Εγώ κόρες δεν έχω κανένα σύμπτωμα! Κανένα λέμε! Δεν νιώθω τίποτα! Trying not to freak out! Δευτέρα έχω υπέρηχο, άντε να δούμε.

Σας φιλώ πολύ!  :)

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, lennio είπε:

Καλημέρα, πως είσαι; Πέρασαν οι μέρες, την Τρίτη η χοριακή,ναι; Εύχομαι να ναι μεγάλη :)

Ναι ναι τρίτη... Ανυπομονώ αν και ανησυχώ και λίγο γτ από σήμερα έχω κάτι ενοχλήσεις κάτω στην κοιλιά... Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Δευτεροτριτη λοιπόν περιμένουμε ευχάριστα νέα! Δάφνη ψυχραιμία! Δεν χρειάζεται να έχεις συμπτωματα. Η μητέρα μου είχε τρεις εγκυμοσύνες και δεν είχε σε καμία κανένα σύμπτωμα.

Dggs οι ενοχλήσεις μπορεί να είναι καλά νέα! Υπομονή. Φάγαμε τον γάιδαρο!

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...